Šta je novo?

FIFA World Cup Qatar 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onda da se ispravim moje subjektivno misljenje. ;)
 
Neko možda zna, neko ne zna. Mesijev gol iz igre, večeras, je njegov prvi gol iz igre u nokaut fazama takmičenja za Argentinsku reprezentaciju. Za Mbape-a nemam reči, fantastičan igrač, pravi sportsmen.

Prvi penal dosuđen za Argentinu - nije postao. To daje vetar u leđa Argentini koja daje gol iz kontre. Daje gol Di Maria koji, realno, ne postoji već dve godine kao igrač, u Juventusu se ne vidi. Francuska je ušla psihički komotnija u meč, što ih je došlo glave. Najbolji igrači su im povređeni, jako je teško bilo. Mbapeov volej je prelep, oba penala savršena, ali to nije dovoljno da iskupi katastrofalno izvođenje penala od strane Francuske. Muani je imao fenomenalnu šansu pred kraj drugog produžetka, promašio, iskupio se na penalima, ali nedovoljno.
Sve u svemu, ostaje gorak ukus prvenstva gde se nije video spektakularan fudbal. Takođe, nije bilo fenomenalnih, snažnih šuteva i golova iz daljine i to je razočaravajuće.

Prvenstvo loših selektora, čudnih situacija, osrednjeg suđenja, povređenih igrača. Definitivno se pokazuje da je loš tajming za World Cup, niko ne može da me ubedi u suprotno.
Prvi gol u nokaut fazi iz igre je dao protiv Australije, tako da tu gresis, a ostatak posta je tvoje misljenje koje ne bi komentarisao
 
Čekaj pre katanca još jedan prorok :)

 
A zaključak na kraju teme?
Šta će vam ostati u pamćenju sa ovog prvenstva?
 
Mogli smo i da biramo najlepši gol na prvenstvu?! Možda onaj koji smo primili od Brazila?!
 
@outlaw
Verovatno.
Neko je lepo prokomentarisao kako nije bilo golova iz slobodnih udaraca. Meni je fascinantno da iz one pozicije što su Francuzi imali u I p. niko nije šutirao, nego su centrirali
 
Šta će vam ostati u pamćenju sa ovog prvenstva?
Asistencija Mesija za Molinu definitivno ce mi zauvek ostati u secanju,gol Holandjana Argentincima za 2:2,penal za Argentinu protiv Saudijske Arabije,promasen penal Ayea za Ganu protiv Urugvaja,sklanjanje Spanije protiv Japana,lob Abubakara protiv nas,3 gola Ramosa za Portugalce,eto to je onako na prvu
 
Meni sem našeg ponovnog razočarenja reprezentacijom ostaje utisak da je tiki taka konačno otišla u penziju, i potezi Mbapea i Mesija, koji pokazuju da za uživanje u fudbalu ipak treba da imaš nekog majstora koji će da ti izmami osmeh na lice.
 
Utisak prvenstva da VAR nije svemoguć i da opet ishod meča zavisi od volje sudije da nepšto bude penal ili ne.
 
Alvarezov go(valjda se tako zove), Mesijev prodor i lomljenje Gvardiola i ovo finale za srčku.
 
Definitivno slabiji kvalitet već dugi niz godina generalno i definitivno jedno od boljih finala od 70 minuta pa do kraja. Ništa mi nije ostavilo neki poseban utisak. Samo još jedno od finala u nizu i drago mi je da je Argentina dobila.
 
Meni sem našeg ponovnog razočarenja reprezentacijom ostaje utisak da je tiki taka konačno otišla u penziju, i potezi Mbapea i Mesija, koji pokazuju da za uživanje u fudbalu ipak treba da imaš nekog majstora koji će da ti izmami osmeh na lice.
Tika taka out, Long ball counter in
 
Ja sam mislio da ce ga srcka strefiti na klupi.

Kad smo već kod srčke...

FkR5roLXoAIjH-1.jpg
 
Misljenja sam da je golman Argentine morao da donije zuti karton u seriji izvodjenja penala kada je sutnuo loptu sa strane protivniku. Fifa mora da stane na kraj provokacijama, uvredama i nepostovanju od igraca ka igracima. Nakon toga, drugom igracu je pre sutiranja penala dobacivao. Ne znam zasto se tolerise nesportsko ponasanje igraca, oni su tu da budu sportisti, fer sportisti, nesportsko ponasanje mora da se sankcionise.
Ne sporim da je bio fenomenalan, ali da je ljakse ljakse je, pogotovo ono nabijanje rukavice na K. Ovi ljudi su idoli deci, i zato svako nepostovanje drugih, provokacije i nesportski gestovi moraju ostro da se kaznjavaju. NFL je to sjajno resio. Dobacis nekome uvredu,ide kazna za nesportsko ponasanje i pomeranje 15 jardi, molim lepo.
 
Ма мене нешто друго интересује...
Некада су само окорели криминалци, поготову у Латинској Америци били ишарани по целом телу. Тако су се и распознавали којој банди припадају. Наравно и Јапанске Јакузе. Сада су то и спортисти.
Постало је претерано и одвратно. Где су оне мале тетоваже ЈНА 1979 и тако те? :unsure: 😁
 
Tja, pamtiću što niko koga ja gotivim nije stigao ni do četvrtfinala, naši, Urugvaj i neka od podsaharskih reprezentacija. Prvo finale koje nisam gledao od 1986.
 
A zaključak na kraju teme?
Šta će vam ostati u pamćenju sa ovog prvenstva?
Da fudbal vise nije rezervisan za apsolutne favorite i da su se pojavili "autsajderi" koji ce, uz malo srece i truda i primetnim napretkom, izgoreti i nece se bojati nijednog protivnika. Nesto kao kamerun 1994 ili 90e..nek me neko ispravi, davno bese.
 
Vidimo se u USA za 4 godine, osećam da će biti neki spektakl , ipak je to amerika😀
 
Kamerun 90, Bugari i Rumuni 94
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno