Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ja pojma nemam kako je Ledger LIve podesio takav fee i zbog čega. Uopšte mi ništa nije jasno...
 
Gas price valjda ide automatski u trenutku kreiranja transakcije? Gledam na gasnow.org, ceo dan ne pada ispod 100+ :eek:

A ovo iznad MAX TXN COST FEE stoji samo kada je transakcija pending i piše "The cost will vary till mined", valjda neće biti toliko...?
 
Moraće da padne gas ispod 99 da bi prošla, sad je 120-130, a nije od danas popodne bila ispod 100...

EDIT: Ima fora da se doda gas na pending transakciju, ali nisam to nikada radio, vidim ima uputstva na netu
 
Pa može li da se poveća GAS na toj transakciji pa da se "progura" ? Ovako može da stoji ko zna do kada. Nikada mi se ovo pre nije desilo
 
Upravo je prošla... Konačno... Oznoji me....

Hvala na vremenu i objašnjavanju... :) Sad znam još malo više... šta treba da se pazi i na šta da se obrati pažnja,
 
Nemojte mešati količinu gasa i cenu gasa da ne bi zbunjivali ljude koji su novi u ovome.

U slučaju Dule75 problem je bio mala cena gasa (gwei) a ne mala količina gasa. Količina gasa za obradu transakcije je uvek ista (21000).
 
Da, da... Ja sam skapirao u čemu je bio "problem" Podešena niža cena gasa.
 
Šta preporučujete ovdje da radim, koliko vidim treba da padne cijena gasa na 40 da bi prošla transakcija? Da li da povećam cijenu gasa i smanjim čekanje? Ako povećam, koliki je to "cut", odbija li mi se više šta? I da li u međuvremenu rudarim, ne vidim da se pomijeram evo par sati što se tiče kopanja, ili će se to naknadno prikazati kad prođe transakcija?
 

Prilozi

  • IMG_20210906_072016.jpg
    IMG_20210906_072016.jpg
    147.8 KB · Pregleda: 52
Šta preporučujete ovdje da radim, koliko vidim treba da padne cijena gasa na 40 da bi prošla transakcija? Da li da povećam cijenu gasa i smanjim čekanje? Ako povećam, koliki je to "cut", odbija li mi se više šta? I da li u međuvremenu rudarim, ne vidim da se pomijeram evo par sati što se tiče kopanja, ili će se to naknadno prikazati kad prođe transakcija?
mozda da zatrazis isplatu manuelno, a ostavis limit na 40 ako ti je tsko sigurnije. ja sam tako uradio prosle nedelje i bilo je ok. samo ces naravno platiti cenu koja je u tom trenutku aktuelna.
 
Pa tako ću i uraditi, vidim da nije neka razlika, par dolara više ako platim sad na 85 ?
 
Ja razmisljam, s obzirom da eth cuvam na Exodusu, a rekao sam da cu jednu manju kolicinu da prodam kad predje 4k, da li da odradim konverziju u samom exodusu, ili da saljem na Binance, tu pretvorim u usdt ili usdc, pa onda nazad ovamo.
Sad gledam, za manje sume, do $500, mislim da je isplatljivije odraditi konverziju u samom Exodusu, dok za vece je verovatno bolje prebaciti na menjacnicu pa opet nazad u novcanik.
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko problem sa depositom na Cex sa Ethermine-a? Otvorio sam transakciju i pise da je uspesna ali na Cex-u nema nista jos. Iz supporta se ne javljaju jos uvek
 
Maste brke 😃
Šalim se malo,sačekaj još neko vreme trebalo bi da legne.
 
Malo se unormalio gas price u zadnjih par dana :geek:
 
Jesre. Danas mi prosla isplata i sa Ethermine i sa Ezil.me. obe su bile 40 Gwei.
Jedino sto sam primetio da je sa Ezil.me prosao mnogo pre nego sa Ethermine (par sati razlike)
Kao da Ethermone ne voli kad je nizak fee 🤣
 
Od London forka do danas prinos mi je opao oko 30%. Kopam preko Hiveon pool-a.

Konkretno, konstantno imam nekih 384 Mh/s od dva riga, pre 5. avgsta to je donosilo dnevni prinos od 0.0105 - 0.011 ETH-a, odnosno, uslov za isplatu, 0.1 ETH sam ostvarivao u proseku na oko 9 dana.

Nakon 5. avgusta prinos se linearno smanjivao, da bi trenutno bio 0.00656ETH, znači oko 35% manje nego pre London forka, zadnji uslov za isplatu (0.1 ETH) sam ostvario nakon 13 dana.

Interesuje me da li je i kod ostalih koji kopaju ETH slično?
 
Od London forka do danas prinos mi je opao oko 30%. Kopam preko Hiveon pool-a.

Konkretno, konstantno imam nekih 384 Mh/s od dva riga, pre 5. avgsta to je donosilo dnevni prinos od 0.0105 - 0.011 ETH-a, odnosno, uslov za isplatu, 0.1 ETH sam ostvarivao u proseku na oko 9 dana.

Nakon 5. avgusta prinos se linearno smanjivao, da bi trenutno bio 0.00656ETH, znači oko 35% manje nego pre London forka, zadnji uslov za isplatu (0.1 ETH) sam ostvario nakon 13 dana.

Interesuje me da li je i kod ostalih koji kopaju ETH slično?
I kod mene apsolutno isto..Kopam preko Etermine-a
 
Kod svih je isto, zbog manjeg block rewarda + diff se povećava konstantno.
 
Može li neko da mi objasni sledeće? Trenutno rudarim direktno na cex novčanik. Ukoliko hoću eth da prebacim u btc pa kasnije da prodam btc i dobijem evre da li je najisplativije da kopam na nekom običnom novčaniku pa da pošaljem na novčanik menjačnice kada budem hteo da izvršim razmenu ili koja je već opcija najbolja da bi se izbegle velike provizije?
 
Najisplativije je tako kako ti radiš - direktno kopaš na CEX i odmah pretvaraš u BTC, tj. nemaš proviziju za prenos sa drugog novčanika na CEX.

E sad, preporuka je da se na menjačnicama drže samo "manji" iznosi (koliko je to "manji" zavisi od tebe samog, nekome je 10$ malo, nekome 10.000$)... jer je sigurnije da ti sredstva budu na novčaniku čiji si ti vlasnik ;)
 
Drugačiji je kurs kada se vrši razmena iz valute u valutu tako da i na tome zarađuju, nema potrebe za provizijom.
 
Danas sam se prebacio sa ethermine-a na nanopool, uglavnom imam 3 riga i na svakom mi pokazuje manji hash za 1-2 MH/s na smos-u i na samom pulu od kad sam se prebacio. Nije to neka znacajna razlika oko 5 hasha ukupno ali i nekako prognoze nanopoola mi se razliku od ethermine-a u smislu da su predvidjanja na ethermineu optimisticnija. Mozda je to samo prividno i svede se na isto ili ima znacajnije razlike?
 
Lepo si napisao - predviđanja :)

Vidi kada bude isplata, da li je to to, tj. da li si za približno isto vreme iskopao isti iznos...
 
Ista muka je i kod mene samo ja pokusavam sa Ethermine sa predjem na Ezil.me da bi kopao i ZIL. Zapisivai sam danima koliko za 24h iskopa na jednom i na drugom pool-u i uvek je malo vise na Ethermine (nekih 5%) sigurno.

E sad, da bi bio 100% siguran videcu da namestim da pola kartica na rigu kopa na Ethermine, a pola na Ezil.me paralelno. Pa da vidimo.
 
Nazad
Vrh Dno