Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

Stize i meni ovaj Gigabyte. Dobar je. :D

Nego, zasto HW Monitor i GPU-Z mi pod Powers pokazuju 49% TDP kada kartica nista ne radi, tj. u "idle"?


edit: Izgleda da samo tako pise. Evo i ovde tako pokazuje.
 
Poslednja izmena:
Jel ima vidna razlika izmedju oc mogucnosti modela sa 6 pin i bez njega? Koji je max clock koji se moze izvuci iz 1050 ti kartica
 
Uzeh MSI GTX 1050Ti Gaming X 4 GB - u kom modu terate ovu grafu ?
Vidim da je po defaultu u Gaming modu.
 
Verovatno je nebitno u kom modu je drzis jer je 2/2 cpu debeli bottleneck u novijim igrama, cak i za kartu koja nije neke posebne jacine kao 1050ti.

Idealno bi ti bilo da ubacis g4560 tu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
G3900 je prelazno resenje za mesec dana dok se ne uzme i7 no to nije ni bitno.
Vise me interesuje da li neko ima grafu i ima li razlike izmedju temperatura sa ovim modovima.
 
Da li se isplati uzimati gtx 1050 ti nakon 750 ti, da li bi phenom 1055t na 2.8 GHz mogao da iskoristi ovu grafu? Ako se isplati kupovati ovu grafu sta mislite o msi gaming x modelu? Kako se pokazao u odnosu na asus i gigabyte modele?
 
Poslednja izmena:
Isplati se. Ono sto se ne isplati je sam 1050-Ti, posebno u domacim prodavnicama ali nije da imas izbora...
 
Da li se isplati uzimati gtx 1050 ti nakon 750 ti, da li bi phenom 1055t na 2.8 GHz mogao da iskoristi ovu grafu? Ako se isplati kupovati ovu grafu sta mislite o msi gaming x modelu? Kako se pokazao u odnosu na asus i gigabyte modele?

Zavisno od budzeta gledaj da uzimas RX470 jer daje vece performanse.
Sto se tice MSI Gaming X karta je necujna i odlicna. Licno nisam gledao AMD karte zbog ranijih losih iskustava + sto nemaju CUDA podrsku a sledeci model od nVidije je GTX1060 koji je dosta skuplji.
 
Poslednja izmena:
Zavisno od budzeta gledaj da uzimas RX470 jer daje vece performanse.
Sto se tice MSI Gaming X karta je necujna i odlicna. Licno nisam gledao AMD karte zbog ranijih losih iskustava + sto nemaju CUDA podrsku a sledeci model od nVidije je GTX1060 koji je dosta skuplji.
Nece 470 da ide sa tim Phenomom, poznato je kako Radeoni saradjuju sa slabijim procesorima - nikako. Mora Intel u toj klasi.
 
Bitno mi je samo da znam da se phenom ne gusi sa gtx 1050 ti. Budzet mi je ogranicen, nije problem da dam koju hiljadu vise ali dzabe kad je RX 470 prejaka za moj phenom. Ogranicen sam procesorom, a nemam para trenutno da menjam CPU i maticnu (AM3) pa zato pitam da li moze da potera ovu grafu. Posto trenutno imam 750 ti koja ima 2MB kesa, a ova ima 1 MB koliko sam video, jel to znaci da moze da bude sporija od 750 ti u nekim situacijama ili to nema veze za kartice novijih generacija - u ovom slucaju Pascal?
 
Bitno mi je samo da znam da se phenom ne gusi sa gtx 1050 ti. Budzet mi je ogranicen, nije problem da dam koju hiljadu vise ali dzabe kad je RX 470 prejaka za moj phenom. Ogranicen sam procesorom, a nemam para trenutno da menjam CPU i maticnu (AM3) pa zato pitam da li moze da potera ovu grafu. Posto trenutno imam 750 ti koja ima 2MB kesa, a ova ima 1 MB koliko sam video, jel to znaci da moze da bude sporija od 750 ti u nekim situacijama ili to nema veze za kartice novijih generacija - u ovom slucaju Pascal?
Na tvom mestu ja bih uzeo 1060 3G. Jeste u nekim naslovima ce biti bottlenecka, ali ako se ponovis za godinu-dve, to ce biti dobra investicija. 1050-Ti to nikada nece biti. Radije idi na 1050 ili polovne 960 ako bi malo bolje.. Ili preko KPa eventualno sa iskopas neku 1050-Ti koja nije 200e kao kod nas. 1050-Ti najgora kupovina ikada.
 
Najgora kupovina ikada? Nikako.

Bitno da je moze naci za 150-160 evra na KP.
 
Odnos cena:performanse, pogotovo u odnosu na RX470. Licno se ne secam tako nepovoljnog odnosa u poslednjih 20 godina. Pogotovo jer je jedna dovoljna za 1080/60 a druga bas i nije.
 
Ne mozes zbog toga da kazes "najgora kupovina ikada". :d Pogotovo pre par meseci kada RX 470 nije bila ovako povoljna.

A vaistinu nije najgora. Npr. svi znamo kakva je situacija bila sa GTX750Ti dok se u prodaji jos nalazila GTX650Ti Boost. Pa i R7 265.
 
Ne mozes zbog toga da kazes "najgora kupovina ikada". :d Pogotovo pre par meseci kada RX 470 nije bila ovako povoljna.

A vaistinu nije najgora. Npr. svi znamo kakva je situacija bila sa GTX750Ti dok se u prodaji jos nalazila GTX650Ti Boost. Pa i R7 265.

Cini mi se da su po performansama 650-Ti Boost i 750-Ti bile vrlo slicne i mozda je 650-Ti Boost bila jeftinija dok su se praznili lageri (taj oslabljeni 660 je ionako sluzio da ode ispod 7850 1 GB, kojeg je AMD vrlo brzo povukao) ali to je smena dve generacije i posebne prilike. Ovo sada je redovna ponuda i takva situacija ce potrajati. Jednostavno je 470 mnogo brzi i ta brzina u toj klasi mnogo znaci. Prakticno dve razlicite klase. Radije bih preporucio obicnu 1050 ili cak RX460 nego 1050-Ti koja je ni tu ni tamo, a cena kod nas horor. Zato sam i naveo da bolje da uzme ovo za vrlo slicne pare ako ce da kupuje kod nas.
 
Ne, 650Ti Boost i R7 265 su primetno bolje u igrama od 750Ti. 650Ti Boost je bila jeftinija 2-3 hiljade od 750Ti.

Danasnja situacija je da RX 470 kupujes za 190-220 evra umesto R9 380/X (200-220).
Ili GTX1050Ti za 150-170 umesto GTX960 (180-200).

Umesto R9 380/X dobijas bolju kartu za iste pare. A umesto GTX960 dobijas istu kartu za manje para. Pa kome sta vise odgovara...
 
Poslednja izmena:
Nema sanse da je 650-Ti Boost "primetno bolja" od 750-Ti kada je u (makar u novijim naslovima" 750-Ti vrlo blizu obicne 660, 10-15℅ slabija 650-Ti Boost bi bila tu negde. Ova R7 265 nije bila narocito popularna, to rebrandirani 7850? Ona je vec sigurno brza od cele te ekipe ali je zahtevnija po pitanju napajanja cini mi se.

I, sa obzirom na razne optimizacije, ne bih ja nazvao ni 960/1050-Ti brze od 380X, mada bih tu radije uzeo nVidiu svakako.

Sve u svemu, dok je to sve lepo izjednaceno, Rx470 je jednostavno znacajno brza od te ekipe i odlican naslednik 380/X, sto 1050-Ti nije.
 
U ono vreme je 650Ti Boost bila primetno bolja. Sad su vec drajveri odradili svoje u korist 750Ti. Svakako ih i danas R7 265 (da, malo zategnuta 7850) tuce u igrama. A nije bila "popularna" samo zbog cuvene akcijske PowerColor R9 270. ;)
Nisam ni rekao da su brze od 380X, ali su bile u istom cenovnom rangu. 1050/Ti i nije naslednik vec 1060.

Da ne davimo vise, 1050Ti definitivno nije "najgora kupovina ikada". :D
 
Mozda nije naslednik po rangu ali jeste po onom znacajnijem - ceni. Nije prihvatljivo da za iste pare tri godine kupujes jedno isto, pogotovo kada je konkurent napredovao toliko. Zaista se ne secam slicne situacije i slicnog modela, bilo AMDa bilo nVidie.
 
Nije ni po tome naslednik. A i sam si linkovao GTX1060 3GB za slicnu cenu po kojoj je isla GTX960 4GB.
 
Cini mi se da su po performansama 650-Ti Boost i 750-Ti bile vrlo slicne i mozda je 650-Ti Boost bila jeftinija dok su se praznili lageri (taj oslabljeni 660 je ionako sluzio da ode ispod 7850 1 GB, kojeg je AMD vrlo brzo povukao) ali to je smena dve generacije i posebne prilike. Ovo sada je redovna ponuda i takva situacija ce potrajati. Jednostavno je 470 mnogo brzi i ta brzina u toj klasi mnogo znaci. Prakticno dve razlicite klase. Radije bih preporucio obicnu 1050 ili cak RX460 nego 1050-Ti koja je ni tu ni tamo, a cena kod nas horor. Zato sam i naveo da bolje da uzme ovo za vrlo slicne pare ako ce da kupuje kod nas.

Uzimati rx460 i nekako, ukoliko je recimo potrebna samo za freesync i neko casual igranje starijih/nezahtevnih igara a ide sa na opciju sa dobrim hladjenje a one su jos skuplje/blize 1050 verziji, maltene ista cena... Onda se naravno covek odluci za 1050 i skonta da je na nesto malo iznad 1050ti koja ima ipak bolji odnos cene i performansi... Istina onda dolazi rx470 koja ima jos bolji itd... 1060 3gb... malo... No kako je kome potrebno... ako je nekome mnogo da dodaje par desetina evra od rx460 do 1050ti odnosno od 1050 do 1050ti onda ni ne treba da kupuje novu karticu... Isto tako za rx470... Ne znam koje su cene trenutno, pratio sam intenzivno mesec dana do pre x nedelja kada sam izvrsio kupovinu. rx470 ima bolji odnos ali dobri modeli su ipak nesto skuplji mada kome treba opet nije neka razlika... u svakom slucaju 1050ti je kartica na mestu, za 200e istina mnogo, ne znam zasto su podigli cene...
 
Ako je GTX 1050Ti najgora kupovina ikada, kakva je kupovina bio RX 460 4 Gb koji je lansiran 2 meseca ranije po istoj MSRP ceni (139$) od koje je brži ~30% ?

S druge strane, na KP najjeftiniji 1050TI staje 146e ali ajde njega neću da uzmem u obzir jer je to Zotac Mini za koji se ispostavilo da radi sporije od referentne. Sledeći je Gigabyte za 152e. Najjeftiniji RX 470 je Asus Strix za 198e. Razlika u ceni procentualno slična kao i razlika u performansama, a ti kažeš kako je prva najgora kupovina ikada a druga najbolja, tako da samo malo realnosti...
 
Taj Strix RX470 ima problem sa downclockovanjem zbog power limitera, te valja gledati neki kvalitetniji model rx470 koji je opet skuplji od tog strix-a.
Dalje, potrosnja energije i generisanje toplote je dosta bolje na strani GTX 1050ti nego kod RX470.
 
1050Ti je odlican proizvod,ubacis i ne razmisljas,efikasna niti se greje ni se cuje i nema pistanja zavojnica,najbolje uzeti sa 6 pin i dodatno ubrzati (oko 1940 MHz boost) jer bez istog takt pada i na 1550 MHz.
Ako ima karte koju nikako netreba uzeti to je 1060 3GB,placati toliko para za kartu sa 3GB vrama je suludo.

@CSKA
Uzmi 1050Ti,bice odlicna kombinacija uz tvoj phenom 1055t.
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije da cu je uzeti posto sad imam karticu od 2gb, pa mislim da ispod 4gb nema smisla uzimati pogotovo u 2017 godini, jeste da je 1060 3gb osetno jaca ali 4gb je 4gb i nema da razmisljam, a amd radeon nisam nikad koristio, samo zeleni dolaze u obzir :) Ciljam na msi gaminx x verziju sa sestopincem, ima li neko taj model, koliko fps-a daje prosecno kad se overklokuje u odnosu na default, ima li bar 10-tak fps vise?
 
"4GB je 4GB". Ja bih pre 1060 sa 2GB ako bi postojao takav model nego 1050-Ti ali dobro, kako hoces.. Dzaba memorija kada ces imati los frejmrejt..
 
Nazad
Vrh Dno