Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Jel pokrenuo neko sliku na modovanom Eonu posle onih crnih ekrana?
 
Da pit, mada mozda je vec odgovoreno pa da me uputite. Imam Mi Stick zanima me da li mogu da gledam neku krekovanu verziju EONa? Ili barem da dodam uredjaj dodatni za EON. Znam da SBB dozvoljava samo na jedan smart uredjaj, ali da li ima nacina da to prevazidjem i ubacim na jos jedan uredjaj? Hvala
Jedino da nađeš nekog da ti ustupi eontv nalog jedan...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
@pinocio meni i dalje ne radi,nisam isprobao sa nekom novijom verzijom,meni je radila jedino kako treba verzija 3.2.2. mislim
 
Na svim LG modelima eon radi odlično
Na modelu 43lh630v radi ocajno. Treba mu par minuta da udje u aplikaciju. Tv je azuriran na najnoviji software,radjen fabricki restart i opet isto. do cega je ne znam. I sam najnoviji firmware za TV je ocajno spor. Bas sam se razocarao.
 
Смарт ТВ Еон апликација ради на мом андроид боксу (кинез) в. 3.73.12179
 
Na modelu 43lh630v radi ocajno. Treba mu par minuta da udje u aplikaciju. Tv je azuriran na najnoviji software,radjen fabricki restart i opet isto. do cega je ne znam. I sam najnoviji firmware za TV je ocajno spor. Bas sam se razocarao.
šteta
na sk modelima radi za desetku, ko zna šta su idioti pokvarili na lh
a i ovo što sam napisoa da svuda radi odlično je i 2019 :) tada je verovatno svuda radilo ok
 
Da, kaze kum da je radilo odlicno. On je uzeo eon van mreze pre dve godine. Sad jedva ceka da mu istekne ugovor za koji dan. Presao je na Supernovu i zadovoljan je.
 
@shamanNS
Mislim da sam negde pročitao da si rekao da ovaj najnoviji Chromecast ima neki nedostatak da ne bi npr radio EON aplikacija fluidno sa 50fps. Znam da je i Mi box imao taj problem pa su sredili update-om. Da li misliš da će i Google srediti nekim update-om ili je hardverski problem? Bliži sam kupovini Chromecast-a ali ako misliš da neće to srediti, onda cu da uzmem Mi Box.
 
@shamanNS
Mislim da sam negde pročitao da si rekao da ovaj najnoviji Chromecast ima neki nedostatak da ne bi npr radio EON aplikacija fluidno sa 50fps. Znam da je i Mi box imao taj problem pa su sredili update-om. Da li misliš da će i Google srediti nekim update-om ili je hardverski problem? Bliži sam kupovini Chromecast-a ali ako misliš da neće to srediti, onda cu da uzmem Mi Box.
Svakako ti je pametnije da uzmeš mi box od bilo kog chromecast
 
@bakara A tebi je svakako pametnije da se pre nego što kreneš da pametuješ po forumima prvo informišeš o činjenici da je najnoviji model Chromecast-a ustvari AndroidTV box tj "dongle" i da nudi apsolutno sve isto kao i Mi Box (uključujući i Netflix 4K) za nešto manji cenu (50$). A da će software updates dobijati direktno od Google-a.

@nenadjow Ne, ja nisam to napisao. Nisam nu spomenuo Eon app i deinterlace već sam spomenuo Eon box, u kontekstu da ni Eon box ni novi Chromecast nemaju AFR / auto frame rate matching / auto refresh rate (= da automatski menja refresh rate TV-a u zavisnosti da li gledaš 24 fps, 25/50 fps ili 30/60 fps video materijal.

Nisam ni spomenuo deinterlace. Da li će sa software update dodati AFR funkcionalnost nemam pojma.
 
@bakara A tebi je svakako pametnije da se pre nego što kreneš da pametuješ po forumima prvo informišeš o činjenici da je najnoviji model Chromecast-a ustvari AndroidTV box tj "dongle" i da nudi apsolutno sve isto kao i Mi Box (uključujući i Netflix 4K) za nešto manji cenu (50$). A da će software updates dobijati direktno od Google-a.

@nenadjow Ne, ja nisam to napisao. Nisam nu spomenuo Eon app i deinterlace već sam spomenuo Eon box, u kontekstu da ni Eon box ni novi Chromecast nemaju AFR / auto frame rate matching / auto refresh rate (= da automatski menja refresh rate TV-a u zavisnosti da li gledaš 24 fps, 25/50 fps ili 30/60 fps video materijal.

Nisam ni spomenuo deinterlace. Da li će sa software update dodati AFR funkcionalnost nemam pojma.
Aha, onda sam ja te dve stvari permutovao. Svakako onda mogu da očekujem na njemu 50fps-a na EON aplikaciji?
 
Verovatno da da (ako staviš SmartTV Eon app naravno, ne verziju za telefone), nemam pojma jer uređaj nemam niti ga ima neko od mojih poznanika tako da nisam testirao.

Za AFR sam usput video komentare na Kodi forumu... Kao što sam video da i novi Mecool KM6 sa AndroidTV 10 ima funkcionalan AFR.
 
Ne, mislio sam na modovanu verziju za mobilni
 
Nemam, samo za android tv.
 
Dobar dan svima. Pratio sam ovu diskusiju oko mi tv stick-a. Kupio sam uređaj juče i danas kada sam instalirao eon i pokušao da ga pokrenem vidio sam da je aplikacija prepoznata kao smart TV aplikacija, a ne kao aplikacija za telefon ili tablet. Pošto već imam eon na jednom smart tv-u, ne postoji mogućnost da ga instaliram i na stick-u, pa je moje pitanje da li postoji mogućnost da skinem neku drugu aplikaciju koja bi funkcionisala kao obična amdroid aplikacija? Osim toga ne postoji mogućnost da se skine supernova aplikacija za mi stick, pa.me zanima da li je i to moguće nekako zobići?
Hvala.
 
Imam eon van mreze (eon light paket). Preko mojsbb imam mogucnost da aktiviram 1 smart tv aplikaciju i nekoliko android aplikacija. Kod mene na TV-u je eon ott smartbox. E sad, hocu roditeljima na njihovom TV-u da namestim da i oni gledaju Eon Tv. Imaju Fox tv 32DLE268, i uspeo sam da nadjem Eon TV aplikaciju, uspesno je instalirao i aktivirao, ali nijedan od tv kanala se ne prikazuje - tj prikaze samo listu kanala i onaj kajron, ali slike nema nigde. Pretpostavljam da tu nema pomoci jer je u pitanju Low-end Tv, ali takodje pretpostavljam da bi resenje bilo kupiti krsteni android box pa preko njega skinuti Eon aplikaciju i logovati se ? Sta mi preporucujete ?
Post automatically merged:

Idealno bi bilo ako postoji android box na kome mogu da se instaliraju i eon i supernova android aplikacije i da rade provereno. Pominjem i supernovu, jer koristim njihov super sve plus move paket.
 
Da bi EON TV aplikacija radila kako treba moraš imati TV koji je : jak android OS , LG poslednje dve generacije, za Samsung nemam pojma :cool:. Sve ostalo je totalno mučenje, pogotovo ako nije vezano kablom. Čak i onda nemaš sve opcije iz paketa, ako imaš premijum. Kažu da Vida 4, kod Hissensa radi ok. Na Vida 3 ovo ne radi!
 
Jedino ja da ti pošaljem moju modovanu, pa da probaš.
Moze, hvala.
Post automatically merged:

Da bi EON TV aplikacija radila kako treba moraš imati TV koji je : jak android OS , LG poslednje dve generacije, za Samsung nemam pojma :cool:. Sve ostalo je totalno mučenje, pogotovo ako nije vezano kablom.

A moze li se to pogurati nekim android boxom ?
Inace, nesto razmisljam, roditeljima bi samo tv aplikacija odgovarala, a ne native android apliakcija, jer kontam da kod native android aplikacije daljinski bi bio neupotrebljiv i morali bi bezicni mis da koriste (ili sam nesto pobrkao) ?
 
Da bi EON TV aplikacija radila kako treba moraš imati TV koji je : jak android OS , LG poslednje dve generacije, za Samsung nemam pojma :cool:. Sve ostalo je totalno mučenje, pogotovo ako nije vezano kablom.
Reci to mom kumu koji ima sony, lupam, kh81 seriju, a preporučena kx81. Iste spec, jedan samo noviji 2020, njegov 2019...
 
Moze, hvala.
Post automatically merged:



A moze li se to pogurati nekim android boxom ?
Inace, nesto razmisljam, roditeljima bi samo tv aplikacija odgovarala, a ne native android apliakcija, jer kontam da kod native android aplikacije daljinski bi bio neupotrebljiv i morali bi bezicni mis da koriste (ili sam nesto pobrkao) ?
Imam i ja sličnu situaciju. Odustao sam i dao im Cam modul. Teško je starije ljude prilagoditi novim ,a pogotovo skupim svarima , koje jedino rade u ovakvim slučajevima. Hissens Vida 4, LG 2020 smart, a verovatno i Samsung 2020 televizori (smart) rade pomoću daljinskog, kao i da imaš njihov digitali prijemnik. Nije lako , ali košta.
 
Reci to mom kumu koji ima sony, lupam, kh81 seriju, a preporučena kx81. Iste spec, jedan samo noviji 2020, njegov 2019...
Ne razumem? Poslao si mu modovanu aplikaciju? Radila je dok nije bila potrebna nadogradnja za novu? Probao sam ja to, ali radi neko vreme. Na Androidu malo duže, ostali 0. A Sony ima jedan od najlošijih Android rešenja danas, a i pre par godina. O njihovom Linusu ne vredi ni pričati.
 
Poslednja izmena:
Imam i ja sličnu situaciju. Odustao sam i dao im Cam modul. Teško je starije ljude prilagoditi novim ,a pogotovo skupim svarima , koje jedino rade u ovakvim slučajevima. Hissens Vida 4, LG 2020 smart, a verovatno i Samsung 2020 televizori (smart) rade pomoću daljinskog, kao i da imaš njihov digitali prijemnik. Nije lako , ali košta.

U sustini oni vec imaju stb od supernove koji bi ionako koristili 90% vremena, al hteo bih da im omogucim da povremeno pogledaju kanale iz united grupe (pogotovo caletu zbog sportkluba).
Znaci ni na jedan android box nije moguce instalirati Eon tv aplikaciju i koristiti je preko daljinca, ili sam te pogresno razumeo ?
 
Ne razumem? Poslao si mu modovanu aplikaciju? Radila je dok nije bila potrebna nadogradnja za novu? Probao sam ja to, ali radi neko vreme. Na Androidu malo duže, ostali 0. A Sony ima jedan od najlošijih Android rešenja danas, a i pre par godina.
Radile mu sve do sada, kad je izašla neka 3.73 januara prestala stara da mu radi, odradio upgrade, isto. Iz SBB odgovor da mu tv nije preporučen. 😁
 
Nazad
Vrh Dno