Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Za vikend testirao par puta net. U istom stanu (i na istom telefonu), Telenor prepaid (190 metara od tornja) je uglavnom davao oko 6/5, nekad preko 10, a samo par puta je išao do 20 ili malo preko. Telekom postpaid (370 metara) je lako davao oko 32. Vip ima antenu gde i Telekom. Za vikend, prvi test je već išao na 28, kasnije 23, pa juče 42! Jutros 47, ali je nestalo struje, pa sam čekao, da vidim da li će gomila radnji i kućnog neta možda da ga preopterete. Međutim, sada sam dobio 57 Mb/s! (speedtest ne meri upload sa mobilnog na sajtu)

Daleko je to od onih koji na 4g imaju i preko 200 Mb/s, ali od sve tri mreže meni lično Vip net za sada radi ubedljivo najbolje. Šteta što mi nije naročito bitan ;) iako je odlično poslužio dok nije bilo struje. Brine me kakva će biti situacija sa ovim da telefon nije dostupan, da me zovu, a telefon ne zvoni, itd. Mada, u poslednjih par meseci više puta mi se desilo i na Telekom postpaid paketu da telefon ne zvoni, a kasnije stigne poruka o propuštenim pozivima.
 
Ne može da se ode na poslednju stranu ove teme? Pokušaću da ostavim ovaj post da vidim da li će to da popravi kvar.
 
68 stranica koči. Traži se rešenje. Možda možemo da je prebacimo na stranu 69, pa će da proradi.
 
Popravio sam kada sam ostavio poruku :)
 
Proradilo je, može da se ode na poslednju stranicu :)

Evo screen shot koji sam danas napravio na VIP kartici. Poslednje merenje je na server SBB Novi Sad, a dva pre toga su VIP Beograd. Internet na toj kartici koristim samo za Viber, tako nemam pojma kako radi u praksi, ali eto, da se vidi da ipak nije svuda krš mreža.
IMG-40fe7950641d42a342fd765b1c640106-V.jpg
 
Trenutno sam u Crnoj Gori i ne mogu da se logujem ni na jednu mrežu, poslao mail podršci i nisu mi odgovorili, ne znam šta da radim, dal je neko imao iskustva sa ovim problemom?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210212-181350_Call settings.jpg
    Screenshot_20210212-181350_Call settings.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 28
Trenutno sam u Crnoj Gori i ne mogu da se logujem ni na jednu mrežu, poslao mail podršci i nisu mi odgovorili, ne znam šta da radim, dal je neko imao iskustva sa ovim problemom?
Probaj ručno da odabereš Telekom mrežu. Ja sam imao problem prije nedelju dana. Mogao sam primati pozive ali nisam mogao nikog zvati. Poslao sam im mail i sutra je sve bilo ok.
 
Imao isti problem. Treba u gomili ikonica pretežno u folderu TOOLS naći ikonicu STK Services i preko menija u njoj probati prvo automatski, a ako neće onda manuelno izabrati mrežu koja ima roaming ugovor sa globaltel-om.
 
Ma znam sve te varijante, znam da koristim telefon, nego je problem, što sam pokazao u slici gore, da su sve mreže zabranjene (forbidden). Korisnička podrška iz CG ne znam kako da je dobijem, poslao mail 2 puta ništa ne odgovaraju, super, znači ne rade do srede, a ni tada se neće javiti. Ne mogu da verujem da u 2021 ne mogu da koristim telefon u Crnoj Gori!
 
Zovi korisnički servis iz aplikacije.
I trebalo bi da proradi ako odabereš ručni mod iz STK Services menija, pa onda pretraži mreže u opcijama telefona
 
Zovi korisnički servis iz aplikacije.
I trebalo bi da proradi ako odabereš ručni mod iz STK Services menija, pa onda pretraži mreže u opcijama telefona
Iz nekog razloga, ne znam kog, samo je proradilo kada sam prebacio na manuelni mod, posle jedno pola sata.... Hvala svima....
 
Ajde sad pitanje za @Globaltel-supp

Koja je razlika, odnosno šta se krije iza Automatic Network Mode, a šta iza Connect to the Network (Manual)? Koje parametre dobije SIM kartica u prvom, a koje u drugom slučaju?

Screenshot_20210213-102026_SIM Toolkit.jpg
 
Trenutno sam u Crnoj Gori i ne mogu da se logujem ni na jednu mrežu, poslao mail podršci i nisu mi odgovorili, ne znam šta da radim, dal je neko imao iskustva sa ovim problemom?
Zdravo, pronađi na mobilnom aplikaciju SIM toolkit (STK; SIM alati, SIM tools), nacrtana je SIM kartica. Nakon toga odaberi ručno biranje mreže, kad se povežeš na mrežu, vrati na automatsko biranje mreže. :)
 
Zdravo, pronađi na mobilnom aplikaciju SIM toolkit (STK; SIM alati, SIM tools), nacrtana je SIM kartica. Nakon toga odaberi ručno biranje mreže, kad se povežeš na mrežu, vrati na automatsko biranje mreže. :)

Dobro, to je već uradio nakon što smo mu sugerisali i proradilo je.
Međutim, bilo bi lepo da odgovorite šta se dešava u pozadini tih STK radnji Automatic --> Manual --> Automatic
 
Dobro, to je već uradio nakon što smo mu sugerisali i proradilo je.
Međutim, bilo bi lepo da odgovorite šta se dešava u pozadini tih STK radnji Automatic --> Manual --> Automatic
Evo i odgovora od developer-a, sa malim zakašnjenjem. :)

U automatic mode-u, SIM applet sam bira IMSI, u manual mode-u bira sledeći IMSI u listi (ciklično) i koristi taj IMSI sve dok se ponovo ne izabere automatic mode ili pokrene manual mode (ne vraća se sam u automatic mode).

Koristimo više IMSI kako bismo obezbedili što povoljniji internet za nase korisnike u roaming-u.
 
Hvala na detaljnom odgovoru.
Sad je skroz jasno. Tako nešto je i bilo logično.

Ipak, trebalo bi to malo bolje automatizovati, kako manje vični korisnici ne bi ostali bez telefona kad se nađu u roamingu.
 
Hvala na detaljnom odgovoru.
Sad je skroz jasno. Tako nešto je i bilo logično.

Ipak, trebalo bi to malo bolje automatizovati, kako manje vični korisnici ne bi ostali bez telefona kad se nađu u roamingu.
Naravno, trudimo se da unapredimo svaki segment naše usluge i nadamo se da ćemo uskoro uspeti da unapredimo i povezivanje na mrežu prilikom rominga. :)
 
Neki od virtuelnih operatera koje sam koristio su imali rešenje da u STK opcijama imaju Home i Roaming "režim rada".
 
Interesuje me sledece:
Mogu doci do jedne mts prepaid gde je kredit istekao a sama sim vazi jos par meseci iskoristio bi taj broj za prenos u freepaid nije registrovan ali imam original plastiku sa pin i puk jer moze taj broj da se prenese ili moram da dopunim kredit kod prethodnog operatera.Broj je prepaid-Neregistrovan.
Pozdrav
 
Žalio mi se prijatelj da me često tek iz 5-og puta dobije a pre toga ga izbacuje iz veze ili kaze da je ugašen telefon.
ima neko sličan problem?
 
Žalio mi se prijatelj da me često tek iz 5-og puta dobije a pre toga ga izbacuje iz veze ili kaze da je ugašen telefon.
ima neko sličan problem?
Moguce da je opterecena bs pa da zakucava zbog toga na lokaciji.Meni se sa vip brojem jednim to desava nekad ugasim telefon i upalim i sve ok.
 
Nazad
Vrh Dno