Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Marko, prva treba drugaciju orijentaciju, tj treba u landscape. Druga podeksponirana debelo i za brisanje u aparatu...
 
@pozarevcanin
Druze, umes sa kamero i bas su ti dobre fotke, kadrovi, svetlo, boje, to je ono sto mogu da kazeme na osnovu ovoga sto vidim ali s obzirom na pokazno komentar ti je prazan, hocu da kazem mogao si malo da obrazlozis svoje misljenje posto si se tek registrovao na forum kako bi te malo bolje upoznali kroz tvoje kometre i radove, ovo kazem zato sto je svojevremno ovde bilo mnog trovaca koji su trolovali mahom kratkim besmislenim i cesto uvredljivim kometarima kako bi izazvali vecu raspravu, tako da me ne cudi reakcija kolega... Ne slazem se sa tvojim kometarom a obrazlozicu i zasto i na koji nacin ja razmisljam na temu ekspresije. Neko je manje neko vise ekspresivan :p najcesce ljudi vole naglasenu ekspresiju, ja ne volim, makar ne kod odraslih i ne stalno po svaku cenu na svakoj fotografiji. Mahom su sve portretne fotografije koje postavim fotografije moje supruge zabelezene na putovanjima ili u setnjam kao recimo ova nakon filma u uscu... Znaci bez nekog planiranog fotkanja... Na svakoj fotografiji zabelezno je neko trenutno emotivno stanje i najcesce je ta emocija neutralna, nekada balagi osmeh a ima i fotografija sa jacom ekspresijom i sa bas naglasenim osmehom... Svakako to je on u tom trenutku a ja ne zelim da pravim od nje nesto sto nije po svaku cenu da bi ta fotografija nekoga impresionirala njenom ekspresijom, e sada ako smatras da je ovakav pristup pogresan ti me ispravi, ja sam obrazlozio kako razmisljam na temu ekspesije :)

Evo jos jedne, isto vece malo pre pocetka filma :)

Red is the color of love... :) by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
mislim da je ovde problem sto ona zna da je fotografises , ja imam isti problem sa svojim fotografijama ali kao sto kazu stariji kriv je uglavnom fotograf ustvari ne uglavnom nego uvek , nije bilo zle namere uopste samo konstatacija vremenom ces i sam uvideti sta sam hteo da kazem... poz i dobro svetlo
 
@pozarevcanin
Ja i ne mislim da je bilo zle namere, al palo mi je na pamet danas kada sam video komentar da je neko ponovo napravio dupli nalog kako bi se iskazao :p Mogu sa njom po pitanju ekspresije da napravim kakve god hocu fotografije, nema ona vise problem sa tim sto zna da je fotograifisem, a bilo je i toga u pocetku :p Pozdrav druze i sve najboje u radu posto cenim da ti je fotografija profesija, a postavi po nekad i neku fotku :) ja sve ovo radim iz licnog zadovoljstva tako da propusta ima posto je ipak potrebno daleko vise prakse da bi bas sve i uvek bili na svom mestu :)
 
@Marko, prva treba drugaciju orijentaciju, tj treba u landscape. Druga podeksponirana debelo i za brisanje u aparatu...


Hvala na komentaru. Što se prve tiče, htjedoh da ima dubinu neku i da bude jedan konj sam na u kadru, da sam okrenuo na landscape uhvatio bih još polovinu drugog. A druga je zbog detalja na nebu podeksponirama namerno i meni se sviđa kako je ispala, da je svetlija bila bi potpuno klasična turistička, ovako ima neki drugačiji šarm, bar po meni. :d
 
@DeuS.Mikelle
Cim se ukljucis u temu tem eksplodira hehe Meni su dobre ove tvoje fotke, mozda malo hajlajticne hehe :p ali svakako prikazuju ono sto si naveo lifestyle :)

@Marko94
Dobro si ovo realizovao, mislim na konjica, ne moze uvek sve da bude idalno :p
 
@pozarevcanin ....ove za laku noc su mi super

@nikola 1970 .... ja bi ovo fotkao samo sa dvesta metara :)

Od mene jos jedan Sig portret

 
Da mi je znati kako ste je naterali da bude mirna za kadar? :) Jel ste drzali parce mesa ispred aparata? :d
 
943121.jpg


943080.jpg
 
ako fotografises portret iz donjeg rakusa barem reci modelu da spusti bradu na dole , brutalan je taj 85l
 
kada bi spustila bradu nozdrve nebi upadale u prvi plan to je uglavnom nono u portretnoj fotografiji
 
Isto mu je i Marti pričao, o previsokom podizanju brade, ali izgleda da nije uticao na tu njenu naviku :)
 
Hvala drugari na komentarima :) Ne mogu da kazem da se ne slazem, svestan sam toga sto je pomenuo kolega Pozarevcanin i Gizmo, medjutim kolega Deus je najblizi poenti fotografiji i tacno se vidi po komentarima i ovde i na drugim mestima ko je previse strebao a ko ume i pored toga sto sve to zna da fotografiju dozivi i izvan tih okvira, po meni i jedno i drugo je ispravno stim da sam ja blizi ovom drugom malo alternativnijem i opustenijem dozivljaju a samim tim takve fotografije po meni imaju malo vise duse :) Pored toga sto ja volim donji ugao snimanja ovaj put je moralo tako i zbog ostalih elemenata kako bi se sve lepo uklopilo u ono sto sam zamislio i realizovao, obrazlozicu samo detalj na koji ste obratili paznju bez da sagledate kompoziciju kadra u celini... Polozaj glave uklapa se u dostojnastveno drzanje, inace uzdignut i blago zabacen polozaj glave ostavlja utisak snage, oholosti i agresivnosti, u ovo slucaju samo snage posto blagi osmeh odvaja od nekog drugacijeg utiska a svetlo dodatno doprinosi osecju snage i dostojanstava uz to prekrstene ruke sa pravim rasirenim ramenima pokazatelj su autoriteta, kao da komanduje ovim linijama u pozadini. Eto toliko o tome ;)
 
Poslednja izmena:
Meni je dobra fotka... Deluje mi kao neki simbol moci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^
Hvala kolega :) Niko nije kometarisao da je fotka losa posto bi to pored ociglednog stvarno bilo besmisleno, a savet koji je dao Pozarevcanin skorz je na mestu i nije jedini, zasta ima mnogo fotografija gde je brada previse podignuta bez pravog razloga kao recimo ovde, mada ovde nije vec se stice takav utisak zbog ugla fotkanja...
 
^ Jos je i skrstenih ruku , tako da se uklapa u taj polozaj nadmoci.
 
@krkojzla
Odlicna druze, meni se mnogo dopada :)

@Emix
Hvala :)
Na toj fotografiji koja ti se dopada ima bas dosta obrada, mnogo se razlikuje od orginala. Fotografija je nastala bukvalno u prvih desetak dana kada sam kupio kameru tako da iskreno do skoro nisam znao ni da je dobra ni kako da od nje napravim ono sto zelim :p Vise sam skljocao proucavajuci parametre na kemeri nego sto sam razmisljao o tome sta radim :p Mada nije da nisam, ali to je bilo jako skromno posto nisam imao ni osnovne parametre o kojima bi razmisljao pri kadriranju, znaci sve po osecaju :)
Evo orginala, raw konvertovan u jpg...
attachment.php

Pogledajte prilog 190123

Nakon obrade...
Dusk... by Nenad Ristic, on Flickr

U kom programu si radio ovo? Lightroom?
 
@maxo92bre
Pa da, a i to sam naveo u obrazlozenju :p Mnogo je to reci kada se opisuje al sustinski na terenu ideja nastaje u trenutku a trenutak inspiracije definisu ostali elementi koji cine kompoziciju. Konekretno prvo sam zapazio linije svetla pa sam onda sagledao svetlo na mestu gde je ona, pa onda sve to zajedno sa njom u kadru i tek nakon toga sam osmislio njeno drzanje tela u odnosu na sve te elemente a ekspresija je dosla sama po sebi u jednom od vise snimaka posto po tom pitanju nista ne sugerisem kako bi bila sto prirodnija. Fotografija nije nista posebno, a poneta je da o kadrovima uvek treba razmisljati i treba se truditi oko uklapanja elemenata koji cine dobar kadar :)

@daxdax89
Najveci deo posla odradjen je u LR, ali nistra bez finalnog sredjivanja u PS...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno