Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Thermalright ODYSSEY thermal conductive silicone pad conductivity 12.8W poručio iz Kine.
Sada sam bas gledao cene i meni se ovo uopste ne isplati, posto mi trebaju tri razlicite debljine padova. od 0.5 od 1 i od 2 mm. Za sada neka budu ovi sto sam kupio i stabio na kartici pa cu videti koliko ce da traju pa ako bas budem morao da porucujem cu porucim.
 
sviđa mi se izgled odozgo

 
Juce uzeo Extrem Holo Ti jedva je ubacio u Phanteks kuciste morao sam jedan mali deo iseci i tek ubacitii ovi nisu normalni sa duzinom ovih Grafickih,duza je od Suprim X🤣🤣🤣
 
Zanimljivo za one koji bi da menjaju termalne padove...



QQ, kako se greje GDDR6X. A ja se žalim što memorija kod Radeona u pikovima dolazi do 85...
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo za one koji bi da menjaju termalne padove...



QQ, kako se greje GDDR6X. A ja se žalim što memorija kod Radeona u pikovima dolazi do 85...

Kod mene na Suprim x 3080 za ovih 9 Meseci nikad nije presla Temp 84c za memor.
 
Moguće je da su ovako slabe i jeftine padove i pastu koristili samo za referentne modele.
 
Veruj mi da je razlika i izmedju identicnih modela
Nererovatna pojava imajuci u vidu da pricamo o hi end karticama
 
Pratim tematiku, zanima me, ali u 99% recenzija i testov se testiraju performanse, eventualno temperatura čipa i tek od pre par nedelja sam pročitao negde da se GDDR6X memorija greje kao luda, što, eto, videh u ovom videu. Bilo mi je baš iznenađujuće s obzirom da je sam čip relativno hladan, dok je kod Radeona obrnuta situacija - sami drajveri automatski DOPUŠTAJU temperaturu grafičkog čipa do skoro 100 stepeni (hotspot), ali memorija i VRMovi retko dolaze do 85 u pikovima.
 
Ako ne gresim ddr6x moze da podnese dosta vecu temperaturu nego ddr6..
Ne znam koliko ima smisla porediti ih
 
^
Ali je zato situacija sa AiB modelima kod nV ovog puta vrlo klimava, cak i neke serije koje su prethodnih generacija bile sigurna kupovina su podbacile.
Ne secam se da je nV imala ovoliko zalbi na AiB modele u poslednjih par generacija (od gtx970 i onog fuseraja sam vram-om)
Rekao bih da je kod AMD ovog puta manje problema i da je skoro svaki model iz vise ponude dobra kupovina, cak su i referentni modeli vise nego pristojna opcija.
(osim coil whine lutrije generalno)
 
GPU temp bi trebala da bude temperatura površine grafičkog čipa. HOTSPOT/JUNCTION je temperatura najtoplijeg dela čipa u samoj unutrašnjosti. Ne bi trebao da obraćaš panju na to sve dok hotspot ne prelazi 100-110, obrati pažnju na temperature memorije i VRM-ova.
 
Nisu isto hotspot i junction
Junction je temperatura unutar cipa memorije, ali 3060 nema taj senzor svakako.
 
Na 5700XT sam imao GPU junction, sada na 6800 imam GPU hotspot. To mi je davao HW info. Ako grešim, onda krastavac..
 
Eto i mene u klubu.... jbt kakav fail je bila ona prodaja RTX2080 Super pre godinu dana, da ne poveruje čovek. Ako se sećam dobro, jedva sam je prodao za 550€, bio godinu dana bez grafičke, da bih sada dao 1400€ za novu karticu 🤪. Šokovi...

20210917_151107.jpg
 
Ja sam 3070 platio 1000, prodao 1080ti za 600.
I uopste mi nije zao, verujem da 30% bolje performanse, hdmi 2.1 podrska i gsync vrede toliko.
 
Da sam imao predstavu šta će se desiti, ne bih dve godine prodavao RTX2080S, to je sigurno.
 
Eto i mene u klubu.... jbt kakav fail je bila ona prodaja RTX2080 Super pre godinu dana, da ne poveruje čovek. Ako se sećam dobro, jedva sam je prodao za 550€, bio godinu dana bez grafičke, da bih sada dao 1400€ za novu karticu 🤪. Šokovi...

Pogledajte prilog 317922
Pre 9 Meseci platio Suprim 890 Franaka
Pre neki dan uzeo Extrem Holo.
Ove LHR 3080 moze da se nadje 1200-1400 Evr.
20210910_163056.jpg
 
^trotlovala u majningu ili u gejmingu?
Tragedija ako je u gejmingu i da za grafiku od 1000e mora da se menjaju padovi.
 
^trotlovala u majningu ili u gejmingu?
Tragedija ako je u gejmingu i da za grafiku od 1000e mora da se menjaju padovi.
U majningu sa dobrom ventilacijom, mogu da zamislim šta bi bilo u zatvorenom kućištu pri nekoj zahtevnijoj igri.
 
Gaming je skup sport - fraza koja nikada nije imala bukvalnije značenje :rolleyes::LOL:.
 
Nazad
Vrh Dno