Šta je novo?

Gaming - bizarno, smešno, zanimljivo

Nešto me to podseća na neke najave za vanredno obraćanje.
 


Lol, koja glava...
Ode jos jedan YT kanal.
Steta, jer sam povremeno odgledao neki njegov klip.
Izgleda da je vreme da kompletira "drop the soap" achievment iz zatvora...
 
@panther_ BG3 je totalno drugacija prica i ne treba se uzimati za primer sadasnjem stanju scene.
Prvo BG3 ne treba da se zove uopste Baldur`s Gate, posto je vecina ljudi koji su stvarno pravili prva dva dela sada pod Opsidianom i prave sjajne naslove, povecavajuci budzet za svaki sledeci naslov posto su nezavisni krenuli od nule. Oni bi samo mogli da nazovu nesto sto je bilo toliko kultno BG3 i samo bi oni znali da pogode to nasledstvo cije ime nosi.
Divinity je odlicna igra siguran sam, kao i njihov dev team, ali ovo nikad nije trebalo da se nazove BG3 jer se ne igra kao ni jedan BG.
Siguran sam da je igra godine sa razlogom, ali je trebalo da bude nastavak divinity-a, jer to u sustini jeste, na stranu BG tema koju su pokusali da usvoje i delimicno uspeli.

Druga stvar - kada je CP izbacio svoj cyber junk, on nije i dalje bio u early accessu. Nope, na sva zvona su hajpovali da dolazi prava stvar, organizovali su turnire sa temom CP, proizvodjaci harvera su pravili ogranicene serije koje su bile obojene temama CP... sve to da bi se posle izvinjavali iz petinih zila i do dana danasnjeg tu igru nezavrsili.
Opet se digla prasina sada oko ovog novog patcha koji eto dodaje metro i ispravlja neke stvari. Pogledam par klipova da vidim u kakvom je stanju igra i naravno imam sta i da vidim. AI i animacije su krs zivi... Krenes da pucas na policijsko vozilo koje se tek zaustavilo, i umesto da policajac samo malo otvori vrata i proturi oruzje da bi uzvratio paljbu sto brze i bezbednije - ne, dobjemo medju animaciju - policajac uredno otvara vrata, izlazi iz auta okrece se ka autu (sve dok mi i dalje pucamo u njega) , zatvara vrata, okrece se tek tada ka nama (ako ima srece pa je jos ziv u ovom trenutku) i tek onda krece da puca... i to lose prema nama. Uzaaas. Reakcija policije u 2024 godini (skoro) na nivou reakcije GTA3. Ima jos gomila stvari koje ne mogu da nabrajam i to je samo ono sto sam video iz klipova. Boze sacuvaj da konacno progutam knedlu i ukaljam svoj ssd tim sranjem.

Dakle istina je da je YT jedna moderna marketing platforma. Samo jedan dobro fondirani jutjuber moze da natera nekog sa sasvim pristojnim RTX 3090 kartom da zameni za RTX 4090, i da predstavi 3090 kao prevazidjeni proizvod. Koliko sam se smejao ovim hardware review "strucnjacima" kada su neko vreme krivili igru da ubija graficke (ne mogu da se setim koja bese) ili AMD drajver, dokazivali, ma smeli u rodjeno dete da se zakunu da je to to jer , eto strucnjaci su. I onda dosao KrisFx , liko koji se bavi popravkom hardvera i totalno se usrao po njima. Kako sam se smejao i kako su svi sledeci dan menjali pesmu i pravdali se...
Ista stvar je i sa igrama. Koliko puta smo gledali da totalni krs zapravo i ne bude toliko ispljuvan, jer jelte - money. I koliko puta smo videli da jedna odlicna igra koja izadje u isto vreme kao konkurencija iz EA recimo, misteriozno dobije ocenu manje, nego EA pulen.

Sve je to postao jedan uzasno ljigav posao i industrija i sve sto se plasira treba prouciti jako oprezno i hladne glave.

Policija u CP upravo radi to sto tvrdis da ne radi, to jest puca kroz prozor auta, naginje se, itd. Naravno ne u svim situacijama.

A i ti bi kao ronin da igra savrseno reaguje na sve tvoje akcije, sto bi bilo fino, ali tako nesto napraviti je jako tesko.

Sto se tice ovih prevara, one su samo rezultat velikog broja ignoramusa. Da oni ne postoje, ili da su manjina, niko ne bi ni pomislio da pravi mediokritete i izbacuje nedovrsene projekte.
Ja sam ovdje vec postao dosadan sa ovom pricom, a koja se mnogima ne svidja.
Ne dajte se prevariti.
 
Znam, setim se uvek kako je fizika vozila iz gta4 namerno upropascena da bi deca mogla da se igraju u gta5.
Verovatno je i murija na taj market target nacin srozana da ti mozes da ides i da ih lemas sve od reda, iako bi trebalo da bude suprotno, osim ako nemas ne znam ni ja kakve napredne dodatke/hakove i cuda.
U tom klipu deluje malo bolje, mozda je taj lik koristio neke modove, ali ni ovde mi nisu mnogo brilijantni.
No igra se mora prodati. A kako da se proda klincima ako je teska za igranje.
 
Nije mod u pitanju. Takve modove tesko da ces vidjeti jer ih nije lako napraviti.
Igra definitivno nije takva kakvom je opisujes. Mozda je bila prije ovog 2.0 apdejta, sto ja ne znam jer nisam je tada htio niti probati.
I definitvno nije laka za igranje ako se igra na maks tezini. Sto se toga tice puno bolji posao su odradili nego li u TW3, gdje vec dosta rano igra postaje lagana.
 
Moguce da igraju na minimalnoj tezini, ja je prelazim na onoj 3. od 4 tezine, i bogami , sve mora da se koristi u borbi, jer je cisto oruzje beskorisno, ma koje god bilo.
Jako sam prijatno izdnenadjen stanjem igre u 2.1. Jesam propao kroz lift 2x , i NPC se malo teleportovao u par navrata, ali je sve ostalo vrlo ok.
Gledajuci one skrinsotove i klipove po netu, ja stvartno ne znam kakav je ono cp sto ljudi igraju. Dal na ultra low i predju samo par questova, pa mi je zbog toga sve delovalo isto, i okolina i likovi.
 
prepare_for_action_its_gaming_time_640_high_41.jpg
 
Pametno dete. :)
 

Prilozi

  • PC.mp4
    4.4 MB
image.png
 
Nazad
Vrh Dno