Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Nekad sam imao eon van mreže,i otkazao pretplatu,sada sam skinuo tu modovanu aplikaciju ali kako izbeći kod,ili je nemoguće to uraditi?
Ovo je klon app i aktivira se isto kao kada si imao SBB EON. Ko ima aktivan SBB nalog i slobodan slot posaljes mu KOD i on ti aktivira EON TV.
 
Vecita tema , za vas koji imate samo logove za mobilne uredjaje ( Total tv ) a zelite da iskoristite na ATV uredjajima do skoro bila je mogucnost samo sa modovanom prastarom Eon apk ( a da bi se ulogovalo sa user/pass i da bi se koristila moralo je imati neki vid misa ( fizicki ili airmouse ) ili sa nekim browserom sad se pojavila i treca mogucnost sa Eon pvr addonom ( mogucnost koriscena sa daljincom ) vise o tome dosta i pisano je na drugoj temi ovde je ipak o Eon smart app ( sa OTT codom)
Eto tako je krenulo da vise ljudi sazna za to pa ko hoce i kome treba nek malo prelista 😁😉
@yugokoral tu ces i ti naci sta trazis
 
Poslednja izmena:
Aktivirao sam EON krekovanu aplikaciju na EON boxu, da li postoji nacin da se na EON boxu iskljuci pojavljivanje koda kada se stisne E dugme, onaj coveculjak ili ono dugme kao monitor? Sada moram prvo na kruzic da stisnem da bi mi se pojavio meni i gde izaberem krekovanu aplikaciju i tada sve normalno radi, ali me nervira to sto iskoci kod kada se stisne jedno od onih dugmica. Pokusao sam za button mapingom ili kako se vec zove program da reprogramiram dugmice, ali u vecini slucajeva ne radi kako treba vec izbaci kod.
 
Aktivirao sam EON krekovanu aplikaciju na EON boxu, da li postoji nacin da se na EON boxu iskljuci pojavljivanje koda kada se stisne E dugme, onaj coveculjak ili ono dugme kao monitor? Sada moram prvo na kruzic da stisnem da bi mi se pojavio meni i gde izaberem krekovanu aplikaciju i tada sve normalno radi, ali me nervira to sto iskoci kod kada se stisne jedno od onih dugmica. Pokusao sam za button mapingom ili kako se vec zove program da reprogramiram dugmice, ali u vecini slucajeva ne radi kako treba vec izbaci kod.
Ako je kaon ubij preko adb sve sbb app i onda instaliraj klon.Tako sam ja uradio na ovom jednome
 
Aktivirao sam EON krekovanu aplikaciju na EON boxu, da li postoji nacin da se na EON boxu iskljuci pojavljivanje koda kada se stisne E dugme, onaj coveculjak ili ono dugme kao monitor? Sada moram prvo na kruzic da stisnem da bi mi se pojavio meni i gde izaberem krekovanu aplikaciju i tada sve normalno radi, ali me nervira to sto iskoci kod kada se stisne jedno od onih dugmica. Pokusao sam za button mapingom ili kako se vec zove program da reprogramiram dugmice, ali u vecini slucajeva ne radi kako treba vec izbaci kod.
U cemu je tu problem? Jednostavno ne diras tu dugmad a mapiras zuto ili zeleno dugme da ti pokrene eon mod aplikaciju. Ja nisam preko adb shell nista radio i stock eon mi se ne pokrece kad ukljucim box SDOTT0202 vec izaberem na pocetnom ekranu sta hocu da pokrenem od aplikacija.
 
Meni nista ne smeta niti mi se pokrece samo dok ja ne pokrenem sta hocu sa pocetnog ekrana, eon, tivimate itd...
 
Promeniše redosled kanala… ko će sad na ovo da se navikne…?!
Edit: moguće je vratiti se na staru, bar na eonu… novi raspored je ‘Osnovna’, a stara dobra ‘Svi’ kategorija… :)
 
Ja uvek pravim moju listu i redosled.

Nisam ni primetio da su nešto menjali.
 
Čitam 10-ak strana unazad i primetih da se bar jedna osoba žalila na Tizen aplikaciju na Samsung smart tv-u. Meni već preko godinu dana ne funkcioniše menjanje kanala tamo, čim uključim EON Smart app i hoću da pustim neki kanal izlazi greska sa slike, onda cekam oko 30-40 sec da krene slika i ako hoću da promenim kanal opet ista greska i čekanje. Jel rade oni uopšte update Tizen aplikacije i ima li rešenja za ovo?
 

Prilozi

  • IMG_3515.jpeg
    IMG_3515.jpeg
    268.2 KB · Pregleda: 65
Pitanje: kada bih razmenio EON (SBB) nalog za EON (Tmach BH) nalog, koje bi mi jezike zvuka i titla prikazivalo na EON BH?
 
Različite 😁
Ta podešavanja su tj šta je default jezik je vezano za to kom provajderu pripada nalog, IP adresa sa koje pristupaš ima 0% uticaja na to.
 
  • Like
Reagovanja: S03
Čitam 10-ak strana unazad i primetih da se bar jedna osoba žalila na Tizen aplikaciju na Samsung smart tv-u. Meni već preko godinu dana ne funkcioniše menjanje kanala tamo, čim uključim EON Smart app i hoću da pustim neki kanal izlazi greska sa slike, onda cekam oko 30-40 sec da krene slika i ako hoću da promenim kanal opet ista greska i čekanje. Jel rade oni uopšte update Tizen aplikacije i ima li rešenja za ovo?
Da li ima update i da li ima rešenje ne znam,jedino što znam je da meni radi normalno,ako ti ta informacija išta znači...
 
Zar mora jos uvek 3.9
Ajde da jos malo produzim da se spominje moje ime 😂🤣😂🤣
Idemo 3.9 <=> 9.3 😁😉 ogledalo
Pozdrav!

Vjerovatno jako glupo pitanje, ali koja je korist ove 9.3 u odnosu na 3.9 verziju?

Pitam iz razloga sto sam ja to prije godinu dana možda odradio i od tada fercera sve za 10 i to u dalekoj Njemackoj.
Ukoliko cu dobiti neko drastično poboljsanje, mozda bi se i odlučio na taj potez, zato pitam.

Nemojte me odmah razapeti.

Peace out!
 
Ako hoces iskreno ( tvoja volja hoces 3.9 ili 9.3 po meni za sada nista nesto bitno nema razlike ( drasticne sigurno ne ) u samom gledanju Eon apk ) da li ce biti bolji kvalitet slike na novijoj ? nece ( moje misljenje laicko ) cak ja mislim da sa tom starom i dalje imas mogucnost biranja ako je box ( uredjaj ) na wifi da li ABR ili CBR na novoj ne bato samo ABR ( kao ona sa playstora )
Al eto postavih i tu ( 9.3....) malo sam se iznenadio ( i razocarao ) da se niko nije barem malo poigrao sa tim menjanjem package id ( bukvalno u tri klika zavrseno ) ( a toliko se pisalo ) nego se i dalje koristila 3.9....
Pa reko ajde i dalje da prodajem maglu da sam neki znalac 🤣😂🤣😂🤣 a opet ovo koristi samo i jedino onima koji imaju Eon boxeve sa isteklim nalogom na fabrickoj apk pa da bi se i dalje moglo gledati Eon apk a ima se Eon smart slot ( ovo napisah i produzih post jer su se neki i pitali a cemu ovo sluzi )
 
Poslednja izmena:
Meni je CBR na ovoj novoj 9.3 na SDMC boxu OTT. Nije na sbb netu i preko VPN radi extra. Fabricka eon se ne pokrece uopste a nisam nista cackao samo sam otkljucao wifi
 
Pa kad si povezao box kablom naravno da ima CBR.
A za fabričku Eon app : uradi restart boxa pa da vidiš kako će prva da se upali fabrička Eon app...a i ima da ti iskoči u prvi plan sledeći put kad bude "Eon Expirience Update".
 
Pa kad si povezao box kablom naravno da ima CBR.
A za fabričku Eon app : uradi restart boxa pa da vidiš kako će prva da se upali fabrička Eon app...a i ima da ti iskoči u prvi plan sledeći put kad bude "Eon Expirience Update".
Ne, na wifi sam i iskljucio sam updater za eon tv fabricku
 
Ako si znao da stvarno "isključiš" taj app onda si mogao i trebalo da rokneš i fabričku Eon app i ostalih 8-9 United Cloud apps.

A za WiFi (samo WiFi, bez kačenja na VPN!) i + CBR ne verujem dok ne vidim video dokaze :p Nisam bacio pogled na v9.3 kod ali prethodna v9.1 je 300% sigurno još uvek imala to da briše tj sakriva CBR opciju + naravno sama da promeni vrednost na ABR kad detektuje WiFi.
 
Video veliki nece da ucita evo fotke 😉
 

Prilozi

  • PXL_20231229_131640503.MP.jpg
    PXL_20231229_131640503.MP.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 54
  • PXL_20231229_131607873.MP.jpg
    PXL_20231229_131607873.MP.jpg
    141 KB · Pregleda: 53
Ne moras i nije mi vazno priznajes ili ne, meni sve radi OK i ne pokrece mi se fabricki eon ni posle restarta a kako ne znam nesto sam cackao u sistemskim aplikacijama 😉 pokaze mi se pocetni ekran sa ovom eon apk i ostalim sto sam dodao. Meni je dovoljan eon, supernova i ostalo sto me zanima 😀
 
Čačkaš a ne znaš šta radiš i onda dođeš na forum deliš savete 🤣

Pre par dana si se pitao što drugi ljudi hoće da deaktivaciju te aplikacije tebi kao ne smeta, pa sad eto i to si nešto čačkao 😂😂😂
 
Ja bar ne potcenjujem nikoga!
Toliko, vratimo se na temu.
 
Eto vidis sa promenom jednog slova resio sve probleme 😂🤣😂🤣 , normalno svako ko to upotrebljava ( na 9.3) videce da li ima CBR kad je Eon box samo na wifi izuzetaka nema 😉😁
@macdon onda se i zadovoljis kako radi i to je to a ako nisi za akrobacije ne moras i da pises nesto sto verovatno nije istina 😉😁
 
Poslednja izmena:
Ma bitno mi je da radi lepo. U mojim penzionerskim godinama nisam za akrobacije 🤣
 
Imam mogućnost gledanja sbb programa samo preko mobilne aplikacije, takav je ugovor. Ima li neka mogućnost gledanja na android tvu bez promene ugovora?
 
Nazad
Vrh Dno