Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Evo jedno iskustvo sa globaltel mrezom od mene :) Imam 3 broja dva preneta iz druge mreze do skoro prezadovoljan od pre dve nedelje katastrofa..Cak sam zamenio i sim karticu dali mi novu evo koji problem imam:pocela da mi puca mreza onako bez veze cim upalim mob. podatke puca stalno promenim aparat opet puca stalno sam nedostupan..Ne mogu da rese vreme je da se rastajemo nazalost! Dugo godina sam na Vip mrezi bio i bio sam zadovoljan vise od godinu dana na globaltelu isto super sve do pre dve nedelje nsam se selio na istoj adrsi od 84g :)
 
ovo jos nismo imali kao zalbe ovde..ima 3 broja i na 3 razlicita moba i svaki zeza?

ja sam na relaciji pozeska-jurija gagarina i blokovi gore i zaista sve radi ok..da ima povremeno taj cuveni "nisam dostupan" da se dogodi..ali ne previse cesto. generalno radi u bgd.i net i pozivi..a najvise sam bas cukarica-nbg :)
ps. e sorry ja sam pogresno razumeo da te na nbg zeza globaltel :)
pss..i dalje stojim kome treba za posao mob i kome je jako bitna dostupnostu uvek i da nema problema - mislim da je trenutno samo opcija za te korisnike mts/telenor...

Ali i ovako deluje da globaltel malo po malo siri broj korisnika svojih, jer prosto ima nas kojima je globaltel ok...
 
Dopuna kredita sa Reciklomata ne produžava trajanje kredita. Da bi se produžilo važenje kredita potrebno je izvršiti uplatu na trafici ili putem sajta ili aplikacije.

Ne brini, to se neće desiti. :)

To se zove simbioza. :)
Do sada mi se uvek produžavao kredit putem reciklaže, ali ste i ovo ukinuli, ili je bio bug u sistemu? Znači prvo ograničenje na 200 ambalaža mesečno, pa sada ovo za kredit. Sva sreća pa bus plus kartica važi 3 godine od dana kupovine, inače bi i tu morao da uplaćujem kredit na kiosku :D
 
Bio je "bug" :) Realno testiraju sve... a mi im ovde pomazemo :D

a i to za ambalaze je odmah ukinuto kad je ovde jedan kolega forumas dosao i pohvalio se kako je kako je sa drugarima uzeo par hiljada nekih artikala posle neke proslave velike i to par dana sa drugarima ubacivao. Bese rekao da je po 6 sati na dan ubacivao to tad si mogao to valjda i kao kesh da koristis na virtuelno MC...tako da se sam pohvalio kako je sa drugarima uzeo par stotina evra :D
Prvo su stavili ogranicenje na 200 ambalaza i odma vrlo bzo da te pare ne mogu da koriste kao kesh na MC
Isto i to produzenje datuma kredita recikliranjem...

Nekad zaista bude jasnih zloupotreba kao to da neko par hiljada artikala reciklila i uzme kesh i sto je najbolje jos se hvali pred radnicima globaltela :D Ali ne za sve.. Opet globalte je u redu da gleda ove vece prevare tipa za novac, ali bi pored toga mogli da rade i na resavanju problema zasto roming ne radi, zasto ima poruka da je korisnik nedostupan a dostupan je (negde je to veci, a negde manji problem)... Pa onda svaki eventualni problem sa reciklomatom i recikliranje i dopunom i busplusom - se uvek zavrsi bez resavanja u korist korisnika. Ja sam im par puta davao komentare i sve probleme opisavao. Prakticno bio free tester al nikad ni jedna jedina stvar nije resena u moju korist bez obzira na dokaze :D

Ali boze moj ... To rekose da je simbioza...ja se bas ne bih slozio, i upotrebio bih drugu rec :D sem da su povoljni zaista kao firma i da se ovde njihovi zaposleni zaista trude da pomognu, mnogo toga ostalog ne stima
 
ps. glavni vlasnik Globaltela takodje sigurno ne koristi GLobaltel nego mts/telenor :D ne znam naravno da je tako ali je tako 99,995% :D jer je on covek "od posla" i treba mu drugi operater :D
pss. Dakle jako bitno dobro da svako proceni da li mu je globaltel ok ili ne. Pa kome je ok dobija jeftinu uslugu, korisnicku podrsku koja se trudi (u granicam svojim mogucnosti jer ocito jednostano za roming ne mogu pomoci svima...jer nekima jednostavno nece da radi), pri tome ta usluga radi pristojno dobro-tamo gde radi...

Kome mnogo trebaju stvari koje globaltel nudi ali lose rade na globaltelu - ako se taj neko osloni na globaltel samo cega ga mnogo frustracije i nerviranja.... Vec smo ovde to nazalost videli i na ovoj temi

Za sada imam pozitivna iskustva za Globaltel (koristim preko aplikacije kao drugi telefon). Jos nisam odlucio da se potpuno prebacim i ono sto me koci je saznanje da li mogu da se primaju poruke iz Rajfahauzen banke. Jel neko probao i generalno kakva su iskustva ? Jel kasne poruke, jel ima propustenih i slicno

S.
 
Pa to mozda mozes da saznas i u Raif? valjda imaju iskustvo da ti kazu?
Recimo mts banka radi ok kako kazu iako je sad deo Postanske Stedionice...A meni opet postanska ne salje sms.. Tj kako rekose zvanicno ni ne podrzavaju Globaltel za e-bank
ps. A najsasavije kad je radnica u PS onako na prvo loptu rekla da mogu samo domaci provajderi a taj GLobaltel. Nikad nije cula za njih. A isto ni koleginice kad ih je pitala :D To je tek show kad ja saltersko radnici objasnjvam da je Globaltel domaci provajder i da imam prebacen 063 broj :D

Tako na te da kazemo "decje" bolesti mora svako da ocekuje. da ponegde ponesto nece raditi. DA ce tako biti i situacija da ljudi i ne znaju sta je Globaltel i sl :)
 
Poslednja izmena:
da li mogu da se primaju poruke iz Rajfahauzen banke. Jel neko probao i generalno kakva su iskustva ? Jel kasne poruke, jel ima propustenih i slicno
Poruke iz RF banke stižu bez problema, lično koristim i RF i Globaltel.
S tim da znaš da je RF smanjila obim poruka koje idu preko SMS-a, sve više stvari ide preko njihove app.
 
Evo jedno iskustvo sa globaltel mrezom od mene :) Imam 3 broja dva preneta iz druge mreze do skoro prezadovoljan od pre dve nedelje katastrofa..Cak sam zamenio i sim karticu dali mi novu evo koji problem imam:pocela da mi puca mreza onako bez veze cim upalim mob. podatke puca stalno promenim aparat opet puca stalno sam nedostupan..Ne mogu da rese vreme je da se rastajemo nazalost! Dugo godina sam na Vip mrezi bio i bio sam zadovoljan vise od godinu dana na globaltelu isto super sve do pre dve nedelje nsam se selio na istoj adrsi od 84g :)
Zdravo, da li na sva tri broja imaš problem ili je samo sa jednim?
Do sada mi se uvek produžavao kredit putem reciklaže, ali ste i ovo ukinuli, ili je bio bug u sistemu? Znači prvo ograničenje na 200 ambalaža mesečno, pa sada ovo za kredit. Sva sreća pa bus plus kartica važi 3 godine od dana kupovine, inače bi i tu morao da uplaćujem kredit na kiosku :D
Nismo ukidali, jer produženje kredita nije predviđeno uplatom na Reciklomatima, moguće je da je u pitanju bio bag. Ograničenje je nastalo usled nesavesnog korišćenja i iskorišćavanja sistema, koji nije predviđen da pojedinci recikliraju ogromne količine ambalaže. :)
 
Pa onda svaki eventualni problem sa reciklomatom i recikliranje i dopunom i busplusom - se uvek zavrsi bez resavanja u korist korisnika. Ja sam im par puta davao komentare i sve probleme opisavao. Prakticno bio free tester al nikad ni jedna jedina stvar nije resena u moju korist bez obzira na dokaze
Mi ne možemo da utičemo na BusPlus dopune, jer to radi druga kompanija. :) Kada je u pitanju Globaltel kredit u velikoj većini slučajeva je naknadno uplaćen korisnicima.
 
Meni nije ni tamo gde sam jasno dao dokaze za to :) ja sam onda u manjini :)

evo primer jedan koji kopiram:
""pored toga moja devojka je 27.7. oko 7:55 u knez Mihajlovoj juce ubacivala flase u dve ture. Prvi put je otkucala moj broj broj ali je greskom isla na dalje umesto na dodaj. Pa je samo dodala na svoju bus plus karticu. A nakon toga je imala 4 flase i tu je dobro otkucala i kredit je uredno dodat juce (27.7.2021) u 7:54 na moj broj (063-8-525-838).
Dakle problem je transakcija 2-3-4 minuta pre te kada nije dodala broj. Ista bus plus kartica je bila pa tu lako mozete ustanoviti da je tako kako kazem ""

Ovo jeste samo sitnica zaista :) ali lepo sve opisah. jos i ista busplus kartica. ne moze jasnije od ovoga biti a ni to nije reseno onda :) SAd opet mozda sam ja ta manjima za koju se ne resava bez obzira kakve dokaze imao i bez obzira kako detaljno opisao situaciju :D
 
Poslednja izmena:
Dakle problem je transakcija 2-3-4 minuta pre te kada nije dodala broj. Ista bus plus kartica je bila pa tu lako mozete ustanoviti da je tako kako kazem
Kada si nam pisao shvatili smo da je problem u nekoj transakciji koja se desila pre ovde gde nije dodala broj i da je problem bio sa BusPlus dopunom, pošto si pomenuo BusPlus karticu. Očigledno nismo dobro razumeli i proveravali smo samo za BusPlus. :/
 
Zdravo, da li na sva tri broja imaš problem ili je samo sa jednim?

Nismo ukidali, jer produženje kredita nije predviđeno uplatom na Reciklomatima, moguće je da je u pitanju bio bag. Ograničenje je nastalo usled nesavesnog korišćenja i iskorišćavanja sistema, koji nije predviđen da pojedinci recikliraju ogromne količine ambalaže. :)
Imam problem na sva tri broja a probao sam i vip karticu isto puca samo mts radi bez problema telenor nisam probao. Bas bezveze ali krastavac tako je meni je globaltel najbolji bio ali se nesto desava izgleda na gore...
 
Dragi moji,
hoću sa vama da podelim iskustva u Globaltel mreži.
Početkom godine sam kupio Globaltel karticu kako bih video kako radi. U junu tekuće godine su mi ukrali mobilni telefon u kojem je bila mts i Globaltel kartica. Bilo mi je dosta mts-a. 20 godina sam bio njihov korisnik. U junu sam preneo broj u Globaltel. Sve odlično radi. Globaltel ima mnogo bolju ponudu od mts-a i drugih operatera. Kada sam migirirao u mrežu aktivirao sam promociju 100 min/sms a pre mesec dana 150 min/sms + 4GB za 30 dana i to za samo 500 RSD. Signal mobilne telefonije je rasprostranjen. Dok putejem autobusom na posao mogu nesmetano da surfujem internetom. Kvalitet razgovora preko regularnog poziva je odličan. U budućnosti ako dobijem unapređenje na poslu aktiviraćui Freepaid paket od 1.000,00 RSD zato što će mi svakodnevno biti potrebna komunikacija preko mobilnog. Dok sam bio kod mts-a postao sam korisnik mts banke. Kada sam prešao u Golbaltel imao sam problema sa prijemom koda preko SMS-a prilikom online plaćanja preko kompjutera. Tim iz Globaltela je rešio problem i evo radi kako treba.
Kao što piše, Globaltel je zaista impuls budućnosti.
 
Sad si ga malo preterao. Lepo smo u ovoj temi prosli sa gomilom iskustava ljudi. Ima pozitivnih, ima negativnih... Svakako Globaltel ima i prednosti i mana.

I meni licno odgovaraju dosta jer sam najvise vremena u dve beogradske centralne opstine i tu radi odlicno :) ali kad sam bio na Zlatiboru letos, jako lose iskustvo...

Evo spisak koji je prakticno sve od vecih prednosti GLobaltela:
1. Cena, najpovoljniji su i tu nema reci. Jako bitna pozitivna stvar
2. Podrska im je dosta korektna i bas se trude. Jedini imaju zvanicku podrsku na ovom forumu recimo. I zaista se trude (sad sto se cesto neki problemne resi dobro, to je druga stvar)
3.Recikliranje i kredit za recikliranje. Em ekoloski em su tu prvi krenuli ovako ozbiljnije. Em naravno sto od recikliranja korisnik ima i ekonomsku korist u vidu kredita :)
4.Aplikaca za putovanje sto su ovde spominjali. Nisam je nikad koristio

I to je otprilike sve ozbiljno pozitivno u ovom trenutku. Bez uvrede David al si ti ovo malo napisao sa velikim stepenom "navijanja" za Globaltel :) Nista licno samo tako zvuci

Za razliku od prednosti mana ne znam dal cu sve navesti ali neke da:
1. Koriste vip mrezu koja je generalno najslabija trenutno od VIP/mts/telenor... Da negde to radi perfektno. DA negde je cak i bolje od mts/telenor ali u globalu u Srbiji su najlosiji...
2. KAd imas tehnicke probleme u SRbiji to moze biti i do Vip ali i do Globaltel.. Pa je da kazemo skup tehnickih problema veci nego samo u Vipu da je broj
3.ROming problemi
4.Problemi da se nekad sms ne stizu i povremeni problemi "Korisnik nije dostupan" - iako je naravno broj bio uredno dostupan
5.Problemi da neki servisi koji salju SMS prosto ne rade sa GLobaltom...Da trudi se GLobaltel da to resi ali je tako. Recimo u Postankoj stedionici kao jednoj od najvecih banaka u zemlji ne mozes da koristis GLobaltel broj...
6.REciklianje iako super zamisljeno ne radi bas dobro nekad, ali ajd da kazemo da je to sitnica zaista. Al se setih sada.
7.Ima sigurno jos nesto al se sad ne setih :)

Takodje meni kao i tebi sad radi prilicno dobro. Ali da imampotrenu za mnogo poziva i da mene mnogo zovu zbog posla i da moram da sam dostupan stalno..e onda ne znam kako bi ovo funkcionisalo.. Svakako da mi veci posao i vece pare zavise od dostupnosti - prosto GLobaltel tu nije prvi izbor nego je 4ti (posle telenor/mts/vip)


ps. stoji da ti imas pravo i na tako super pozitivno iskustvo i da to podelis sa drugima, Ali je bitno skrenuti paznju da je takva situacija retka i da si ti mozda i jedini sa bas toliko super pozitivnih stavom prema GLobalteelu..SVe ovo ide smisli da buduci korisnici vide mane i prednosti. A sad druge strane i da Globaltel ima skrenutu paznju sta nije ok. PA ako zele i mogu da se unapredjuju...

pss.ja sad koristim cak tri broja u globalteu i trenutno ni jednu drugu mrezu ne koristim pa sam valjda malo i merodavan da je ocenim :)
 
Imam problem na sva tri broja a probao sam i vip karticu isto puca samo mts radi bez problema telenor nisam probao. Bas bezveze ali krastavac tako je meni je globaltel najbolji bio ali se nesto desava izgleda na gore...
Pošalji nam lokaciju u inbox, pa ćemo proveriti šta nije u redu sa signalom.
 
Poruke iz RF banke stižu bez problema, lično koristim i RF i Globaltel.
S tim da znaš da je RF smanjila obim poruka koje idu preko SMS-a, sve više stvari ide preko njihove app.
Meni treba najvise kada treba da mi posalje neku reset poruku posto nisam u Srbiji sve vreme. RF je velika banka pa verujem da bi do sada neko vec vristao da ne radi
 
Meni treba najvise kada treba da mi posalje neku reset poruku posto nisam u Srbiji sve vreme. RF je velika banka pa verujem da bi do sada neko vec vristao da ne radi
Hm al sad pitanjendal je neko koristio globalter u inostranatvu intrazio neki sms od raiff..ovo ce pre biti da bi ti prvi testirao :) roming ume da zeza kako navode korisnici...pregledaj temu... Ako ti je to jako bitno ja se ne bih oslonio na globaltel ovde...ne znam...
 
SMS moze da se primi i u aplikaciji preko bilo koje internet veze. Ako tako podesite u samoj aplikaciji.
 
Sad si ga malo preterao. Lepo smo u ovoj temi prosli sa gomilom iskustava ljudi. Ima pozitivnih, ima negativnih... Svakako Globaltel ima i prednosti i mana.

I meni licno odgovaraju dosta jer sam najvise vremena u dve beogradske centralne opstine i tu radi odlicno :) ali kad sam bio na Zlatiboru letos, jako lose iskustvo...

Evo spisak koji je prakticno sve od vecih prednosti GLobaltela:
1. Cena, najpovoljniji su i tu nema reci. Jako bitna pozitivna stvar
2. Podrska im je dosta korektna i bas se trude. Jedini imaju zvanicku podrsku na ovom forumu recimo. I zaista se trude (sad sto se cesto neki problemne resi dobro, to je druga stvar)
3.Recikliranje i kredit za recikliranje. Em ekoloski em su tu prvi krenuli ovako ozbiljnije. Em naravno sto od recikliranja korisnik ima i ekonomsku korist u vidu kredita :)
4.Aplikaca za putovanje sto su ovde spominjali. Nisam je nikad koristio

I to je otprilike sve ozbiljno pozitivno u ovom trenutku. Bez uvrede David al si ti ovo malo napisao sa velikim stepenom "navijanja" za Globaltel :) Nista licno samo tako zvuci

Za razliku od prednosti mana ne znam dal cu sve navesti ali neke da:
1. Koriste vip mrezu koja je generalno najslabija trenutno od VIP/mts/telenor... Da negde to radi perfektno. DA negde je cak i bolje od mts/telenor ali u globalu u Srbiji su najlosiji...
2. KAd imas tehnicke probleme u SRbiji to moze biti i do Vip ali i do Globaltel.. Pa je da kazemo skup tehnickih problema veci nego samo u Vipu da je broj
3.ROming problemi
4.Problemi da se nekad sms ne stizu i povremeni problemi "Korisnik nije dostupan" - iako je naravno broj bio uredno dostupan
5.Problemi da neki servisi koji salju SMS prosto ne rade sa GLobaltom...Da trudi se GLobaltel da to resi ali je tako. Recimo u Postankoj stedionici kao jednoj od najvecih banaka u zemlji ne mozes da koristis GLobaltel broj...
6.REciklianje iako super zamisljeno ne radi bas dobro nekad, ali ajd da kazemo da je to sitnica zaista. Al se setih sada.
7.Ima sigurno jos nesto al se sad ne setih :)

Takodje meni kao i tebi sad radi prilicno dobro. Ali da imampotrenu za mnogo poziva i da mene mnogo zovu zbog posla i da moram da sam dostupan stalno..e onda ne znam kako bi ovo funkcionisalo.. Svakako da mi veci posao i vece pare zavise od dostupnosti - prosto GLobaltel tu nije prvi izbor nego je 4ti (posle telenor/mts/vip)


ps. stoji da ti imas pravo i na tako super pozitivno iskustvo i da to podelis sa drugima, Ali je bitno skrenuti paznju da je takva situacija retka i da si ti mozda i jedini sa bas toliko super pozitivnih stavom prema GLobalteelu..SVe ovo ide smisli da buduci korisnici vide mane i prednosti. A sad druge strane i da Globaltel ima skrenutu paznju sta nije ok. PA ako zele i mogu da se unapredjuju...

pss.ja sad koristim cak tri broja u globalteu i trenutno ni jednu drugu mrezu ne koristim pa sam valjda malo i merodavan da je ocenim :)
Hoću da ti kažem da ja imam račun u poštanskoj štedionici i da meni radi. Preneo sam 064 broj i sve radi.
 
Aplikacija je uvek lokalna. Ne interesuje je gde se nalaziš. Globaltel retko koristim u Srbiji. U inostranstvu sam je baš dosta koristio, preko aplikacije

Ako koristim preko aplikacije da li se onda troši kredit?
 
Hoću da ti kažem da ja imam račun u poštanskoj štedionici i da meni radi. Preneo sam 064 broj i sve radi.
Zanimljivo meni rekose da ne moze. Sad kod me je u pitanju racun za pravno lice tj firmu.... Znam da korisnicima mts banke koja je sada deo postanske sms radi ali meni jednostavno ne.... Na kraju sam morao da stavim broj od devojke iz mts...jer nemam ni jedan broj van globaltela. Tj ne bih morao da placam nista sa e-bankingom da nisam uzeo devojkim broj iz MTS (svelo bi se da ili menjam banku ili da uzmem broj koji nije na globaltelu).... to je ujedno razlog zasto devojka i nije htela da predje u globaltel kad je videla ove probleme :) plus joj mts dao odlicnu ponudu i odustala je od globaltela za sada
 
Ako koristim preko aplikacije da li se onda troši kredit?

Ako pozivaš brojeve koji NE koriste istu tu aplikaciju, skida se kredit. Pre svakog uspostavljanja veze piše ne ekranu koliko će da te košta minut.
 
Izvinjavam se ako se vec pisalo o ovome.
Kako da naručim plastičnu MC i da li kada se izda plastika može da se dobije sms sa kodom za MC secure?
Ako i sa virtualnom karticom može da se dobije kod zamolio bih za info na koji način.
 
Kako za sad stoje stvari nema nista od novih virtualnih MC. Na sajtu ne pise ali kad se ode u Globaltel kazu da se kao radi na unapredjenju sistema i to je to.
 
Kako za sad stoje stvari nema nista od novih virtualnih MC. Na sajtu ne pise ali kad se ode u Globaltel kazu da se kao radi na unapredjenju sistema i to je to.
Ne zamarajte se sa globaltel mc, ionako koriste ipay rešenja.

Ukoliko je nekome potrebna virtuelna mc, ipay.rs, otvori nalog, zakaže termin za onlajn verifikaciju, popriča sa ljudima i dobije virtuelnu karticu za 15 min. Ne mora da se izlazi iz kuće.
 
Ne znam da li sam bio dovoljno jasan. Vec imam globaltel virtualnu MC i ona radi ok, samo sto ne mogu da placam na sajtovima koji traze OTP, jer mi ne stize SMS.
 
U koliko je nekome potrebna virtuelna mc, ipay.rs, otvori nalog, zakaže termin za onlajn verifikaciju, popriča sa ljudima i dobije virtuelnu karticu za 15 min. Ne mora da se izlazi iz kuće.
To sam već odradio ali više nije moguće povezati ipay virtualnu sa globaltel brojem (kreditom).
 
Izvinjavam se ako se vec pisalo o ovome.
Kako da naručim plastičnu MC i da li kada se izda plastika može da se dobije sms sa kodom za MC secure?
Ako i sa virtualnom karticom može da se dobije kod zamolio bih za info na koji način.
Ne postoji mogućnost izdavanja fizičke kartice. Ukoliko imaš problem sa OTP kodovima molimo te da kontaktiraš kolege iz tehničke na email [email protected] ili telefonom na 0677 1234
 
U ponedeljak sam podneo zahtev za prenos broja iz a1 u globaltel. U utorak sam potpisao saglasnost o prikupljanju i obradi podataka i od tada ništa :(
Kako da saznam šta se dešava?
 
Nazad
Vrh Dno