Šta je novo?

FIBA Mundobasket 2023 🏀

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako stvari sada izgledaju bice borba za 5-6 mesto i za nas i za talijane. puna kapa
 
@momsab Gledam naravno. Dok ne počne neka zanimljivija.
Čeka se Nemačka vs Slovenija.
Naše nemam nameru da gledam. (Kao što rekoh ranije u obrisanom komentaru.)
 
Jel sluša neko Iliju Kovačića u Studio?
Letonija lepo igra...
 
Nama je najveći problem selektor koji ne zna da psihološki pripremi i motiviše igrače pa smo ovog leta i mnogo navrata za tili čas gubili velike prednosti:
  • pripremna protiv Grčke +15 (sa 52:37 na 59:59)
  • pripremna protiv Italije +17 (vodili 28:11 i izgubili, Italijani preokrenuli na početku 3Q na 54:51)
  • protiv Portorika ispustili +22 (sa 53:21 prišli na 81:71)
  • protiv Italije +16 (vodili 60:44 i izgubili, Italijani preokrenuli na početku 4Q na 64:67), serijom 4:23 - za to vreme bez TO (OK bila pauza između četvrtina) uz jedan jedini pogodak iz igre za period od 8:36 minuta uz šut za 3p 0/8 (Bogdan 0/5, Dobrić 0/2, N. Jović 0/1) - svi šutevi za 3p dok još vodimo plus su skoro četri minuta u 3Q oni u bonusu.

Pa gde si selektore sve te utakmice!?
 
Kaže Kovačić da selektor Dominikane Če Garsija, nije trener već sa aspekra struke nemi posmatrač, a ovako aktivni navijač...
Šta je onda ovaj naš dok je pored aut linije koncentrisan da žvaće žvaku i ne zaboravi da diše?
 
Dodjes kao debitant bez najboljeg igraca i najvece zvezde, povredi se prakticno drugi igrac po kvalitetu na samom prvenstvu, a pobedis Francusku, Spaniju i razbijes ekipu u utakmici biti ili ne biti koja je pobedila 2. favorita prvenstva, sa jednom timskom, brzom kosarkom, sa velikim brojem otvorenih suteva koje u vecem delu realizujes jer imas dobre sutere, bez siljenja, takticki i fizicki superiorno. A verujem da vecina nije nikad cula za Zagarsa ili Grazulisa, a da je kritikovala ili nije razumela odluku selektora Letonije da ne povede Timu. E to je sistem, gde igra ne zavisi od jednog, pa ni od dva igraca, i gde se ocigledno zna ko ima kakvu ulogu, odnosno ko vozi traktor, a ko otvara kapiju.
 
Gledaj Nemce i Litvance kad se završi Nemačka ;)
SAD...
Jel' moguće da Towns tako lako licem probija Jovića...
Na papiru bi trebao da je bar duplo brži...

EDIT: Kakva scena. Litvanci se istežu i zagrevaju pred meč, a ovi SAD klovnovi nešto klimaju glavama u svlačionici... Baš su nabeđeni...

EDIT2: Naši na +16, najopasnija razlika...
 
Druga prica danas. Deluju normalnije sa akcijama. Odbrana dobra, u napadu bolje ide.
 
@Čika_Kure
Mislio da sad meč Nemačke a kad se to završi onda meč Litvanije.
Znam ko sa kim igra samo sam lenj da kucam 4 ekipe na telefonu 😂 samo sam umesto "a Litvance" glupavo napisalo "i Litvance".

Poenta je bila: ne gledati Srbiju uopšte već druge dve utakmice koje se delom preklapaju sa utakmocom Srbije.
 
Da li je moguce da dva napada idu bez ideje nakon izmena. 8 sekundi...nestvarno.
 
I dalje mislim da generalno kao ekipa nismo toliko loši ali da su ovom senilnom Italijani ušli u glavu i da ih sa njim na klupi ne bi dobili ni jednom u deset mečeva i obratno - sa drugim selektorom mislim da oni nas ne bi dobili nijednom u deset mečeva.

Na stranu to što ne odustaje od igre gde je Gudurić plej (i to dok ima Aleksu na parketu) što je zločin prema košarci!
 
SAD...
Jel' moguće da Towns tako lako licem probija Jovića...
Na papiru bi trebao da je bar duplo brži...
Ne zaboravite da je to igrač sa prosekom od 25 poena u NBA ligi, izuzetno je težak za čuvanje licem.
 
Ne zaboravite da je to igrač sa prosekom od 25 poena u NBA ligi, izuzetno je težak za čuvanje licem.
Znam, samo deluje tromo. Čak ne pravi ni korake u polasku...
Dobar igrač, niko ne spori, jedino sam očekivao da je Jović "brži na nogama"...
 
Znam, samo deluje tromo. Čak ne pravi ni korake u polasku...
Dobar igrač, niko ne spori, jedino sam očekivao da je Jović "brži na nogama"...
Odličan prvi korak ima i tu već pobedi protivnika, a posle ima mnogo snage da iznese do kraja.
Jović mnogo neiskusniji od njega, za sada on ne može tu puno da uradi. Ne zamo Jović, nego niko kod nas. Da ga držimo na ispod 30 poena, a ostale da zaustavimo i to je recept.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno