Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Nije bas idealno, sem ako ne igras odredjene naslove koji ne koriste puno vram-a. Nedostatak vram-a se vidi po stutteru koji se pojavi kao i generalnom padu performansi. Za bilo kakav futureproofing gde moze da se igra na povecim detaljima 3GB je jednostavno malo, sem ako naravno ne igras samo odredjene naslove koji nisu toliko vram zahtevni.

Slazem se, ako gledamo kao kolega @reviewsrb da bas sve ide na maksimalno onda je za 1080p potrebna GTX 1070.
 
Ja igram dotu 2 i tu mi vrsi posao i ovo sto imam. Ali imam problem sa Premier prosto citajuci bolje resenje je nvidia za Adobe aplikacije... Zato se razmisljam da kupim gtx 1060
 
Kažu da je za posao sa CUDA jezgrima najbolji Kepler jer ih ima mnogo više. Neka 780Ti sa garancijom bi ti možda bila idealna.
 
Ima ih duplo više i duplo su sporiji. Koliko znam, većina Adobe alata ima i openCL i CUDA podršku. Testiraj šta ti treba, pa vidi na čemu si. Ako ne radi kako treba idi na 960, 1050 Ti ili 1060, u zavisnosti od cena i budžeta
 
7850 radi u openCL ... ALI kada neke napredne efekte primenim ceo program zakuca i restartuje se drajver ILI prosto nista ne renderuje i stoji na na delu gde je taj efekat. Na www sam video da problem nije usamnjen. Tako da je najsigurnije uzeti nvidiu i taman iskoristiti priliku da se upgrade vec vremesni 7850.
Naravno probao sam druge verzije drivera i kompletni install sa drugim verzijama premiera ali ne pomaze ...
Vidim da ima GTX960 4GB OC za 180e i 1060 armor 3g od 220e vredi li razlike u ceni i sta je BB ?
 
Poslednja izmena:
Kako da ne vredi, brza je jedno 70-80%.
Ne gledaj uopste GTX 960, nema poente.
Jedina Maxwell karta koja moze da dodje u obzir trenutno je polovni GTX 980Ti.
 
Da je 960 oko 150€, pa i da je uzmeš. S druge strane, već smo pričali o 3GB verziji 1060. Za Dotu nema zime, a za Adobe ne znam šta da ti kažem, pošto ne znam koliko je memorija bitna za njihove alate.
 
Samo je pitanje da li zaista i može da se kupi 1060 3GB za 220e ili je to cena "informativnog" karaktera.
 
Znam da ima, ali je veoma čest slučaj da su cene veće od onih koje su navedene ili robe nema.
 
Ja igram dotu 2 i tu mi vrsi posao i ovo sto imam. Ali imam problem sa Premier prosto citajuci bolje resenje je nvidia za Adobe aplikacije... Zato se razmisljam da kupim gtx 1060

Za Premiere ti je sve jedno koju ćeš odabrati, male nijanse su u pitanju u toj klasi. Izvor
Za Photoshop CC novi, koristi OpenCL tako da ti je i tu sve jedno koju ćeš kartu uzeti. Ja nisam primetio nikakvu razliku između r9 280x i gtx1060.
 
Znam da ima, ali je veoma čest slučaj da su cene veće od onih koje su navedene ili robe nema.
Ako si zainteresovan sto ne kontaktiras coveka. U slucaju da je ima ne moze cena da bude mnogo veca nego sto je naveo. Tako je bilo i sa 1080 kad su sve bile preko 700evra jedan prodavac sa KP je imao akciju za 660.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Za Premiere ti je sve jedno koju ćeš odabrati, male nijanse su u pitanju u toj klasi. Izvor
Za Photoshop CC novi, koristi OpenCL tako da ti je i tu sve jedno koju ćeš kartu uzeti. Ja nisam primetio nikakvu razliku između r9 280x i gtx1060.

Gledao ali ovo je mozda slucaj sa novijim generacijama GPU-a. Konkretno ja imam problem sa 7850
 
Sve sam ja ovo vec video i probao... Graficka je uposljenja i radi ali kada primenim neke specificne efekte prosto nece da ih renderuje zakuca tu i kraj. Nasao sam da i drugi imaju taj problem i to je to... A ovo sa dodavanjem kartica vide nema potrebe, ovaj supported fajl ne postoji u najnovijim verzijama..
 
Za Vuk40
Evo ti Heaven benchmark sa Tessellation, sa default clock i OC
 

Prilozi

  • GTX 1060 3GB OC.jpg
    GTX 1060 3GB OC.jpg
    129.9 KB · Pregleda: 119
  • GTX 1060 3GB.jpg
    GTX 1060 3GB.jpg
    132.5 KB · Pregleda: 114
Razlika izmedju 3gb i 6gb je 1%. Tako je i kod RX 480 modela

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Razlika izmedju 3GB i 6GB modela je sto ova prva vec sad nema dovoljno memorije da pokrije teoretske performanse, dok je 6GB model fina prica i za duzi period. Kao sto rece Redicci nazalost karte koje nose isti naziv.
 
1060 6GB je odlicna karta meni se pogotovo svidja asus 1060 6Gb strix jeste medju najskupljim ali je odlicna karta, ova 3GB to je promasaj na koju god stranu okrenes tu kartu su izbacili da se upecaju neupuceni zato su i stavili isti naziv.
 
Strix je vrh proizvod, ali prosto neopravdava svoju cenu, koja je 60-tak evra(bar kod madjara kad sam pitao pre neki dan) iznad Windforce modela. To je preko 20% vise novca za sustinski istu stvar, koji mhz vise i jasno hladjenje koje i na GTX 1070 modelu, sto je ovde tezak overkill.
Nzm nista preko onih najjeftinijih MSI 2X i Ga Windforce modela ne treba uzimati, drugari imaju obe, kartice su fenomenalne sto se hladjenja tice, tu nikako ne preporucujem onaj Asus Dual koji je 20-30evra vise, imam ga ja uzeo sam ga za 20e vise jer sam nasao novu sa domacom garancijom, ali generalno karta u svakom pogledu iza (jeftinijih)MSI i GA modela.
 
Poslednja izmena:
Kako misliš da je iza? Ja je trenutro držim na 116% power, +100mhz gpu, +200mhz mem, +45 voltazu i postiže na benčmarku kao i ostale ovakve karte a nije nešto glasna niti vrela. Misliš da imamo slabiju robu?
 
Kako misliš da je iza? Ja je trenutro držim na 116% power, +100mhz gpu, +200mhz mem, +45 voltazu i postiže na benčmarku kao i ostale ovakve karte a nije nešto glasna niti vrela. Misliš da imamo slabiju robu?

Pa nzm druze koliki je tebi prag akusticnosti, meni vec na 50% ventova postaje bucna. Iz licnog iskustva i MSI i GA modeli su tisi i sigurno hladniji, konkretno u identicnim uslovima po mom nekom testu 7-8 stepeni, neka i vise.

Ova Asus meni ume da nabije blizu 80 stepeni u igrama na 40% venta, uz veoma blag oc, gotovo nikakav samo aktivirao OC profile. Klokovani MSI i GA retko prelaze 70.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno