Šta je novo?

GeForce GTX 680 Thread

Cutanje je zlato....(goldi) :D.
 
Čekaj, javiće se on čim AMD ispegla drajvere! :d
 
Alaj bolesno izgleda!!!!:zgran::zgran::zgran:
 
Teško, s obzirom da su Infiltrator demo svi objavili prije dva dana.
 
Na gornjem linku je Samaritian demo, tako da to sam video pre par meseci, greska nije moja vec onoga ko je stavio taj video umesto novog.
 
Poslednja izmena:
Pa nema greske, stoje i novi i stari. :)

Prvi deo teksta se odnosi na podsecanje na ranija desavanja i pocetak partnerstva NVIDIA-e i EPIC Games-a.
...As you all may remember, it was a PC powered by three Fermi GTX 580 GPUs that ran the real-time demonstration of EPIC games Unreal Engine 3 based “Samaritan demo” back in 2011...
...A year later, the same demo was ran on not three flagship GPUs but a single Kepler GeForce GTX 680 which delivered the same level of visual quality and 60 FPS in the Samaritan demo...


Potom je stavljen "Elemental" demo (Unreal Engine 4) pokrenut na GTX 680 i izmedju ostalog se spominje kako je prikaz na PC-u impresivniji nego na konzolama.
Elemental-Demo-PC-vs-PS4-635x704.jpg


Na kraju je osvrt na postatavljeni novi "Infiltrator" demo (takodje pokrenut na GTX 680).
Highlights of the “Infiltrator” demo are mentioned below:

  • New material layering system, which provides unprecedented detail on characters and objects
  • Dynamically lit particles, which can emit and receive light
  • High-quality temporal anti-aliasing, eliminating jagged edges and temporal aliasing
  • Thousands of dynamic lights with tiled deferred shading
  • Adaptive detail levels with artist-programmable tessellation and displacement
  • Millions of particles colliding with the environment using GPU simulation
  • Realistic destructibles, such as walls and floors
  • Physically based materials, lighting and shading
  • Full-scene High Dynamic Range reflections with support for varying glossiness
  • Illuminating Engineering Society (IES) profiles for realistic lighting distributions
 
Eeeee.... Kad li ce da naprave igru da ovako izgleda gameplay a ne intro...
 
Budalastina od zahtevnosti.
 
Otvorio bih GTX 780 Thread ali ne bi da diram Zver : D
 
Pozdrav narode.

Pokusavam da najdem na forumu ali mi neide mozda niko nije imao taj problem pa da pitam ovde.
Evo ovako imao sam do nedavo ASUS P8P67PRO i Asus 7970 oboje su riknuli :( u zamenu maticne poloce sam dobio Asus P8Z77-V LK a u zamenu graficek Asus GTX 680 Direct CU II. Sve lepo radi koliko sam primetio, ali se da kazem neke cudne stvari desavaju naime, u GPU-Z poslednjoj - najnovijoj ver. kaze Interface Bus PCI-E 2.0 16x @ PCI-E x16 1.1 a kad opteretim graficku pise PCI-E 2.0 16x @ PCI-E x16 2.0 . Takodje i u drajverima graficke karte pise Bus: PCI Express x16 Gen 2. U specifikacijama graficke pise da je Gen 3, isto pise i za plocu da je PCI-E 3.0 Ready.
Kad odem u biosu pod Advanced/NB PCIe Configuration za PCIEx16 ponudjene mogucnosti su: Auto, Gen1, Gen2 u knjizici pise da je moguce odabrati Auto, Gen1, Gen2 ili Gen3.
Sad mi nije to bas najjasnije sta se desava??? Ono sto sam uradio je po preporuci da flesujem bios sto sam i uradio ali se situacija nije promenila :(
Ima li neko ideju ili se mozda neko susretao sa ovim o cemu se radi i sta dalje da li vracati plocu - graficku. Ono sto sam nasao za EVGA prozivodjaca je da se neki lik pozalio na to da mu se to samo smanjilo kad je menjao hladjenje na vodeno i da nije mogao da forsira to iz bios-a kad stavi Gen 3 nema slike a ja cak ni nemam tu mogucnost da izaberem Gen3 u gore pomenutom setovanju. Neki odgovori su bili da je to s drajverima tako reseno zbog X79 platforme koja zapravo nije Gen 3.
Svaki savet - pomoc, iskustvo bi mi dobro doslo nacekao sam se da mi daju ove dve komponenete i sta opet nesto nevalja :( .

 
Poslednja izmena:
Kao prvo neces sa tim procesorom moci iskoristiti karte u PCI-E 3, to je moguce od ivice pa na dalje jer ima integrisan kontroler u procesoru iako ti ploca podrzava pci-e 3 neces moci da iskoristis sa sendijem. Drugo, kad je karta u idle modu onda ti pokazuje to sto te buni PCI-E 2.0 16x @ PCI-E x16 1.1 a kad je opteretis normalno pokazuje ono kako stvarno jeste. Dok ne ubodes ivicu nema gen 3...
 
Hvala za informacije sad sam se i ja bambus setio da kad sam kupovao procesor bilo je reci o tom kontroleru koji je u procesoru jer sam se dvoumio tada izmedju P68 i Z77 :) hvala jos jednom imas pivo. :beer::beer::beer:
 
Posto imam neke probleme sa drajverima ukljucio sam MSI afterburner da vidim sta i kako funkcionise kad je igra ukljucena i primetio sam da mi je vrednost "1" za OV max limit za obe graficke. Da li neko moze da mi kaze kakva je kod vas vrednost kad igrate igre jer po ovom clanku to nije dobro http://www.hardwarecanucks.com/foru...ws/61310-nvidia-geforce-gtx-780-review-5.html

Just take note that getting a “1” in OV (over voltage) Max Limit is a serious red flag. It means the ASIC is overly stressed, possibly leading to core damage so either the voltage or clock speeds should be dialed back as soon as possible.
 
Mislis sigurno da ti je kartica limitirana operativnim naponom. To nije nista cudno a posebno sa keplerom gdje imamo i gpu boost koji sam povecaje napon pri boost-u. Tako da kartica dozivi svoj maximalni napon i cime je njena mogucnost dostigla maximalne peroformanse. Skini i gpu-z ako nemas pa vidi sta ti on kaze, uglavnom to svako ima na ovaj ili na onaj nacin.
 
1920x1059 ????
 
U podesavanjima sam stavio 1920x1080 ali na kraju benchmarka izbaci 1920x1059.
 
@lates koliko je ustvari bolja 770 od 680-tke?
 
Postovani forumasi,
Interesuje me koliko vredi polovna EVGA GTX 680 SC 2GB GDDR5?
Zamolio bih sve da ne diskutuju nego ako znaju da mi kazu njenu realnu vrednost.
 
Direktne procene su zabranjene na ovom forumu, pa neces dobiti direktan odgovor.
Ali racunaj da realno nikako ne moze da vredi vise od top modela polovne R9 280X, znas i sam gde da pogledas cene. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno