Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Pa jesi pustao hdr sa fleske i njegovog internog playera. Cim se pusti hdr tv se prebacuje sam u taj mod. I nema vise drugih profila.
 
Imam jednu dilemu dali se isplati menjati gtx960 sa gtx1060.Radi se o Gigabyte mini 2gb i za nju dobijam oko 130e.Gtx1060 je duplo vise pa i vise od toga.Imam i54460 i 16gb rama ali samo full HD rezoluciju na kojoj ću se još zadržati.
Dali da sačekam ili da menjam?
 
Ту не може бити дилеме, 1060 убија 960-ку, а поготово ту са 2 гига меморије. Потпуно су друга класа.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imam jednu dilemu dali se isplati menjati gtx960 sa gtx1060.Radi se o Gigabyte mini 2gb i za nju dobijam oko 130e.Gtx1060 je duplo vise pa i vise od toga.Imam i54460 i 16gb rama ali samo full HD rezoluciju na kojoj ću se još zadržati.
Dali da sačekam ili da menjam?

GTX 1060 je gotovo duplo brža, i po toj računici se isplati.
 
0c8b8d649d3eaf4120eddd854a296ff3.jpg


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Uh, koja je cena te karte i odakle si je porucio? Cestitke na kupovini i da te dobro sluzi.
 
Ima tamo na Galax sajtu, 430 dolara valjda.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Cek jel to 1060 ili 1070? Nesto mi je to puno para za 1060 ako je ona upitanju.
 
1060 је, али HOF, па мора бити скупа.
 
Ok kontam da je vrhunska karta ali malo je nerealno skupa, jer da se doda jos malo para ima da se bira 1070 neki malo bolji modeli. Ali dobro za nesto sto je nesvakidasnje i treba da se daju pare ko ima.
 
Pogledaj koliko je HOF 1070, pa ce ti biti jasno. Najskuplja, ali i najbolja izvedba karte. Sve otkljucano na karti, napon za gpu, napon za memoriju...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Al cemu to kad ce max 5% biti brza od drugih 1060, a osetno sporija i od najgore 1070...
 
Jedno pitanjce, da li bi I3-6100 bio bottleneck za 1060 3GB/6GB ?
 
Al cemu to kad ce max 5% biti brza od drugih 1060, a osetno sporija i od najgore 1070...
Можда се такмичи па му и 0.05% значи?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@Grunt, bice tu mnogo veca razlika od 5%.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Kolika očekuješ da bude razlika ?
Sve GTX 1060/1070/1080 idu između 2050 - 2150, dakle razlika između najviše i najmanje klokovane ne može da bude veća od 5%.

Pri tom, uopšte ne mora da znači da će 'bolja' karta sa jačim hlađenjem obavezno isporučiti veće klokove.

I da li se onda isplati doplatiti 30+ (u slučaju 1060) ili 50+ (1070) više evra ?
 
Kolika očekuješ da bude razlika ?
Sve GTX 1060/1070/1080 idu između 2050 - 2150, dakle razlika između najviše i najmanje klokovane ne može da bude veća od 5%.

Pri tom, uopšte ne mora da znači da će 'bolja' karta sa jačim hlađenjem obavezno isporučiti veće klokove.

I da li se onda isplati doplatiti 30+ (u slučaju 1060) ili 50+ (1070) više evra ?

Ko kupuje HOF ne gleda samo performanse, vec dizajn cele karte kao i izgled. Covek je od meraka uzeo i ako je zakljucio da mu ne treba jaca to je njegov izbor

Nek ti je sa srecom druze karta je prelepa i dugo da te sluzi :D

Sent from mTalk
 
Na nekih 2800mhz na azotu recimo :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Coil whine ume smetati, al' isto tako može biti podnošljiv, ili manje iritantan. G1 Gaming model koji ja posedujem nema onaj 'high pitched whine', i kao takav meni ne smeta previše. (Kućište otvoreno, blizu mene, i opet nije strašno.) Doduše, mahom koristim slušalice kada se igram, ali opet... ;)

Ukoliko možeš kupiti G1 Gaming za pristojne novce, then by all means go for it.

Gledao sam jos malo po netu i mislim da cu ipak izbegavati sve gigabyte modele ovog puta.

Ja sam gledao i bio porucio Palit Super JetStream http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=2664&lang=en&pn=NE51060S15J9-1060J&tab=sp ali tada kada sam je bio porucio nije je bilo na stanju a sada ih vidim da ima i da im je povoljna cena a po jacini i boostu klokovima je ista kao Gigabyte G1 Gaming verzija. Kod mene sada u obzir mogu samo da dodju dve kartice u obzir a to su ova Palit i Gigabyte ExtremeGaming verzija.

edit:

Tu gde sam sada nasao na KP kod coveka kosta 298 evra bas ta Palit verzija, Gigabyte ExtremeGaming kosta 322 evra. Sto nije ni malo losa ponuda sobzirom da su mi pre mesec i nesto dana za ovu istu Gigabayte trazili 380 evra. E sada je samo pitanje jel ih imaju na stanju?

Samo da ponovo skupim pare jer sam spirio to sto sam imao za nesto trece pa ponovo porucujem ovu Palit jer mi se ona cini nekako najbolja a vidim da se na nju najmanje zale i da nema coil whine ili je nema toliko kod ljudi pa se ne zna jel su sanse da dobije coil whine velike ili male. Hteo sam da cekam RX 580 da izadje ali kako mi se cini mozda ne docekam pa kupim ipak ovo.

Gledajuci ponudu i meni se cini da je ta palit jetsrtream dobra varijanta, kao i Zotac AMP!
Razmisljao sam o extreme gaming, ali mislim da ne pruza nista spec za tu vecu cenu.
Mislim da cu staviti na papir Palit Jetstream, Zotac AMP i MSI Armor i od te tri izabrati neku. Sve se krecu do nekih 300e, sto smatram da je realna i ok cena za ove kartice.

P.S. Evo jedan bazican review preko 30 modela GTX 1060 https://youtu.be/1wYeuV3jMX4. Nije bas najpreciznije obradjeno, niti ima on hand testiranja kartica, ali je dovoljno da se stvori neka kompletnija slika o ponudi i nekim prednostima/manama izmedju modela.
 
Gledajuci ponudu i meni se cini da je ta palit jetsrtream dobra varijanta, kao i Zotac AMP!
Razmisljao sam o extreme gaming, ali mislim da ne pruza nista spec za tu vecu cenu.
Mislim da cu staviti na papir Palit Jetstream, Zotac AMP i MSI Armor i od te tri izabrati neku. Sve se krecu do nekih 300e, sto smatram da je realna i ok cena za ove kartice.

P.S. Evo jedan bazican review preko 30 modela GTX 1060 https://youtu.be/1wYeuV3jMX4. Nije bas najpreciznije obradjeno, niti ima on hand testiranja kartica, ali je dovoljno da se stvori neka kompletnija slika o ponudi i nekim prednostima/manama izmedju modela.

Zotac AMP! Nema sta da trazi u izboru jer ima iste klokove kao i referentne kartice a to ti nije potrebno a ako uzimas Palit onda gledaj Super JetStream jer kao takva ima iste klokove kao G1 Gaming od Gigabyte modela sto mu dodje na isto po jacini.

A sto se tice ExtremGaming modela onda ima najvece klokove od svih 1060 kartica i kao takva je najbrza a jos kada se overklokuje trebala bi da bude jos bolja ali opet sto sam sebi postavljam pitanje jel vredna doplate od tih 25 evra za koji procenat vise a u samim igrama ako dobijes 2-3 fps vise to je to. Ali zasto sam onda gledao bas ExtremeGaming model pa mozda samo zbog izrade jer je ipak to Gigabyte najbolji model u fazonu da mu se prilikom izrade ipak posvecuje malo vise paznje i da se gleda u sve da bude besprekorno uradjeno.
 
Ajde ako neko zna da mi kaze koja od ove dve?

- Msi GTX 1060 ARMOR 6G OC
- Gigabyte GV-N1060G1-GAMING-6GD

Hvala!

Edit: Dzaba pitam kad nigde ni nema da se kupi :(
 
Poslednja izmena:
Kod mene je radilo?
 
Ljudi aj da pitam vas iz prve ruke verovatno znate najbolje.

Crkla mi moja stara kartica i dobio sam za zamenu uz doplatu Palit gtx 1060 6gb..Kakva je ta karta,ako je neko ima?

I realno kako se gtx1060 drzi sa dx12 naslovima?Posto sam se lomio izmedju nje i Rx480 pa ne znam da li sam pogresio.
 
Mislim da je niko nema, ima par finih testova na youtube, po onome što sam video tamo pokazala se sasvim dobro (nema coil whine mada ovo može da bude do primerka, kuler je masivan i pokriva sve što treba na ploči, 0db kad karta nije pod opterećenjem, cena je povoljna itd.). Ako si je već uzeo nema razloga da se opterećuješ, napravio si dobar izbor. Ako nije problem javi obavezno da li tvoj primerak ima coil whine (tzv. pištanje zavojnica).

[YOUTUBE]3ocTIjYQUqY[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]Pid4kQ6Z9cY[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi sutra ili prekosutra da je uzmem..krastavac nije bila neka druga u Em.. kad sam narucivao,prva sledeca je 10 hiljada skuplja,sto ne dolazi u obzir...Tako da je ova morala da padne,dugo sam se lomio imedju nje i neke RX480 bas zbog dx12...Ali generalno najvise igram csgo u zadnjih 1god.Mada vidim da nije neka velika razlika i na dx12 osim one jedne igre.A razlika izmedju 120 i 100 fps i nije problem..Kad bude vec doslo na 40-50 fps-a do tad cu vec menjati za drugu kartu.

Javljam kad je dobijem i testiram da li ima coil whine i kakva je ovako,kako se klokuje itd.
 
Da li da uzmem Gigabyte GV-N1060G1 GAMING-6GD 1.0 - 332e
ili
MSI GTX 1060 GAMING X 6G - 342e
 
Zasto ne razmisljate o 3bg verzijama. 100e jeftinije a 99% naslova radi na min 60fps ultra podesavanja.
 
Nazad
Vrh Dno