Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Meni jedino sto totalno nema smisla je reci da je RT gimmick.
U nekim igrama je veca promena sa RT off na RT on nego sa high na ultra.
Ja razumem da nekim ljudima rt ili bilo koji vizualni efektni ne znace mnogo ako igraju brze igre i ne stignu da upiju sve sto je na ekranu, ono sto ne razumem je sto misle da je tako svima.
 
Pa dobro ako ti vidis razlike super za tebe.
Ali kada ljudi koji su dugo u industriji i imaju problema da uoce da li je RTX ON ili OFF na masinama koje su jedna pored druge i moraju bas da se zagledaju i razmisljaju, onda nema svrhe ulaziti u dublju diskusiju. A nece sve igre biti placeni tech demoi poput Metroa ili Control.
Verujem da bi vecina (barem oni koji su igrali u recimo 4k i 1440p >120hz) cak i za sp igre izabrala veci refresh rate uz koji tveakovan setting, nego udar na performanse uz vrlo male vizuelne razlike za koje moras da zastanes i trazis ih u igri...
 
Ja sam u CP2077 probao RT nekih pola sata i ugasio iako sam imao odličan framerate sa RTX 3070, jednostavno mi je asfalt djelovao nerealno, u pojedinim momentima se moglo i ogledati čini mi se... :D U ostalim situacijama nisam primijetio nikakav wow efekat, moguće da je sama implementacija RT u ovoj igri lošije odrađena.
 
RT je dobra stvar ali treba jos malo da stasa mozda kroz jos 2-3 generacije . U kombinaciji sa unrealom 5 ce da blista recimo, ali sad ovo, da imas eventualno 2 neka muljava bounca od svake povrsine deluje vrlo lose. Npr. da bi se videlo kako reflekcija izgleda u igri, prolazite recimo kroz napusteno skloniste u kome je ama potpuno cisto parce stakla, kao da je obrisano mr. Muscolom.
Mora, jer kako da drugacije coravko koji je dao jedan solidan auto za graficku kaze sebi "ma totalno je vredelo".
Kad jos budu ojacale grafe (i uz malo srece pojeftinile) pa da developeri zasuku rukave. Ovako, na ovoj sacici igara koja prividno i koristi rtx tacno moze da se vidi da je nvidia debele pare dala samo da bude showcase za prodaju.
 
RT je dobra stvar ali treba jos malo da stasa mozda kroz jos 2-3 generacije . U kombinaciji sa unrealom 5 ce da blista recimo, ali sad ovo, da imas eventualno 2 neka muljava bounca od svake povrsine deluje vrlo lose. Npr. da bi se videlo kako reflekcija izgleda u igri, prolazite recimo kroz napusteno skloniste u kome je ama potpuno cisto parce stakla, kao da je obrisano mr. Muscolom.
Mora, jer kako da drugacije coravko koji je dao jedan solidan auto za graficku kaze sebi "ma totalno je vredelo".
Kad jos budu ojacale grafe (i uz malo srece pojeftinile) pa da developeri zasuku rukave. Ovako, na ovoj sacici igara koja prividno i koristi rtx tacno moze da se vidi da je nvidia debele pare dala samo da bude showcase za prodaju.
Ma super , bitno je da se ti lepo osecas dok vredjas . Nebitno je da li stvarno mislis ovo sto pises bitno je biti iznad svih slepaca koji koriste rt , jer kako bi inace ispao "cool" i pametan ako ne bi vredjao druge.
 
Problem sa diskusijom da li je RT gimick ili nije je to sto vec postoji simulirani RT u 99.9% igara koji vec odavno izgleda odlicno... sad kad se predje na real time RT razlika nije "nebo i zemlja", stavise, vrlo je minorna a pritom performance hit (a i cena danas) je ogroman. To je objektivno stanje.

Na trenutnim RTX karticama koje bez RT guraju 4k a sa RT jedva 720p definitivno RT jeste gimick ali ne i sama tehnologija.
 
dobro, a sad da se vratimo na temu. za RT otvorite posebnu temu, pošto se isti pojavio u prethodnoj verziji (20x0) a i AMD ima svoje rešenje
 
Koje naslove preporučujete za poređenje:

i7 8700 & 1080ti vs i711700 & 3080ti ?

Da skinem i snimim gameplay sa prvom konfiguracijom dok stigne ostatak delova za drugu.
 
Ne preporucujem. Ima vec pun YT tih poredjenja.
 
Pitanje je bilo za ličnu upotrebu. Iz vašeg iskustva. Ne za snimanje i postavljanje.
 
Samo da se upisem sa svojim novom rtx 3090fe, vec porucio termalne padove za pad mod. 😂
Moja nije FE, ali svejedno... čekam da izađe iz garancije pa onda da vidim, da li voda ili ovo, ali neverovatno da na ovoj klasi karata moramo time da se bavimo... backplate ne može da se ohladi nikako, a još ni ne skuplja previše toplote sa mem, kako je ispod, neću ni da zamišljam...
 
Moja nije FE, ali svejedno... čekam da izađe iz garancije pa onda da vidim, da li voda ili ovo, ali neverovatno da na ovoj klasi karata moramo time da se bavimo... backplate ne može da se ohladi nikako, a još ni ne skuplja previše toplote sa mem, kako je ispod, neću ni da zamišljam...
Ja cu se pomiriti da nemam garanciju, voda je odlicna ideja, ali u ovom trenutku nemam vremena (kada bi to radio morao bi da bude hardline). Inace porucio sam Thermalright ODYSSEY thermal conductive silicone pad conductivity 12.8W / mk 85x45mm 3 pakovanja za nesto oko 30$.
 
Riknula grafika danas. Sama od sebe. NIje se pregrevala a nije ni radila nešto. Samo je pukla, sneg po ekranu i Black screen of death. Igrao sam RE village zadnji pre 2 meseca možda i od tad je radila u 2D modu u povremen render assist, ali nikad preko 30-40%. Danas startujem metro i samo je poludela. Sneg i u 2D i u 3D. Drugi komp isto. Mogu li nešto da probam ili da šaljem nazad za DE? Šta je moglo da ovo izazove? Samo silicon lotery ili nešto ne vidim?
 
Uf, ako si probao i na drugom kompu i isti su simptomi, izgleda da je to to..

Koji je proizvodjac i model, bas me zanima ?

Citao sam da su evga 3090 i 3080 crkavale u ovoj novoj Amazonovoj igri New World, jer su gurale fps do beskonacnosti u meniju.
 

Bugovala je od početka. Pisao sam na par mesta oko saveta ovde na forumu. Zapravo ona me je i naterala da počnem da pišem na forumu.

Imam GT710 da daje sliku. Jadno iskustvo
 
E kada je HOF crkao, šta više reći.
 
Riknula grafika danas. Sama od sebe. NIje se pregrevala a nije ni radila nešto. Samo je pukla, sneg po ekranu i Black screen of death. Igrao sam RE village zadnji pre 2 meseca možda i od tad je radila u 2D modu u povremen render assist, ali nikad preko 30-40%. Danas startujem metro i samo je poludela. Sneg i u 2D i u 3D. Drugi komp isto. Mogu li nešto da probam ili da šaljem nazad za DE? Šta je moglo da ovo izazove? Samo silicon lotery ili nešto ne vidim?
silicon lottery nema sta drugo. I ne kupuje se HOF za igranje nego za jurenje scora u 3dmarku :D jeres je igrati na toj karti. Zelim ti brz RMA koliko je to moguce s obzirom da saljes u Nemacku
Greota.Gde nalazite te ubica grafike? Ova ima svoj monitor. Kad je toliko krcata nije ni čudo što riknjava
Totalno pogresan zakljucak. Sve karte crkavaju
 
  • Like
Reagovanja: PPC
Koja karta tj marka je u pitanju?
 
12 pinsko napajanje govori da je FE, a SLI konektori na vrhu da je reč o 3090, jer 3080 i niže nemaju podršku za SLI, koliko znam.
 
Razvili ste čitavu diskusiju, a niko da pogleda da je čovek sve već rekao u svojim postovima 07.08. :p
 
Dosta je zahladnelo u odnosu na taj period kada smo inicijalno pisali, i meni je sad temp memorije 10-12 stepeni niža a nisam ništa dirao na karti.
Ne kažem da nemaju uticaj padovi, već samo da treba uzeti i temperaturu ambijenta u obzir.
 
Nazad
Vrh Dno