Šta je novo?

FIFA 2011

Pa ove simulacije su pravljenje da budu uživanje kada igraš protiv živog protivnika a ne protiv kompjutera. A i golovi sa 25+ metra, to je glupost što kažeš, izvini ali izgleda da ti ne znaš da igraš :/

Nije samo 25m , vec jednostavno golmani su takvi da im golove mozes dati iskljucivo na jedan nacin i odredjenih pozicija , tj. udaljenosti 0-15m samo dirnes sut i lopta po zemlji ulazi u go (u 100% slucajeva) , ili drzis plasiran sut za suteve 15-22m , i uvijek isto tako.

Probaj ti da u Fifi da sutiras sa igracem koji ima neki sut iz daljine skill oko 80 , nekom boljem golmanu (ovi iz Top timova) sa 25-30 m onako snazno , bez plasiranja.Svaki , ali SVAKI put ce golman na isti nacin da odbrani i ti kad bi 1000 puta pokusao mozda bi jednom pogodio zato sto si neki bag utrefio , e ja s tim ne mogu da zivim , svaku akciju koju zapocnem moram da namjestam na odredjeni sut kako bi dao go :wall:.

Ovo je sve naravno na Legendary level-u , jer to je jedini pravi , ostalo sve je namjerno sakacenje protivnika da ga lakse dobijes.

Na PES-u toga nema , ipak od 5 suteva svi ce biti razliciti kao i reakcije golmana , naravno to je na PES-u 10 puta bolje nego na Fifi , ali je na FIFI AI i protivnicka odbrana 10 puta bolja nego na PES-u , jos uz to Fifa ima manje bugova . i nema glupost (onaj ko je to izmislio stvarno zasluzuje doktorsku titulu , ali za unistavanje igre) kada igrac koji trci sa loptom trci duplo sporije , pa sa Walcott-om ne mozes ni Terry-a da pretrcis.:mad:

E izmedju ove dvije katastrofe svako mora da odabere onu koju lakse podnosi.
 
Pa nisi u pravu :/ mnogo sam igrao fifu, imam i original, i nisi u pravu stvarno...

Mislim ako ti se više sviđa PES ne znam zašto troluješ u ovoj temi :) ali mogu ti potvrditi ostali igrači da to da možeš dati golove samo iz jednog ugla na jedan način je čista nebuloza, glupost, ova fifa je baš dobra po tome što ima extra varijacija. Šteta što nema save replay, dao sam par prelepih golova, totalno neočekivano improvizovano u toku igre a ispalo je savršeno.
 
Ne troluje, nego je pravu. Jeste malo preterao, nije tolika katastrofa, ali šutevi iz daljine preretko ulaze - ako se ne plasira lopta, pa onda preskoči golmana. To je meni i jedina zamerka FIFI, samo da to poprave i PES nema šanse da me vidi skoro.
 
U konzolnoj verziji su malo više poradili na šutevima iz daljine, najubitačnije je kad daš sebi for desnim analogom (za to treba dosta prostora ispred igrača), ili povratna na rolnu u prazan prostor. Nešto poput ovog gola Stankovića:

http://www.easports.com/media/play/video/58782361
 
Nazalost sutevi su uradjeni KATASTROFALNO , po meni , tj.ne sutevi vec golmani.

To me podsjeca na Fifu 2000-2010 kada je svaki sut ustvari bio skripta , dakle prije nego i sutas vec je izracunato (napisano) u programu ako odatle sutas sta ce da bude , mislim da se i ovdje desava slicno , mozda malo bolje zamaskirano.:mad:

Ipak ima nade da se popravi jer ima dosta patcheva koji mjenjaju sam Gameplay , do sada nisam naisao ni jedan koji bio ovo sredio na pravi nacin , ali ako se takav pojavi i ja stajem na stranu Fifa-e , zasad nerijeseno , jer sa ovakvim reakcijama golmana ne mogu reci da je bolja od PES (nije ni on od nje da se razumijemo) bar ne na PC-u.
 
Ne znam o kojim to šutevima pričaš iz daljine jer meni od kada je izašla fifa niko nikada nije dao gol na taj način. Igraš sa nekim bananama verovatno ili nisi dovoljno iskusan u ovoj igri. Obično golovi padaju sa ivice 16-ca ili unutar, ponekad iz slobodnjaka i to je to. Oni koji znaju da igraju ne šutiraju sa 30 metara a igrao sam na stotine mečeva sa stvarno dobrim igračima.
 
PISTOL stavi ti sut na manual pa probaj.

Kod mene je na semi i dao sam dosta golova sa 25-30 metara. Pretezno online preko GR. Jedino sto je tesko stvoriti sansu za sut, ali kada se poklope kockice sut ulazi. ne znam sta ocekujete da na svakoj utakmici date nekoliko golova sa preko 25 metara?
 
Ne očekujem da nema golova iz daljine uopšte.
 
Ne znam o kojim to šutevima pričaš iz daljine jer meni od kada je izašla fifa niko nikada nije dao gol na taj način. Igraš sa nekim bananama verovatno ili nisi dovoljno iskusan u ovoj igri. Obično golovi padaju sa ivice 16-ca ili unutar, ponekad iz slobodnjaka i to je to. Oni koji znaju da igraju ne šutiraju sa 30 metara a igrao sam na stotine mečeva sa stvarno dobrim igračima.

Pa ti si upravo odgovorio na sve probleme.Ljudi ne sutiraju sa 25-30m JER JE NEMOGUCE POSTICI GO ODATLE :wall: , kao da igram saha a ne fudbala , dakle sve moram namjestiti na sah-mat iz ili oko sesnaesterca i to je to.To nije ljepota fudbala , jer ja se i sada sjecam nekih golovi (i iz stvarnosti i iz PES-a) kada u 90-toj minuti iz nicega neki igrac za kojeg nikada nebi rekao da to moze , natrci i sa 30 metara opali bombu i zabije go za pobjedu , e kada znas da se to u Fifi NIKAD nece dogoditi cemu onda igra , cemu kada ne postoje te slucajnosti i takvi trenuci zbog kojih je fudbal toliko lijep.

Sve se svodi da se lopta namjesti na neku poziciju iz koje se najlakse zabije go i to je to , sa 25-30 m. ces sutati samo ako zelis korner jer je to najvise sto mozes izvuci , ili ako kao ja ipak se nadas da nije istina da se odatle ne moze postici go vec da je prijasnjih 10000 pokusaja zavrsilo na isti nacin samo pukom slucajnoscu :d. , e to me onda navodi na zakljucak da je i sve ostalo namjestaljka i da je samo dobro zamaskirano da se nama cini kao da uvijek postizemo razlicite golove , a ustvari nije tako.
 
Jesam ti okačio gole gol iz daljine, a palo je još desetak takvih, bilo ih je i sa 30-35m.

Uostalom na fifinom sajtu imaš goals of the week, izabranih od uploadovanih golova, sa desne strane od video možeš pogledati pobedničke golove od ranijih nedelja.

http://www.ea.com/intl/football/videos/15-gotw-07
 
Poslednja izmena:
Sigurno da ima golova, i ja sam primio jedan iz velike udaljenosti. Jedan. Stvar je u tome da se jako retko odlučujem da šutnem iz daljine, protivnici isto, a kad mi neko šutne iz daljine, uopšte ne strepim da ću da primim gol. Prosto, previše je teško dati gol sa distance, osim ako se lopta ne plasira pa preskoči golmana.
 
Sigurno da ima golova, i ja sam primio jedan iz velike udaljenosti. Jedan. Stvar je u tome da se jako retko odlučujem da šutnem iz daljine, protivnici isto, a kad mi neko šutne iz daljine, uopšte ne strepim da ću da primim gol. Prosto, previše je teško dati gol sa distance, osim ako se lopta ne plasira pa preskoči golmana.

Ali u stvarnosti igraci sutaju sa 20-25 metara ako imaju priliku , a ako sutaju kako treba postignu go , e toga u Fifi nema , u Fifi se go van sesnaest moze dati iskljucivo plasirani-lob u suprotnu stranu od golmana.
Ovo je nevjerovatna glupost koja kvari inace sjajnu igru , ipak nadam se da ce 2012 biti bolja , a mozda izadje neki Patch koji ce ovo da ispravi , Hybrid jos uvijek nije rijesio ove probleme.
 
Sledeći put ću snimati frapsom moje mp mečeve pa ćete videti da najmanje jedan go u dva meča padne sa 20-25m
 
Sledeći put ću snimati frapsom moje mp mečeve pa ćete videti da najmanje jedan go u dva meča padne sa 20-25m

Mozda , ali to ce da bude neki polu-lob u suprotnu stranu od golmana , a takav go je izuzetno tesko postici u stvarnosti , dok one koji se lako postizu sa tih udaljenosti (gruh svom snagom po precku) u Fifi nema.
E neznam na cemu igras ja ovde govorim o PC verziju , Legendary level i bolji timovi.
 
Ne ne, retko kada plasiram, retko kada se setim da držim RB na gamepadu. Ja govorim o PC verziji protiv živih protivnika. Protiv kompa is boing as ass
 
Ne ne, retko kada plasiram, retko kada se setim da držim RB na gamepadu. Ja govorim o PC verziji protiv živih protivnika. Protiv kompa is boing as ass

Pa zelim da vjerujem da je tako , imas li neki patch instaliran ili kakve su ti ostale postavke , mozda da snimis koji go.

Meni se igra svidja u skoro svemu osim tih reakcija golmana od kojih mi se povraca i udaljava me od igranja , volio bi kad toga nebi bilo.
 
Nemam ništa, vanilla FIFA 11 sa X360 gamepadom samo MP protiv živih ljudi. Za**** ti tu igru protiv kompa više, nema 'leba od toga niti je zanimljivo.
 
Ne može go sa više od 20m? Evo jedan sa skoro 3x veće razdaljine. :)

[YOUTUBE]b5QmiHp9Srw[/YOUTUBE]

Što bi rekli, user na kvadrat.
 
Radiša Ilić na golu :D
 
Da li postoji neka lista igraca sa nasih prostora koji poseduju original?

Moj nick je sky_spy_89
 
Imam ga i ja, ali ga slabo igram u poslednje vreme. Dragon Age je izašao, pa sam se tome posvetio :) Nick je BooQy
 
Moj nick je Wahad987

pitao sam ja za original da li neko ima u više navrata. Recite kada hoćete da se igramo :)
 
Da li neko ima povremena zakucavanja igre? Nekada se desi u svakoj, a nekada, jednom u deset utakmica.
Inače, dok sam imao krš grafičku i fifa se vukla, to se nije dešavalo. Sada sam kupio bolju i radi ok na maksimumu, ali zeza. Čak ni reinstalacija ni patch nisu pomogli.

---
Ttalk
 
Posto ne mogu da izmenim prethodni post moracu da postavim novi,zanimam me jel postoji neki tweak ili patch da igra bolje radi?
Zaista mi zapinje i na 12800x800 medium :(
 
Ne moze da se poredi sa onim golom koji je iz pravca sredine a ovaj sa strane gde je moguce postici ovako nesto. Golman je ocigledno glupav kao i uostalom Radiša *****.
 
Ovo možda nije pravo mesto za ovakvo pitanje ali ajde, da vam se ne čini možda da je iga malo mračna, pogotovu preko dana kad se igra pa još ako pada i kiša. Bukvalno se ništa ne vidi. A i u večernjem terminu, pod reflektorima mi je nekako mračno. Ima li neka fora ili patch ili štogod što bi moglo da mi pomogne? Hvala!!!
 
Primetio sam da to zavisi od stadiona. Igrao sam jedno vreme sa At. Madridom i imao sam sličan 'problem'. Sada mahom igram sa Portom i nisam primetio ništa slično (drugi stadion).
 
Nazad
Vrh Dno