Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Ajd sad. Jel Globaltel radi preko Telekoma ili jos uvek preko A1? (kod mene u firmi samo mts rules :( )
 
Jel moze da se prenese Virtuelni broj u drugu mrezu kad vec smaraju ljude da ce im ugasiti?
 
ne moze direktno, tj moras ga prvo preneti na SIM u globaltelu pa zatim u drugu mrezu
 
Svaki virtuelni može da se prenese ili samo 6-cifreni? Pitam za druga. ☺️
 
Poštovani, kako nastavljamo svoje poslovanje u okviru kompanije Telekom Srbija, a u želji da našim korisnicima pružimo najbolje korisničko iskustvo, obaveštavamo Vas da ćemo Vam, u skladu sa novim tarifnim postpejd paketima koji će biti dostupni od 1. decembra 2023. godine, na adresu isporučiti mts karticu. Vaš tarifni profil će biti usklađen sa postojećim mts tarifnim profilima. Nova ponuda je pažljivo kreirana kako biste imali najbolje korisničko iskustvo i najbolje uslove korišćenja.Za detaljnije informacije, molimo Vas da nas kontaktirate na broj 0677/1234 ili putem mail-a [email protected]. Radujemo se daljoj uspešnoj saradnji i što ćete i Vi biti deo mts mreže - mreže br. 1 u Srbiji.

Malopre dobih SMS...Mislim da ću da podnesem zahtev za prenos broja u A1 i da će to morati da mi odobre, jer Globaltel sa kojim sam ja potpisao UO prestaje da postoji, iako je vremenski tek pola UO prošlo
 
Teoretski, nemaš pravo na raskid ugovora samo zato što je Telekom Srbija a.d. pravno nasledio Globaltel d.o.o.

Ali naravno da imaš pravo na raskid ako se uslovi promene, što je u ovom slučaju tačno.
 
Pošto se bitno menja specifikacija, odnosno sadržaj i vrsta paketa koga koristiš, a što je proisteklo iz obaveštenja, imaš pravo da obustaviš postupak najavljenog prenosa u mts, odnosno da podneseš zahtev u A1.
 
Teoretski, nemaš pravo na raskid ugovora samo zato što je Telekom Srbija a.d. pravno nasledio Globaltel d.o.o.

Ali naravno da imaš pravo na raskid ako se uslovi promene, što je u ovom slučaju tačno.
Teorijski Telekom bi morao da zadrži uslove ugovora pod kojima su korisnici zaključili ugovor, dakle ja bih želeo da mi se zadrži paket pod istim uslovima, kao u ugovornoj obavezi sa Globatelom.
 
Pa realno sto da imaju mnvo na sopstvenoj mreži? Imaju yettel vec za lažnu konkurenciju. Koji ce im globaltel...
Teorijski Telekom bi morao da zadrži uslove ugovora pod kojima su korisnici zaključili ugovor, dakle ja bih želeo da mi se zadrži paket pod istim uslovima, kao u ugovornoj obavezi sa Globatelom.
U principu ne vidim razlog i za raskid ako bi ti dali i bolje uslove. VIse svega za iste pare ili isto sve za manje para
A sad bas nesto razmisljam sto bi imali MVNO pored sopstvene mreze. Jednostavno sve prebacis na mts i ostavis tu numeraciju u principu...
 
Nije sve u parama, da sam na Globaltel postpaidu, tražio bi prelazak u A1 ili Yettel jer mts konkretno kod mene mts nema ni normalan GSM signal dok A1 i Yettel imaju pristojan 4G.
 
Pa realno sto da imaju mnvo na sopstvenoj mreži? Imaju yettel vec za lažnu konkurenciju. Koji ce im globaltel...

U principu ne vidim razlog i za raskid ako bi ti dali i bolje uslove. VIse svega za iste pare ili isto sve za manje para
A sad bas nesto razmisljam sto bi imali MVNO pored sopstvene mreze. Jednostavno sve prebacis na mts i ostavis tu numeraciju u principu...
Slažem se ako ponude iste uslove, ali u telefonskom pozivu su ponudili druge uslove i skuplji paket.
 
Zar nije svima na Globaltel postpejdu bilo ponudjeno da se prebace na Freepaid ?

@mylo85

Posto menjaju uslove i cenu imas pravo na raskid postpejd ugovora
 
U sms poruci nisu spomenuli da će bilo šta da menjaju vezano za prepaid, ja sam na globaltel prepaidu "uzbudljiva komunikacija".
(Naravno jasno mi je da će to da ukinu.)
 
@owim

Sto sada mesas pripejd u pricu o postpejdu ?

Pripejd opcije mogu da menjaju u svakom trenutku - ne postoji ugovor.

Freepaid / Uzbudljivi prepaid dok traju - traju.
Ako znatno promene ili ukinu ponudu - idemo dalje ,
trazimo ako postoji bolje / povoljnije...
 
Zato što i postpejd uslovi mogu da se promene u svakom trenutku, i tada imaš 30 dana za raskid ugovora.
Uostalom, freepaid je pripejd. A postpejd više i ne postoji u ponudi, dakle 99% biće promenjen. Što je i rečeno u zvaničnom saopštenju, da ćete dobiti "bolju" ponudu.
 
@owim

Sto sada mesas pripejd u pricu o postpejdu ?

Pripejd opcije mogu da menjaju u svakom trenutku - ne postoji ugovor.

Freepaid / Uzbudljivi prepaid dok traju - traju.
Ako znatno promene ili ukinu ponudu - idemo dalje ,
trazimo ako postoji bolje / povoljnije...

Poz!
Što se postpaida tiče, da ukinut je i oni zovu korisnike i ti možeš da pređeš na mts postpaid tarife ili da pređeš na freepaid i raskineš ugovor bez problema.
Rekli su mi da imaju puno korisnika na freepaidu i da zbog toga ne bi trebalo ništa tu da se menja tako da kad bude nešto zvanično onda mogu da diskutujem a sad dok je nezvanično i dok se još ništa ne zna, badava nagađati.
Ponudilisu mi omoriku 25 nisam hteo.
 
Poz!
Što se postpaida tiče, da ukinut je i oni zovu korisnike i ti možeš da pređeš na mts postpaid tarife ili da pređeš na freepaid i raskineš ugovor bez problema.
Rekli su mi da imaju puno korisnika na freepaidu i da zbog toga ne bi trebalo ništa tu da se menja tako da kad bude nešto zvanično onda mogu da diskutujem a sad dok je nezvanično i dok se još ništa ne zna, badava nagađati.
Ponudilisu mi omoriku 25 nisam hteo.
O boze Omorika 25 . 2299 din oni nisu normalni
 
Ja preneo broj 1050 dinara Omorika 12 do kraja ugovorne obaveze 2 godine za net limitom od 1Mb posle potrošenih gigabajta po punoj brzini i neograničen net za društvene mreže
 

Prilozi

  • Screenshot_20231104_152901_Moj mts.jpg
    Screenshot_20231104_152901_Moj mts.jpg
    64 KB · Pregleda: 85
Jedno prosto, ali meni slozeno pitanje:
- Da li ja mogu, sada, da prenesem Zmaj postpaid iz mt:s-a u Globaltel kao FreePaid od 1000 RSD ???
 
Jeste. Istekao je.
No, neophodno mi je da se saobraćaj odvija preko mts infrastrukture jer u firmi gde radim samo mts rules unutar pogona...
 
Jeste. Istekao je.
No, neophodno mi je da se saobraćaj odvija preko mts infrastrukture jer u firmi gde radim samo mts rules unutar pogona...
Za to ćeš morati još da pričekaš. Globaltel koristi A1 infrastrukturu idalje.
 
Reko mi dečko koji radi u mts da prelaze na njihovu mrežu za 1 godinu jel neće da preopterećuju svoju mrežu ipak je 100hiljada korisnika globaltel mreže i bio bi udar na mts
 
Vrh Dno