Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Jednostavno globaltel zaista nije za svakako. To smo vec 5 puta pisali. Kome je kvalitet mreze najbitniji, kome je zbog posla neophodna dostupnost non stop, ko mnogo putuje po Srbiji i van SRbije.... za njega jednostavno nije Globaltel.
Tu su mts ili telenor za vecinu tih stvari. Ali to prosto kosta barem duplo vise nego u globaltetu.

Cilj ovde nije da nekog nerviram ko ima problem nego da skrenemo paznju buducim potencijalnim korisnicima GLobaltela..da znaju prednosti i mane. Za mene licno je globaltel skoro pa savrsen
 
Da se pohvalim da meni nije stigao ni sms od samog Globaltela da mi kaže da mi ističe paket. Tako da sam ostao bez interneta koji se nakarikao. Plus, nisam mogao da uputim poziv kad mi je trebalo. Samo, više nije ni važno. Odoh.
Možeš li nam poslati broj telefona u inbox, kako bismo videli sa kolegama gde je nastao problem i da li možemo da ti vratimo saobraćaj. :)
Da li neko koristi slanje SMS kroz Globaltel aplikaciju?

Ovo je prvi put da sam koristio SMS iz aplikacije i poruka nije isporučena. Sa Telenor broja stigne odmah.
Pozivi rade normalno.
Da li se dešavalo više puta ili je samo jedna poruka u pitanju? U slučaju da se ponovi molimo te da nam pišeš ili da pozoveš tehničku podršku.
Ako bilo ko ima problem koji je hitno potrebno rešiti nabolji način je da pozovete tehničku podršku ili da nam pišete na Facebook ili Instagram, jer ćemo tako moći da najbrže odreagujemo. :)
 
Ja sam pre jedno dve nedelje iz aplikacije platio parking bez problema, stigla mi je i potvrda i podsećanje na istek parkinga, samo što sada gledam u aplikaciji na poruci koju sam poslao stoji samo jedna kvačica - znači nema informacije da je isporučena.
 
@Globaltel Support Hvala na uvek brzoj reakciji i ljubaznosti. Ali Vaša ljubaznost ne može da nadomesti neke probleme koji traju od kako sam na Globaltelu (nešto više od godinu dana).
Već sam aktivirao novi paket, a ti gigabajti koji su se nagomilali na freepaidu mi očigledno ne trebaju, inače ih ne bi ni bilo toliko.
Odoh ja sa Globaltela, ali ću pratiti ovu temu. Možda se i vratim kad se malo prorede postovi sa jednim te istim problemima. Veliki pozdrav i još jedno hvala na trudu.
 
Da li se dešavalo više puta ili je samo jedna poruka u pitanju? U slučaju da se ponovi molimo te da nam pišeš ili da pozoveš tehničku podršku.
Ako bilo ko ima problem koji je hitno potrebno rešiti nabolji način je da pozovete tehničku podršku ili da nam pišete na Facebook ili Instagram, jer ćemo tako moći da najbrže odreagujemo. :)

Kada sam shvatio da poruka nije isporučena, prošlo je već nekoliko sati i više nije bilo ni hitno ni bitno.
Moja greška je što nisam proverio Delivery report u aplikaciji.
 
Ima li sanse da uskoro Postanska Stedionica prijhvati globaltel i da hoce da salju SMS-ove?

radnica mi je prvo rekla da u Srbiji postoji samo tri mreze A1, telenor i MTS a da te brojeve iz inostranstva i sl oni ne prihvataju :D nikad nije zena cula za GLobaltel kao ni njene koleginice. Ali na kraju proveravanjem jesu potvrdili iz "centrale" da za sada "ne rade sa Globaltelom"....

Da li ce to menjati ? I da li vi iz globaltela ista mozete da tu ucinite?
 
Ne verujem da to ima veze sa time da il oni rade sa globaltelom. Verovatno nisu prefix 0677 registrovali. Ako bi prebacio broj, mozda bi i radilo.
ako si vec prebacio, onda su ipak mozda u pravu.
 
Oni u PŠ žive u kamenom dobu i misle da je zemlja ravna ploča, a Tesla i Tito još živ. Svima koji su bili u mtsbanci, a imali globaltel brojeve, a sad su klijenti PŠ, brojevi rade normalno za prijem sms poruka.
 
Poslednja izmena:
Ima li sanse da uskoro Postanska Stedionica prijhvati globaltel i da hoce da salju SMS-ove?

radnica mi je prvo rekla da u Srbiji postoji samo tri mreze A1, telenor i MTS a da te brojeve iz inostranstva i sl oni ne prihvataju :D nikad nije zena cula za GLobaltel kao ni njene koleginice. Ali na kraju proveravanjem jesu potvrdili iz "centrale" da za sada "ne rade sa Globaltelom"....

Da li ce to menjati ? I da li vi iz globaltela ista mozete da tu ucinite?
Prosledićemo kolegama. Znamo da si imao problem, mi smo sa naše strane sve podatke ažurirali, ali nisi nam javio da li je problem rešen. Javljamo se sa informacijama.
 
Ajde bre, pa ovi iz poštanske koriste idalje zastareli SSL, oni će da znaju za nekakvog virtuelnog operatera čuj...
Screenshot at 2021-08-31 10-14-28.png
 
Свакако можеш избрисати картицу послије допуне.
 
Prosledićemo kolegama. Znamo da si imao problem, mi smo sa naše strane sve podatke ažurirali, ali nisi nam javio da li je problem rešen. Javljamo se sa informacijama.

Reseno je tako sto su rekli da ne moze. I sto sam dao zenin broj umesto moga. A zena odlucila da ipak ne prelazi na globaltel jer je potencijalnih problema i ovde :)

Isto su odgovorili na ovom broju koji stoji za kontakte "011/30-24-708 ili putem email-a [email protected]"
Za mts korisnije je mozda ostalo da moze, ali ovako ne moze. Meni su uzeli broj 063 i kaze da mogu da biraju izmedju A1, mts i telenor za taj broj. Bio je na MTS pre prelaska na globaltel. Ali naravno ne radi.
ps. mozda je neki problem sto ja imam racun za firmu tamo :) otvorio sam tamo jer je raiff podigao cene, a ja samo koristim da pustim 10tak naloga mesecno i to je sve sto radim preko firme :)
Poslao sam PS i mail sa pitanjem i bas komentarom da za MTS banku radi ali da ne radi za nas ostale. AL sumnjam da ce da odgovore... I oni su jeftini al je usluga krsh. No boze moj :)
 
Poslednja izmena:
Reseno je tako sto su rekli da ne moze. I sto sam dao zenin broj umesto moga. A zena odlucila da ipak ne prelazi na globaltel jer je potencijalnih problema i ovde :)

Isto su odgovorili na ovom broju koji stoji za kontakte "011/30-24-708 ili putem email-a [email protected]"
Za mts korisnije je mozda ostalo da moze, ali ovako ne moze. Meni su uzeli broj 063 i kaze da mogu da biraju izmedju A1, mts i telenor za taj broj. Bio je na MTS pre prelaska na globaltel. Ali naravno ne radi.
ps. mozda je neki problem sto ja imam racun za firmu tamo :) otvorio sam tamo jer je raiff podigao cene, a ja samo koristim da pustim 10tak naloga mesecno i to je sve sto radim preko firme :)
Poslao sam PS i mail sa pitanjem i bas komentarom da za MTS banku radi ali da ne radi za nas ostale. AL sumnjam da ce da odgovore... I oni su jeftini al je usluga krsh. No boze moj :)
Svakako ćemo stupiti u kontakt sa predstavnicima Poštanske štedionice kako bismo ovaj problem otklonili i kako biste bili u mogućnosti da koristite njihove usluge i putem naših brojeva.
 
Potrebno mi je da iz USA/Kanada zovem fiksne/mobilne telefone u Srbiji kao i da mogu da me zovu na isti (srpski) broj ...Citao sam slicno pitanje za usluge iz Nemacke pa me zanima da li ce ovo da radi bilo gde ima internet ili mora da bude i 4G podrska.

Isto tako, kako da provalim da li moj telefon (Pixel 3XL i Iphone 7) podrzavaju eSIM

Isto tako, gde bih mogao da postavim pitanje u vezi GOIP - kako da podesim, sta da kupim ...

Izvinjavam se sto pitam mnogo (i raznoliko :)) ali se nadam da posle prvog odgovora cu biti sa znanjem gde treba da budem :)

S.
 
Od iPhone uređaja samo od XS pa nagore imaju esim, stariji modeli nemaju. Od Pixel mislim da 3XL ima esim.
 
Pitanje za @Globaltel Support

19. Septembra istice mi A1 postpaid ugovor pa bih prebacio broj u Globaltel/freepaid i tom prilikom "uzeo" freepaid tarifu od 900 RSD.
Koja je procedura za transfer broja i u kom trenutku se duplira NET uz redovnu obnovu?

Hvala unapred.
 
Potrebno mi je da iz USA/Kanada zovem fiksne/mobilne telefone u Srbiji kao i da mogu da me zovu na isti (srpski) broj ...Citao sam slicno pitanje za usluge iz Nemacke pa me zanima da li ce ovo da radi bilo gde ima internet ili mora da bude i 4G podrska.

Isto tako, kako da provalim da li moj telefon (Pixel 3XL i Iphone 7) podrzavaju eSIM

Isto tako, gde bih mogao da postavim pitanje u vezi GOIP - kako da podesim, sta da kupim ...

Izvinjavam se sto pitam mnogo (i raznoliko :)) ali se nadam da posle prvog odgovora cu biti sa znanjem gde treba da budem :)

S.
Ja koristim Globaltel esim iz Nemačke i zadovoljan sam. Kvalitet zvuka je bolji nego preko Viber/WA... mesindžera. Maltene kao da sam preko regularne SIM kartice. Gledanje naših kanala je bonus, a Pink Premium ima i dobre filmove, tako da ne služi samo za informisanje o vestima u zemlji i nostalgija :D

Voleo bih kada bi se deo za TV u aplikaciji malo popravio:
1. da može da radi u pozadini - slušam vesti i stigne poruka, ako odem da je pogledam prestane i zvuk i slika. Ne mora da bude "picture in picture", ali makar da se ton nastavi
2. Da postoji dugme za full screen umesto samo rotacije telefona
3. Da može da se cast-uje na TV (ili omogući instalacija na TV/Android stick/box) - To bi mi bio pun pogodak sa Amazon ovim Fire Stickom.

Nemoj me držati za reč, ali mislim da svi telefoni podržavaju esim, jer u suštini radi aplikacija kao mesindžera (makar sa strane korisnika) gde je potrebno samo da se aplikacija ne izbacuje iz RAM-a, da stalno radi u pozadini. Ako moj prastari Samsung Note 4 podržava, ne vidim zašto i ostali ne bi to mogli.

Nema veze u kojoj si zemlji, esim će ti raditi, jer sa tvoje strane on u suštini radi kao ostali mesindžeri, a Globaltel je taj koji konvertuje internet saobraćaj sa jedne strane u normalan poziv za druge i obratno.
 
Ne podržavaju svi telefon e-sim. Štaviše, čak ni većina novijih telefona ga ne podržava. Malo čudno, ali tako je...
Pozdrav
 
Pitanje za @Globaltel Support

19. Septembra istice mi A1 postpaid ugovor pa bih prebacio broj u Globaltel/freepaid i tom prilikom "uzeo" freepaid tarifu od 900 RSD.
Koja je procedura za transfer broja i u kom trenutku se duplira NET uz redovnu obnovu?

Hvala unapred.
Poslali smo u inbox proceduru. :)
Ja koristim Globaltel esim iz Nemačke i zadovoljan sam. Kvalitet zvuka je bolji nego preko Viber/WA... mesindžera. Maltene kao da sam preko regularne SIM kartice. Gledanje naših kanala je bonus, a Pink Premium ima i dobre filmove, tako da ne služi samo za informisanje o vestima u zemlji i nostalgija :D

Voleo bih kada bi se deo za TV u aplikaciji malo popravio:
1. da može da radi u pozadini - slušam vesti i stigne poruka, ako odem da je pogledam prestane i zvuk i slika. Ne mora da bude "picture in picture", ali makar da se ton nastavi
2. Da postoji dugme za full screen umesto samo rotacije telefona
3. Da može da se cast-uje na TV (ili omogući instalacija na TV/Android stick/box) - To bi mi bio pun pogodak sa Amazon ovim Fire Stickom.

Nemoj me držati za reč, ali mislim da svi telefoni podržavaju esim, jer u suštini radi aplikacija kao mesindžera (makar sa strane korisnika) gde je potrebno samo da se aplikacija ne izbacuje iz RAM-a, da stalno radi u pozadini. Ako moj prastari Samsung Note 4 podržava, ne vidim zašto i ostali ne bi to mogli.

Nema veze u kojoj si zemlji, esim će ti raditi, jer sa tvoje strane on u suštini radi kao ostali mesindžeri, a Globaltel je taj koji konvertuje internet saobraćaj sa jedne strane u normalan poziv za druge i obratno.
Mislim da si pomešao eSIM i virtuelni broj. :) eSIM je "kartica" na kojoj se nalazi broj, ali ne postoji fizički i potpuno je jednaka SIM. Virtuelni brojevi se kupuju putem aplikacije, pretpostavljam da njega koristiš.
 
Pitanje za Globaltel Support:
razmišljam o prenosu 3 broja u Globaltel ali nigde nisam uspeo da nađem informacije o mogućnosti/nemogućnosti plaćanja parkinga u Srbiji putem SMS-a.
Može li se platiti, i ako može, kako u praksi funkcioniše?
 
Pitanje za Globaltel Support:
razmišljam o prenosu 3 broja u Globaltel ali nigde nisam uspeo da nađem informacije o mogućnosti/nemogućnosti plaćanja parkinga u Srbiji putem SMS-a.
Može li se platiti, i ako može, kako u praksi funkcioniše?
Bolje kupi na kios jednu karticu pa vidi sta nudi i kako funkcionise, da ne bude posle kuku lele
meni licno odgovara kao drugi broj
 
Bolje kupi na kios jednu karticu pa vidi sta nudi i kako funkcionise, da ne bude posle kuku lele
meni licno odgovara kao drugi broj
Teško da to može da bude prihvatljivo rešenje za 3 broja.
Nemam nameru da pređem u Globaltel samo kako bih probao , već da znam unapred šta može a šta ne može.
 
Nazad
Vrh Dno