Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Za 15 dana mi ističe uzbudljiva kombinacija (4+150). Ako sada aktiviram 1+50, da li mi se sabiraju preostali i novi gb i min?
Ideja mi je da mi se taj minimalni paket automatski obnavlja, a da po potrebi, ako potrošim neki od resursa, uplatim samo taj resurs
 
Za 15 dana mi ističe uzbudljiva kombinacija (4+150). Ako sada aktiviram 1+50, da li mi se sabiraju preostali i novi gb i min?
Ideja mi je da mi se taj minimalni paket automatski obnavlja, a da po potrebi, ako potrošim neki od resursa, uplatim samo taj resurs
Sav nepotrošeni saobraćaj se prenosi, ukoliko aktiviraš naredni paket pre isteka trenutnog.
Kako se prenosi kredit sa broja na broj?
Pozoveš *100#, odabereš opciju 3 - Usluge, potom opciju 4 - Podeli kredit, uneseš broj na koji želiš da preneseš kredit (broj mora biti u Globaltel mreži), a potom i sumu koju želiš da preneseš.
 
Покушај са кодом, па 3,тј. *100# па 3 итд.
Твистед,да тако је
Е претече ме подршка,браво.
 
Sav nepotrošeni saobraćaj se prenosi, ukoliko aktiviraš naredni paket pre isteka trenutnog.

Pozoveš *100#, odabereš opciju 3 - Usluge, potom opciju 4 - Podeli kredit, uneseš broj na koji želiš da preneseš kredit (broj mora biti u Globaltel mreži), a potom i sumu koju želiš da preneseš.
Hvala, moglo bi biti korisno.. Pozdrav
Покушај са кодом, па 3,тј. *100# па 3 итд.
Твистед,да тако је
Е претече ме подршка,браво.
Hvala i tebi ;)
 
Ljudi hvala vam puno svima na pomoci, divni ste. Bas ste se potrudili da mi pomognete i objasnite. Zahvaljujem se jos jednom. Veliki pozdrav svima. :)
 
Ja nemam signala iako sam sve odradio po uputstvu. Srećom pa sam bacio svega 300 dinara a ništa koristio nisam niti mogu. :-(
 
^
Kako nemas signala, gde koristis? Roming ili? Meni super radi. Ja koristim u Aleksincu.
 
Moguce da na Lefkadi nema signal, neka se javi neko ko je bio da potvrdi, da nije do kartice nesto. Inace ja na Halkidikiju isto posle teskih muka nahvatao roming, 3g mreza se gubi, brzina ocajna pa sam slucajno naleteo na neki mobil shop uzeo grcku sim karticu i za 17e imam neogranicen intetnet, evo vec 6. dan. Bacio sam 300din na globaltel, necu da se nerviram...
 
Ubaci karticu u telefon, nadji SIM toolkit, i klikni na rucno traženje mreze... trebalo bi da nadjes mrezu posle restarta telefona... kad se vratiš u Srbiju, vrati na automatsko traženje u SIM toolkitu.

ja sam imao isti problem u grčkoj sa karticom u 4G mifi ruteru
 
Meni je Globaltel roaming net paket od 300din, na letovanju u Grčkoj (na celoj Sitoniji) radio bez problema
 
Ubaci karticu u telefon, nadji SIM toolkit, i klikni na rucno traženje mreze... trebalo bi da nadjes mrezu posle restarta telefona... kad se vratiš u Srbiju, vrati na automatsko traženje u SIM toolkitu.

ja sam imao isti problem u grčkoj sa karticom u 4G mifi ruteru

ovo je nesto sto Globaltel mora hitno da sredi ako mogu. A deluje mi da ne sredjuju. Jer im ovo daje masu nezadovoljnih korisnika. A ne znaju niti zele svi da ovo rucno cackaju. To MORA automatski da im sve radi. Sem ako ima neki meni nepoznat razlog da ne mogu da srede.
 
Kako aktivirati aplikaciju bez sim kartice?
Imam eSim ali trenutno nemam telefon koji podržava eSim, instalirao app ali treba mi kod koji stigne na moj broj. Taj kod naravno nemam.
 
Ne znam koliko ti je jos dana odmora ostalo, ali probaj naci neku grcku karticu da prekratis muke...
 
Kako aktivirati aplikaciju bez sim kartice?
Imam eSim ali trenutno nemam telefon koji podržava eSim, instalirao app ali treba mi kod koji stigne na moj broj. Taj kod naravno nemam.
Za aktivaciju app je potreban broj. Jedino rešenje koje vidimo u tvom slučaju je da eSIM povežeš sa telefonom koji je podržava kako bi ti stigao kod. Ili da eSIM zameniš za klasičnu SIM.
Naravno da jesam.
Ako imaš neki drugi broj na kom si dostupan možeš nam poslati u inbox, kako bi te kolege iz tehničke podrške kontaktirale.
 
Evo da se javim i ja, sa svojim utiscima o Globaltelu.
Sina sam prebacio pre godinu dana. Njemu treba net, ostalo mu nije bitno... Deca... Net koristi kada nije kod kuće, u mesečnom planu ga ima dovoljno, kvalitetom neta u Novom Sadu je zadovoljan, tako da je generalno zadovoljan.
Ja sam prešao pre 3 meseca. Koristim mesečni plan, pozivi, sms i malo neta u pokretu. Bili u Grčkoj, nakačio se na Vodafone, ali nisam koristio net.
Ženu sam prebacio pre dve nedelje. Sada smo svi troje na Globaltelu, imamo međusobno besplatne pozive. Tj, svi u mreži imaju besplatne međusobne pozive. Ona prezadovoljna... Po koji poziv van porodice, koja poruka, i mnogo neta. Mesečni plan "zaleže".
Tast je bio u mts-u, derali ga u tarifi sa pozivima i porukama, i imao nešto sitno net koji ne koristi. Prešao u Globaltel pre pola godine, mesečni plan od 300 dinara koristi, njemu je to dosta. Zadovoljan.
Planiram i brata i majku da prebacim kada im isteknu ugovori. Nisu zahtevni korisnici kao ni svi mi, tako da ćemo svi u jednu mrežu.
Meni je najbitnije da plaćam ono što mi treba, a ne da moram u paketima da pravim kompromis da bih za više neta morao da uzmem veći paket i sa više minuta i sms, ili obrnuto. U Globaltelu smo našli svi ono što nam treba, i zadovoljni smo. Uz sve smo i više nego prepolovili izdatke za mobilnu telefoniju. Sin sa Telenor nekog paketa od 900 dinara na 300 do 450 dinama mesečno, zavisi kako mu šta treba, žena i ja sa Telenor paketa od 990 dinara na 300-500 dinara mesečno, u zavisnosti od potrebe. Tast sa mts paketa od 649 dinara na 300 dinara.
Ako se ne pokvare, nemamo razloga da idemo dalje :)
 
Још кад би убацили неки мјесечни пакет за тзв. међународне разговоре за регион или посебно за земље регије,Европу...:)
 
Evo da se javim i ja, sa svojim utiscima o Globaltelu.
Sina sam prebacio pre godinu dana. Njemu treba net, ostalo mu nije bitno... Deca... Net koristi kada nije kod kuće, u mesečnom planu ga ima dovoljno, kvalitetom neta u Novom Sadu je zadovoljan, tako da je generalno zadovoljan.
Ja sam prešao pre 3 meseca. Koristim mesečni plan, pozivi, sms i malo neta u pokretu. Bili u Grčkoj, nakačio se na Vodafone, ali nisam koristio net.
Ženu sam prebacio pre dve nedelje. Sada smo svi troje na Globaltelu, imamo međusobno besplatne pozive. Tj, svi u mreži imaju besplatne međusobne pozive. Ona prezadovoljna... Po koji poziv van porodice, koja poruka, i mnogo neta. Mesečni plan "zaleže".
Tast je bio u mts-u, derali ga u tarifi sa pozivima i porukama, i imao nešto sitno net koji ne koristi. Prešao u Globaltel pre pola godine, mesečni plan od 300 dinara koristi, njemu je to dosta. Zadovoljan.
Planiram i brata i majku da prebacim kada im isteknu ugovori. Nisu zahtevni korisnici kao ni svi mi, tako da ćemo svi u jednu mrežu.
Meni je najbitnije da plaćam ono što mi treba, a ne da moram u paketima da pravim kompromis da bih za više neta morao da uzmem veći paket i sa više minuta i sms, ili obrnuto. U Globaltelu smo našli svi ono što nam treba, i zadovoljni smo. Uz sve smo i više nego prepolovili izdatke za mobilnu telefoniju. Sin sa Telenor nekog paketa od 900 dinara na 300 do 450 dinama mesečno, zavisi kako mu šta treba, žena i ja sa Telenor paketa od 990 dinara na 300-500 dinara mesečno, u zavisnosti od potrebe. Tast sa mts paketa od 649 dinara na 300 dinara.
Ako se ne pokvare, nemamo razloga da idemo dalje :)

Da tako je. To jeste prednost. I neki moji su sada na globaltelu pa je free medjusobni pozivi plus zaista ispadne jeftinije od ostalih kome su ove osnove stvari ok i kome nece smetati ako ponekad nije dostupan (retko barem u bgd) i sl...

Jedino ko hoce net van Srbiji ima da se cima namesta sam i jos mozda nece da radi.. Takodje nije pokriveno svugde. Na zlatiboru samo lepo radilo u centru ...van centra MTS lepo radi a globaltel nedostupan...

Kome je bitno zbog posla da je uvek dostupan, ko putuje mngoo po celoj Srbiji i van Srbije. Za njega nije globaltel sada, a verujem da nece nikad ni biti. Ali je to. Prosto sa globaltelom moras znati sta moze, sta radi i gde, a sta ne. PA kome odgovoara jeste skoro duplo jeftinije od vecine konkurencije tj paketa koje konkurencija nudi
 
Da li neko koristi slanje SMS kroz Globaltel aplikaciju?

Ovo je prvi put da sam koristio SMS iz aplikacije i poruka nije isporučena. Sa Telenor broja stigne odmah.
Pozivi rade normalno.
 
Meni lično je ipak kvalitet na prvom mestu, i da za svoj novac koji dam dobijem to što sam platio.
 
Da li neko koristi slanje SMS kroz Globaltel aplikaciju?

Ovo je prvi put da sam koristio SMS iz aplikacije i poruka nije isporučena. Sa Telenor broja stigne odmah.
Pozivi rade normalno.
nije me mrzelo da probam, ali... Vrti u prazno kada kliknem na + za slanje poruke. Vrtelo mi je u prazno i kada sam nešto drugo hteo da probam u app
 
Sad sam probao da pošaljem poruku na svoj drugi broj i to je stiglo odmah i im dve kukice za delivery report, ali pre neki dan, kada mi je bilo važno, nije stiglo. Vidim da proed te poruke i dalje stoji jedna kukica, dakle nije isporučeno.
Broj na koji nije isporučena poruke je u roamingu, pa možda i to ima veze. Poslaću još nekome ko je u roamingu, baš da vidim da li ima veze.
 
Da se pohvalim da meni nije stigao ni sms od samog Globaltela da mi kaže da mi ističe paket. Tako da sam ostao bez interneta koji se nakarikao. Plus, nisam mogao da uputim poziv kad mi je trebalo. Samo, više nije ni važno. Odoh.
 
Da se pohvalim da meni nije stigao ni sms od samog Globaltela da mi kaže da mi ističe paket. Tako da sam ostao bez interneta koji se nakarikao. Plus, nisam mogao da uputim poziv kad mi je trebalo. Samo, više nije ni važno. Odo
A sto nisi uplatio kredit na vreme.Ja nemam taj problem uvek uplatim ranije
 
Nazad
Vrh Dno