Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Povezan samo LAN kablom a ima i coax ulaz ali naravno neiskoriscen...
Kolko god trazio ne nadjoh nigde da ima... Ima opcija mreze i sl ali nigde da nadjem da se konektujem na wifi niti da ga ukljucim iskljucim...
 
Koji ti je tačno box, ako možeš pogledaj na kutiji naziv modela
 
Nesto sam isceprkao, moram probam valjda ce upali sa Button Mapperom
 
Ako ne uspes, radi i ona varijanta sto si prethodno pitao, dodatni wifi extender sa ethernet (lan) portom.
 
Džabe čeprkaš ako imaš KAON / KSTB6020 ;)
A jedini drugi Hybrid model (SDMC Hybrid / SDSTB02) bi trebalo da ima već otključan WiFi.
 
Da li je neko imao ovu situaciju ... kada spojim usb u Box, sve radi i android cita normalno.
Kada taj isti usb utaknem u usb hub pa to sve zajedno spojim na Box - to ne radi, ne prepoznaje.
Trebam li nesto da podesim u box-u ali moram da kupim neki drugi usb hub sa nekom
specifiicnom oznakom koja znaci da je kompatibilna, sa android, windows, ... mac, ... ?
 
Povezao sam Kaon i staru AVR Yamahu preko spdif i uredno prijavljuje 5.1 na HBO 1,2 i 3. Da li imaju još neki kanali 5.1?
E sad, instalirao sam HBO MAX na Kaon, ali ne dobijam 5.1 samo čist stereo. Da li može da se natera da radi 5.1?
Sem HMAX-a na Kaon, što se tiče streaming servisa, sam instalirao Disney i Sky Showtime. Netflix ne može, to znamo, a da li može još neki ?
Tražio sam Amazon Prime, ali nisam našao...
Generalno, da li se neko igrao za streaming servisima i da li je poterao 5.1 na neko pojačalo preko spdif-a?
Takodje, kakva je situacija preko HDMI-ja(mislim da slanje zvuka)? U planu je da zamenim vremešnu Yamahu, pa da vidim da li se bez problema prosleđuje originalni zvuk?
Posebno me zanima Dolby Atmos sa Dizinija, da li stiže do pojačala...
 
Izgleda rikavela ott... Odjedared samo projavljuje gresku da nema mreze... Probam drugi radi sve ok... Opet ovaj ise puta, nece pa nece...
 
Nisam... Uspeo upravo resim problem... Na opcijama resetovao na fabricki, sve komplet pobrisamo i nalog i sve... Morao sam samo odem na sbb nalog na sajtu da ponovo aktiviram uredjaj preko koda nekog sto mi izvbacio.. . I opet sva podesavanja od pocetka, uparivanja bla bla... I sad radi normalno...
 
Kada vraćam program u nazad, zvuk i slika nisu usklađeni. Ima li neko ovaj problem?
 
Sta sve sa playstore moze da se instalira na box? Ili pointer na poruku u ovom threadu, ne sumnjam da je bilo.
 
Све што имаш у продавници можеш да инсталираш. Једино ти нетфликс неће радити јер бокс нема лиценцу.
 
Može da se instalira sa alternativnog store-a. Novije verzije ne rade, ali kreneš redom verziju po verziju unazad dok neka ne prošljaka. Zapravo sve mogu da se pokrenu, ali ne možeš da pretražuješ dalje od prvog ekrana na neodgovarajućim.
 
Znam da nije 100% za ovu temu, ali donekle i jeste:

Kada koristim eon aplikaciju na nekim drugim android TV uređajima, menjanje kanala (+/-) na daljinskom je ponekad obrnuto.

Hteo bih to da okrenem da bude kao na eon daljinskom, pa me interesuje da li postoji nesto kao button mapper (tu nisam uspeo) gde bih mogao da dodelom program +/- funkcije na daljinskom koji nije eon?

Nadam se da ste shvatili, dajte neki predlog pliz...
 
Znam da nije 100% za ovu temu, ali donekle i jeste:

Kada koristim eon aplikaciju na nekim drugim android TV uređajima, menjanje kanala (+/-) na daljinskom je ponekad obrnuto.

Hteo bih to da okrenem da bude kao na eon daljinskom, pa me interesuje da li postoji nesto kao button mapper (tu nisam uspeo) gde bih mogao da dodelom program +/- funkcije na daljinskom koji nije eon?

Nadam se da ste shvatili, dajte neki predlog pliz...
Msm da za taj problem ne mozes naci resenje u vidu mappera ili alternative, sve te app rade na osnovu nekih predefinisanih funkcija koje dodelis tipki, ili ako app to dozvoli, a eon app to nema. Ne znam jesi li probao original daljinac od tva da koristiš i da li ti pravi isti problem. Ne od boxa vec od tva, ukljuci hdmi-cec funkciju na tvu i boxu i probaj to.
 
Danas su mi uveli SBB kablosku. Na dva LG tv je namesteno, a na FOX tv ne dobija se slika sa sva tri hdmi ulaza. U cemu je problem. U pitanju je EON smart box wirless.
 
Verovatno hdmi ulazi na tv ne rade. ekipa koja je namestala je bila maksimalno korektna.
 
Pa jel radi neki drugi uređaj kad se nakači preko hdmi-ja na taj fox tv?
 
Danas sam uključio CEC na televizoru FOX i prepoznao je box kao hdmi input al nema sliku. Zvao sam SBB i došli su i namestili su sliku i instalirali box. Svaka čast na usluzi.
 
@pois0n Što ne bi moglo? I ne mora baš samo OpenVPN može i WireGuard. Svakako mora split tunneling da se odradi da bi se koristilo na Eon boxu. Ja imam WireGuard app na Eon boxu... iako ne koristim Iris app uopšte, imam Supernova OTT gde nema geoblock za moj ZLOrion internet. Proverio sam baš sad ponovo pre nego što sam krenuo da ti pišem ovaj odgovor i naravno radi i dalje.

Samo već neko vreme mora za Iris SMART baš sve da ide kroz VPN tunel a u početku je bilo dovoljno samo login dok si na VPN a posle da možeš da ugasiš VPN i ne trošiš upload MTS donoru (kod kod si zveknuo VPN server). Što je smorina i zeznulo je moj setup za gledanje tih streamove na TV uređajima bez upotrebe VPN klijenta (bio testirao gledanje u TiViMate, pošto TiViMate podržava puštanje Widevine zaštićenih streamova).
@shamanNS ako može i meni mala pomoć na PP oko setovanja OpenVPN-a na routeru TP-Link Archer AX73. :)
Hvala i pozdrav!
 
@zexoni70 Ako misliš na OpenVPN Client (= da se ruter kači na neki tuđi ili plaćeni OpenVPN server) :

Uuuh odakle da počnem...! :oops:
Možda je post za neku drugu temu ali svakako mislim da se tiče OpenVPN-a.

Imam Dahua NVR i 6 komada Dahua IP kamera i preko aplikacije DMSS u mojoj kućnoj mreži na Wi-Fi-u sve radi savršeno i pregled Live Stream-a i snimljenog materijala idu glatko i bez trzanja. E sada kada god sam van kuće i pristupam spolja (mobilni podaci ili sa tuđeg Wi-Fi-a) Live Stream i gledanje snimaka koče, seckaju i pregledavanje nije fluidno.


Kod kuće imam Supernovinu optiku paket 1000/100Mbps i javnu fixnu IP adresu, a od opreme imam onaj njihov ONT ZTE F680 i iza njega imam i svoj TP-Link Archer AX73 i dalje cela moja kućna mreža gde su na njega priključeni između ostalog i SWITCH, NVR i kamere.


Nešto sam čuo da bi OpenVPN (a vidim da ga moj Archer AX73 podržava) rešio problem pristupa jer očigledno da P2P ima neki problem samo sa pristupom od spolja.

@shamanNS ako si voljan da pomogneš i da me uputiš bar kako da na mom routeru TP-Link setujem OpenVPN a na mobilnom telefonu omogućim da preko OpenVPN-a pristupam kao da se nalazim u svojoj kućnoj mreži bio bih ti zahvalan, jer apsolutno to nikada nisam radio.

Ako može i na PP, hvala.
 
Možda je post za neku drugu temu ali svakako mislim da se tiče OpenVPN-a.
ima deo za mrežu i mrežnu opremu, pa i postavljanje svog VPN-a
o VPN-u, kao servisima koji se plaćaju ili besplatno koriste, je ovaj deo
 
Znam da nije 100% za ovu temu, ali donekle i jeste:

Kada koristim eon aplikaciju na nekim drugim android TV uređajima, menjanje kanala (+/-) na daljinskom je ponekad obrnuto.

Hteo bih to da okrenem da bude kao na eon daljinskom, pa me interesuje da li postoji nesto kao button mapper (tu nisam uspeo) gde bih mogao da dodelom program +/- funkcije na daljinskom koji nije eon?

Nadam se da ste shvatili, dajte neki predlog pliz...
Da odgovorim sam sebi (ako još nekom zatreba), rešio sam aplikacijom tvQuickActions Pro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno