Šta je novo?

EON sa VPN?

Da li podesavanje za Smart tv komplikovano ili je ok?
Prosto je sve,a usput imas podesavanja za sta ti treba,striming,torent i slicno,ja sve po difoltu koristim nisam istrazivao previse ali sve radi kako treba i iz Srb i sa zapada,na smart tv sam samo instalirao i pokrenuo i sve radi top,nema vise geoblok i slicno,cena od 2 dolara se pojavi prilikom samog finisa realizacije kao popust na period od 3 godine,prvi mesec je test i povrat ako niste zadovoljni,do sada nema problema.
 
Prosto je sve,a usput imas podesavanja za sta ti treba,striming,torent i slicno,ja sve po difoltu koristim nisam istrazivao previse ali sve radi kako treba i iz Srb i sa zapada,na smart tv sam samo instalirao i pokrenuo i sve radi top,nema vise geoblok i slicno,cena od 2 dolara se pojavi prilikom samog finisa realizacije kao popust na period od 3 godine,prvi mesec je test i povrat ako niste zadovoljni,do sada nema
Kazete na smart tv se instalira i nema potrebe vise za geoblok i ne smeta za Netfilks i ostalo( kad koristim van sr) Moze da se naznaci da je potrebno samo za Eon da bude tv pod Vpn a za ostalo da nije skrivena ip( prilicno nov u ovoj prici)
 
PureVPN u 7 dana verziji ne postoje ex-yu zemlje osim Srbije.
 
Eon koristim u nemackoj preko pure vpn i ovde preko mts,nisam probao netflix,svi kanali normalno rade.
 
Ima na ovim forumu i pratilaca iz hrvatske i Bosne sa njihovim eon. Pitanje je imaš li zemlje hr , ba, Sloveniju u toj plaćenoj verziji?

A kao što vidimo nema od 70 zemalja samo Srbija
 
Kazete na smart tv se instalira i nema potrebe vise za geoblok i ne smeta za Netfilks i ostalo( kad koristim van sr) Moze da se naznaci da je potrebno samo za Eon da bude tv pod Vpn a za ostalo da nije skrivena ip( prilicno nov u ovoj prici)
Pokusavam da shvatim samo da li cu da poremetim nesto(netfilks) na Smart tv-u ako ceo uredjaj (smart tv )ide kroz tunel ili moze a po tvoj prici moze da se podesi samo za Eon
 
Ima na ovim forumu i pratilaca iz hrvatske i Bosne sa njihovim eon. Pitanje je imaš li zemlje hr , ba, Sloveniju u toj plaćenoj verziji?

A kao što vidimo nema od 70 zemalja samo Srbija
Ima Srbija,zadnja na listi,na nju se konektujem od preko i rade svi kanali koji su u eon premium verziji u Srb.Ovde preko mts kad se konektujem na Srb opet svi rade,bez geobloka.
 
Kao što je eon(u mreži) prestao da radi na SN netu, posle pisanja ovde na forumu, tako će i vpn-ove da blokiraju tj adrese sa kojih radi. Što im lepo ne napišete koji i sa kojih tačno adresa radi da im skroz olakšate...
 
Ima Srbija,zadnja na listi,na nju se konektujem od preko i rade svi kanali koji su u eon premium verziji u Srb.Ovde preko mts kad se konektujem na Srb opet svi rade,bez geobloka.
Pitam sam za Hrvatsku, Bosnu, Sloveniju. A on samo Srbija. Pa znam da ima Srbija. Ostale ex-yu ne.
Kao što je eon(u mreži) prestao da radi na SN netu, posle pisanja ovde na forumu, tako će i vpn-ove da blokiraju tj adrese sa kojih radi. Što im lepo ne napišete koji i sa kojih tačno adresa radi da im skroz olakšate...
Ko kaže da je prestao rad u VPN? Svi VPN rade.
 
Nisam ni napisao da ne rade,pitanje je do kada će raditi.Pisanjem ovde samo ubrzavate.
 
Hrvatski Eon radi po Evropi i bez vpn, verovatno i slovenački. Za bosanski ne znam.
 
Moraju da rade zbog EU regulative da plaćeni servisi moraju da budu dostupni unutar EU bez restrikcija. To se odnosi na servise kupljene u EU (Hrvatska, Slovenija). Srpski i bosanski EON imaju ograničenja u EU.
 
Moraju da rade zbog EU regulative da plaćeni servisi moraju da budu dostupni unutar EU bez restrikcija. To se odnosi na servise kupljene u EU (Hrvatska, Slovenija). Srpski i bosanski EON imaju ograničenja u EU.
S tim da rade srpski i bosanski EON u Hrvatskoj i Sloveniji, iako su HR i SI u EU. Npr. na bosanskom EON-u u HR i SI rade svi kanali osim Hayata.
 
Pozdrav ljudi. Jedno prosto pitanje. Iz srbije sam i hteo bih da castujem eon sa fona na tv a na mts sam mrezi. Da li postoji neki besplatni VPN ili bilo koja druga mogucnost da bi se gledali sport klubovi?
 
Svaki noviji telefon ima u opcijama miroring uključiš ga spojiš se sa TV i bacaš na TV ekran sa moba šta želiš. Ako nema onda skineš neku od miroring apk na mob i preko nje. Sve to radi ali preko miroring sa eon TV aplikacije ne širi sliku i popunu celog ekrana uvek ostaje crni crop na TV koji je bez slike. A VPN da si čitao ovu temu našao bi i koji se pominju i koji su dobri. Postoje i besplatni tj modovani ali pitanje je koliko će da treju u punoj brzini.
 
Na VPN tunel bear po registraciji i potvrdi na svom mail-u imaš 2000 mb free i radi VPN odlično.
 
Svaki noviji telefon ima u opcijama miroring uključiš ga spojiš se sa TV i bacaš na TV ekran sa moba šta želiš. Ako nema onda skineš neku od miroring apk na mob i preko nje. Sve to radi ali preko miroring sa eon TV aplikacije ne širi sliku i popunu celog ekrana uvek ostaje crni crop na TV koji je bez slike. A VPN da si čitao ovu temu našao bi i koji se pominju i koji su dobri. Postoje i besplatni tj modovani ali pitanje je koliko će da treju u punoj brzini.
Mozda se nisam dobro izrazio. Imam mts internet, ruter, te mi miroring ne pomaze jer sport klubove ne mogu da gledam preko mts interneta, nego samo troseci megabajte. Temu sam onako na brzinu procitao i probao sam par vpn besplatnih ( proton, vpn super, unlimited) medjutim nije radilo. Stalno mi izbacuje poruku greska pri reprodukciji. Da li treb da se povezem na neku zemlju iz regiona sto vidim da neki pisu, ali ne znam koji besplatni Vpn ima zemlje iz regiona.
 
Sve to sto sam naveo radi na mts mrezi i pokretanje svih kanala na eon-u. Sa besplatnim tunel bear i placenim ili hack acc ipvanish, nord, mullvad, purevpn, windscribe.
Kada pokrenes vpn na Srbiju se povezujes jer ti treba Srpski proxy za Srpski Eon.
Napisao sam i kako se pokrece eon kod androidtv ili standard tipa fon ili tablet. Procitaj postove unazad u temi.
#348
 
Poslednja izmena:
To što ti piše greška pri reprodukciji kod pokretanja eon je upravo to što sam opisao. Pokreni eon na RTS primer i ne izlazi iz njega, zatim startuj VPN na Srbija. Zatim se vrati u eon i kada budeš uključio sk radiće bez blok kanala na MTS mreži.
 
Da li postoji neki VPN koji moze da se instalira na EON box i koristi, sa kojim ce raditi Iris smart aplikacija i sve arene?
 
Najlakše ti je da probaš Psiphon jer ima besplatnu varijantu od 2 Mbit/s, čisto za proveru. Ali ne znam da li može da radi na tom boxu, ali proba ne košta. Svakako možeš pre gimnastike da probaš na telefonu.
Edit: probao sam umesto tebe na telefonu, na sbb mreži Psiphon sa srpskim IP otvara Iris go i rade Arene i sve ostalo. Ostaje ti samo da vidiš da li može da se budži na eon box.
 
Poslednja izmena:
Da, na telefonu znam, al na eon boxu ide malo teze...recimo Nord Vpn radi na box-u, kad se brzo isključi, pa uključi lan port, al sa Nordom ne rade sve Arene
 
jos bolje onda, samo je pitanje koji VPN radi na eon box-u i na kojem mogu da se gledaju sve arene?
 
Onaj koji sam "digneš" kod nekoga ko ima MTS optiku? :D

Svaki VPN provajder radi na Eon boxu, ali svaki zahteva da se prvo uradi ista stvar: da se podesi split tunneling da NE idu sve aplikaciji kroz VPN tunel već samo jedna, dve, tri... Kako se to radi i da li zvanična aplikacija uopšte nudi mogućnost za "per app" split tunneling zavisi od VPN provajdera.
Negde biraš koje aplikacija hoćeš kroz tunel a negde mora naopako (koje nećeš).
 
Pozdrav dragi ljudi. Procitah skoro sve komentare, al bi ipak hteo da pitam bracu eksperte. :D Imam Nord VPN, planiram da uzmem Iris, vidim da radi preko VPN-a - ALI... imam LGTV, ono sto mi Nord nudi kao VPN za TV je Smart DNS sto ne verujem da ce pomoci sa Iris TV (takodje imam Huawei router na koji ne moze NordVPN) - Koje su mi opcije sto se tice gledanja Arene Sport na TV-u? Ko boga vas molim pomozite :D
PS. ako neko zna koji IPTV je najbolji sto se tice kvaliteta slike, molim vas recite mi.
 
Nazad
Vrh Dno