Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Bilo kako bilo uvek ce imati nesto da se kopa a da ima vajde (trenutno ili u buducnosti)
Barem tako kaze jedan moj drugar koji je vec par godina u ovome
Nadam se da zna stavprica
 


Zanimljiva analiza vezana za EIP i prelazak majnera na ethermine prvog aprila.
 
Gledao sam ovo
Ovo je valjda da se pokaze eth developerima koliki je znacaj rudara za eth mrezu u smislu bezbednosti
 
Nadam se samo da neće da naprave neko sr*nje ako budu prebacili 51% pa im "dune" da odrade attack...
 
Svakako ce se znacajno umanjiti profit nakon jula, jedina varijanta da se anulira gubitak je da cena eth-a skoci na tipa 3k USD.
 
Biće zanimljivo 🤪
 
Ma vratice Vitalik chain unazad. Sta fali? Ne bi mu bilo prvi put. :)
 
Koloko je realno da izvrše pritisak zbog kog bi se odustalo od eip 1559?
Post automatically merged:

Zbog minera ce samo da bude ubrzan proces eth2.0 , ja se ne bunim :)
A da li misliš da cena eterijuma može da se održi ako svi majneri pređu na drugi novac i rasprodaju izrudareni eter?
 
Pa i preci ce na Raven, pre ili kasnije. (osim ako se ne pojavi nesto isplativije od Ravena u medjuvremenu)
 
Naravno da nece rasprodati. To bi ga ucinilo pozeljnijim za investitore. Majneri su uvek rizik inu jednacini i nikad ne znas da li ce da naprave dump i pomrse ti racune. Bio bi to ekser u sopstveni kovceg.
 
Za 4 meseca treba ocekivati oko 50% manje kopanja ETH-a zbog EIP1559 i povecanja tezine.
Nema od toga nista. Tako je bila prica i za 4gb (a i za 3gb svojevremeno) karte pa je sad 50% veci diff nego pre tri meseca
A i ko garantuje da ce u julu? Kad je to eth izbacio neki apdejt na vreme tj. bez odlaganja... eth 2.0 "samo sto nije" vec godinama 🤣
 
Cak i kad bude 2.0 ja cu "kopati eth". Tj kopacu nesto drugo i konvertovati u eth i btc. Majning se nastavlja samo ce se pojaviti posrednici.
 
Predlog je da se uz EIP-1559 progura i ovaj EIP-3368, gde bi block reward bio povećan sa 2 na 3 ETH, ali bi se smanjivao za 0.25 ETH svaka tri meseca, tako da nakon dve godine BR bude 1 ETH. Za majnere to znači da će im nagrada opadati lagano, umesto odjednom, što će verovatno sprečiti većinu da odmah ode na neki drugi novčić...
 
Samo ne kontam kako će ovo funkcionisati kada eth 2.0 (staking) treba da krene od 2022... osim ako ga opet ne odlože.
 
Ma pusti ih, kad je nešto vezano za ETH što je najavljeno za određeni datum bilo tog datuma?! :)

Na prošlom DevCall sastanku se spominjalo "couple of years", a na linku koji sam postavio pre neki dan su predložili ubrzan prelazak... Ko će ga znati šta muljaju :)

U svakom slučaju kapiram da neće barem još godinu (i po) dana, po mojoj proceni...
 
Jos godinu nece sigurno ali ce biti zarada upitna nakon 1559. Gde li ce svi ti majneri da se ustreme i sta ce biti sa cenama eth i tih coina na koji ce se preci, zivo me interesuje.
 
Tad ce biti najbolje za majnovanje, cutis i majnujes neki slabiji coin i onda on bukne za koju godinu i ti milioner :) Ovi koji su majnovali Eth ranijih godina sad se ubise od para iako npr prosle godine bi bili u minusu sa cenom jednog eth od 100usd
 
Predlog je da se uz EIP-1559 progura i ovaj EIP-3368, gde bi block reward bio povećan sa 2 na 3 ETH, ali bi se smanjivao za 0.25 ETH svaka tri meseca, tako da nakon dve godine BR bude 1 ETH. Za majnere to znači da će im nagrada opadati lagano, umesto odjednom, što će verovatno sprečiti većinu da odmah ode na neki drugi novčić...
To znači kada br bude 1 da će se nagrada smaćiti dvostruko?
Post automatically merged:

Smanjiti
 
Možeš da proveriš na WhatToMine, postoji opcija da promeniš i block reward, pa vidi po svom hashrateu koliko bi to bilo manje, pod uslovom da težina ostane ista :)

Na današnji dan, sa današnjim BR i težinom kopanja, kada bi BR bio 1 ETH, matematika kaže -75%, plus minus koji %.

Ali to ne treba da te brine, jer dok dođe do 1 ETH block reward, već je PoS na vratima, ako ne i pre toga :)
 
Možeš da proveriš na WhatToMine, postoji opcija da promeniš i block reward, pa vidi po svom hashrateu koliko bi to bilo manje, pod uslovom da težina ostane ista :)

Na današnji dan, sa današnjim BR i težinom kopanja, kada bi BR bio 1 ETH, matematika kaže -75%, plus minus koji %.

Ali to ne treba da te brine, jer dok dođe do 1 ETH block reward, već je PoS na vratima, ako ne i pre toga :)
Koliko sam shvatio po tvojoj proceni još godinu ovako ili nešto manje pa onda pada drastično i eventualno da prelazimo na nešto drugo ako vredi?
 
Po mojoj proceni, još godinu i kusur kopanja, a za profit ćemo videti u julu (ako uz 1559 prođe i 3368, onda će pad biti postepen, ako prođe samo 1559 onda će biti drastičan :))

Moj predlog je da kopaš ETH dokle god možeš i čuvaš sa strane, ako treba struju plaćaj iz svog džepa (kao što smo radili krajem 2018. početkom 2019. kada je ETH pao na ~80-ak USD), mada je trenutno isplativost dovoljno visoka...
 
Po mojoj proceni, još godinu i kusur kopanja, a za profit ćemo videti u julu (ako uz 1559 prođe i 3368, onda će pad biti postepen, ako prođe samo 1559 onda će biti drastičan :))

Moj predlog je da kopaš ETH dokle god možeš i čuvaš sa strane, ako treba struju plaćaj iz svog džepa (kao što smo radili krajem 2018. početkom 2019. kada je ETH pao na ~80-ak USD), mada je trenutno isplativost dovoljno visoka...
Hvala
 
Po mojoj proceni, još godinu i kusur kopanja, a za profit ćemo videti u julu (ako uz 1559 prođe i 3368, onda će pad biti postepen, ako prođe samo 1559 onda će biti drastičan :))

Moj predlog je da kopaš ETH dokle god možeš i čuvaš sa strane, ako treba struju plaćaj iz svog džepa (kao što smo radili krajem 2018. početkom 2019. kada je ETH pao na ~80-ak USD), mada je trenutno isplativost dovoljno visoka...
Rekao bih da na 1900 treba svakako da se prodaje sve, pa ako kojim slucajem dodje to pada nakon toga, sve je moguce, da se lepo dokupi i stavi na stranu.
 
Nazad
Vrh Dno