Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Znam da su padovi deo ucenja skijanja. E sad sto sam resio da ucim sa 50 to je moj usud. Bez kacige nigde. Ona me je i spasla kada sam pao na Karamanu jer nisam izkontrolisao skije.
 
Vodite računa da ne padate na svoje ruke nego na zadnjice, to vam uostalom instruktori kažu na početku obuke.
 
Pa možete da svesno pomerite ruke napred npr, znam jer sam to doživeo. Koleginica nije pazila pa sad čeka operaciju...
 
Mene instruktor sa kojim sa bio nije pominjao padanje nego samo kada padnem kako da ustajem sa sve skijama. Mislio sam da je to jedna od prvih stvari koje se uce. Trazicu to da uradim to jest kako da padam.
 
Treba mi pomoć bratijo.
DakleM pitanje glasi: Gde parkirati i koliko košta dnevno parkiranje u Budimpešti, Beču i Bratislavi. Palo mi na pamet takav neki krug da napravim za 1.maj i ima ok smeštaja samo me brine parking, jer kad označim i parking onda cene smeštaja odu 50%+.
I da, pošto je i tamo praznik da li možda i tamo bude besplatnog parkinga?
 
Za Budimpeštu je detaljno komentariano pre bukvalno par stranica. Ima lep savet šta da koristiš, isti princip važi i za druga dva
 
Treba mi pomoć bratijo.
DakleM pitanje glasi: Gde parkirati i koliko košta dnevno parkiranje u Budimpešti, Beču i Bratislavi. Palo mi na pamet takav neki krug da napravim za 1.maj i ima ok smeštaja samo me brine parking, jer kad označim i parking onda cene smeštaja odu 50%+.
I da, pošto je i tamo praznik da li možda i tamo bude besplatnog parkinga?
Pre par godina sam bio u Budimpesti za 1. maj i parking je bio slobodan.
Smestaj mi je bio u Buda tvrdjavi a parkirao sam bukvalno u ulicu ispod tvrdjave.
Predpostavljam da je i u ostalim gradovima parking besplatan.
 
Zdravi treba mi pomoc, uskoro idem u Rim let je iz Bg do Fiumicino aerodroma, zanima me da li zna neko moze li da se kupi bus karta koja vazi ceo dan, karta od aerodroma do Termini stanice, cini mi se da sam negde video info da moze, ali sad ne mogu da nadjem, a na sajtu trazi spec vreme, sad ne znam zbog aviona kad ce da sleti, koliko mi vremena treba do stanice, pa da ne kalkulisem i ne uhvatim ga, a avion bi trebao da sleti u 7:50.
 
Kupi direktno na aerodromu, kada izađeš napolje sa desne strane su kiosci za kupovinu karata, uzmeš kartu za prvi sledeći koji kreće i to je to :)
 
Treba mi pomoć bratijo.
DakleM pitanje glasi: Gde parkirati i koliko košta dnevno parkiranje u Budimpešti, Beču i Bratislavi. Palo mi na pamet takav neki krug da napravim za 1.maj i ima ok smeštaja samo me brine parking, jer kad označim i parking onda cene smeštaja odu 50%+.
I da, pošto je i tamo praznik da li možda i tamo bude besplatnog parkinga?
Za Bec ti je najbolja opcija park and drive.Nalazi se na obodima grada(Npr ja sam parkirao u Edberg-u)5-6stanica do Stephansplatz-a(U-bahnom)
Cena je za celodnevni parking je 4.2e
 
Pokušavam neku gimnastiku da uradim da odem na leto na tenerife. Vidim da je smeštaj jeftin ali karte ubijaju. Preko skajskrnera nema opcija da ostavim polazni aerodrom prazan pa da mi izbaci najjeftinije letove do tenerifa pa ako je aerodrom negde u okruženju da odrm kolima dotle. Kako da tražim na tu foru jeftine letove? Hvala
 
Mislim da ti je najpovoljnije iz Budimpešte wizzom, a do tamo Terra travel ili već nekim prevozom. Naravno ako ti je ok cena, mozes i avionom do Budimpešte, samo ne znam koliko se uklapaju letovi.
 
Gledaj na skyscanner-u letove sa tenerifa, destinacija everywhere, pa vidi gde ima najpovoljnijih letova a da ti odgovara (Budimpešta, Temišvar, ne verujem da ima još neki aerodrom u našoj blizini da ima posebno povoljne letove), pa onda sa tih aerodroma traži najpovoljniju soluciju. Inače, karte za Barselonu mogu biti prilično povoljne pa ako ti nije preveliko cimanje, možeš da gledaš let preko Barselone, naravno ako ti ne treba dodatni prtljag. Sa koferima ispadne prilično skuplje.
 
Da li je neko možda letovao u Portugaliji? Vidim da su avionske karte jeftine tipa 11000 povratna i baš nešto o toj zemlji razmišljam. Ako ima nekog molim za iskustva i koja mesta. Hvala
 
Po meni ne može da se meri sa mediteranom što se plaža i mora tiče :D
Atlantik je hladan i prilično nemiran, plaže koje sam obišao (okolina Lisabona, Kaškaiš i okolina Porta) su ništa spec - pesak i stene na sve strane. Portugal je sam po sebi predivan za obilaske, i bar po meni nije za letovanje u smislu kupanja i nekog hedonizma na plaži.
 
Portugal je i meni na listi vec neko vreme, ali ga nikad nisam ni zamisljao kao destinaciju za letovanje.
Bukvalno mi je u glavi (bez ikakvog istrazivanja) da bih obisao Lisabon, mozda Porto i cini mi se da sam video da ima nekih interesantnih lokacija zapadno od Lisabona.

Naravno, ko je bas za avanturu, imaju ona neka ostrva u atlantskom okeanu.
 
Mi smo jednom rešili da umesto mora i letovanja klasičnog odemo do Lisabona, pa da se kupamo u okolnim mestima (Kaškaiš pretežno).
Taj prvi dan smo do kolena ušli u okean i pobegli napolje (pritom nismo zimogrožljivi) :D Posle shvatiš da se niko ne kupa, eventualno ljudi surfuju (mada i za to postoji druga plaža).
Tako da smo sledećih 9 dana obilazilii Lisabon, ali od mora nema ništa.
 
E, na to sam mislio. Nisam poredio, ali bih ovako po sećanju rekao da ova portugalska opcija ima interesantniju prirodu.
 
Ja sam davno bio u Portugalu. Fenomenalna destinacija za aktivan odmor (obilasci, izleti i sl.) ali ne i klasično letovanje. Voda je hladna, okean, nije to kao more. Za letovanje bih uvek pre izabrao Španiju, Grčku ili Tursku. Ali da ima šta da se vidi - ima. Meni Portugal dođe kao sever Italije. Prepun istorije i gde god da kreneš ima šta da se obiđe.
Inače, meni ovih par zadnjih postova bude sećanja. Ja sam, sada već davne, 2003. bio u Lisabonu. To mi je možda najbolji odmor u životu. Pogodilo se par stvari valjda. Moj zadnji odmor kao momak (posle prsten), mesec dana trajanja (što verovatno više nikad neću moći da priuštim sebi, ne u finansijskom već organizacionom smislu), i što je tada Portugal bio daleko iznad nas (sankcije, bombardovanje, 5. oktobar, ubistvo Đinđića) pa je za Srbiju bio kao Las Vegas. Kada sam otišao tamo, nisam znao šta pre da gledam. Da li istorijske znamenitosti (ljubitelj sam istorije), da li tržne centre i tehniku, da li plaže i izlaske.
Evo mog viđenja Portugala od pre 21 godine, kada sam bio mlad i glup, sada sam samo...:)
 
... sad više nisi mlad :D

Jedna moja sestra par "letovanja" unazad ide u Portugal, ići će i ovog (Lisabon). Ali ne kupa se i loše podnosi vrućinu pa upravo to - koristi za aktivan odmor. Obilazi, skita ... i stvarno ima šta da se vidi, cene su relativno OK.
 
Poslednja izmena:
Ima li iskustava sa Korcule? Idem u Julu, generalno me zanimaju dobra mesta za klopu, plaze koje vredi/ne vredi videti, renta car da li treba ili ne? Idem do Splita avionom iz BG pa dalje trajekt
 
Mi smo jednom rešili da umesto mora i letovanja klasičnog odemo do Lisabona, pa da se kupamo u okolnim mestima (Kaškaiš pretežno).
Taj prvi dan smo do kolena ušli u okean i pobegli napolje (pritom nismo zimogrožljivi) :D Posle shvatiš da se niko ne kupa, eventualno ljudi surfuju (mada i za to postoji druga plaža).
Tako da smo sledećih 9 dana obilazilii Lisabon, ali od mora nema ništa.

Ja sam se za malo udavio kada sam prvi put otišao na plažu. Baš Kaškaiš. Odem na plažu. A tamo se svi brčkaju u plićaku. Ili ulete i izlete iz vode. Niko da pliva. Gledam ja, razmišljam, e moji Portugalci, Vi kao neki moreplovci a ni da plivate ne znate. I tako rešim da privučem pažnju, mahom ženske populacije, na plaži. Pikiram jednu od bova koje označavaju dokle sme da se pliva (pedesetak metara od obale). Uđem u vodu, malo fljus fljus po telu, i skočim. Negde na pola puta vidim ja da mi trnu noge i ruke. Udarim tempo, da se zagrejem. I dođem do bove. Uhvatim se za istu, ona vrela. Al ako. Meni se tresu i ruke i noge od hladnoće. U takvim situacijama ljudima sine ono što smo učili u školi a što nas nikad nije zanimalo. Tipa hladne i tople struje i sl. Napolju 40 stepeni a temperatura vode 17. Gledam, šta da radim, da li da zovem u pomoć, ima spasilačkih kućica na sve strane. Ma jok, skupim ... i krenem nazad. Plivao sam kao nika du životu. Sigurno bih ispunio olimpijsku normu. Ništa, dođem do plićaka. I kontam, pojedoh g. al nema veze, izaći ću kao faca iz vode. I krenem ja napolje. Kad tup. Padoh. Opet ja da stanem na noge. Tup. Počeh da se davim po plićaku. Ljudi, meni noge počele da otkazuju. Šake i stopala modri. Izađem nekako napolje. Uvaljam se po vrelom pesku. Nabijem šake i stopala u pesak. Kad sam relativno došao sebi, krenem ja ka tušu da se sperem (nikako more opet) i prolazim pored spasilačke kućice a lik na njoj me gleda i kez od uveta do uveta. Skontao šta sam uradio a verovatno i bio srećan što nije morao da spašava budalu.
Uz put, psujem. I sebe, i Portugal, i vodu...

Na kraju se vratim na peškir. Taman sednem kad ono ... trud se isplatio. Prilazi mi devojka. Pita me odakle sam. Ja kažem Srbija. Zašto? A ona će - podsećaš me na moga oca. Ja WTF. Nije baš dobar početak. Kaže ona, ćale joj Bugarin, i kad god bi se posvađao sa njenom majkom, pričao bi kao ja. Pa je interesuje značenje reči koje sam izgovarao. Ništa dalje od toga nije bilo. Nisam je više video. Sutra dan sam trebao da dođem na plažu ponovo. Ali sam se opio sa društvom. Promašim plažu, na toj drugoj plaži zaspim u sred podneva. I zaradim plikove po leđima jer se nisam namazao. Tako da sam narednih par dana šetao po gradu i izbegavao plažu.

Na žalost, i dan danas sam kritičan po pitanju odmora. Brak me nije opametio. Na svakom napravim neko s. Žena kaže da me zbog toga tretira kao četvrto dete.
 
Mora da je voda bila mnogo hladnija od tih 17. Mnogo
U Buljaricama sam kao momak plivao u vodi koja je bila celih 11C, pa nisam pomodreo ali sam mrznuo do kostiju. Doduše, bio sam mlad i u punoj plivačkoj i ronilačkoj formi i dobrano navikao na ladno (sankcije, bazen koji se nije grejao zimi...)
Tih 10-ak dana od svih prisutnih kampova bilo nas je celih 4 ludaka koji su uopšte ulazili u more.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko možda letovao u Portugaliji? Vidim da su avionske karte jeftine tipa 11000 povratna i baš nešto o toj zemlji razmišljam. Ako ima nekog molim za iskustva i koja mesta. Hvala
Nije za kupanje Portugal. Drugar je iz Brage, on kaže da se kupaju tamo po tim jezerima najviše, ali svakako se isplati otići i makar malo okupati ali ne treba očekivati toplu vodu.
 
Mora da je voda bila mnogo hladnija od tih 17. Mnogo
U Buljaricama sam kao momak plivao u vodi koja je bila celih 11C, pa nisam pomodreo ali sam mrznuo do kostiju. Doduše, bio sam mlad i u punoj plivačkoj i ronilačkoj formi i dobrano navikao na ladno (sankcije, bazen koji se nije grejao zimi...)
Tih 10-ak dana od svih prisutnih kampova bilo nas je celih 4 ludaka koji su uopšte ulazili u more.
Moguće. Bio je početak juna. Ja sam tih 17 stepeni izvukao jer negde pročitah na netu. Nisam merio.

I ja sam tada bio mlad. U punoj snazi. Sumnjam da bih sada mogao isto. 20 godina i 30 kg više. Plus 4 preležana kovida, posle kojih nemam više isti kapacitet pluća. Kada ronim na dah, ne mogu ni u pola kao pre korone.
 
Moj ti je savet...počni da pišeš avtobiografiju,prodavaće se ko alva :p

BTW za 1 maj sam plivao u dunavu,prije 30 i kusur godina....vrlo ladan dunav,fala bogu nikad više
 
Nazad
Vrh Dno