Šta je novo?

Exe Net - iskustva

https://marantz.vtuner.com/
Од јуче овај сајт и сервис не раде преко Ехе нета у Нишу. Преко моб интернета ради, преко СББ ради, као и Супернове, мтс, Ехе из других градова...
 
Da li dodeljuju CGNAT ili javnu dinamicku IP?
U supernovi kao stari korisnik imam javnu dugo.
 
Da li imate problem da pristupite cloudmosa.com? Sa mobilne mreze mi radi, sa racunara nece.
 
Ne mogu da pingujem taj sajt, 100% packet loss izbaci. IP mi pocinje sa 89.
Pokusao sam da proverim sa onim sajtovima IsItDown i slicnim, i kazu da je sajt dostupan, samo ja nikako da mu pristupim. Zbog ovoga mi ne radi ni Puffin cloud browser.
 
Као мени јуче са радио маранц сајтом.
Не знам да ли решили проблем или промена ип адресе помогла.
 
Proradio cloudmosa.com i Puffin, tek danas, bez neke moje intervencije.
 
Spisak kanala na Exe TV Mobile android aplikaciji koju dobijamo uz Smart pakete, na kojima je dostupno vraćanje programa 7 dana unazad.

RTS 1
RTS 2
RTS 3
Superstar TV
TV Pink
TV Prva
B92
Happy TV
TV Kurir
Belle Amie
NTV
CineStar TV
CineStar Action
CineStar Fantasy
SciFi
CBS Reality
AXN
AXN Spin
TV 1000
Epic Drama
Nickelodeon
Nick Junior
Minimax
Jim Jam
BBC Earth
Discovery
ID Discovery
Animal Planet
Travel Channel
National Geografic
Nat Geo Wild
History Channel
Fine Living
Food Network
Viasat Explore
Viasat History
Brainz TV
Arena Sport 1 SD
Arena Sport 2 SD
Arena Sport 3 SD
Arena Sport 4 SD
Pink Western
Pink Family
Pink Film
Pink Comedy
Pink Sci-Fi & Fantasy
Pink Premium
Pink Romance
Pink Thriller
Pink Action
Pink Serije
Pink Reality

Hteo sam da pitam korisnike koji imaju Exe Netov android box da li je situacija ista i na tim boxovima, i da li je daljinski 100% kompatibilan sa aplikacijom na Exe Netovom android boxu, ili je potreban i miš?

Malo mi je čudno da SD Arene imaju mogućnost vraćanja programa, a HD verzije istih kanala nemaju.
Moj predlog je da se opcija vraćanja programa omogući i kanalima Pink Crime & Mystery, Pink Classic i HD Arenama.
 
Није потребан миш за андроид бокс, за Ехе услуге. За додатни рад типа сурфовање по нету и сл, потребан је.
Предлог је увести "пусти испочетка" за све канале, као код сбб а не само на неком малом мизерном броју програма.
 
Hvala Vlado, inače, tvoj predlog je puno bolji. [emoji4]
 
Даљински има неку опцију миша али је сулудо уз помоћ курсора померати стрелицу.
Сумњам да ће ишта урадити. Пре више од пола године сам им слао сугестије и предлоге за рад и функције бокса. Једну паузу у гледању испочетка још увек нису увели.
 
Za neke stvari ce ipak biti potreban mis.

Posto je jel te najzad krenuo HBO i trebalo bi da im proradi HBO GO, sad kad ce krenuti ni oni sami ne znaju, ali pise da ide uz HBO, pa cisto da se zna: jedino HBO GO za mobilne telefone RADI na njihovom boxu, ona TV verzija NE RADI. E tu se naravno javlja problem, jer ta verzija za TV radi lepo sa daljiskim i optimizovana je za boxove i televizore, a ova verzija za mobilne je veoma nezgodna jer nije optimizovana za box (sto se tice i izgleda motanja itd) i ne moze se kontrolisati daljinskim vec mora mis i nije sve tako idealno. To bi morali da rese pre nego sto im proradi HBO GO, i naravno da u box ubace i ODGOVARAJUCU HBO GO aplikaiju koja ce moci daljisnkim lepo da se kontrolise, pa kad neko uzme HBO GO samo se uloguje ili vec dobije sve. A i naravno HBO kanali, ako vec hoce da naplacuju TREBA I MORAJU biti sastavni deo i IP platforme i imati premotavanje. Za IPTV im je lakse, ne treba CAM i kartica, vec samo aktiviras kao dodatnu uslugu, jedan klik i cao.

Sto se tice EXE aplikacije, da pored gore navedenog da nema premotavanja za sve kanale (a pored toga IPTV ne sadrzi ni sve kanale iz DVB-C ponudi i voleo bih da to rese), nema pauza, onda gledanje neke emisije od pocetka dok ta emisija i dalje traje itd, javlja se problem da kad motate napred ili nazad trenutni dan, recimo utakmicu i krenete da premotavate reklame u toku te utakmice, posle premotavanja, krene skroz nesto drugo, tipa neka druga utakmica koja je bila posle te i ako ste premotali svega 3-4 minuta, a kad kliknete od pocetka te utakmice, vise nije pocetak te nego mozda kraj ili sredina. To se cesto desava, msm taj bag. Takodje se veoma cesto desava da tokom gledanja vrati na LIVE.
Ono sto sam takodje primetio je da daljiski LG (LED/LCD/OLED) tv-a upravlja i boxom nazalost, pa to ume da remeti rad box-a. To vec ne znam da li se moze resiti, jedino resenje je da dok gledate nesto ne dirate daljiski tv-a, mada meni box sluzi za premotavanje samo i onda kad prebacim na DVB-c i koristim TV i daljinski, izotvara razne aplikacije na boxu, ili ako ste izlogovani, doda gomilu gluposti u login delu pa mora da se brise ponovo kuca itd... ume solidno da iritira ali *mjau**mjau**mjau*... Dobra stvar je sto aplikacija za box radi na android tvu (ovde mislim na Sony, dok na Hisensu nisam testirao, probacu ovih dana ako me ne mrzi), jedino sto ne rade bas svi kanali, neki su crni i ne pomaze promena player-a dok na aplikaciji za mob rade. Medjutim ne treba mis za tv kad hoces da vracas unazad vec daljinskim od tv-a sve to funkcionise skroz ok i mnogo je lakse i prakiticnije.
 
Znači, Exe aplikacija na njihovom android boxu je u potpunosti funkcionalna sa daljinskim? Vraćanje i premotavanje može se vršiti uz pomoć daljinskog?
Interesantno je da ni Eurosportovi 1 i 2, a ni Foxovi kanali nemaju mogućnost vraćanja. Ali zato, Pink Reality ima.
 
Ono sto sam takodje primetio je da daljiski LG (LED/LCD/OLED) tv-a upravlja i boxom nazalost, pa to ume da remeti rad box-a. To vec ne znam da li se moze resiti, jedino resenje je da dok gledate nesto ne dirate daljiski tv-a, mada meni box sluzi za premotavanje samo i onda kad prebacim na DVB-c i koristim TV i daljinski, izotvara razne aplikacije na boxu, ili ako ste izlogovani, doda gomilu gluposti u login delu pa mora da se brise ponovo kuca itd... ume solidno da iritira ali *mjau**mjau**mjau*...

To je problem do toga što se frekvencije daljinskog za Android Box i LG televizore preklapaju i onda dolazi do navedenog problema. Nije to jedini problem sa LG televizorima što se tiče daljinskog. Naručio sam preko AliExspressa RGB led traku za LG televizor i kada se koristi daljinski od LG televizora, traka menja boje, pali se i gasi se kada se smanjuje odnosno pojačava zvuk i menja režim rada.
 
Znači, Exe aplikacija na njihovom android boxu je u potpunosti funkcionalna sa daljinskim? Vraćanje i premotavanje može se vršiti uz pomoć daljinskog?
Interesantno je da ni Eurosportovi 1 i 2, a ni Foxovi kanali nemaju mogućnost vraćanja. Ali zato, Pink Reality ima.

Da, funkcionise sve preko daljinskog. Sva 4 Fox HD kanala imaju mogucnost vracanja unazad.
Definitivno bi trebali da srede listu tj raspored kanala (i IPTV i DVB-c). Fox je na iptv-u na poziciji 920, kod dvb-c sd su ne znam negde na pocetku ali zato opet HD neka krajnja pozicija. Treba sve HD staviti na pocetnim pozicijama,a te SD IZBACITI ili makar staviti na te krajnje pozicije. Sto se dvb-c tice tu lepo sam poredjao kako ja zelim, medjutim kod IPTV-a to ne moze, tako da je POZELJNO da srede raspored i listu sto pre.
Trebalo bi da ubace i Star u HD, Nacionalnu (ne znam zasto jedino NG iz fox paketa nije HD), exlorer i nature u HD, E! u HD, Sky News u HD itd. Doticne i jos neke kanale su od skoro ubacili u supernova ponudu (a odavno su sastavni deo MTS ponude).
 
Kako uopšte izgleda taj Box i aplikacija? Zar niko ni fotku ne želi da okači? :)
 
Dobra stvar je sto aplikacija za box radi na android tvu (ovde mislim na Sony, dok na Hisensu nisam testirao, probacu ovih dana ako me ne mrzi), jedino sto ne rade bas svi kanali, neki su crni i ne pomaze promena player-a dok na aplikaciji za mob rade. Medjutim ne treba mis za tv kad hoces da vracas unazad vec daljinskim od tv-a sve to funkcionise skroz ok i mnogo je lakse i prakiticnije.

Aplikacija za mobilni se skida sa "Moj Exe" korisničkog portala. Odakle skinuti aplikaciju za android box?

Inače, u pravu si, FOX kanali imaju mogućnost vraćanja programa unazad, samo što su FOX Movies, Crime i Life stavljeni u kategoriju "Filmski", a FOX je stavljen u kategoriju "Zabava". Ne znam iz kog razloga, CBS Reality je stavljen u kategoriju "Filmski".
 
Box je Gembird GMB-X96 Max
image5c63fa3560f58.jpg

Sto se STB aplikacije tice izgleda potpuno isto kao mobilna verzija, samo sto je optimozovana za daljinac.

Cojko nema nigde da se skine box varijanta. Ako si snalazljiv i razumes se, mozes je sam "nabaviti". Inace da znas da login za mobilnu aplikaciju ne funkcionise na STB-u (poseban je za mobilnu, a poseban za STB aplikaciju).


A da, slucajno sam nasao na netu ovo:

https://www.tvchannellists.com/List_of_channels_on_Exe_Net

Kompletan raspored, u kom formatu se emituje, pozicija itd.
 
Poslednja izmena:
Страни плаћеници... на енглеском... они да знају а нама крију канале... :D
 
Sto se STB aplikacije tice izgleda potpuno isto kao mobilna verzija, samo sto je optimozovana za daljinac.

Cojko nema nigde da se skine box varijanta. Ako si snalazljiv i razumes se, mozes je sam "nabaviti". Inace da znas da login za mobilnu aplikaciju ne funkcionise na STB-u (poseban je za mobilnu, a poseban za STB aplikaciju).

Nažalost, niisam baš tako snalažljiv kao ti. :)

Elem, kad već traže 300 dinara mesečno za njihov android box mogli bi pored svega napred navedenog, da ubace i video klub. Umesto da je postepeno unapređuju, skroz su zabatalili aplikaciju. A možda ćemo umesto ove uskoro dobiti MTS aplikaciju, ako se Exe integriše u MTS. Možda su je zato i zapustili.
 
Da vas pitam, je l' i kod vas u aplikaciji desno prikazuje tačno vreme, a levo ispod naziva kanala skroz netačno:
074f5ec100ce3524321b4bcd6136a2a8.jpg
b4ab2209ceb1713255bcdaaa6758a8a6.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa to su ti početak i kraj određenog sadržaja a ne vreme.
 
Naravno, ali recimo "Ljubav, navika, panika" počela je u 20:13, a piše da počinje u 22:13. Na svim kanalima je tako. Svuda je +2 časa.
 
Poslednja izmena:
E to je onda već greško kod njih sa epg neko nije vodio računa o letnjem i zimskom računanju vremena.
 
I pored toga sto sam se sve dogovorio i cekam instalaciju kako je dogovoreno, ae razumem da neko iz centrale pozove za "upsell" odnosno nude mi i tel uz mini doplatu...

Ok reko, izvinite mozete li se predstaviti kada vec nudite "upsell".
Njen odgovor je bio, to nije vazno i nastavlja mi pricu o ponudama.

E pa rekoh, ja sam vec dogovor napravio sa Silvijom i nije mi potrebno vise od toga, na sta ona nastavlja da je ona samo agent prodaje i da eto ima jos pogodnosti.

Dobro rekoh, hocete li mi se konacno predstaviti, od nekog iz ozbiljne firme ocekujem: "Dobar dan, ja sam ta i ta, ako imate trenutak vremena hteli bismo da vam uz odobreni paket ponudimo i ovo ovo ovo..."

Nasta ona bezvoljno odgovara: "Bojana".
E pa draga Bojana, rekoh, znam da se ovaj razgovor snima, i ja sam se sa centralom vec o svemu i bez vas dogovorio, a vi cete se nadam se u medjuvremenu nauciti da se predstavite kada nudite dodatne usluge, jer ja u protivnom nemam pojma sa kim sam o necemu razgovarao niti imam predstavu sutra kako da pravdam da sam razgovarao sa tamo nekim, i da vam samo kazem da je Silvija kao :agent prodaje", za klasu ispred vas po poslovnoj ljubaznosti iako manje iskusna ocigledno.

Tako da, drugim recima. Da nije bilo Silvije otishao bih na SBB ili Jotel, bolje mi, gledam i podrsku sutradan kada nesto stane.
Ne daj Boze, da mi se javi ova sto zeli nesto da mi proda, a nema kulturu da se prvo predstavi ko je i sa koje pozicije zove.

Osim ako nije neka direktorka prodaje, sto misli da sam ja ovde zbog njih, a ne obrnuto.
Ovaj tekst sam eto zeleo da podelim sa korisnicima foruma, u Paracinu je ok stanje, cura radi svoj posao, sta ja imam anonimusa iz centrale da slusam, kada veze ta nema da ovde imamo 5 razlicitih davaoca istih usluga sada.

Ako ko iz boarda chita ovo, pod hitno poslovnicu otvorite u Paracinu, lokali po 100e zakup, ne mora u centru odmah, exe net je odavno ovde bio jos kao wi-fi samo. SBB nasiroko ko poslednji ovde razvlaci kablove po gradu vec. I zaposlite tu curu odma, da se ne cigani od kucje do kucje, nego da se izgradi kao radnik tamo gde moze da izgleda reprezentativno.
 
Izvinjavam se unapred ako je bilo reci ranije o ovome, pogledao sam zadnjih 20tak stranica ali nisam video da neko ima ovaj problem.

Problem je sledeci: imam 2 televizora na istoj racvi, problem je sto je na jednom kanal NICK JR (kanal 72) sa srpskim voiceoverom a na drugom sa engleskim :/ Nije bilo tako ranije, odjednom je pocelo samo od sebe nakon jednog scana. Napominjem da je setting regije isti i na jednom i na drugom televizoru.

Oba televizora su iste marke (Samsung), ne znam tacne oznake, stari su oko 5 godina, jedan je smart drugi nije (ako ima veze neke).

Bilo koja pomoc je dobrodosla :)
 
Nazad
Vrh Dno