Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

I ja cu najverovatnije da idem na tu varijantu

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja ću posle praznika ili Expedition ili G1, MSI mi nešto nije zanimljiv. Ako jurite ove jeftinije modele možda bolje da uzmete Gigabyte GV-N105TOC-4GD model. Tu je negde po ceni ko Phoenix, a ima Windforce kuler koji se gasi kad je niža temperatura.
 
Gigabyte sam resio da zaobiđem samo zbog one odvratane narandžaste boje, uzeo bi evga da ima kod nas definitivno al nema.Izbor je pao na Msi i Asus nema bitne razlike ceni a asus mi deluluje kvalitetnije + ima 4pin konektor za vent.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Koliko vidim ima EVGA i MSI za 170e, Inno3D za 165e i Zotac Mini za 160e to su sasvim korektne cene za ovu kartu, ako gledamo u odnosu na RX 470 4GB, to je 25% manja cena za 25% manje performanse. Konkurenciju nema tako da fina prica. Dobra karta iz zelenog tabora, za razliku od GTX 1060 3GB.
 
Da li mi mozete reci neku bitnu razliku izmedju ove 2 kartice?

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=6053#kf

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=6054#kf

Razmisljam se da uzmem izmedju ove dve.

Kod nasih nema ove G1 gigabajtove verzije ni kod uvoznika na lageru pa se ne zna kada ce je biti. Kod Fante su ova 2 gore 192e i 193e s'tim da cu morati da cekam nedelju dana.

Master PC ima na stanju EVGA GeForce GTX 1050 Ti SSC GAMING ACX 3.0 i cena je 180e http://www.evga.com/products/product.aspx?pn=04G-P4-6255-KR . Kod ove mi se ne svidja sto nema 6pin prikljucak.

svakako cu morati da kupim i VGA adapter/konverter posto koristim 1680x1050 monitor :p.
 
Poslednja izmena:
G1 ima malo veći GPU takt i svetli, malo je duža po specifikaciji, ali mislim da je to samo zbog svetlećeg poklopca. Nisam ih uživo video, ali ne bi trebalo da ima neke značajne razlike. Ne znam koliko mu znači taj 6 pin, verovatno bi mogla malo bolje da se OC-uje, ako ti to nešto znači. Vido da ima kod Fante i Asus Expedition za 183 evra, ali isto nema 6 pin. Ni ja još nisam odlučio, trenutno nema mnogo izbora u našim prodavnicama, a još nisam sa sobom da li da uzimam od Mađara.
 
@zezam krizu: Nije velika razlika između te dve karte ali ako je cena ista onda svakako G1 Gaming.

Ali ~190 evra je previše za GTX 1050Ti. Po mom mišljenju ta karta ne vredi više od 160 evra a za te pare može samo jedan model da se nabavi (Zotac mini). Ukoliko kartu uzimaš i zbog nekih drugih stvari osim performansi (dimenzije, potrošnja..) onda ti je ovaj Zotac dobro rešenje. GP107 i jeste za te malcere od karti. Ako te brinu temperature i buka, baci pogled ovde:

https://www.youtube.com/watch?v=yKne_koDDL4

Ukoliko su ti performanse na prvom mestu, za samo 15-ak evra više možeš da nabaviš RX 470 4GB ili GTX 1060 3 GB, koje su brže od 1050Ti za 30% tj. 45%.
Nemoj da te mnogo plaši 3 GB kod 1060, za HD rezoluciju i poneki detalj dole, radiće za sve pare.
 
Rx 470 iz d way to go.

1050ti 160e max i to za kasvetan dual fan 6pin model.
1060 3gb je no-no.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Konkretno za ova dva modela, Windforce je sasvim dobar jer je suštinski isto opremljen kao G1, overklok potencijal je isti (GPU ide 1550+, memorija 8.008 koliko dozvoljava drajver), plaća se samo to šarenilo.
 
@zezam krizu: Nije velika razlika između te dve karte ali ako je cena ista onda svakako G1 Gaming.

Ali ~190 evra je previše za GTX 1050Ti. Po mom mišljenju ta karta ne vredi više od 160 evra a za te pare može samo jedan model da se nabavi (Zotac mini). Ukoliko kartu uzimaš i zbog nekih drugih stvari osim performansi (dimenzije, potrošnja..) onda ti je ovaj Zotac dobro rešenje. GP107 i jeste za te malcere od karti. Ako te brinu temperature i buka, baci pogled ovde:

https://www.youtube.com/watch?v=yKne_koDDL4

Ukoliko su ti performanse na prvom mestu, za samo 15-ak evra više možeš da nabaviš RX 470 4GB ili GTX 1060 3 GB, koje su brže od 1050Ti za 30% tj. 45%.
Nemoj da te mnogo plaši 3 GB kod 1060, za HD rezoluciju i poneki detalj dole, radiće za sve pare.

Moze i onaj MSI sa dva ventilatora, ako ima po dobroj ceni (ako i dalje kosta ~170 evra).
 
Poslednja izmena:
Ali ~190 evra je previše za GTX 1050Ti.

Ukoliko su ti performanse na prvom mestu, za samo 15-ak evra više možeš da nabaviš RX 470 4GB ili GTX 1060 3 GB, koje su brže od 1050Ti za 30% tj. 45%.
Nemoj da te mnogo plaši 3 GB kod 1060, za HD rezoluciju i poneki detalj dole, radiće za sve pare.

Slažem se da je previše dati 190€ za gpu kao sto je gtx 1050 ti. Videcu kasnije ovu recenziju. Mada, za GTX 1060 moram priznati da mi je mozda malo 3GB danas, ne bi meni trebao toliko za video igre, već da izvučem CUDA-u. Negde sam gledao recenziju da je razlika izmedju 3GB i 6GB modela svega 1-3fps, najveća razlika 8fps. Opet, treba da dodam oko 40€ za solidan GTX 1060 od 3GB, Manli GTX 1060 3GB je 208€ kod madjara... Ali marka nikad cuo
 
1050ti ne vredi više od 160-170 evra, ali nema za toliko. Meni, recimo, AMD karta ne odgovara, a 1060 je već osetno skuplji.
Taj Zotac mini bi izbego, a ni jeftini MSI modeli mi nisu baš primamljivi. 193 evra je previše za Mađara, kod nas je ima za 5 evra više sa domaćom garancijom.
Takođe, to što nema 6 pin nije nešto značajna stvar, nije ovo neka OC karta.

P.S.
Imao sam Manli GF4 MX 440, još radi. ( :
 
Poslednja izmena:
1050ti ne vredi više od 160-170 evra, ali nema za toliko. Meni, recimo, AMD karta ne odgovara, a 1060 je već osetno skuplji.
Taj Zotac mini bi izbego, a ni jeftini MSI modeli mi nisu baš primamljivi. 193 evra je previše za Mađara, kod nas je ima za 5 evra više sa domaćom garancijom.
Takođe, to što nema 6 pin nije nešto značajna stvar, nije ovo neka OC karta.

P.S.
Imao sam Manli GF4 MX 440, još radi. ( :

Here we go again... Ne vredi vise od 160 evra. Bas kao sto RX 470 ne vredi vise od 190, RX 480 4GB vise od 220, RX 480 8GB vise od 250, GTX 1060 6GB vise od 260 evra... :d




Što bi izbegao najjeftinije modele? Mali čipovi, sa malom potrošnjom, šta ima fali što su na takvoj ploči i sa takvim hlađenjem (jedan ventilator) ?

+1
 
Što bi izbegao najjeftinije modele? Mali čipovi, sa malom potrošnjom, šta ima fali što su na takvoj ploči i sa takvim hlađenjem (jedan ventilator) ?

Zato što sam već dva puta tako pazario i oba puta dobio škart koji je jako brzo riknuo. Mišljenja sam da je boje dati 10-15 evra više za neki bolji model, ako već daješ 100+ za kartu.

@DeRadicci
Šta je poruka? ( :
 
Poslednja izmena:
Radicci, realno po snazi gtx 1050ti ne sme biti samo 20-30e skuplja od rx 470. To su kartice koje velika vecina ljudi kupuje za gaming, izuzev majnera za rx, i po bi trebalo cene da se prilagodju.

Ako ti iz nekog razloga ne volis amd karte ili ti ne odgovara za to sto tebi treba, onda si prisiljen na nvidiju i moras kupiti po ceni koja stoji, a ne koja bi trebalo da bud.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Šta je poruka? ( :

Poruka je da se za GTX1050Ti i dalje to govori, a na ove ostale karte kao da smo zaboravili. :d


Radicci, realno po snazi gtx 1050ti ne sme biti samo 20-30e skuplja od rx 470. To su kartice koje velika vecina ljudi kupuje za gaming, izuzev majnera za rx, i po bi trebalo cene da se prilagodju.

Ako ti iz nekog razloga ne volis amd karte ili ti ne odgovara za to sto tebi treba, onda si prisiljen na nvidiju i moras kupiti po ceni koja stoji, a ne koja bi trebalo da bud.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Ma jok, samo navodim cene. U sustini sme, jer bi to bilo priblizno tih ~25% razlike. Kao sto i jeste u normalnim zemljama.
 
Poslednja izmena:
Da li mi mozete reci neku bitnu razliku izmedju ove 2 kartice?

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=6053#kf

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=6054#kf

Razmisljam se da uzmem izmedju ove dve.

Kod nasih nema ove G1 gigabajtove verzije ni kod uvoznika na lageru pa se ne zna kada ce je biti. Kod Fante su ova 2 gore 192e i 193e s'tim da cu morati da cekam nedelju dana.

Master PC ima na stanju EVGA GeForce GTX 1050 Ti SSC GAMING ACX 3.0 i cena je 180e http://www.evga.com/products/product.aspx?pn=04G-P4-6255-KR . Kod ove mi se ne svidja sto nema 6pin prikljucak.

svakako cu morati da kupim i VGA adapter/konverter posto koristim 1680x1050 monitor :p.

Posto cu da uzmem jednu 1050ti upravo sam vec neko vreme istrazio razne modele i testove:

Windforce model ima nesto losije hladnjenje (mada manje bitno kod 1050ti),backplate je od plastike u odnosno na metalnu kod g1 (koja takodje hladi vrm deo),za led osvetljenje neznam mada mislim da to ima samo na g1,ostalo je isto sto se tice OC i tisine,uglavnom oba modela su dobra kupovina ali ako je razlika u ceni mala onda G1.

Zotac mini model zaobidji,karta je bucna u idle,ima review na guru 3d i po kojim drugom sajtu.

Ako ides na najjeftiniji model bez 6 pin onda samo GeForce GTX 1050 Ti D5 4G,jedina sa jednim ventilatorom koja isti gasi u idle.

Uostalom za mene samo 2 modela dolaze u obzir,Gigabyte G1 ili MSI Gaming.
 
Poruka je da se za GTX1050Ti i dalje to govori, a na ove ostale karte kao da smo zaboravili. :d
Ma jok, samo navodim cene. U sustini sme, jer bi to bilo priblizno tih ~25% razlike. Kao sto i jeste u normalnim zemljama.
Ma precenjene su sve, samo je 1050ti ipak malo više precenjen u odnosu na RX470. ( : Bar kad se gledaju malo bolji modeli.

@rammadis
Nisam znao da je plastični backplate, onda se i isplati dodati za G1, nije velika razlika.
 
Nakon citanja i gledanja silnih diskusija, mislim da cu se iscimati za jos para i uzeti GTX 1060 3GB.
 
Nakon citanja i gledanja silnih diskusija, mislim da cu se iscimati za jos para i uzeti GTX 1060 3GB.

Kada vec dajes toliko para za karticu onda bolje gledaj rx 470 ili kao sto sam ja naleteo na ponudu rx 480 4 gb nitro+ za 234 evra. Zoves prodavce pa trazis najnizu ponudu koju mogu da ti daju pa kupis nesto mnogo bolje a ulaganje ce ti biti minimalno a dugorocno ce ti se vise isplatiti.
 
Mislim da je GTX 1060 3GB čisto bacanje para.Sada se možda dobro drži kada ima dobru podršku,ali vrlo brzo će izgubiti podršku i sa 3GB VRAM-a većina igara će postati neigrive na visokim podešavanjima,bez obzira što je GPU dobar.Za šta planiraš da koristiš GPU kad ti je CUDA toliko bitan?
 
Poslednja izmena:
Koji procesor imaš i koliko RAM-a?Takođe SSD je bitan,GPU je bitno imati,ali između CUDA I OpenGL rendera je razlika dosta manja nego nekada.
 
Da li mozda neko poseduje Strix GTX1050 ti? Koliko sam uspeo da nadjem izgleda da je karta potpuno hladna, medjutim nigde da pronadjem termalnu sliku VRM sekcije iste pri visecasovnom mucenju :)
 
Imas na toms hardware termalne slike vrm dela kartice,na 1050ti je ionako hladniji.
 
Sta mislite o ovoj karti? https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1050-Ti-4G-OC.html#hero-overview

Nasao sam tu MSI i slicno Asus za oko 22k din (Asus je bila u bench shopu za 21900 din).

Zanima me da li su mozda nekako osakacene u odnosu na ostale 1050ti? Naravno, jasno mi je da imaju samo 1 vent. :) To mi je najmanji problem.

Bukvalno ni 1k din vise ne bih davao za gpu.
Znam da se uglavnom preporucuju RX470 ali ja veoma retko igram igre, treba mi pre svega kraca graficka koja trosi sto manje a da je sposobna za normalno 1080p igranje par puta godisnje :d

Godinama sam slabo pratio stanje na gpu trzistu, krenuo sam prvo sa trazenjem polovne 270x (za 90-100e) a onda sam video koliko RX460/GTX1050(ti) manje trose a brze su u dx12 (460) i uopste generalno brze (1050/ti) pa sam batalio te matore furune, ionako je vecina iz rudnika.

Steta sto 1050ti nisu jeftinije, 16-20k din u zavisnosti od verzije ali mozda se i nakanim da dam 22k din za hw koji cu veoma retko koristiti za ono sto je namenjen.
Da ne postoje te 1050/ti karte vec bih kupio RX460 2Gb ali ovako me ''kljuca'' to sto su pomenute zelene ipak brze a samo malo su skuplje.
 
Poslednja izmena:
Ja bi možda pre uzeo Gigabyte-ov model GV-N105TOC-4GD sa Windforce dual hlađenjem za 22590 dinara, ako ga ima na stanju po toj ceni, ovaj jeftniji je prevara. Sam se mislim za Strix model. U jednoj firmi se reklamira za 25k dinara, ali ga nemaju, najverovatnije ga nisu ni imali (puno firmi se reklamira ovako...), kod Mađara je nešto ispod 24k. Tamo može jeftinijie da se prođe, ali Mađar...
 
Poslednja izmena:
Jel mozda neko uspeo da nadje neki review za Asus 1050 ti Phoenix ? Jel moguce da nema neki video unboxing,test...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno