Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Pitanje za Globaltel Support:
razmišljam o prenosu 3 broja u Globaltel ali nigde nisam uspeo da nađem informacije o mogućnosti/nemogućnosti plaćanja parkinga u Srbiji putem SMS-a.
Može li se platiti, i ako može, kako u praksi funkcioniše?
Plaćanje parkinga je moguće u oko 60 mesta u Srbiji. Možeš li nam reći koje kontretno mesto te zanima?
 
Teško da to može da bude prihvatljivo rešenje za 3 broja.
Nemam nameru da pređem u Globaltel samo kako bih probao , već da znam unapred šta može a šta ne može.
Pa niko te ne tera da prvo predjes. Kako ti je covek lepo rekao, kupis jednu obicnu pripejd karticu, isprobas sve opcije koje te zanimaju i ako sve funkcionise kako treba i ako si zadovoljan i signalom, pokrivenoscu, funkcijam, onda tek krenes u pricu prenosa ta 3 broja u Globaltel...
 
Interesuju me sva mesta, putujem dosta.
Da li to znači da postoje mesta gde nije moguće plaćanje parkinga?
Koji paket/tarifa je uslov za ovu uslugu (ako postoji uslov)?
Kao što smo rekli imamo saradnju sa oko 60 gradova u Srbiji:

1 JKP PARKING SERVIS NOVI SAD
2 JKP BIKTOŠ UŽICE
3 JP POSLOVNI CENTAR ALEKSANDROVAC
4 JKP TEMERIN
5 JKP PARKING SERVIS SOMBOR
6 JKP PARKING SERVIS PETROVAC NA MLAVI
7 JKP NAŠ DOM POŽEGA
8 JKP KOMUNALPROJEKT BAČKA PALANKA
9 JKP PARKING SERVIS NOVI PAZAR
10 JKP KOMUNALNO IVANJICA
11 JKP STANDARD ŠID
12 JP NOVIAUTOPREVOZ VRNJAČKA BANJA
13 JKP ZAJEČARPARKING ZAJEČAR
14 JP KOMUNALAC BEČEJ
15 KJP ZLATIBOR
16 JKP KOMUNALIJE SREMSKA MITROVICA
17 JKP OSEČINA
18 JKP STANDARD KNJAŽEVAC
19 JKP DUNAV VELIKO GRADIŠTE
20 JKP BELILO SREMSKI KARLOVCI
21 KJP ĐUNIS UB
22 JKP VIDRAK VALJEVO
23 JP SURČIN
24 JKP HIGIJENA PANČEVO
25 JKP PARKING SERVIS LOZNICA
26 JKP PARKING SERVIS OBRENOVAC
27 JP ZA KOMUNALNE USLUGE BADNJEVO NEGOTIN
28 JKP PARKING SERVIS SUBOTICA
29 JP PUTEVI ĆIĆEVAC
30 JKP PUTEVI RAŠKA
31 JP ZA KOMUNALNU PRIVREDU LAZAREVAC
32 JKP PARKING SERVIS SMEDEREVO
33 METROPARKING JUG LESKOVAC
34 METROPARKING MLC MLADENOVAC
35 JKP HAMMEUM PROKUPLJE
36 SAVANT DOO-TOPOLA
37 JKP PARKING SERVIS JAGODINA
38 JKP PARKING SERVIS NIŠ
39 JKP NAPREDAK SOKOBANJA
40 JKP DRUGI OKTOBAR, VRŠAC
41 JP DIREKCIJA ZA IZGRADNJU OPŠTINE BELA CRKVA
42 PARKING SERVIS DESPOTOVAC
43 JKP PARKING SERVIS POŽAREVAC
44 JKP PIJACE I PARKINZI ZRENJANIN
45 JKP ZELENILO ARANĐELOVAC
46 JP ZA UPR PUTEVIMA I PARKIRALIŠTIMA INĐIJA PUT INĐIJA
47 JKP ZA JAVNE GARAZE I PARKIRALISTA PARKING SERVIS BEOGRAD
48 JKP KRAGUJEVAC
49 PIROT
50 KURŠUMLIJA
51 BUJANOVAC
52 VRANJE
53 STARA PAZOVA
54 ĆUPRIJA
55 PARAĆIN
56 MLADENOVAC

Plaćanje parkinga nije uslovljeno paketom.
 
Pa niko te ne tera da prvo predjes. Kako ti je covek lepo rekao, kupis jednu obicnu pripejd karticu, isprobas sve opcije koje te zanimaju i ako sve funkcionise kako treba i ako si zadovoljan i signalom, pokrivenoscu, funkcijam, onda tek krenes u pricu prenosa ta 3 broja u Globaltel...
Mislim da sam jasno naveo za koga je pitanje.
Dozvolite mi da prvo prikupim adekvatne informacije, pa ću onda da vidim šta mi je potrebno da testiram i kako ću to uraditi.
 
Calm Down Steven Universe GIF by Cartoon Network
 
Savet unapred, ako želiš da ti pouzdano funkcioniše svaki servis i usluga mobilne telefonije Globaltel nikako za primarni broj.
 
U Subotici ne stiže SMS da parking ističe. Posle reklamacije je kao sređeno, jednom je stigao i posle toga ponovo ne stiže. A to mi je dosta bitno da ne zaboravim da produžim plaćanje parkinga.
 
Mislim da sam jasno naveo za koga je pitanje.
Dozvolite mi da prvo prikupim adekvatne informacije, pa ću onda da vidim šta mi je potrebno da testiram i kako ću to uraditi.

Nije za tebe globalel verovatno..vec smo pricali ovde... Uz najnizu cenu imas probleme koji ako stalno putujes i ako ti je mob bitan za posao racunaj da moze lako bito problema...

Vise je za nas casual korisnike. I meni zaista perfektno radi. Parking npr ne placam i sl..u bgd je dobro sve. Na zlatiboru je lose radio. Roming nisam testirao ali zeza generalno...
Procitaj par stranica teme...ali ako ti je usteda u ceni najbitnija onda to je globaltel dobro resenje :)
 
@Globaltel Support
Ni danas nisam uspeo da nađem vaše SIM kartice na kioscima "Moj kiosk" u Pirotu, obišao sam više njih. Nemaju ih. Ranije nije bilo nestašica vaših SIM kartica.
 
@Globaltel Support:

Kako da podesim da mi dolazni pozivi i SMS stižu isključivo preko GSMa a ne preko aplikacije?
Trenutno ukoliko imam internet konekciju na telefonu, svi dolazni pozivi i SMS idu preko aplikacije
i samo kada nemam internet konekciju pozivi i SMS stižu uobičajenim GSM kanalom.
To mi ne odgovara jer stvara veliku pometnju što vezano za propuštene pozive što za SMS.
Kartica mi je registrovana u aplikaciji i aplikaciju ne mogu da obrišem jer mi je korisna.
 
@Globaltel Support:

Kako da podesim da mi dolazni pozivi i SMS stižu isključivo preko GSMa a ne preko aplikacije?
Trenutno ukoliko imam internet konekciju na telefonu, svi dolazni pozivi i SMS idu preko aplikacije
i samo kada nemam internet konekciju pozivi i SMS stižu uobičajenim GSM kanalom.
To mi ne odgovara jer stvara veliku pometnju što vezano za propuštene pozive što za SMS.
Kartica mi je registrovana u aplikaciji i aplikaciju ne mogu da obrišem jer mi je korisna.
Skini ove kvacice
 

Prilozi

  • viber_image_2021-09-04_10-49-22-816.jpg
    viber_image_2021-09-04_10-49-22-816.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 50
@CAMOPEJB ovo je tačan odgovor. :)
E pa onda to mora u aplikaciji da se ispravi:

- U podešavanjima (Primaj pozive u aplikaciji) se pominju samo pozivi - ne i SMS, a kada je opcija aktivirana i pozivi i SMS se primaju u aplikaciji.

- U delu podešavanja "O nama" postoji link "Tarife" koji otvara stranicu sa vrlo korisnim podacima ali cena SMSa u okviru Globaltel mreže nije naznačena.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Jedno laicko pitanje u vezi razlike SIM vs eSIM ...Ako telefon (Pixel 3XL) podrzava eSIM da li je problem da kada to radi kao drugi broj u telefonu.

U principu, imam glavni broj a ovaj Globaltel koristim samo kroz aplikaciju i nikako vise ...pitam da se ta broja 'ne kolju i da moram stalno nesto da cackam aplikaciju.

I da, eSIM se moze kupiti preko interneta bez problema ....I dalje sam pobornik SIM ...kartica je kartica :)

S.
 
U podešavanjima (Primaj pozive u aplikaciji) se pominju samo pozivi - ne i SMS, a kada je opcija aktivirana i pozivi i SMS se primaju u aplikaciji.
Switch se odnosi i na pozive i poruke. :)
U delu podešavanja "O nama" postoji link "Tarife" koji otvara stranicu sa vrlo korisnim podacima ali cena SMSa u okviru Globaltel mreže nije naznačena.
Cena poruke putem sim kartice 4.90. Putem aplikacije je besplatna. Biće ispravljeno na sajtu, došlo je do greške.
Jedno laicko pitanje u vezi razlike SIM vs eSIM ...Ako telefon (Pixel 3XL) podrzava eSIM da li je problem da kada to radi kao drugi broj u telefonu.
SIM i eSIM su praktično ista stvar, razlika je u tome što eSIM nemaš fizičku karticu već je softverski povezna sa telefonom. eSIM možeš potpuno normalno koristiti kao prvi ili drugi broj. Google Pixel 3XL podržava eSIM.
 
Ima jedna kvaka kod eSima. Recimo kod iPhone uredjaja samo jedan eSim moze biti aktivan. Dakle ako imas primarni eSim i zelis neki dodatni eSim recimo preo Airalo da koristis za net u inostranstvu… ne moze.
 
Pa koliko bi ti da ih aktiviraš?
eSim je bukvalno zamena za malu plastičnu karticu koju smo gurali u telefon...
Sva pravila važe, kao da je plastika i dalje tu ;)
 
Dakle da budem precizniji. Ako imas plasticni globaltel sim u recimo iPhonu mozes da dodas jos jedan eSim za internet ili razgovore (dualsim). Ako imas eSim globaltel kao primarni, ne mozes da dodas jos jedan eSim. Dakle dualsim = plastika + esim, ne moze esim + esim
 
Dakle da budem precizniji. Ako imas plasticni globaltel sim u recimo iPhonu mozes da dodas jos jedan eSim za internet ili razgovore (dualsim). Ako imas eSim globaltel kao primarni, ne mozes da dodas jos jedan eSim. Dakle dualsim = plastika + esim, ne moze esim + esim
Iako određeni modeli telefona podržavaju više eSIM, samo jedna eSIM kartica može biti aktivna u datom trenutku. Tako da je moguće koristiti SIM + eSIM, ali ne i eSIM + eSIM :)
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Globatel ne radi u Jagodini. Trenutno su radovi na mreži, tako je rekao support.
 
Puno pozdrava za divnog i strpljivog deckica, operatera korisnicke rodom iz Smedereva na kraju studija Ekonomskog fakulteta koga je moja baka zvala danas (inace nije najpismenija tehnicki..jos s ovim problemima). Za mene razlog da ostanem u mrezi kao i ostali iz porodice.
 
Poslednja izmena:
Да једва,послије пола сата.Апликација и даље штека.
 
Nazad
Vrh Dno