Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

@Mladen_Brabus
Pa nisam mnogo eksperimentisao, malo pre sam podigao 116% power, +130clock, +200 mem, radi na 74C full hd heaven, skoro da se ne cuje komp, 2100Mhz piše u heavenu. Rezultat 66.1 prosek fps. Ne znam koliko da stavim možda je ovo max?

@djokosrb
posle furune sa vetrenjačom tj 280x sa 3 venta, ovo je jako tiho i hladno. Baš bih probao izvikanije modele 1060 da vidim razliku u buci itd
 
Meni Gigabajt G1 1060 tandrce kada ventilator predje nekih 60% i to postaje sve izrazenije sto se brze okrece. Ali da hladi, hladi :). Stavio sam custom fan profil, cisto da mi ovo tandrkanje bude sto manje izrazeno pa mi temperature tokom igranja idu maksimalno do 65 stepeni.

Sa druge strane MSI 1070 na drugoj masini je skoro necujan do nekih 70% a ni preko nije neka strasna buka. Pretpostavljam da je isti TwinFrozr hladnjak na 1070 i 1060.
 
Poslednja izmena:
Meni Gigabajt G1 1060 tandrce kada ventilator predje nekih 60% i to postaje sve izrazenije sto se brze okrece. Ali da hladi, hladi :). Stavio sam custom fan profil, cisto da mi ovo tandrkanje bude sto manje izrazeno pa mi temperature tokom igranja idu maksimalno do 65 stepeni.

Sa druge strane MSI 1070 na drugoj masini je skoro necujan do nekih 70% a ni preko nije neka strasna buka. Pretpostavljam da je isti TwinFrozr hladnjak na 1070 i 1060.

Za moj ukus tandrkanje na ovom Asus Dual krece vec od 50%, jaci sum 45%, mada i ja sam dosta konzervativan po tom pitanju, ne podnosim nikakvu buku iz kucista :) Ali opet posle nekih GA i Sapphire karti sto sam imao, ovo je kuler za klasu ispod.

Evo malo sam se i ja bavio clockom +175mhz boost clock, 45% voltage, +405mhz memory, nisam hteo dalje da idem, fiksirao sam hladnjak na 40%.

U igrama drzi core clock na 2115mhz, memory na 4212mhz, ide bogami i i preko 75 stepeni, zakuca u Ungine Heavenu 80c , ali opet u sobi mi je trenutno 25+, tako da u nekim normalnim uslovima verujem tih 75c koliko Panonski pomenu, sto opet pokazuje koliko su efikasniji GA i MSI hladnjaci(hladnjak na G1 i Windforce identican) u ovoj klasi. Ali dobro ok je karta, samo Asus fino naplacuje brend u ovom slucaju, isto bih rekao i za STRIX gde je kuler fenomenalan ali brate 60-70evra vise od pocetne cene za GTX 1060, previse. Steta sto nema kod nas Gainward Phoenix (pa i Phoenix GS modela), obican Phoenix bi verujem kostao tek nesto preko ovih GA I MSI najjeftinijih, a otresao bi konkurenciju samo tako:d Za GTX 1070 vec neka druga prica i tamo je Strix dosta bolje pozicioniran.
Rezultat u Heavenu sa i5 3350p mi je 66.7 fps, full hd i sve extreme, 8xaa.
 
Poslednja izmena:
Baš sam poređenja radi stavio sa evga precision sve na default i pokrenuo heaven full hd isto tako. Fps 65.6, 1650 score, 73c max temp. Teško je ovde išta pametno zaključiti. Kartica radi šta ona hoće i verovatno samu sebe pumpa pa su mi svi rezultati jako blizu ma šta podešvao. Taj strix što pominješ izgleda za medalju ali jeste previše eur za isti čip, još pošto je bench akcija bila na ovoj karti, baš je razlika u ceni ogromna. Dobro je, bitno da se kreće rezultat u pragovima normalnosti i da nije bofl roba ova karta :). Ovde po forumu su hvalili čak i taj (tada) najpovoljniji Gainward od 300eur ali nekako nisam smeo, ne znam o njima mnogo. Ima dosta da se čačka oko oc trebaće vremena da se iscedi maksimum kada dođe neka zahtevnija igra. Do tada može default.
 
Ja sam na kraju vratio sve na OC fabricki profile, dakle minimalni OC. Jer sam sad testirao onako iz znatizelje i razlika izmedju klot i nekog clocka za koji sam nasao da je max je u heavenu 10%, 62.3 fps vs 68.1. U igrama gde sam probao benchmark(uz ogradu da to nije bas najprezicnije) ta razlika je bila i ispod 10%. A dobio sam umesto nekih 75-76C, stalno preko 85C. Tako da sam sve komotno vratio unazad i teraj da ne silim nista bezveze, 10% performansi je 5fps-a (ako govorimo 60fps locked), a to cu dobiti sa jednim detaljem sa ultra na high i nigde videti razliku necu :)

Prosto ovaj GPU Boost 3.0 ionako radi veliki posao, tako da OC bar u mom slucaju nema smisla, uz ogradu da mi je 40% venta max koji zelim.
 
Poslednja izmena:
Kako vam se gtx1060 bori sa neoptimizovanom Mafia III ?
 
Povratak u Nvidia tabor posle duggoooo vremena. Da ne kazem posle GeForce 2 MX 400. :D
 
Poslednja izmena:
Konacno nasao malo vremena da testiram moju G1 6GB, izgleda fin primjerak :)

+140MHz za GPU, +480Mhz za memoriju, fan je na auto, maximalna temp 72c
Da napomenem da nisam jos nasao max, oba testa sam izvrtio po 7-8 puta, bez jednog artifekta.

Ungine_Heaven.gif


Fire_Strike.png
 
Ja se ne bih ni bakcao sa overclockom, nego uzeh 4K TV, pa je 4K rezolucija sad malo velik zalogaj :)
 
Naravno, ni ne pomisljam na pucačine, ali npr FIFA 17 mi radi ko od šale u ultra detaljima u 4K pa sam htio nekako i 2K17 kosarku natjerati da radi u fullu. Sad ne prebaca 35fps, racunam da uz dobar overclock mogu dobaciti do 45 u prosjeku sto je ptihvatljivo za taj tip igre.

Sent from my Samsung S7
 
Šta možeda utiče na rezultate testa, grafička ili cpu?

GTX 1060 3GB OC.jpg Ungine_Heaven.gif
 
CPU nema uticaja na score. 3GB vs 6GB model na X kloku pravi tu razliku.
 
Poslednja izmena:
Pa nije onda mala razlika između 3 i 6 gb vrama.
 
Nije razlika samo u količini VRAM-a, nego i 1152 vs 1280 Cuda Cores. Takođe, nepoznato je na kom GPU kloku su rađena oba testa.
 
Ovaj drugi screen je moj test, rekoh na kom je clocku radjeno. Sto se CPU-a tice, on je na 4.4GHz

Sent from my Samsung S7
 
Znam da je slabiji cpu u 3gb modelu, inače ovde na forumu sam video podatke na temi o gtx1060, #1157 i #1189 , a i Dr. mare je tu negde sa gtx 1060 6gb.
 
Ovaj drugi screen je moj test, rekoh na kom je clocku radjeno.

+140 za GPU ništa ne znači, bitan je realan boost clock, a taj podatak ne vidim. Base clock se razlikuje od modela do modela, a čak i dve indentične karte verovatno neće postizati
isti max boost clock u igrama sa tih +140 za GPU.

+480 za VRAM je ok jer se zna da je def 8000MHz efektivno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno