Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Gas fee je prilicno skocio, mislim da nema sanse da prodje sad sa 40 (vecina je tako podesila)..
Pre ce biti da je sada minimum 60, a cesto je i to premalo..
 
Da, baš sam hteo da prokomentarišem da smo izgleda urekli pre neki dan sa 40 :ROFLMAO:
 
Nego sta kazu pobornici EIP 1559? Jesu opet rudari krivi za visok gas ili je ipak sve bila fora...
Mada meni ovo isto
Isti djavo dal je 40 ili 60 🙂
 
Poslednja izmena:
Ipak je ranije bilo bolje kada je Ethermine plaćao fee :ROFLMAO:
 
Znači jedna transakcija - 50 usd :D bravo čestitamo!
Ako ovako nastavi niko nikad neće ništa moći da povuče sa poola :)
 
Ne samo sa poola nego i transfer sa Ledger-a na menjačnicu npr. mora da se plati. Mada ovo su peak-ovi tako da samo treba sačekati manji saobraćaj.
 
Vidim da su od skoro nastupile promene na ethermine-u a nije da bas razumem ovo oko gas fee, poceo sam sa rudarenjem pre nekih 2.5 meseca. Uglavnom, meni je sve podeseno automatski nista nisam dirao, stoji na 40. E sad ja cekam automatsku isplatu, koliko vidim to ce biti kada napravim 1 eth, buduci da ce to biti za nekoliko dana da li treba nesto da preduzimam ili ce kao i pre da mi legne samo kad dostignem 1 eth?
 
Proći će ti uplata kada dostigneš 1 ETH i kada gas fee bude manji od 40 (tj. manji od onoga šta si namestio u settings) ;)

U zadnjih par dana je skočio gas fee, meni su prolazile transakcije na 50-60, sad je neka frka sa nekim NFT-ovima, neke igrice, pojma nemam, pa je malo "gužva" na mreži :)

U svakom slučaju, ostavi na 40, ako ti nije hitna isplata, proći će...
 
Ima i ovakvih blokova, gde je fee 2400+ gwei :ROFLMAO:

 
Sad sam iz znatizelje probao da promenim gwei fee cisto da vidim kako ide, i dodjem do podesavanja gde mi trazi IP adresu najjaceg riga. E sad rig ima public adress koja je ista za sve i LAN IP koja se razlikuje. Uglavnom ovo su standardne adrese tipa 192.168.100.23 i za public 176.67.219.98 medjutim u ethermine-u meni trazi adresu koja u sebi sadrzi 20e6 a to nikako ne mogu da pronadjem niti znam da kod nas ima takvih adresa. Ovo mozda i ne izgleda kao veliki problema ali hipoteticki ukoliko ne mogu da povecam gwei a on ne padne na 40 sto je i moguce ja ne mogu da zatrazim isplatu.
 
Stavi 50-60, u zadnjih par dana nije padalo ispod toga ;)

Ovde imaš na dnu stranice average gas price za prethodnih par dana, pa baci pogled.
 
Sad sam iz znatizelje probao da promenim gwei fee cisto da vidim kako ide, i dodjem do podesavanja gde mi trazi IP adresu najjaceg riga. E sad rig ima public adress koja je ista za sve i LAN IP koja se razlikuje. Uglavnom ovo su standardne adrese tipa 192.168.100.23 i za public 176.67.219.98 medjutim u ethermine-u meni trazi adresu koja u sebi sadrzi 20e6 a to nikako ne mogu da pronadjem niti znam da kod nas ima takvih adresa. Ovo mozda i ne izgleda kao veliki problema ali hipoteticki ukoliko ne mogu da povecam gwei a on ne padne na 40 sto je i moguce ja ne mogu da zatrazim isplatu.
Ja imam isti problem..
Da li si uspeo negde da nadjes tu adresu?
 
Ja sam nasao na hiveos adresu lako,postavio gwei koliko i to je to,cekam jos tri dana ds vidim hoce li prebaciti.
 
Ja imam isti problem..
Da li si uspeo negde da nadjes tu adresu?
Ne, ukljucio sam ljude koji sklapaju rigove, jos neke druge koji se bave mrezom, svi su u cudu kako je ovo moguce. Gledaj ja imam 3 minera i na dva se vidi odmah kada sa udje u miner preko simplemininga/nadjes Shellinabox(kliknes na zeleno ono gde je sam rig prikazn u listi, zatim nadjes 3 tackice ljubicaste boje e tu je Shellinabox opcija). E sad normalno je da kada tu udjes ono ti ocita miner spusti konzolu za podesavanja i tu ukucas ifconfig i on ti prikaze potrebnu adresu ALI kod mene nece prikazuje login faild i to samo za najjaci miner a za ostale prikazuje sve. Da bi probao ovo moras to da radis sa iste mreze gde ti se nalazi miner. Posto resenja nema ja sam smislio da prebacim jednu 3080 u drugi rig i tako ce on da postane jaci i mozda tako resim ovo. Ako neko ima neko drugo resenje neka pise.
 
Ne, ukljucio sam ljude koji sklapaju rigove, jos neke druge koji se bave mrezom, svi su u cudu kako je ovo moguce. Gledaj ja imam 3 minera i na dva se vidi odmah kada sa udje u miner preko simplemininga/nadjes Shellinabox(kliknes na zeleno ono gde je sam rig prikazn u listi, zatim nadjes 3 tackice ljubicaste boje e tu je Shellinabox opcija). E sad normalno je da kada tu udjes ono ti ocita miner spusti konzolu za podesavanja i tu ukucas ifconfig i on ti prikaze potrebnu adresu ALI kod mene nece prikazuje login faild i to samo za najjaci miner a za ostale prikazuje sve. Da bi probao ovo moras to da radis sa iste mreze gde ti se nalazi miner. Posto resenja nema ja sam smislio da prebacim jednu 3080 u drugi rig i tako ce on da postane jaci i mozda tako resim ovo. Ako neko ima neko drugo resenje neka pise.

Otvoriš rig u SM, ima button 'System information'.
Kada ga otvoriš ispod njega je 'IP priv / pub:' pa button 'Show IP'.

*Ako nece sa IP od 'najjaceg' riga, probaj sve redom, sa jednim ce proci.
 

Prilozi

  • 2323.PNG
    2323.PNG
    76.2 KB · Pregleda: 49
Otvoriš rig u SM, ima button 'System information'.
Kada ga otvoriš ispod njega je 'IP priv / pub:' pa button 'Show IP'.

*Ako nece sa IP od 'najjaceg' riga, probaj sve redom, sa jednim ce proci.
Otvoriš rig u SM, ima button 'System information'.
Kada ga otvoriš ispod njega je 'IP priv / pub:' pa button 'Show IP'.

*Ako nece sa IP od 'najjaceg' riga, probaj sve redom, sa jednim ce proci.
Problem je sto mi ethermine trazi ip koji sadrzi "20e6" a mi to u klasicnim adresama nemamo, to je verovatno ipv6 adresa. Zasto meni trazi tako nemam pojma ali tako je.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    26.2 KB · Pregleda: 45
Uspeo sam :)
Podesavanja 1.jpg
Ovde ides na click here. Kada ti otvori stranicu biras treci link ( ifconfig.co ) i sa desne strane ti pise ta adresa koja se zavrsava sa sesticom, to prekopiras i prihvati ti podesavanja :)
 
Na zalost ne, ethermine mi trazi IP sa oznakom 20e6 sto je verovatno deo ipv6 adrese koju ja uopste i nemam.
 
LJudi treba mi pomoć ako neko zna d aobjasni.

Pre više od 4 sata sam poslao ETH na adresu i transakcija stoji i samo piše pending. Ništa se ne dešava te mi nije jasno da li je do zagušenja mreže il se desila neka greška? Adrese su koliko vidim ispravne ali samo stoji... NIt se šalje ETH na zadatu adresu nit se pomera sa prethodne adrese. Molim za pomoć
 
Daj hash transakcije da vidimo. Da nisi stavio mali gas?!
 
Preko Ledgera sam slao... i čak i u Live aplikaciji stoji SENT ali potamnjeno... kao da nije još izvršeno i sad gledam neki nenormalan gas je zabeležio...!!!!

Hash.JPG
 
Nazad
Vrh Dno