Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Ma vip se mreža raspada. Ne može onda ni globaltel da bude bolji. Svaka čast za pakete ali mreža je krš

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Upravo tako kad sam uzeo karticu pre 1,5 godinu kod mene je dl bio oko 70mbit/s a sad jedva prebaci 10

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Zdravo ljudi.

Ja sam u potrazi za uslugu za virtuelni mobilni broj za Irskoj, UK i mozda Germaniju.

Ono sto me interesuje:

1. Dali mogu da dobijem broj sa mobilne mreze u Irskoj tako da broj koje trazim kao CallerID da dobije broj sa prefix iz Irske mobilne mreze (Eir, Virgin itn.).
2. Kako bi se ovo naplacivao? Koje su tarife?
3. Dali na ovaj broj mogu da primam povike?
4. Dali bi one bile koje bi bile preusmerene do Globaltel app, i kako bi se ovo tarifiralo?
5. Ukoliko sve ovo je moguce, dali mi treba Globaltel sim kartu, ili moze da se otvori account so moj makedonski broj?

Hvala vam
 
Код клинца имам картицу и уплаћујем му сваки месец комбинацију од 500 динара (4 гигабајта и 150 минута или порука). Како није потрошио ни интернет ни минуте, па има око 16 гигабајта и преко 350 минута или порука, је ли морам да активирам опет пакет од 500 динара или могу јефтинији, а да ми се пребаци интернет и минуте следећих 30 дана?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Код клинца имам картицу и уплаћујем му сваки месец комбинацију од 500 динара (4 гигабајта и 150 минута или порука). Како није потрошио ни интернет ни минуте, па има око 16 гигабајта и преко 350 минута или порука, је ли морам да активирам опет пакет од 500 динара или могу јефтинији, а да ми се пребаци интернет и минуте следећих 30 дана?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Zdravo, možeš bilo koji paket jeftiniji ili skuplji. Samo je važno da aktiviraš pre isteka paketa i sav saobraćaj će se preneti. :)
 
Zdravo ljudi.

Ja sam u potrazi za uslugu za virtuelni mobilni broj za Irskoj, UK i mozda Germaniju.

Ono sto me interesuje:

1. Dali mogu da dobijem broj sa mobilne mreze u Irskoj tako da broj koje trazim kao CallerID da dobije broj sa prefix iz Irske mobilne mreze (Eir, Virgin itn.).
2. Kako bi se ovo naplacivao? Koje su tarife?
3. Dali na ovaj broj mogu da primam povike?
4. Dali bi one bile koje bi bile preusmerene do Globaltel app, i kako bi se ovo tarifiralo?
5. Ukoliko sve ovo je moguce, dali mi treba Globaltel sim kartu, ili moze da se otvori account so moj makedonski broj?

Hvala vam

Zdravo, kroz Globaltel aplikaciju možeš se pretplatiti na virtuelni broj iz UK, ali ne i za Irsku i Nemačku. Takođe broj koji dobijaš je potpuno nasumičan i ne možeš da odabereš prefiks. Cena pretplate za UK broj je 750RSD. Brojevi podržavaju primanje i slanje SMS, kao i poruka. SMS su omogućeni za "domaći" saobraćaj zemlje koji izabereš i većinu internacinalnih operatera, ali ne i za sve. Nije potrebna Globaltel SIM.
 

Možda nije više toliko popularna usluga, ali zbog čega ne omogućite slanje i prijem MMS poruka?
Nekoliko puta do sada mi je zatrebala i morao sam da se snalazim sa drugih brojeva.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Možda nije više toliko popularna usluga, ali zbog čega ne omogućite slanje i prijem MMS poruka?
Nekoliko puta do sada mi je zatrebala i morao sam da se snalazim sa drugih brojeva.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ja neznam dali neko to koristi i mislim dase naplacuje posebno

Послато са SM-A530F помоћу Тапатока
 
Pa neki još uvek to koriste i onda ti zakomplikuje sve.
A i na android telefonima, to ljudi i ne primećuju, kad otkucaju dužu poruku automatski prebaci u MMS.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa neki još uvek to koriste i onda ti zakomplikuje sve.
A i na android telefonima, to ljudi i ne primećuju, kad otkucaju dužu poruku automatski prebaci u MMS.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Nažalost trenutno nije u planu implementacija, pošto MMS koristi veoma mali broj korisnika. Što se tiče konverzije SMS u MMS, to se dešava tek nakon 1000 karaktera, što je otprilike 1/6 novinske strane i to Politike. :D
 
Nažalost trenutno nije u planu implementacija, pošto MMS koristi veoma mali broj korisnika. Što se tiče konverzije SMS u MMS, to se dešava tek nakon 1000 karaktera, što je otprilike 1/6 novinske strane i to Politike. :D
Ma znam ja kad se dešava konverzija, ali neki ljudi vole da napišu duži sms, koji se posle izgubi, a ne biste verovali da ima i dosta ljudi koji pošalju i sliku mms porukom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ma znam ja kad se dešava konverzija, ali neki ljudi vole da napišu duži sms, koji se posle izgubi, a ne biste verovali da ima i dosta ljudi koji pošalju i sliku mms porukom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Pored ovolikih drustvenih mreza ja licno neznam nikog ko koristi MMS. Verujem da ima ali vrlo mali broj.

Послато са SM-A530F помоћу Тапатока
 
Zdravo, kroz Globaltel aplikaciju možeš se pretplatiti na virtuelni broj iz UK, ali ne i za Irsku i Nemačku. Takođe broj koji dobijaš je potpuno nasumičan i ne možeš da odabereš prefiks. Cena pretplate za UK broj je 750RSD. Brojevi podržavaju primanje i slanje SMS, kao i poruka. SMS su omogućeni za "domaći" saobraćaj zemlje koji izabereš i većinu internacinalnih operatera, ali ne i za sve. Nije potrebna Globaltel SIM.
Kupis - zakupiš broj I posle, koliko vazi? Kako uplaćuješ kredit? Koliko kosta poziv u okviru lokala (države)? Interesuje me Češki broj.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Kupis - zakupiš broj I posle, koliko vazi? Kako uplaćuješ kredit? Koliko kosta poziv u okviru lokala (države)? Interesuje me Češki broj.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Zdravo, strani brojevi se zakupljuju na mesečnom nivou, odnosno na 30 dana. Za Češku u ponudi imamo samo fiksne brojeve, koji mogu da primaju dolazne pozive i da pozivaju, ali ne i da razmenjuju SMS. Što se tiče kredita, ukoliko imate Globaltel karticu možete dopuniti kredit na kiosku ili putem platne kartice kroz aplikaciju. Ako nemate Globaltel broj onda možete kroz in app purchase, odnosno apple nalog. Što se cena tiče, pozivi ka fiksnim mrežama koštaju 9.9din/min (uspostava veze 9.9din/min), ka mobilnim mrežama 19.9din/min (uspostava veze 9.9din/min). Kada vas zovu naplaćuje se po lokalnim cenama.
 
Poslednja izmena:
Једно питање, ако неко зна одговор:
Иако је тек кренуло коришћење фрипејда, уколико сада уплатим кредит за исти пакет да ли ће се аутоматски обновити након истека иницијалног пакета од 30 дана или бих активацију морао да извршим ручно 30. дана?
Хвала.
 
Једно питање, ако неко зна одговор:
Иако је тек кренуло коришћење фрипејда, уколико сада уплатим кредит за исти пакет да ли ће се аутоматски обновити након истека иницијалног пакета од 30 дана или бих активацију морао да извршим ручно 30. дана?
Хвала.
Da automatski . ja proverio i sve prenosi GB

Послато са SM-A530F помоћу Тапатока
 
Једно питање, ако неко зна одговор:
Иако је тек кренуло коришћење фрипејда, уколико сада уплатим кредит за исти пакет да ли ће се аутоматски обновити након истека иницијалног пакета од 30 дана или бих активацију морао да извршим ручно 30. дана?
Хвала.

Za automatsku obnovu potrebno je da je uključite u aplikaciji prilikom aktivacije paketa. Potrebno je ili da povežete platnu karticu ili da imate dovoljno kredita.
 
Danas potpisao ugovor, uz prenos broja.

1) Jedva našao firmu, jer je na Gugl mapama označena trošna kućica uz samu ulicu, a ne zgrada iza. Na ulici nema ni bilo kakve table, ne zna čovek gde da ide.

2) U početku sam bio zasut pričom o raznim ponudama (niko nije pitao da li sam već izabrao) i radnica gotovo da je insistirala da neće biti moguć prenos zato što sam "raskinuo" ugovor sa Telekomom, umesto da čekam da istekne. Sve sam uradio upravo u dogovoru sa Telekomom, ali sam na kraju zvao korisnički centar i sačekao (10 minuta!) još jednu potvrdu da je sve u redu. Naravno, bolje je proveriti, ali može i da se kaže "bolje proverite još jednom", umesto teorija kako sam ja promenio status, da sam sada pripejd (a nisam), itd.

3) Nova kartica nikako nije htela da proradi. Ni kao druga u mom telefonu, ni kao prva, a potom ni u telefonu radnice. Ne znam u čemu je bio problem, ali nekoliko puta mi je rekla da zovem *100#, ali da mora "brzo". Nisam baš očekivao test brzog kucanja. :) Čuo sam i kada je nekom kolegi radnica pomenula (kada je kartica bila u njenom telefonu) da kartica gubi mrežu čim se poveže. Uglavnom, sve je ukupno trajalo jedno sat vremena. :( Prihvatam kao otežavajuću okolnost Windows telefon koji možda nikada nisu ni videle. Čak sam dobio i kompliment da sam u 1 % populacije. Lepo je kad ljudi sami primete, ne moram u Mensu.

4) Iako sam rekao da želim paket od 900 dinara, cela predata hiljadarka je uzeta kao uplata. Ponuđena je ispravka, ali više nisam imao živaca ni vremena.

5) Naplaćeno mi je 1000 dinara, a sada prenos broja "ako prođe". Ako ne prođe, uplata propada. Možda je do toga što ja nisam želeo da dolazim više puta i jurim kurire sa dokumentima. Pretpostavljam da se ne plaća ništa ako se samo podnese zahtev za prenos i onda čeka da zahtev bude odobren, pa se tek onda uzme kartica. Ipak, ne vidim zbog čega nisam mogao da dobijem karticu bez ikakve uplate, odnosno da uplata sačeka prenos broja. Tako nešto sam ja očekivao. Ionako je pripejd sistem. Možda nešto nisam dobro razumeo.

6) Prvo mi je rečeno da se 100 GB na prenos dobija samo ako se zahtev popuni preko sajta. Pa onda kako će da mi izađu u susret ili tako nešto. Ne znam da li su menadžeri svesni, ali veoma je iritantno kada ja dajem pare, a priča mi se da se meni izlazi u susret. To nije poštovanje korisnika. Evo, na sajtu piše: "Poklon od 100 GB neta dobijaš jednom, kada preneseš broj u našu mrežu." Nema "samo preko sajta".

7) U prostorijama Globaltela imao sam jedva neki signal Globaltel (Vip?) mreže.

8) Na kraju je kartica nekako proradila (nije mi rečeno šta je bio problem), ali kada sam kasnije zvao korisnički servis, čulo se "Ovde Maša, kako mogu da vam po" i - pukla veza. Ne mogu reći da sam došao kući prepun poverenja. :) Ne bih baš da mi pozivi tako pucaju, to mi se stvarno nikada nije dogodilo, a koristio sam puno kartica/operatera. S druge strane, rekao bih da su u korisničkom centru ljubazniji (ako je suditi po jednom pozivu) od drugih. Molio bih da se neko izvini Maši u moje ime, da ne pomisli da sam joj zalupio slušalicu zbog imena.

9) Pohvalio bih i postojanje udobnog... dvoseda mada bih voleo negde da vidim i stolice za klijente kod samih šaltera.

Nadam se da je ovo samo bio neki čudan dan i da nadalje neće biti problema.
 
Aj javi utiske za nedelju dana. Kad osetiš čari Globaltela (VIP-a).

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Za automatsku obnovu potrebno je da je uključite u aplikaciji prilikom aktivacije paketa. Potrebno je ili da povežete platnu karticu ili da imate dovoljno kredita.



U slučaju povezane Mastercard platne kartice sa 3D secure, kako se realizuje automatska (ili poluautomatska) obnova, ko i kako unosi OTP kod?
 
Čudno mi je da se telefon ne konfiguriše automatski kada se ubaci kartica. Podešeno mi je prilikom kupovine, ali mi nije objašnjeno šta i kako tačno, a rečeno je da verovatno neće biti potrebe svaki put. Možda u istom telefonu. :) Ubacio u drugi telefon - nema neta. Međutim, odem na sajt, u meniju Podrška odmah "Podesi Internet" i onda sve veoma kratko i precizno, po jedna rečenica i sa slikama. Bravo. Jeste samo za Android/iOS, ali je sve bilo još jednostavnije na WP. Isto uputstvo postoji i na kartončiću koji se dobija uz karticu (pakovanje).

Testirao sam malo i 4g kod kuće i za sada je dobro, ali bio je vikend, pa ću sačekati da vidim kako će biti sutra.
Nekako sam instalirao program na tablet. Google Play Services neće da radi, nema prodavnice, morao da skidam apk. Meni je bitno najviše za pregled stanja i nešto malo TV. Prvo je malo zapinjalo, svaki TV program po 10 sekundi i onda stane (kućni wi-fi), ali se posle par minuta sve sredilo i mogao sam normalno da gledam. Smeta što nigde ne vidim šta se prikazuje.

Više utisaka tek kada se završi prebacivanje broja.
 
Čudno mi je da se telefon ne konfiguriše automatski kada se ubaci kartica. Podešeno mi je prilikom kupovine, ali mi nije objašnjeno šta i kako tačno, a rečeno je da verovatno neće biti potrebe svaki put. Možda u istom telefonu. :) Ubacio u drugi telefon - nema neta. Međutim, odem na sajt, u meniju Podrška odmah "Podesi Internet" i onda sve veoma kratko i precizno, po jedna rečenica i sa slikama. Bravo. Jeste samo za Android/iOS, ali je sve bilo još jednostavnije na WP. Isto uputstvo postoji i na kartončiću koji se dobija uz karticu (pakovanje).

Testirao sam malo i 4g kod kuće i za sada je dobro, ali bio je vikend, pa ću sačekati da vidim kako će biti sutra.
Nekako sam instalirao program na tablet. Google Play Services neće da radi, nema prodavnice, morao da skidam apk. Meni je bitno najviše za pregled stanja i nešto malo TV. Prvo je malo zapinjalo, svaki TV program po 10 sekundi i onda stane (kućni wi-fi), ali se posle par minuta sve sredilo i mogao sam normalno da gledam. Smeta što nigde ne vidim šta se prikazuje.

Više utisaka tek kada se završi prebacivanje broja.
Da to bi bilo dobro da se vide programska sea za svaki kanal.
 
Meni uopste nece da zvoni kada me bilo ko poziva, a ja ne mogu da dozovem nikog u mrezi, ali ako pozovem neki broj van Globaltelove mreze onda odmah zvoni. To isto se desava i mom drugu od pre par dana. Telefoni su nam potpuno ispravni i sigurno postoji neki kvar u mrezi.
 
Meni uopste nece da zvoni kada me bilo ko poziva, a ja ne mogu da dozovem nikog u mrezi, ali ako pozovem neki broj van Globaltelove mreze onda odmah zvoni. To isto se desava i mom drugu od pre par dana. Telefoni su nam potpuno ispravni i sigurno postoji neki kvar u mrezi.
Zdravo, molim te pošalji nam broj telefona u inbox, kako bi kolege proverile u čemu je problem. :)
 
Nazad
Vrh Dno