Šta je novo?

Geil ili ne

gaca

Čuven
Učlanjen(a)
16.04.2003
Poruke
2,128
Poena
705
Moja oprema  
Steam
Mitsubishi ZSX35
Morao sam da okacim ovu temu jer ocigledno ima PROBLEMA. Verovatno ce neki biti za a neki protiv medjutim istina je samo jedna. Kosku mi je bacio "zajebani" jer je poceo da ima sve vise problema sa Geilovima a i ja sam hteo da predjem sa 2 na 4 Gb. Moja malenkost je do juce u svojoj masini imala Geil ultra 8500/5 i ona je lepo radila, s tim da na q6600 nje mogla da ide preko 1066 i lepo se krckala na defolt naponu sto sam pre par meseci i napisa u jednom od postova i sto me je vrlo cudilo. S toga sam uzeo 2x2G geil evo one 6400 nije bilo 8500 i 2x 1G Hyper kingston 8500 (ujedno ovo je informacija za Miska). posto sam vec imao Geil u masini uzeo sam kingston i poceo da ga maltretiram i dok ovo upravo pisem radi na 3x400 tj 1200 bez problema na 2.4V a moze i malo vise ali me mrzelo da pustam prime jer me kopao ovaj novi geil od 4G bez obzira sto je 6400 jer ima dobro hladjenje. Sta da kazem osim da ova memorija nema veze sa zivotom. Sone one reklamacije su ok ljudi su stvarno u problemu i mislim da za u buduce treba zaobilaziti Geil u sirokom luku bez obzira kolike budu bile cene, ocigledno je da svi geilovi osim ultra serije imaju problema sa Intelom i prave ****** u biosu a ultra serija se greje ko luda. Ne mogu da kazem geil je na svom sajtu dao memorije koje je testirao sa Intelom ali je uglavnom AMD ali dzaba kad niko zivi sada ne kupuje AMD zalosno ali je tako jer svi znamo da AMDu ne pomaze ni Phenom. Moguce da se neki nece sloziti sa ovim ali to je ono sto sam ja isprobao kod mene. Informacija za Miska najverovatnije su mikroni cim idu tako lagano na 1200. Sone nisam ni sumnja da nisi u pravu za Kingston jedino sto nismo znali kako se ponasa sa quadom ali sad je sve jasno ipak je Kingston KINGSTON.
 
Znas sta, ja se slazem, ja sam imao Kingston i Mushkin oba su 6400 tj. 800MHz, oba su isla 1100MHz+ ali ova Ultra kod mene nece ni 900MHz stabilno a greje se ko luda pri tom,
Neki drugi kazu da im lagano ide na 1000MHz itd, prvo, mozda je i do moje ploce ali, Kingston i Mushkin su isli 1100MHz stabilno, zato sto su vrh memorije, znaci ako je i ova sposobna 1000MHz, sto nece kod mene ni 900MHz stabilno..ne znam..
Ali sl. put kad budem sklapao makinu uzimam ili OCZ,Corsair ili ako budem ponovo nasao Mushkin-a, pa ako kosta neka kosta, da znam za sta makar dajem pare.
 
Ne razumem? :D

PS/ i ja sam isto tako rekao posle posedovanja Geil Blue DDR400, nikada vise Geil, pa onda uzeh ovu Ultru DDR2 800, koja bez problema veze na 950, za svaki dan, za testiranje je skoro ubola hiljadarku. Pa kada vec uzimate C2D i slicno, onda se isprsite i za memoriju, ovo je ipak memorija za nas proletere.
 
Poslednja izmena:
Flight tebe ovaj problem ne pogadja jer imas AMD a izgleda da je Geil vise pravio memorije prema AMDu.
 
Ja sam pokusao da razumem i donekle i uspeo :D.

PS Imam Geil Ultra,radi kao sto je i deklarisana.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako kod drugih, eto tebi je 950MHz za 24/7 mada CL5, ali ja sam se razocarao sa memarom, ej bre, Kingmax na 667MHz je isao 900MHz stabilno, Ja sam od Ultra ocekivao 1000MHz sa 4-4-4-12 i ~2.2-2.3v ali nista od toga, sad je moj drug uzeo novu konfu isto ima Ultru 6400, bas cu da odem kod njega da vidim dal kod njega oce nesto zadovoljavajuce, pa makar da znam dal da krivim GeIL ili ne saradnju sa plocom..
 
OCz sumnjam da je problem sa plocom jer mikroni su i u kingstonu i u geilu, postoji i u njima razlika ali ne moze da bude tolika pogotovu sa Quadom od 1066 do 1200+ to je mnogo to mislim na mem koje su deklarisana kao 8500 i ultra a za sve ove ostale ko zna koji su cipovi , kad jedna geil evoone 6400 nece da mrdne sa 800. Ali nije samo to javljaju se ljudi sa reklamacijama ,koji nisu zaludjenici kao mi vec obicni juzeri koji ne nasviravaju masine, i nerade im masine. Pucaju im biosi, to se mani desilo prekjuce kad sam tu evoone startovao na 880 misleci da to ne treba da bude problem, kad ono ,sva sreca da je dual bios pa se brzo oporavila masina li nije mi bilo svejedno
 
Ja mislim da je meni tu negde 860-870max stabilno, sve preko ili ubaguje kad se loaduje win ili u windows-u sve je kao "stopped working" kako vista prijavi i onda popasem ubrzo BSOD, koliko ja znam Ultre nemaju Micron, BlackDragon ima i EVO valjda, ne znam puno o njemu, naravno Kingstom i Mushkin su Microni zato i idu maltene ko od sale 1100MHz i vise, bio sam budala sto sam prodao 2giga Mushkina da bi uzeo 4GB Ultre, cak se i duboko razmisljam da prodam ovaj GeIL koliko god da dobijem i uzmem OCZ-a kod nas, mada dosta bi me i izaslo..
 
Sad vidim koliko sam srecan sa mojim Corsairom koji oce i na 1200 :) Istina, nesto preko 1100 mu je dosta za 24/7.
Iskreno, jako su mi sumnjive tako niske cene Geila, pa nije ni za ocekivati da bude stvarno vrhunska memorija za tako male pare. Koliko kosta 1gb ultra 6400, 20e, kolko para toliko muzike.
 
Nisam znao da ima ova memorija frke sa Intelom, mada vidim da je dosta ljudi ima u kombinaciji sa Intelom, moguce je da su je proizvodjaci zbog cene vise testirali i uskladjivali prema AMD-u sto bi i bilo logicno sa njihovog gledista? Ne znam stvarno, na AMD-u nije toliko bitno to sto je CL5, u realnom radu to ne daje losije rezultate, moguce samo u SuperPI testu i slicno.
Na AMD-u je sibnes na 2T, CL5 i shljaka bez frke.
 
Poslednja izmena:
Nahvalise ljudi Geil! Mada ne vidim bas zasto! Kingmax 800Mhz 2X1GB kod mene radi CL4 880 Mhz i CL5 960 Mhz 1,8V; CL4 950 Mhz i CL5 1000 Mhz 2,05V oko 15 meseci 24/7 a ne spada bas u prvu ligu proizvodjaca.

U jesen 2006 zbog cene dobro se prodavao Geil DDR2 Value, sivi hladnjaci. Vracan je u vecoj kolicini zbog neslaganja sa plocom, i to bas Intel chipset. I Eurolink je imao dosta reklamacija. Kao da se opet desava.
 
Hmmm... Ja do sada nisam imao problema sa Geil memorijom. Imam Asus ploču zasnovanu na intel 945 čipsetu, i 4gb Geil memorije. 2gb value i 2gb ultre, i radi savršeno. Doduše, ja računar ne OC, tako da je to verovatno i glavni uzrok što problema ni nema! :p
 
@Fidel, kada je sa najnizom mogucom cenom Geil bio aktuelan Kingmax se jos uvek nije pojavio bio po konkurentskoj ceni, tek je posle naisao Kingmax kao izbor za male pare.
Ne desava se to opet jer ima puno zadovoljnih kupaca, ovde su u pitanju neke druge stvari, citaj malo pazljivije gornje postove...
 
Poslednja izmena:
Tacno, zato sam i postavio ovu temu, Geil 2x1G 8500 je pre mesec ipo kostao 150e a sad je 100e a nasi uvoznici kakvi su alavi gledali su samo cenu dok su kvalitet pokrivali imenom sto realno gledajuci nisu ni oni znali dok nisu pocele da pljuste reklamacije . Sto se tice overkloka kad kupis jedan takav brend ako je brend onda ocekujes da mozes malo i da se poigras a ne da bacas pare za nesto sto ima lep hladnjak i greje se kao lud, ne kupujes hladnjak ili diode(dragon). U petak sa drugaru postavio masinu u kojoj je 4x1G 8500/5 bez overklokai kad pridjes mem to je pakao ali sva sreca da je uzeo Chif tower pa je ostalo na tome da postavi jednu osmicu na prednju stranu da bi bio mirniji, ali sta ce da rade ljudi koji kupe konfekciju a misle da imaju brend, i posle toga im stane masina jer je mem crkla ili zakucala bios. Zao mi ovo ce ispasti kao tema za pljuvanje Geila ali to je realnost, bio sam odusevljen kad je poceo da stize kod nas ali evo sta se desava, ne mogu da kazem to mi je vrlo brzo zasmrdelo jer poznajuci nase dilere oni jure samo cenu a ona je mozda proizasla iz toga sto su ove mem projektovane za AMD i Geil hoce sada da ih se otrese jer ko danas na zalost kupuje AMD. I ja sam se razocarao ali to je to.
 
hmm znaci moguce lako da su microni, test dal su microni ili nisu je relativno lak, setujes 2.4v, pustis 32M a da je ram na 550mhz@cl4-4-4-4-4 ako prodje 100% su microni tj. ja ne znam ni jednog drugog prozivodjaca da to moze, ovo vazi za intela trebalo bi da je slicno i na amd-u ali nisam probao.
 
, koliko ja znam Ultre nemaju Micron, BlackDragon ima i EVO valjda, ..
http://www.geilusa.com/forum/index.php?showtopic=5
@Fidel, kada je sa najnizom mogucom cenom Geil bio aktuelan Kingmax se jos uvek nije pojavio bio po konkurentskoj ceni, tek je posle naisao Kingmax kao izbor za male pare.
Ne desava se to opet jer ima puno zadovoljnih kupaca, ovde su u pitanju neke druge stvari, citaj malo pazljivije gornje postove...
Podatak o reklamacija je od prodavaca, izmedju ostalih i EL.

U jesen 2006 zbog cene dobro se prodavao Geil DDR2 Value, sivi hladnjaci. Vracan je u vecoj kolicini zbog neslaganja sa plocom, i to bas Intel chipset. I Eurolink je imao dosta reklamacija. Kao da se opet desava.
Isti su problemi bili i tada, 2006. Samo sto se onda prodavala Value serija, a sad se prodaju neke druge , mnogo bolje, Geil-ove serije a problemi su ostali. Kingmax je ovde potpuno nebitan, samo je tu poredjenja radi.
 
Što se mene tiče, prošlo mi je kroz ruke tj. kroz ploču dosta memorija u zadnjih 6 meseci pogotovo.
Svi mogući brendovi, svi mogući modeli.
To što opričate za AMD jednostavno nije tačno.
Istina je da svaka memorija koja se na AMD-u OC-uje na 1000, na Intelu sa istim naponom i istim podešavanjima mora da radi makar na 1050 Mhz.
Ovo smem da potpišem, ima ovde na forumu usera sa kojima sam sarađivao, ako ih pozovem mogu da potvrde sa svaki pojedinačni primemrak.

To što kod nekog Geil Ultra radi na 800 a kod drugog na 950, to može biti samo do različitih čipova na samoj memoriji.
Kod jednog ne Nanya / Samsung i sl. a kod drugo Elpida / PSC / ProMOS ili možda Hynix mada oni prelaze preko 1000 k'o od šale...
Takva situacija je ista i sa Kingston modulima, u istoj seriji mogu da se nađu različiti čipovi...
Kod OCZ-a je to malo drugačije rešeno, svaka memorija (2x1Gb) ispod 150€ nije Micron, kod Muskin i G.Skill brendova je slično...
Poenta je da to nisu neki brendovi, jesu ako user zna šta da traži ali kada se uporede cene, izbor je mnogo veći jer se sa lakoćom mogu kupiti Crucial i Cell Shock npr.

I sve je to posledica što smo mi "bencheri" opasna manjina, mi smo pismeni i kupujemo šta hoćemo a 95% kompjuterske populacije je nepismeno i kupuje šta im se nudi.
To je idealno tržište za lenje uvoznike, koji gledaju samo marže i ništa drugo.
To što mnogi misle da su Kingston, MSI, Cooler Master i ekipa iz Sveta Kompjutera brendovi - to je tužno i mi da promenimio to ne možemo i šta da se radi...
Dok ne uđemo u EU i dok ne budemo zavisli od domaćih (delta) uvoznika, dok ne budemo mogli da kupujemo sa svetskih online šopova, s(r/t)anje će biti ovakvo...

P.S. A ako je neko pomislio da će da kupi 2 kile Microna za 50€, onda je to bezobrazlik, ne mogu to da komentarišem. :d

hmm znaci moguce lako da su microni, test dal su microni ili nisu je relativno lak, setujes 2.4v, pustis 32M a da je ram na 550mhz@cl4-4-4-4-4 ako prodje 100% su microni tj. ja ne znam ni jednog drugog prozivodjaca da to moze, ovo vazi za intela...

Ne može niko osim GHM-a i GKX-a ali recimo za Hynix znam da može 600 (pa i nešto više) 5-5-5-x (sa 5-6-6-x) @ 2.3 -2.4V.
Naravno ni Hynix-a nema u Srbiji. :S:
 
Poslednja izmena:
Gaca
Vidm kazes da ste stavili 4X1GB, iz licnog iskustva to nije tako srecno resenje. Meni je ovaj moj sjajni corsair dok sam drzao 2x1gb bio tek tek mlak i na 1130mhz kad je iznad njega stajao gemin. Onda sam ubacio jos dva gb a gemina zamenuo vodenim. I radilo je to tako dosta dugo i dobro dok jednom nisam slucajno dotako memeoriju dok sam nesto drugo cackao, znaci bila je neverovatno vruca, nje bilo moguce drzati prst na njoj uopse, ni na trenutak. Sad sam stavio dvanaesticu direktno iznad nje i sad je samo vruca, ali se prsti ipak mogu drzati na njoj. Jednostavno, to je memorija kojoj se hladnjaci skoro dodiruju kad se stave 4x1gb i protok vazduha i hladjenje su neuporedivo losiji nego u situaciji kad su samo dva stapa ubodena.
 
Svi su slični, i 4-ke, čak mislim da su isti a da ta oznaka na čipu je samo "deklaracija"...
Ima više o Hynix-u an XS-u.
 
Laza NS
Nije bila mnogo bolja situacija ni kod mene dok su bile samo 2x1G pogotovo kad pustim prime a imam vodeno u masini i masina jos otvorena ,a ovaj moj drugar hoce da tera caty-u, covek radi u Ikarbusu i treba mu masina koja radi nezna on covek sta se greje a sta ne on hoce da mu to sigurno radi i nije zalio novac ali za zivce nisam siguran. Tacno je to sto kazes da je sada manji protok vazduha ali o tome je trebao da misli Geil a ne mi. Covek ostavi masinu da mu renderuje celu noc i sutra zatekne kineski sindrom u racunaru, sva sreca sto takvi klasicni juzeri ne prcakju po masinama , zamisli covek moze da te tuzi za teske telesne povrede.
 
I kod mene se dosta greju ovi Geilovi, ja imam 12-cu napred, i nazad 12-cu, na kucistu, i mrzi me da petljam oko dodatnih ventilatora koji ce da 'lade geil, jerbo Geil iako ovako jeftin ima garanciju na 3 godine, pa ako crkne lepo mi zamene i toliko.
 
Za Miska

Probao sam ono sto si rekao ali test je prosao na 500M na 550 nije hteo da se butuje
 
Evo i ja nesto da priupitam vas strucknjake/klokere...

Hocu da kupim memoriju 2*1Gb...nemam neka iskustva sa overklokom jos od Celerona na 366Mhz, ali planiram da malo podignem ovaj e4300. Oduvek sam imao kingston memoriju, ali uvek neko standardno izdanje.
S obzirom da su pale cene, mislio sam da uzmem neku boju memoriju (a i ovih obicnih kingstona od 1Gb skoro da nema u prodavnicama), i zapala mi je za oko Geil, ali sam odustao jer vidim da ima dosta potencijalnih problema. S obzirom da ne bi nesto previse klokovao, ne bih ni davao mnogo para...

Razmisljao sam o:

GEIL 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 44e
GEIL 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 Ultra Dual 48e
GEIL 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 Black Dragon 50e
(ali sam odustao iz pomentih razloga)

OCZ TECHNOLOGY 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 Gold GX XTC 55e
KINGSTON 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 HyperX 63e
KINGSTON 1GB 800MHz DDR2 20e

PS

kakav je taj Get Computers u Prol. Solidarnosti?
 
Najsigurnija za OC je "GEIL 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 Ultra Dual 48e", ili "GEIL 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 Black Dragon 50e", na Intel platformi ide preko 900 Mhz CL5.
"KINGSTON 1GB 800MHz DDR2 20e" ti je lutrija, može da se desi da neće preko 900 nikako a može da se desi daprebacije 1100 Mhz. Ako hoćeš da se kockaš...
Na "KINGSTON 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 HyperX 63e" sigurno nisu microni pa je ta ništa bolja od Value Kingston-a.
 
Znaci ili taj Geil Ultra ili Kingston VR? Ne bi trebalo da me brine to sto se taj Geil greje vise nego obicno? Btw, najbitnija mi je stabilnost sistema, pre nego performanse...
 
Pa zar je 900MHz i CL5 dobro, bolje kupim Kingmax 1066MHz sa CL5 za manju lovu onda.
Vido sam neki user test, gde je Ultra 6400 isla 1000MHz sa CL4 ~ 2.2v - 2.3v i 1100MHz sa CL5 i 2.2v, ja reko super, ali eto nije tako izgleda, ne znam koji je CPU imao lik ali znam da je ploca P5K, neka P5K.
 
Pa na Intelu bi morao da se OC-uje mnogo više, ja više pričam kroz iskusvo sa AMD-a i to procesora koji ne voli baš svakavu memoriju.
Kada kažem da na Intelu ide sigurno na 900 to znači da je na AMD-u išla toliko. :)
A uostalom nisam vidoe da je Kypck pitao za KingMAX 1066. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno