Šta je novo?

FIBA Mundobasket 2023 🏀

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja je fora sa ovim malim nazivima zemalja :) Bas rabite to, Sa doprekosutra.
 
Nisam gledao utakmicu srećom, ali imam pitanje pošto je po medijima “samo” dva. Jesmo li mi uopšte zaslužili igrom ta dva ili ne?
Apsolutno ne, trebalo je da bude 22 za njih koliko smo jadno odigrali zavrsnicu.
Sreca pa smo imali +16 kad su krenuli da nas pune.
 
Dobio Portoriko, znaci sad mozemo da budemo max drugi ako dobijemo Dominikanu, i onda posle ide ukrstanje sa USA ako sam dobro razumeo?
 
Taunsu svaka čast. Greota što su izgubili i verovatno ispali.
Portoriko pobedio Dominikanu, mi pobedili Portoriko -> Mi pobeđujemo Dominikanu
Portoriko pobedio Dominikanu, Dominikana pobedila Italiju -> Portoriko pobeđuje Italiju
-------------------------------------------------------------------------------------------
1. Srbija
2. Portoriko
 
Možemo da budemo i prvi ako dobijemo Dominikansku Republiku a Portoriko kojim čudom dobije Italijane
 
🇩🇴 🇵🇷
97:102
gledao sam drugu polovinu poslednje četvrtine. dobri su bili i jedni i drugi.
biće veselo prekosutra (🇵🇷 🇮🇹, 🇷🇸 🇩🇴)
 
Dominikana bi se trijumfom na korak priližila plasmanu u četvrtfinale, dok bi u slučaju poraza sva četiri tima imala po tri pobede i poraz pred odlučujući nedeljni dan. Srbiji ne bi odgovarao evenutalni trijumf Portorika jer bi u tom slučaju Bogdan Bogdanović i društvo mogli najviše do druge pozicije i u kasnijem ukršanju naleteli bi na Sjedinjene Države. Naravno, taj duel sa Portorikom bio bi kvalifikacioni za odlazak u četvrtfinale.


Izvor:SK
 
To je jer se pretpostavlja da ne mogu da pobede Italiju(Portoriko)… a ako ih dobiju, Italija ispada i idemo mi kao prvi i oni kao drugi…

I pogrešili su jer mi ne igramo sa Portorikom nego sa DR.
 
Sad sam skontao.
Trenutno sve reprezentacije imaju po 3 pobede i jedan poraz.
U tom četvorouglu mi imamo +16 (+18 i -2), Portoriko -13, Italija -3, a Dominikana 0.
Međutim pobednici mečeva zadnjeg kola idu dalje i ostaje dvougao.
Da je Dominikana pobedila pravio bi se trougao ako mi njih pobedimo.

Ali nema brige ni kalkulacija, nećemo mi ni njih dobiti...
 
Stvarno mislite da će Portoriko dobiti Italiju?
Ne mislim ali nisam mislio ni da će ih Dominikanska Republika dobiti pa jeste. Svakako sam post ranije rekao "nekim čudom"...

Samo kažem da dotični novinari sa Sport Kluba lupaju jer nije tačno da "bi mogli najviše do druge pozicije" pošto teoretski možemo biti prvi.
 
u četvrtfinale idu:
I - pobednici idućeg kola
J - 🇺🇲 i 🇱🇹
K - 🇩🇪 i 🇸🇮
L - pobednici idućeg kola

🇨🇦 🇧🇷
gledao sam poslednja 2 minuta. napeto beše. drago mi je što je Brazil ostao u igri za četvrtfinale
 
Da, Brazil dobio Kanadu.
Španija i Kanada odlučuju ko ide dalje u direktnom duelu...
Puno je evropskih ekipa već prošlo dalje, valjalo bi bar da Španija otpadne (i Italija ako budemo imali sreće)...

Sad se tek vidi koliko smo zas.ali ovim porazom od Italije i propuštene šanse da ih eliminišemo... Eventualnim ispadanjem Španije i Letonije već obezbedili mesto među četiri evropske reprezentacije na SP, samim tim i OI.
 
Poslednja izmena:
Od reči do reči se slažem. Ali ima jedan problem: kako da se nastavi u istom ritmu kada Pešić menja skoro celu petorku na +16 za Srbiju? Napravio je izmenu od tri igrača.

Zašto bi neko (iole normalan) promenio skoro ceo tim koji je i napravio tih +16?

Joj da, to sam zaboravio. Tri igrača koja su napravila razliku on menja đuture. Tako nešto je radio Čak Dejli u pripremnim utakmicama kad je namerno hteo njegov Dream Team da izgubi. Pa zameni ih jednog po jednog čoveče, nemoj da ti petorka izgubi ritam!

Možda je Pešić nekad bio dobar trener, ali ja ne znam šta se sa tim čovekom dešava. Prošli put u utakmici za eliminaciju držao Jokića u igri 23 minuta. Alo, imaš najboljeg igrača na svetu u ekipi i ti ga držiš na klupi dok nas protivnik puni! On je u ovom NBA plejofu igrao 39 minuta po utakmici, nije to ništa za njega. Šta to Pešič pokušava da taktički prevari samog sebe, to nikom nije jasno.
 
Sad se tek vidi koliko smo zas.ali ovim porazom od Italije i propuštene šanse da ih eliminišemo... Eventualnim ispadanjem Španije i Letonije već obezbedili mesto među četiri evropske reprezentacije na SP, samim tim i OI.
Kako tako unapred kalkulišeš “već obezbedili mesto”?
Ja svakako ne očekujem da pobedimo u poslednjem kolu. A možda je i tako bolje.
 
Danas možda i najzanimljiviji dan do sada, mnogo dobrih utakmica.
Srbija - Italija, šteta za poraz ne smemo tako olako gubiti veliku razliku, standardno nam se desi neki pad igre i ozbiljnije ekipe to znaju da iskoriste i kazne
CG - SAD, braća se držala do 3/4, pokazali su hrabrost i borbu, ali je presudila bolja klupa i kvalitet igrača SAD-a
LTV - GRČ, Litvanci pokazali da mogu do same završnice prventsva, Grci sa oslabljenim timom nisu mogli više
KND - BRA, meni lično najzanimljivija i uzbudljivija utakmica danas, sudije su na ovoj utakmice možda bile najgore; Jago (novi plej Zvezde) pokazao da poseduje veliki talenat, biće pravo pojačanje za KK CZV... i drago mi je što pobedom Brazila imamo priliku da gledamo 2 odlučujuće utakmice iz te grupe u nedelju
ŠPA - LET, meni neočekivan poraz Španije, Letonija pokazala želju i žar
 
Možda je Pešić nekad bio dobar trener, ali ja ne znam šta se sa tim čovekom dešava. Prošli put u utakmici za eliminaciju držao Jokića u igri 23 minuta. Alo, imaš najboljeg igrača na svetu u ekipi i ti ga držiš na klupi dok nas protivnik puni! On je u ovom NBA plejofu igrao 39 minuta po utakmici, nije to ništa za njega. Šta to Pešič pokušava da taktički prevari samog sebe, to nikom nije jasno.
Pešić je penzos od 74 godine. Sa razlogom ljudi posle 65 idu u penziju. Ne gubi se samo fizički elan u tim godinama, nego se i kognitivne sposobnosti smanjuju. Pogledajte ljude njegovih godina u vlastitoj okolini, većina nisu više "najbistriji". Teško im je da nauče da koriste običnu aplikaciju na telefonu, mozak posustaje kao i telo. I nas mlađe će jednog dana pregaziti vreme...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno