Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Imam instaliran EON na smart TV- u ali mi internet provajder nije SBB.

Desava se to da ne mogu da se ulogujem dok sam na kucnom net-u, vec putim net sa moba pa ga ukljucim.

Da li je realno da je aplikacija limitirana na taj nacin da se ne moze pokrenuti na svim internet provajderima ili postoji neka fora ?
 
Imam instaliran EON na smart TV- u ali mi internet provajder nije SBB.

Desava se to da ne mogu da se ulogujem dok sam na kucnom net-u, vec putim net sa moba pa ga ukljucim.

Da li je realno da je aplikacija limitirana na taj nacin da se ne moze pokrenuti na svim internet provajderima ili postoji neka fora ?

Da li plaćaš EON uslugu SBB ili je "pozajmljuješ"?
 
U jednoj kuci koristim njihove usluge u ovoj kuci gde koristim app na tv-u, ne (drugi provajder neta i kablovske). Tehnicki je ''pozajmljujem'' sam od sebe :)
 
Digni VPN server na adresi gde imaš SBB net pa se na adresi #2 kači na VPN i gledaj? Naravno pod uslovom da imaš upload od bar 7 Mbps.
 
Podigao čist Win
Instalirao nord app, koji je podigao LLDP drajvere, šerovao tu konekciju i u šeru otvorio potrebne portove za komunikaciju.
I to je to. Sad sve što mi je nakačeno na taj laptop ide kroz taj tunel i na VPN-u je. Tako da baš momentalno prebacuje kanale, plus recimo ako je zatamnjen neki program na hrt kanalima promenom lokacije kanal se automatski odblokira
Ja prezadovoljan rešenjem
Uf, ček ček, vi ste nekako uspeli da na smart tv, koji nije android, gurate vpn i gledate SBB? Ako sam to dobro shvatio, jel to nešto vrlo komplikovano ili može da našteluje jedan prosečno pismen kompjuterski korisnik?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Dobro je, nisam prvi pitao :D Hahahaha
Kolko sam razumeo digli su mrezu na vpn drugi. A tv povezali na tu mrezu?


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Uf, ček ček, vi ste nekako uspeli da na smart tv, koji nije android, gurate vpn i gledate SBB? Ako sam to dobro shvatio, jel to nešto vrlo komplikovano ili može da našteluje jedan prosečno pismen kompjuterski korisnik?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Tako je.
Nije komplikovano, treba samo zrnce znanja, ali to svakako svaki prosečan korinik win platforme zna i ume
 
Zamolio bih za pomoć instalacije eon na hisense vidaa 4.0, makar neki trag od čega da počnem. Hvala
 
Da li zna neko šta može da pravi problem sa aplikacijom gde je samo crn ekran? Skinuo verziju 3.4.4 i rešila je delimično problem oko aplikacije ali šta god otvorio samo crn ekran. Probao sam nešto svašta da izčačkam ali nisam uspeo. Možda je neka glupost u andriod podešavanjima. Ili da skinem neku još stariju verziju pa da probam sa njom?
 
Koji uredjaj imas? Mozda je do neta?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da li ima neka starija verzija mobilne EON app?.... instalirao jedinu koju mi ponudi Google Play... u pocetku kanali lepo krenu, ali posle 15-ak sekundi krene sve usporeno i da secka... smanjio sam kvalitet na najnize, ali je problem sto app ne zapamti to podesavanje, vec sve vrati na Auto kvalitet..
 
U jednoj kuci koristim njihove usluge u ovoj kuci gde koristim app na tv-u, ne (drugi provajder neta i kablovske). Tehnicki je ''pozajmljujem'' sam od sebe :)

Moćeo ovo što predlaže shamanNS. Ja imam podignut VPN na kuću iz razloga pristupa spolja, ali je zgodno poslužio i za EON i RTS kad sam u inostantvu.
Čak ga je jedna prijateljica koristila kad je bila u Kini da "probije" njihov državni firewall i radilo je extra.

Doduše. imao sam SBBa modem u bridge modu, tako da je VPN server podešavan na Mikrotik ruteru. Ne znam da li uopšte SBB oprema ima mogućnost da se direktno na njoj podigne VPN server.
Moraćeš da uložiš u neki HW ili da držiš neki od računara uvek upaljen.

Pitanje je da li ti to treba privremeno ili za stalno.
Ako je privremeno, ha bih uzeo VIP Vikend NET i koristio preko njega pošto na njemu EON radi bez ograničenja.
 
Koliko sam ja upućen ruteri/gateway-i ni jednog od provajdera u Srbiji nemaju ni VPN client ni VPN server funkcionalnost tako d to mora na uređaj iza rutera.
Doduše totalno sam smetnuo sa uma koji procenat SBB korisnika je na CG-NAT...

Meni OpenVPN server zvrnda na Raspberry Pi 4 i takođe služi primarno za pristup LAN-u kad nisam kući. Nisam nikad imao potrebu niti priliku do sad da testiram podešavanja da RPi radi kao "VPN Gateway" (da se konektuje na neki strani plaćeni VPN server a kroz njega da se rutira saobraćaj sa svih drugih LAN uređaja i da svi idu kroz tunel).
 
Poslednja izmena:
@vuky017 ne znam sad kako se zove tačno. Net mi je mts optika, radilo je sve savršeno na tom boxu ali sam silom prilika morao da vratim na fabrička podešavanja i sad pojma nemam koja mi je verzija bila na njemu. Jednom se sećam da mi je font pravio problem, na optici je radilo to kako treba. Onična aplikacija radi normalno al ova tv zeza
 
Kreni redom u nazad od najnovijeg apk ka starijim pa moooožda ubodeš koja radi kod tebe?

https://m.apkpure.com/eon-tv/com.ug.eon.android.tv/versions

Samo "pregaziš" jednom instaliran i aktiviran app ne moraš stalno brisati skroz i ponovo aktivirati app nakon brisanja sa MojSBB.

Samo "update" na matoriji verziju instaliranjem apk fajla preko postojeće verzije.
 
Pre neki dan sam to pokusavao kod mene, nece da rade stare verzije,
tj jedna, dve verzije hoce, ali starije od toga nece samo napise apdejtujete na noviju.
 
Pa prepravi version code i version number od matorog apk da laže server da je najnoviji i da zaobiđeš tu proveru... ista priča kao za "mod" mobilne verzije koja nema proveru kompatibilnosti (beše v1.8.120?) ali ne prolazi tu minimalno dozvoljena verzija proveru od strane servera.

Iako je sve to uzaludna rabota jer kad tad u budućnosti prestaje da radi ono što ne radi kako treba na žnj uređajima koji nisu podržani.
 
Nema potrebe za budzenjem kada mi vec radi najnovija verzija mobilne aplikacije, a za smart app svakako nemam kod.

samo na mi boxu mi ne radi mobilna verzija sta god da sam joj radio.
 
Poslednja izmena:
@shamanNS hvala, ne preostaje mi ništa drugo nego tako da probam. Nisam znao da može da se "pregazi" sa nekom drugom verzijom bez ponovne aktivacije. Nešto mi u glavi bilo da ne može i da sam to jednom probao
 
Nije htelo da instalira stariju verziju samo hoce novije verzije tako da sam obrisao i krenuo od verzije 1.12 i proradilo je odmah,ima malo neke bagove sa menijem ali nista strasno ima slika i ton.Došo sam do verzije 3.1.5 i tu sam stao,radi sve kako treba:banana:
 
Uspeo sam na kraju da instaliram i na mibox mobilnu aplikaciju, (onu modovanu)
ali mi za user i pass javlja da su pogresni i ako su 100% tacni jer na drugom boxu iste te podatke koristim i gledam normano.

U cemu je tu problem?
 
Password ti NE sadrži brojeve i mala i velika slova? :D
 
Sadrži, ali je 100% ispravan

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Postoji li sansa da se EON kanali gledaju sa bilo kog interneta? Ima li neko link od te modovane verzije za Android boxove?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
To su dve nepovezane stvari.
EON aplikacija, modovana, ovakva-onakva: tu razmatramo kako uopšte da pokreneš EON na konkretnoj Android (ili nekoj drugoj) platformi.
A kada si ga već pokrenuo:
da li ćeš uspeti da pustiš i gledaš određeni kanal, zavisi prvenstveno od dve stvari:
- koji korisnik se prijavio SBBu kroz EON (dakle koju vrstu usluge ima)
- koja je IP adresa korisnika (tj ISP)
Od te dve stvari zavisi da li će stream da krene.
 
Ja imam EON i android box. Možda u budućnosti promenim provajdera.

Android box mi ne da (ima već godinu) da koristim običnu app. Da li postoji verzija softvera koji će mi raditi?

Da li je moguće instalirati Smart tv app na boxu?

I treće, koji to smart televizori, osim zvaničnih sa sajta, podržavaju smart app? Mislim na jeftini i srednji segment.
 
Ako imas box na koji se moze instalirati android tv, onda moze i android tv verzija eona.
 
Ne mora da bude Android Tv verzija na boxu da bi se instalirala Android tv verzija Eon-a.
 
Nazad
Vrh Dno