Šta je novo?

Erste banka

Učlanjen(a)
17.10.2015
Poruke
885
Poena
415
Evo kako skaču rate u Erste banci. Ovo je moj slučaj. Do kraja kredita (2025) ovim tempom vrlo verovatno biće 25000.
Takođe na ovo treba dodati 2x450 dinara mesečno jer sam koristio moratorijum.
Znači za godinu i po dana, rata+ moratorijum su mi skočili za 2500+ dinara
IMG_20211116_165159.jpg
 
Greška moja, glavnica raste a kamata pada
 

Prilozi

  • IMG_20211116_185630.jpg
    IMG_20211116_185630.jpg
    74.9 KB · Pregleda: 46
  • IMG_20211116_185603.jpg
    IMG_20211116_185603.jpg
    145.5 KB · Pregleda: 46
Glavnica raste zbog uzimanja moratorijuma, jer ste vi prilikom uzimanja moritorijuma potpisali novi ugovor sa bankom. Kao refinansiranje kredita
 
@Милисав

Kakva su tvoja iskustva sa ERSTE bankom? Planiram da predjem iz OTP u ERSTE ili rajfajzen.

Glavni deal breaker sa rajfom je jako los kurs kao i provizija od 1% na placanja u inostranstvu.

Evo nekih stvari koje sam saznao - iz call centra kao i sa raznih foruma.

Prednosti za ERSTE:
  • U planu uvodjenje multivalutnih bankomata.
  • Apple pay u 2022.
  • Nema provizije na online placanja.
  • Nema provizije na placanja na POS terminalima u inostranstvu.

Mane ERSTE:
  • Arhaicna web i mobile aplikacija.
  • Nova George aplikacija koju su launch u regionu je veliki fail.
  • Slab portfolio premium kartica.
  • Nedostatak multivalutnih bankomata - trenutno.
  • Hrvati se zale da im cesto ne rade kartice, ne znam kako je kod nas.
 
Ima provizije na online placanja.
Prednosti u manjim filijalama su ideš preko reda sa zlatnom karticom, imaš dobar kurs, na šalteru i podižes dinare na svakom bankomatu bez provizije. Imaš i biznis klub na aerodromu sa zlatnom karticom, doduše to imaš svuda.
Inače su mi svuda I uvek jako ljubazni, što ne bih mogao za intezu ili otp da kažem.
Intezine kreditne kartice su bolje, generalno.
Nije mi se desilo da negde ne radi kartica, samo se dešavalo da me boli kurs :)
 
@danijel00 Kolika je provizija na online placanja? Nisam to nasao nigde u njihovom troskovniku.

Da li je moguce da je kurs povoljniji na salteru nego online?
 
2E043747-FF48-4D6E-901B-0BEB88090E7C.jpeg759F1E5D-BDD5-470F-B9E0-825A923C0529.jpeg


Evo kurs iz aplikacije, odlican je po mom misljenju.
 
Prepostavljam da je ovaj kurs levo (117.35) iz aplikacije?
 
Oba su iz aplikacije. Manji je kupovni, dok je veci prodajni.
 
Skroz sam zadovoljan sa njima, koristim ih u kombinaciji sa raiff i-racunom. I posto sam mladji od 27 godina imam sve za dzabe. Raiff mi pokriva placanja u zemilji i apple pay, dok erste imam omladinski i devizni racun.
 
@dervisbegovic_ Super i ja cu kod njih verovatno. Da li zaista naplacuju proviziju za online placanja karticom na inostranim sajtovima?
 
Ne postoji takva provizija u Erste banci, sve sto sam plaćao online i dinaskom i deviznom karticom na inostranim sajtovima je bilo bez provizije, naravno za dinarsku je kurs los.
 
Ne na ta plaćanja :))
Online placanja računa i slično, prenosi.
Premium kurs na šalteru je još bolji, al slažem se da je sad i ovaj ok, nekad nije bio ok.
Za dolare sam dobio skoro srednji, a znaš koja to bude patnja.
 
Ovaj online kurs je isti i za običan tekući račun. Ja sam na običnom, ali bih razmislio da predjem na premium. ako je kurs još bolji. Da li neko može da da primere kursa za eur i druge valute na premium tekućem računu?
 
Pre oko 3 meseca otvorio sam racun u erste banci, da bi ga koristio za online kupovinu, na sajtu je pisalo da je besplatno otvaranje, popunio sam formu, nazvali su me i rekli da treba da dodjem u ekspozituru. Popunio sam gomilu formulara, i onda su mi naplatili 350 dinara otvaranje, iako je na sajtu reklama da je besplatno otvaranje i preko te forme sam otvorio. Na kraju, rekli su mi da ce mi poslati Visa karticu na adresu u roku od 15 dana, i do danas mi nije stigla.
 
Da li si otvorio devizni ili dinarski? Ja sam otvorio devizni pre 2 meseca, posle 3 nedelje dobio MasterCard, uplatio sebi 20 evra i oni su mi skinuli 3.5 evra za karticu, nema nikakvog održavanja. Velika mana ne može da se proveri stanje online ni preko aplikacije jer ne možete da se registrujete, samo preko šaltera ili bankomata.
 
Ni jednu erste karticu nisam dobio poštom.
 
I devizni i dinarski sam otvorio. Sigurno su mi rekli da salju na kucnu adresu, takodje nista nisam dobio na mail ili na tel. od njih da dodjem u poslovnicu. Mislim da cu morati da zatvorim racune i prezalim izgubljeno vreme... kako ne bi doziveo neku dodatnu neprijatnost od njih.
 
Da li si otvorio devizni ili dinarski? Ja sam otvorio devizni pre 2 meseca, posle 3 nedelje dobio MasterCard, uplatio sebi 20 evra i oni su mi skinuli 3.5 evra za karticu, nema nikakvog održavanja. Velika mana ne može da se proveri stanje online ni preko aplikacije jer ne možete da se registrujete, samo preko šaltera ili bankomata.
Jel naplaćuju proveru stanja na deviznom prwko bankomata?
 
@laksativ Da, u protivvrednosti po kursu banke. 30 dinara na njihovom, 50 preko tuđih bankomata.
 
Naplaćuju 30 din, na šalteru je besplatno. Čekam prvi izveštaj da mi stigne, za prethodni mesec, rečeno mi je u prvoj nedelji meseca.
Vrlo je nezgodno čekati mesec dana da se vidi transakcija, imao sam par sitnih od desetak dolara čisto da probam ali ne znam ni kurs ni proviziju, videću kad stigne na email, tako sam odabrao.
 
Naplaćuju 30 din, na šalteru je besplatno. Čekam prvi izveštaj da mi stigne, za prethodni mesec, rečeno mi je u prvoj nedelji meseca.
Vrlo je nezgodno čekati mesec dana da se vidi transakcija, imao sam par sitnih od desetak dolara čisto da probam ali ne znam ni kurs ni proviziju, videću kad stigne na email, tako sam odabrao.
A jel ti, kad kupuješ u dolarima i imaš ih na računu, ne konvertuju, t.j. skidaju direktno?
 
U tom slučaju, trebalo bi da rade duplu konverziju. EUR u RSD, pa RSD u USD (po kursu banke). Povoljnije je da kupiš dolare u menjačnici pa uplatiš na račun. Menjačnice u mojoj blizini prodaju dolare skoro po srednjem kursu (kupovni je +3RSD)
 
Nazad
Vrh Dno