Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Zato što su igre već danas opasno blizu 3GB limitu, a niko ne kupuje grafičku samo za danas. Razlika je sad relativno mala 7-8%, ali kad naleti igra koja traži više rama 3GB verzija se raspada i razlika je 40% kao npr u novom Mirrors Edgu.

Smešno je što je nVidia stavila ovde 3GB, a na 1050 4GB. Ali valjda ti se može kad si monopolista.
 
Da li da uzmem Gigabyte GV-N1060G1 GAMING-6GD 1.0 - 332e
ili
MSI GTX 1060 GAMING X 6G - 342e
MSI, vredi razlike od 10e, inače i ja je tražim, ali na domaćem tržištu i ne mogu nigde da je nađem trenutno (izbegao bih Mađare zbog garancije). Ako neko ima info gde može da se nađe ova MSI verzija neka javi.

Zato što su igre već danas opasno blizu 3GB limitu, a niko ne kupuje grafičku samo za danas. Razlika je sad relativno mala 7-8%, ali kad naleti igra koja traži više rama 3GB verzija se raspada i razlika je 40% kao npr u novom Mirrors Edgu.

Smešno je što je nVidia stavila ovde 3GB, a na 1050 4GB. Ali valjda ti se može kad si monopolista.

Koliko se sećam količina memorija je uslovljena memorijskom magistralom, na 1050 je 128-bit memory bus pa može samo količina memorija 1gb/2gb/4gb/8gb itd., dok kod 1060 je 192-bit pa može samo 1,5gb/3gb/6gb. Ova verzija od 3gb je iznuđena zbog konkurencije koja je imala (i dalje ima) jeftiniji proizvod u ponudi - rx470/480 sa 4gb. Neka me neko ispravi ako grešim.
 
Poslednja izmena:
Pa zar se ovde ne postavljaju cene od 330 i kusur evra za 6gb modele
 
Koliko se sećam količina memorija je uslovljena memorijskom magistralom, na 1050 je 128-bit memory bus pa može samo količina memorija 1gb/2gb/4gb/8gb itd., dok kod 1060 je 192-bit pa može samo 1,5gb/3gb/6gb.

Diktira je, ali nije uslovljena. Sad koliko je to "iskoristivo" je pitanje arhitekture. 660Ti je imao 192bitni bus, ali je dolazio sa 2GB rama.

Sa dolaskom ovog refresha konzola očekujem da će i portovi postati zahtevniji po pitanju vrama, zato je 3GB u bližoj budućnosti diskutabilna odluka nVidie.

Pa zar se ovde ne postavljaju cene od 330 i kusur evra za 6gb modele

Samo je Strix toliko, svi ostali su jeftiniji. G1 je blizu, ali ga izbegavaju zbog coil whine-a.
 
Poslednja izmena:
Evo da se pridružim diskusiji i ja. Kupio u e..i Palit dual 6 giga verziju. Imao sam neku pretplatu kod njih od 25e i izašla me kao da sam kupio kod Mađara (oko 285e).
Utisci su mi pomešani...

Za sad je ok, nije bučna i ne greje se previše. Mada i nisam igrao nešto mnogo zahtevne igre - Mortal, CIV VI, Tomb Raider i pes2017.
Ventovi su prilično tihi pod osrednjim opterećenjem. Nisam probao da klokujem.

Pre ove karte imao sam 290x model msi Gaming oc. Palit u poređenju sa njom izgleda kao neka budget iz 2005e. Hladnjak, ventovi, backplate... Prilično jeftino izgleda i takav utisak ostavlja kad je uzmete u ruku. Tanka plastika, široka rebra na hladnjaku, bez backplate-a, nigde nema logo firme... Kao neka oem karta (što realno i jeste - posle je brendiraju PNY ili Gainward).
 
Pa zar se ovde ne postavljaju cene od 330 i kusur evra za 6gb modele

A ti se uhvatio za najskuplje modele. Kao da je ta sto si ti kupio najskuplji model od 3 gb pa da kazes sada uzimas poredjenje sa najskupljim modelima od 6 gb. Samo lud covek moze da kupi 3 gb kartu pored 6 gb kartica osim naravno ako nije bas toliki problem pa da se ta razlika namiri i uzme skuplji model, jer razlika je toliko mizarna u ceni da je smesno a dobit koju neces sada osetiti ali za godinu i vise dana ces itekako da osetis kada budes mogo da smanjujes malo detalje u igrama da bi dobio dobar fps.
 
Evo da se pridružim diskusiji i ja. Kupio u e..i Palit dual 6 giga verziju. Imao sam neku pretplatu kod njih od 25e i izašla me kao da sam kupio kod Mađara (oko 285e).
Utisci su mi pomešani...

Za sad je ok, nije bučna i ne greje se previše. Mada i nisam igrao nešto mnogo zahtevne igre - Mortal, CIV VI, Tomb Raider i pes2017.
Ventovi su prilično tihi pod osrednjim opterećenjem. Nisam probao da klokujem.

Pre ove karte imao sam 290x model msi Gaming oc. Palit u poređenju sa njom izgleda kao neka budget iz 2005e. Hladnjak, ventovi, backplate... Prilično jeftino izgleda i takav utisak ostavlja kad je uzmete u ruku. Tanka plastika, široka rebra na hladnjaku, bez backplate-a, nigde nema logo firme... Kao neka oem karta (što realno i jeste - posle je brendiraju PNY ili Gainward).

Pa dobro, u poređenju sa MSI gaming serijom sve izgleda neubedljivo, pogotove budžet varijante gde se štedi na svemu. Bez obzira na sve to mislim da je karta sasvim dobra, ja nju razmatram kao backup ako ne nađem msi gaming 1060 kod nas jer mislim da sve ostale ne vrede razliku u ceni. Koliko sam video na testovima kuler radi posao bez grešeke pa i ako je malo tanji/skormniji šta ima veze ako hladi kako treba. Takođe pokriva sve na ploči pored gpu-a, i memoriju i vrm što je odlično. Takođe kažu da nema coil whine što je dodatan plus, da li je tako i kod tebe?
 
Koliko niskoj ceni od mađara se možemo nadati za MSI Gaming X, Gigabyte G1 I Windforce?

Za koliko ste ih vi uzimali?
 
Pa dobro, u poređenju sa MSI gaming serijom sve izgleda neubedljivo, pogotove budžet varijante gde se štedi na svemu. Bez obzira na sve to mislim da je karta sasvim dobra, ja nju razmatram kao backup ako ne nađem msi gaming 1060 kod nas jer mislim da sve ostale ne vrede razliku u ceni. Koliko sam video na testovima kuler radi posao bez grešeke pa i ako je malo tanji/skormniji šta ima veze ako hladi kako treba. Takođe pokriva sve na ploči pored gpu-a, i memoriju i vrm što je odlično. Takođe kažu da nema coil whine što je dodatan plus, da li je tako i kod tebe?

U regularnom radu nema coil whine, kažem ti u ovih par igara nisam primetio. Ok je karta, ne kažem. Samo malo jadnjikavo deluje posle msi.
 
Ni govora o coil whine-u kod G1 6gb, kartica se doslovno ne čuje.

Sent from my Samsung S7
 
Ni govora o coil whine-u kod G1 6gb, kartica se doslovno ne čuje.

Sent from my Samsung S7

Da, izuzev situacija kada je VSync isključen. Mada ni tada coil whine ne dolazi preterano do izražaja, makar ne mojim ušima. :)
 
Poz ljudi,

evo ovako,posto ima malo vlasnika Palit gtx1060 da se javim kao ponosni vlasnik:D..Uprvo sam je instalirao tj pre nekih 2h,malo sam obarao sistem razonode radi :d..Uglavnom normalna kartica nista fancy preterano itd,nije bucna mada su kod mene svi ventovi odvrnuti na max tako da ne primecujem razliku,cuje se zvuk vazduha.
Coil whine nisam primetio mada je jos nisam ni posteno opteretio,uglavnom probao sam csgo na 5 min,npr 4:3 rez 1024x768 mi baca do 900 fps :D naspram moje stare 280x koja je isla do 500-550 fps :D..Mada to nije merilo jer igram na ovim otkacenim rezolucijama csgo...Za vikend cu da je opteretim u ozbiljnijim naslovima na 1080..Takodje mozda cu da se igram da vidim dokle moze da se klokuje
 
Da, izuzev situacija kada je VSync isključen. Mada ni tada coil whine ne dolazi preterano do izražaja, makar ne mojim ušima. :)
Možda imaju prve serije problem, ko će ga znati. Ja VSync nikad ne zaključavam, jedino je u Fifi17 zaključan jer u suprotnom dolazi do tearinga. Kartica je toliko tiha da sam otvarao kućište da vidim rade li fanovi i u igrama čak jer u idle su ugašeni a taj prelaz posle 60c jednostavno nisam mogao da čujem.

Sent from my Samsung S7
 
Možda, već vidim na Gigabyte-ovom sajtu rev. 2.0. Ako kutiju nisi zaturio, pogledaj oznaku revizije. Inače, slažem se, ventilatori su veoma tihi, gotovo nečujni na 50%. Već od 60% se može čuti blagi šum.
 
Sad pogledah, rev. 1.0 je u pitanju :)

Sent from my Samsung S7
 
Aha, eto... Nema pravila kada je coil whine u pitanju. :)
 
koja je varijanta bolja da se poveze gigabyte 1060 windforce sa monitorom koji ima samo vga, displayport to vga adpter ili hdmi to vga adapter, koji ce imati manje smetnji
 
Zotac AMP! Nema sta da trazi u izboru jer ima iste klokove kao i referentne kartice a to ti nije potrebno a ako uzimas Palit onda gledaj Super JetStream jer kao takva ima iste klokove kao G1 Gaming od Gigabyte modela sto mu dodje na isto po jacini.

A sto se tice ExtremGaming modela onda ima najvece klokove od svih 1060 kartica i kao takva je najbrza a jos kada se overklokuje trebala bi da bude jos bolja ali opet sto sam sebi postavljam pitanje jel vredna doplate od tih 25 evra za koji procenat vise a u samim igrama ako dobijes 2-3 fps vise to je to. Ali zasto sam onda gledao bas ExtremeGaming model pa mozda samo zbog izrade jer je ipak to Gigabyte najbolji model u fazonu da mu se prilikom izrade ipak posvecuje malo vise paznje i da se gleda u sve da bude besprekorno uradjeno.
Koliko sam ja primetio Zotac AMP! ima vise taktove od standardnih (najsporijih) modela.

Super jetstream mi deluje kao dobra opcija, ali ima samo jedna stvar koja mi malo vise smeta, a to je 2 godine garancije.

Inace sam malo gledao po iponu i deluje mi Inno3D iChill X3 kao dobar izbor, a po ceni se uklapa u prethodnu. Takodje PNY XLR8 deluje pristojno, mada verujem da su prethodne dve bolji izbor.
 
Evo ovako Palit 6gb GTX 1060 nema coil whine cuje se sam sum vazduha.
Juce sam je testirao u nekoliko igara.Uglavnom sve je na default i ne prelazi 57c mislim da je core oko 1500 i nesto i da ima boost clock do 1911 tako nesto..
Koristi 6pin prikljucak..Fps je odlican.Garancija 36m
 
I kad je najbolje vreme, tj. kad je cena minimalna za kupovinu?
Ne zurim, pa mogu da sacekam.
Da Vas cujem.
 
Kada kupujes polovnu kartu od normalnog coveka a ne preprodavca.
 
Ne verujem da ce cene ikad biti nešto povoljnije.
AMD karte kod nas imaju generalno povoljniju cenu i cesto se nalaze na akcijama.Mislim da ce ova cena svih nvida karti osim ova dva zadnja modela ostati dugo ista.
 
Nazad
Vrh Dno