Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Najbolje uzmi onu MSI OC varijantu, bolja je od Windforce-a.
 
Imam ja Windforce i ne znam o kakvom je zujanju rec, karta je u svakom smislu odlicna..
Cak sam i dosta vise preporuka dobio za taj Windforce, od sekundarnih modela Asusa i MSI-ja.
 
Neki coil noise kolko se secam ne znam dal je G1 unpitanjunili sam totalno omasio
 
Jeste, g1 meni ima coil whine ali još gori mi je zvuk ventilatora kada pređe nekih 50-60%, tada se čuje neko krčanje.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Drugar i ja konačno uradismo testiranje. Nažalost, nedostaju rezultati u igrama jer dovoljno vremena jednostavno nije bilo. (Opremu smo mogli koristiti svega nekoliko sati.)

Dakle, open air i enclosed varijante. (Cooler Master HAF X - top 200mm exhaust, rear 140mm exhaust, front 200mm intake i side 200mm exhaust setup.) Trudili smo se da održavamo ambijentalnu temperaturu od 25.5°C. FLIR IR, za open air temperature.

Tabela...

sBiDCFD.png


FLIR images...

Gigabyte (auto_idle, auto_load, 50%_idle, 50%_load, 75%_idle, 75%_load)

MSI (auto_idle, auto_load, 50%_load, 75%_idle, 75%_load)

Toliko od nas dvojice. :)
 
Mislim svaka cas za test ali od kada se tako ocitava temperatura sa tim aparatom? Zar ne treba da ocitavate temperaturu sa zadnj strane kod cipa, da se vidi koliko se sam cip greje i okolo?

Ovako nesto:

 
Poslednja izmena:
Hmm, 'sa zadnje strane kod čipa'? Ako misliš na backplate, te temperature su bile znatno niže u odnosu na tačku koju smo odabrali sa bočne strane, pa se one i nisu našle u tabeli. (Pipe i heat sink fin-ovi najbliži čipu, tu je mahom očitavana najveća temperatura kod obe kartice.) Ono što si ti link-ovao je prikaz zagrejavanja karte bez ikakvog hlađenja na njoj...
 
To sto sam okacio je samo bio primer!

U svakom slucaju hvala na trudu i vremenu
 
Dakle MSI ipak ne laže?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Pa, ono što je zanimljivo jeste da su FLIR očitavanja kod MSI karte zapravo viša od software-skih, a trebalo bi da je obrnuto, kao u slučaju Gigabyte karte. (Software beleži temperaturu jezgra, a ona je u slučaju MSI karte niža od FLIR očitavanja sa heat sink-a, što je nelogično.) Dakle, tu nešto ne štima, ili možda ja grešim. :)
 
Pa, ono što je zanimljivo jeste da su FLIR očitavanja kod MSI karte zapravo viša od software-skih, a trebalo bi da je obrnuto, kao u slučaju Gigabyte karte. (Software beleži temperaturu jezgra, a ona je u slučaju MSI karte niža od FLIR očitavanja sa heat sink-a, što je nelogično.) Dakle, tu nešto ne štima, ili možda ja grešim. :)

To sam i ja primetio.
 
Jel ova kartica ima hdr podrsku i kako da sve podesim sa svojim lg uh7707 televizorom. Ubih se al ne mogu da nateram da prepozna hdr video signal. Ako neko ima sl kombinaciju nek mi baci na pm sta i kako treba. Koji plajer kodek i sl.
 
Trebaš u televizoru da uradiš enable HDR (ne znam kako se na LG-u tačno zove ta opcija) za taj HDMI ulaz na koji je grafička povezana.

Što se tiče karte, šta ispada "best buy" od 6gb?

Ako poredimo samo rezultate termalne kamere vidi se da je Gigabyte bolja na auto fan a na fiksnom procentu Gigabyte. E sad neko reče da baš za tu kartu (G1) da je bučna i ima coil whine.
Koja je onda od ovih jeftinijih najbolji izbor?
 
Poslednja izmena:
Od jeftinijih ako ideš preko Mađara onda je najbolja opcija trenutno Gainward Phoenix, a ako se kupuje na domaćoj sceni trenutno Palit Dual. Gainward je trenutno ~295e, Palit ~310e. Inače preko Mađara ima i nekih malo jeftinijih od 6gb, ali meni lično se hlađenje ne sviđa u odnosu na Gainward koje je vrhunski odrađeno (uz napomenu da zauzima 2,5 slota tj. praktično 3 na ploči).
 
Poslednja izmena:
Uzimao bih tamo gde me jeftinije izađe (osima ako nije razlika do 20€). Mislio sam i da čekam akcije kakve na kakvim su ljudi ovde uzimali za ~270€ ili pre nedelju dana.

Kakva je ta Gainward po pitanju hlađenja, tišine i performansi u odnosu na MSI Gaming X i Gigabyte Windrorce / G1?
 
Kod kog prodavca je to?
Slične cene video sam kod pc master pre dve, tri nedelje, ali trenutno ne odgovara na poruke.
 
Baš kod njega. Slika nije moja, našao sam je na drugom forumu pa je samo kropovao da ne popijem poene za reklamu :)
 
I ja mucim muku koju da uzmem... 6GB mi je zacementirano i bilo bi vrhunski da se izbegne coil whine za koji je, koliko sam shvatio, cista lutrija oce li ga biti ili ne. Pre mesec, dva sam bio ubedjen da uzimam G1, al sam onda bas za njega najcesce naletao na coil whine pricu. Nije mi frka da mora sa bude najjeftinija varijanta, al prosto ne znam sta bih uzeo od tih sa srednjim cenama, a ove najskuplje Asus i msi mislim da su precenjene. +50/60€ mislim da je previse u odnosu na najjeftinije modele.
 
Poslednja izmena:
Jel ova kartica ima hdr podrsku i kako da sve podesim sa svojim lg uh7707 televizorom. Ubih se al ne mogu da nateram da prepozna hdr video signal. Ako neko ima sl kombinaciju nek mi baci na pm sta i kako treba. Koji plajer kodek i sl.
Settings/picture mod pa tu imas da izaberes HDR. Ali sam primijetio da opciju daje jedino kad se input zove HDMI. Na PC recimo nema opcije za HDR.

Što se G1 GTX1060 tiče, samo riječi hvale imam za nju, grafika je baš tiha!
 
Poslednja izmena:
I ja mucim muku koju da uzmem... 6GB mi je zacementirano i bilo bi vrhunski da se izbegne coil whine za koji je, koliko sam shvatio, cista lutrija oce li ga biti ili ne. Pre mesec, dva sam bio ubedjen da uzimam G1, al sam onda bas za njega najcesce naletao na coil whine pricu. Nije mi frka da mora sa bude najjeftinija varijanta, al prosto ne znam sta bih uzeo od tih sa srednjim cenama, a ove najskuplje Asus i msi mislim da su precenjene. +50/60€ mislim da je previse u odnosu na najjeftinije modele.

Ja sam gledao i bio porucio Palit Super JetStream http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=2664&lang=en&pn=NE51060S15J9-1060J&tab=sp ali tada kada sam je bio porucio nije je bilo na stanju a sada ih vidim da ima i da im je povoljna cena a po jacini i boostu klokovima je ista kao Gigabyte G1 Gaming verzija. Kod mene sada u obzir mogu samo da dodju dve kartice u obzir a to su ova Palit i Gigabyte ExtremeGaming verzija.

edit:

Tu gde sam sada nasao na KP kod coveka kosta 298 evra bas ta Palit verzija, Gigabyte ExtremeGaming kosta 322 evra. Sto nije ni malo losa ponuda sobzirom da su mi pre mesec i nesto dana za ovu istu Gigabayte trazili 380 evra. E sada je samo pitanje jel ih imaju na stanju?

Samo da ponovo skupim pare jer sam spirio to sto sam imao za nesto trece pa ponovo porucujem ovu Palit jer mi se ona cini nekako najbolja a vidim da se na nju najmanje zale i da nema coil whine ili je nema toliko kod ljudi pa se ne zna jel su sanse da dobije coil whine velike ili male. Hteo sam da cekam RX 580 da izadje ali kako mi se cini mozda ne docekam pa kupim ipak ovo.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je svaki primerak priča za sebe i da je svaka kupovina lutrija, ja sam do sada došao do dve eksta grafe po povoljnim cenama ali sreća mogao sam da probam pre kupovine i zvuk koji se čuo je za mene ne podnošljiv.Da ne bude zabune u pitanju su raniji modeli.

Ima li ko sa foruma dao je ubo katastrofa coil whine sa nekim modelom?
 
I ja mucim muku koju da uzmem... 6GB mi je zacementirano i bilo bi vrhunski da se izbegne coil whine za koji je, koliko sam shvatio, cista lutrija oce li ga biti ili ne. Pre mesec, dva sam bio ubedjen da uzimam G1, al sam onda bas za njega najcesce naletao na coil whine pricu. Nije mi frka da mora sa bude najjeftinija varijanta, al prosto ne znam sta bih uzeo od tih sa srednjim cenama, a ove najskuplje Asus i msi mislim da su precenjene. +50/60€ mislim da je previse u odnosu na najjeftinije modele.

Coil whine ume smetati, al' isto tako može biti podnošljiv, ili manje iritantan. G1 Gaming model koji ja posedujem nema onaj 'high pitched whine', i kao takav meni ne smeta previše. (Kućište otvoreno, blizu mene, i opet nije strašno.) Doduše, mahom koristim slušalice kada se igram, ali opet... ;)

Ukoliko možeš kupiti G1 Gaming za pristojne novce, then by all means go for it.
 
Settings/picture mod pa tu imas da izaberes HDR. Ali sam primijetio da opciju daje jedino kad se input zove HDMI. Na PC recimo nema opcije za HDR.

Što se G1 GTX1060 tiče, samo riječi hvale imam za nju, grafika je baš tiha!
Jesi uspeo da ove hdr semplove aktiviras u nekom playeru? Tu bi trebao sam da pali poseban hdr mod. Verovatno i igrice koje to podrzavaju.
 
Nazad
Vrh Dno