Šta je novo?

FIFA 2011

Ljudi imam DVA pitanja.
S obzirom da tema ima 26 strana, a ja bih brzo želeo da dobijem odgovor, možda ću ponoviti pitanje koje je neko nekad postavio, ali mi nemojte zameriti.
Naime, instalirao sam Fifu 11 i dosta mi secka, pa me zanima šta i kako to da rešim.

Konfiguracija:
Intel Core2Duo 2.66
GeForce 7900gs
4 gb rama (800mhz)

A šta god da namestim u settings, fifa ne radi glatko! Dakle probao sam i full hd rezolucija (to mi je native resolution na monitoru 24") ali sa low detaljima i VSync OFF, pa do manje rezolucije 1360x768 sa medium i VSync ON, itd.
Ne mogu da verujem da sa mojom konfom ne mogu normalno da teram ovu igru, iako znam da mi je grafička slabija strana iste...
Da li tu može išta da se uradi (osim što sam instalirao najnovije drivere i osim toga što nemam sada para za novu grafu :S) a da se namesti da igra radi dobro!

I još jedno pitanje:
Ukoliko sa istim podešavanjima prebacim sliku na TV HDready 82cm(32") da li to više opterećuje grafičku pa je moguće da tada i više koči, secka igra, nego kada se igra na manjem monitoru...?

Probaj sa ovim - Link
 
Ja imam unikatan problem....PC mi je povezan s LCD TV, na PC monitoru igra radi savrseno dok u istom vremenu kad pogleda na LCD tv igra sjeckaaa nenormalno. Rezolucija je 1360x768 jer mi je lcd tv hd ready. Na vecim rezolucijama igra takodje radi savrseno na pc monitoru. Koju god rezoluciju da stavim ispod 1360x768 isto se ponasa na lcd tv.

Fifa je odlicna al nema sanse da cu ovo da igram na 22" pored 32". Probao sam zadnji patch nista nije promijenilo situaciju. Ostaje mi jedino ovo s procesom, probacu to cim dodjem kuci.
 
@Maremas: Hvala... probaću obavezno... Mada sigurno postoji rešenje da W7 sve igre automatski posmatra kao HIGH priority!!
 
Za atijeve kartice ima drugi fix, samo treba da podesiš nešto iz ccc-a i da skineš onaj d3doverrider, posle toga bez problema radi

btw ovo važi i za bitrate-a

Evo vam ga fajl u attachmentu :) probaj bitrate, skoro pa sam siguran da će ti posle ovoga raditi bez problema i na tv-u
 

Prilozi

  • fifa.doc
    322.5 KB · Pregleda: 99
Poslednja izmena:
Za atijeve kartice ima drugi fix, samo treba da podesiš nešto iz ccc-a i da skineš onaj d3doverrider, posle toga bez problema radi

btw ovo važi i za bitrate-a

Evo vam ga fajl u attachmentu :) probaj bitrate, skoro pa sam siguran da će ti posle ovoga raditi bez problema i na tv-u

Probao, radi al pazi, nije meni masina bas tolika kanta da moram u ccc da obaram sve moguce opcije na off, eventualno performance :) Tj grafika svakako nije nesto tako da nema prevelike razlike, al me muka da prije svakog starovanja pravim profil samo za fifu :) U svakom slucaju zahvaljujem!

Probao sam i ovaj fix da se stavi proces na high, ne pomaze.
 
Ja sam jednom presao i poslednji put na ATI kada mi monitor nije bio "kompatibilan":zgran: sa Sapphire 4870 i nikada vise.Prodao kartu i uzeo EVGA 260 216sp koja radi kao zmaj sa svim i svacim. Inace igram fifu sve na highest i 32" LCD Samsungu letiiiiii.
Ajde ko je za da ga malo "operem", kad ste online i to. U kojim sobama ste inace pa da naletim, posto uglavnom sve razvaljujem, ako ne laguje.
 
Probao, radi al pazi, nije meni masina bas tolika kanta da moram u ccc da obaram sve moguce opcije na off, eventualno performance :) Tj grafika svakako nije nesto tako da nema prevelike razlike, al me muka da prije svakog starovanja pravim profil samo za fifu :) U svakom slucaju zahvaljujem!

Probao sam i ovaj fix da se stavi proces na high, ne pomaze.

Nema to veze sa tim da li ti je komp kanta ili ne, mnogo njih na forumu imaju ovaj problem a i jasno je naglašeno, onom kome igra secka ovo ne pomaže, nego samo onima koji teraju igru u 60fps a imaju to čudno i nejasno seckanje. Tako da ono :) ne brini, nije ti komp kanda :D. Možeš ti ako hoćeš iz CCC-a da forsiras AA i više od 2x, na tebi je, plus sa ovim podešavanjima igra izgleda bolje, provereno, možeš i ti sam da uporediš i videćeš, + uključen ti je nonstop vsync, što je nephodno za FIFU ili bilo koju drugu sportsku simulaciju

For the records. Ortak koji ima 5870 je morao ovo da odradi da bi mu igra fino radila na HDTV-u, imao je apsolutno isti problem kao ti...

EDIT: A čekaj, zašto bi pravio druge profile nonstop? Meni su ovo sada default podešavanja i to na mojoj 5730, sve igre mi rade bez problema. Ok The Witcher mi ne radi kako valja, ali verujem da ti to nećeš ni igrati. Naravno sve ostale igre bez gubitka performansi. D3d override ti uvek stoji u pozadini a i ccc ukoliko su ti drajveri uključeni, ovo samo uradiš jednom i to ti je uvek uključeno, muka je svaki put isključivati ta podešavanja a stvarno ne vidim zašto bi to radio :). Neka ti stoji tako i uživaj, vremenom ćeš i zaboraviti, a igre koje ne podržavaju AA biće forsiran iz ccc-a za njih, i sve će super i lepo izgledati :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi recite mi, stičete li i vi utisak o tome kako je teren u ovoj FIFI previše mali, i kako je akcenat bačen na ofanzivu, nekako su mi odbrane i previše šuplje (ako se kontranapad odvija po levoj strani npr, desni bek će obavezno da malo "zaostane" i samim tim pokvari ofsajd zamku, UVEK I BEZ IZUZETKA!!!) Inače jako dobra FIFA, čak i odlična!
 
Ljudi, evo ovako. Resio sam da napravim ligu koja ce se igrati sa reprezentacijama, sa kojima je, po svemu sudeci, zanimljivije igrati. Ukoliko bude vece zainteresovanosti razmotricemo i igranje Svetskog Prvenstva. Registrujte se i prijavite ukoliko ste zainteresovani. Garantujem postenost, dobru zabavu i organizaciju. Aktuelne su i prijave za ligu sa timovima. Evo linka:

http://fifa2011online.serbianforum.info/lige-f1/liga-reprezentacija-t7.htm#15

Hvala.
 
Sta je League Champions?
 
Ja sam sinoc zavukao svoj drugi gol u fifi sa pola terena :D
Kad krece utakmica ili posle primljenog gola, dodam loptu saigracu napravim jedan korak i sutnem. Jednom sam bezveze probao tako i pogodio precku, posle mi je to postala opsesija i eto, ispraksao sam se mogu reci... Kolega pizdi kad mu radim to :d
 
Ja sam sinoc zavukao svoj drugi gol u fifi sa pola terena :D
Kad krece utakmica ili posle primljenog gola, dodam loptu saigracu napravim jedan korak i sutnem. Jednom sam bezveze probao tako i pogodio precku, posle mi je to postala opsesija i eto, ispraksao sam se mogu reci... Kolega pizdi kad mu radim to :d

Znači ni to nisu na portu sa prošlogodišnje konzolne verzije :)

Nabavi ti lepo PS3 i FIFU i pridruži nam se u ligama i turnirima, super zezanje.
http://www.gvosh.com/forum/index.php?action=forum
 
Poslednja izmena:
Osvojeno sve sto se moglo osvojiti u igri sa najvecim klubom na svetu WEST HAM UNITED-om i to sa originalnim timom manje par igraca na najvecoj mogucoj tezini i to je to sto se mene tice i Fife 11. Bila je dobra zabava a sad adio... i da pozelim dobrodoslicu FIFA MENAGERU 11 :D
 
Pozdrav svima...jel koristi neko PS2 DS2 za Fifu ???
Imam onaj USB adapter i sve je ok radilo na XP-u (plug&play) dok na sedmici pravi probleme...nasao sam neke drajvere za Vistu (ems usb2), ali i dalje ne mogu da namestim analog stick-ove kako valja...:wall:
Kao da drajver ne podrzava svih 10 komandi za oba stick-a :crash:
 
Jel igra neko ovu FIFU preko hamachi?

ne radi... niti radi na tunngle-u (jer nema vise direct ip opciju vec samo lan), ali zato na game rangeru radi odlicno (i to je jedan veliki plus u odnosu na glupi pes koji nema lan varijantu), bilo sa drugarom ili sa random protivnikom, kad se napravi soba nakace se za 5s :)
i btw game ranger je extra programce, nekako mi bolji od oba ova dva pomenuta (recimo ne instalira mrezni adapter), mada oni imaju i neke druge namene sem za igranje...
 
Snimio par golova pa sam resio da napravim kracu kompilaciju, inace ovo mi je prvi a ujedno i poslednji fifa 11 video.:smoke:
[YOUTUBE]CUlnF4S_oaA[/YOUTUBE]
 
Evo nakon FIFA-e 2005 , odlucio sam se ponovo vratiti FIFA-i (godine PES-a) i vidjeti taj next-gen.
Instalirao sam je prije 10-tak dana i poprilicno se zarazio , bio sam okorjeli PES-lija , ali eto nakon 3-4 mjeseca od izlaska igre i moga odbijanja i da je probam (jer zadnje 3-4 FIFA-e su me natjerale na povracanje nakon 10 min. igranja) dao sam joj priliku i iznenadio se.

POZITIVNO:

-AI je sjajan u odnosu na PES.Ovdje se bas moras namuciti da sklepas nekakvu akciju , dok u PES-u su dovoljna dva dodavanja i jedan dupli pas i eto nas pre golom :mad:.

-Grafika je super.Narocito stadioni koji se svi razlikuju , i trava izgleda super , nekada je sva zelena , nekada su tu djelovi koji su vise zemlja nego trava , bas realisticno , a igraci izgledaju bas OK za danasnje standarde :)

-Broj timova , licence , broj stadiona tu se nema sta pricati.

-Zvuk i Audio zadovoljavajuci , komentatori su mozda mogli i bolje (premda je i ovako OK) , atmosfera na stadionu , pa vidi se razlika kada domaci tim gubi 3-0 ili vodi 3-0 , premda je moglo i bolje , vise navijackih pjesama , recimo da publika skandira ime nekih igraca i tako to ;) ...

-Gameplay ima dobre i lose strane.Dobre su to sto se mora paziti pri kontlori lopte koja je slicna kao i u stvarnosti , onda finte su extra uradjene jer sluze svrsi , dodavanja su dobra jer prolaze ona koja bi trebala da prodju i suprotno , ali ih je tesko kontolisati , narocito ona duga.Igra glavom i u odbrani je nevjerovatno teska , mozda ipak treba vremena da se to uvjezba.

LOSE:

-Za pocetak definitivno golmani :wall::wall::wall:.Pa oni na World class i Legendary level-u brane nemoguce.Tu zajedno sa losim golmanima ide i sut.Nema logike da je lakse postici go sa 20 metara ako se lopta plasira u stativu , nego kada je igrac opali "punim" svom snagom , ovo prvo ce prije uci i sa 5 i 10 i 20 metara , to nema smisla , jaci sut bi morao ako je jednako precizan cesce zavrsavati u golu nego plasiran , a ovdje to nije slucaj , sto se ovoga tice PES je daleko ispred.Istina da sutevi izgledau spektakularno i lijepo , ali i prije nego sutiras mozes lako da znas kako ce zavrsiti jer golmani gotovo uvijek brane isto i primaju isto GOLEMI MINUS :mad:

-Jako tesko igrati odbrani i skok igru , pogotovo ako si pocetnik , ja recimo na Legendary mogu da postignem 2-3 gola bez vecih problema , ali zato primim 5 jer moji igraci jednostavno (pod mojom kontrolom) letaju oko protivnika i jako je tesko pratiti ih , pogotovo ako cesto mjenjaju smjer lijevo-desno :crash:

-Taktika nije na razini koja je u PES-u , tamo ima vise opcija i jednostavnije je , istina to se ovdje kompenzira puno boljim AI.

ZAKLJUCAK:

Sto jest-jest , ali ove godine je FIFA bolja , jednostavno vise lici na fudbal koji gledamo na TV-u nego PES.Rekao bi drevni nedostaci sa golmanima su i dalje tu , ali ako se to nekako proguta dobije se super igra , blizu savrstenstva , ali ovako ...

OCJENA : 8/10
 
Zagrađuj se pre nego što skočiš kada igraš odbranu, isto važi i za napad
 
Ja ne mogu da provalim nikako ovu komandu za levim analognim za driblanje. Koristim logitech rumblepad 2 i sad finte koje radim sa desnim analognim su sve ok. Ali postoje neke finte koje se rade u kombinaciji sa levim i desnim analognim. A ja kada pretisnem levi analogni u toku igre izbaci mi one opcije za offsajd zamke i tako to. Ili kad sam u areni i pretisnem levi analogni u bilo koju stranu odmah mi namesti da sutam slobodnjake ili penale. Ne znam sta da radim sa tim komandama i kad ih menjam isto bude sto se tice levog analognog. Jel zna neko u cemu je fora?

A evo odgledajte moje najbolje golove koje sam snimio:
 
Pa moraš da igraš na analog(da se krećeš) da bi mogao te finte izvesti.
 
Jeste tačno, moraš namestiti da se krećeš na levi analog :)
 
moj gamepad ima dva moda, prvi mod je da na skretnicu upravljam skretanje igraca a drugi mod mi je da na levi analogni upravljam skretanje igraca. Probao sam ovaj drugi mod i ne uspevaju mi one 5-6 finte koje se rade sa levim
 
Nazad
Vrh Dno