Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Nije ti palo na pamet da ti browser ne reaguje na promenjeni settings?
Pisem ovo jer savet ljudima, ako imas problema smanji na 1mbps, nije OK, vec treba da smaraju SBB da sredi to. Na 1080, 1mbps, sa default generic h264 codecima koje koristi SBB, daje kvalitet divx singlepass od pre 15 godina ...

Backend reaguje na promenu settings, evo imamo i primere, pitanje je koji je klijent.
 
Moram da kazem da je slika na mobilnom izuzetna.

Za laptop/tv, mozda je bolje koristiti rtsplaneta.rs stream?
 
Moram da priznam da se eon popravio. Na telefonu i tabletu mi app radi skoro pa perfektno. U pocetku malo secka dok se valjda ne odredi kvalitet automatski, ali posle toga sve kako treba. Na laptopu sam nasao nacin da izbegnem onu pikselizaciju tako sto pustam eon iz firefox browsera. Dok recimo u chrome i edge nisam mogao da gledam uopste. Sad je ok, jedino me nervira sto sad na ionako vremesnom laptopu moram da imam tri browsera firefox za eon, chrome za sve ostalo i edge koji ne moze da se obrise (daj Boze da ms nije negde prosvercovao i IE). Samo mi nije jasna jedna stvar. Laptop je povezan sa tv om koji je 4:3 odnosa stranica i slika je onako samo po sredini sto me jako nervira jer je na d3go lepo mogla da se razvuce. Ali ajde da im ne zamerim jer se 4:3 televizori odavno ne prave, pa ih verovatno boli mjau da ubace i to. Ali mi je cudno kako se na laptopu koji je takodje 4:3 slika lepo prikaze od ivice do ivice u full screen modu, a na tv-u koji je povezan hdmi kablom nece, nego baca 16:9 sliku???
 
A šta da emituju u tih dodatnih 25 frejmova kad su sve televizije u samo 25fps?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
A šta da emituju u tih dodatnih 25 frejmova kad su sve televizije u samo 25fps?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Koje “sve“?
Amerikanci svoje kanale većinom emituju 720p sa 30 ili 50 fps.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Sportske kanale, pre svih sportklubove u 50fps i to je to..
 
kako da downloadujem sa eon online film sa browsera, i kako kanal bilo koji da pustim u vlc-u probao sam na isnspect elements ali ne mogu da nadjem pravi link. koja su ogranicenja ?

i izlazi mi ovo kada pokusam da pustim SK HD, nisam na njihovoj mrezi, nije valjda da samo moze sa njihove mreze da se gleda hd

izabrani kanal nije dostupan na mreži internet provajdera na koju ste konektovani
 
Film ne možeš da skineš na računar. Jedino nekim programom da snimaš, ali to je gubljenje vremena.
Strim menjaju svakih par sekundi, pa je negledljivo u VLC.
Tačno, određene kanale možeš gledati jedino na sbb internetu. Mada, ova zabrana je bila većinom za mts/telekom, vip je puštao sve kanale.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Tačno, određene kanale možeš gledati jedino na sbb internetu. Mada, ova zabrana je bila većinom za mts/telekom, vip je puštao sve kanale.

Samo da dopunim. Kod mojih na Telenor Home isto rade svi kanali.

Očigledno ograničavajući samo MTS (od mobilnih) pošto samo oni imaju i TV platformu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Na SBB-u ide reklama za EON, koji glasa "Bilo kada, bilo gde i na bilo kojoj mreži". Zvao sam korisnicki servis i pitao curu koja se javila, jel ovo vazi i za korisnike koji EON imaju u sklopu nekog od trio paketa, kaze da. Problem je sto to kod mene i dalje ne radi na MTS mrezi. Konkretno mislim na SK kanale.
 
Ovde se svaki čas ljudi ponavljaju, jer neće da čitaju prethodne stranice.
Još jednom STOTI PUT.
EON se kao posebna usluga prodaje i košta 1395 rsd mesečno.
https://eon.sbb.rs/gledaj-eon
I tada radi na bilo kojoj mreži.
Dva uređaja mogu istovremeno, a ukupno 5 uređaja.
Da l' je mts ili neki minor ISP potpuno nebitno.

EON u sklopu nekog SBB paketa nije usluga koju si posebno platio,
nego je deo te pretplate.
Ako neko ima neki SBB trio paket, onda nema razloga da mu ne radi EON sa svim kanalima,
(jer već u sklopu trio paketa imaš SBB internet)
koji su deo ponude paketa koji već imaš ili barem onaj Start ili osnovni kako li ga već zovu.
E, sad ako si SBB trio korisnik i registrovao si nekih 5 uređaja na kojima imaš EON, ali ti recimo
mobilni, tablet, laptop radi negde van SBB interneta, onda nema ništa od celokupne ponude, posebno ne na MTS internetu.
Telenor internet je friendly zato što postoji saradnja između SBB i Telenora.
Jedno vreme se pričalo da će norvežani prodati Telenor vlasniku SBB.
Ukoliko imaš SBB D3i uslugu, poput mene, onda ti je u sklopu te usluge omogućen EON,
ali sa restrikcijom na najveći deo ISP, posebno na konkurentski MTS internet,
gde ne možeš da gledaš SBB ekskluzivu u vidu SK, Top kanala i štatijaznam šta još ne.
 
Poslednja izmena:
Lepo objašnjeno.

Ako je bitno da može da se gleda sa bilo koje mreže najbolje rešenje je postaviti kući (sa SBB internetom) ruter sa opcijom VPN servera i onda se pre puštanja EONa uspostaviti VPN vezu sana kućnom mrežom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I na samsungu proradio video klub... Samo što je sav sadržaj SD [emoji848]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Lepo objašnjeno.

Ako je bitno da može da se gleda sa bilo koje mreže najbolje rešenje je postaviti kući (sa SBB internetom) ruter sa opcijom VPN servera i onda se pre puštanja EONa uspostaviti VPN vezu sana kućnom mrežom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Imaš li neki predlog koji ruter uzeti, i recimo koji androd box je odličan za EON?
 
@nickpop
Hvala na odgovoru, tek kad sam postavio pitanje, video sam da je bilo price o ovome. Problem je sto sam se ja cuo sa nekim iz korisnickog servisa koji mi je objasnio da nema razlike izmedju ove usluge za korisnike trio gold paketa i zasebnog paketa. Danas sam razgovarao sa nekim malo upucenijim koji mi je potvrdio ovo sto si ti napisao.
 
Što se tiče vpn-a, ja kod kuće imam qnap nas koji ima vpn server aplikaciju. Kad je potrebno, nakačim telefon na vpn do kuće i tako gledam sve što imam u paketu. Evo u nedelju gledao f1 iz Grčke na SK.
 
Ja recimo zahvaljujuci vpn-u vec godinu dana u Slovackoj pratim sve kanale.
 
Gledate na android boksovima ili na telefonima?
Da li qnap ima opciju da se svakom korisniku dodeli tačno definisan protok,ako ime više nas, koji bi koristili isti vpn,glupo mi da dižem vpn samo za mene[emoji2]
 
Da,da ,mora tu da ide Mikrotik.Koji model ti imaš?
Treba mi u paru i neki Android boks za EON,i naravno da ima opciju za pristup VPN-u i Lan port.
 
Gledate na android boksovima ili na telefonima?
Da li qnap ima opciju da se svakom korisniku dodeli tačno definisan protok,ako ime više nas, koji bi koristili isti vpn,glupo mi da dižem vpn samo za mene[emoji2]

Verovatno nemaš dovoljno upload-a ni za sebe jednog a ne za više vas da cepa istovremeno 7 Mbps stream...
 
Imam više nego dovoljno,bar za deset EON-ovaca[emoji2],nego dajte neki predlog za Mikrotik ruter i android boks[emoji108]
 
Poslednja izmena:
@HDMI:

Paket koji ima moj drugar je 300/50..

Malo je to za 10x HD stream (EON 7 Mbps stream ne radi kako treba na 10 Mbps ADSL-u u sklopu Box paketa [znači nije ~8.5 nego je baš 10 Mbps] nego secne na svakih 15-ak sekundi).

A pošto si već kukao da EON TV ne radi kako treba na nVidia Shield (koji je za 2 klase bolji od "kineza") ne znam šta bi ti preporučili... Šta god da kupiš nemaš garanciju da posle nekog update-a EON aplikacije opet neće da te dočeka crn ekran, da prestane da reaguje na daljinac... i da to bude to. Jesi testirao EON na tom "problematičnom" Shield-u nakon što se updatuje na Oreo?

A za Mikrotik, pa npr hap AC, da budeš koliko toliko future-proof
 
Ima nekoliko 300/50 paketa[emoji2]
Na Shieldu ne radi EON TV,ali klasičan EON razbija.EON TV je radio ,a onda je izašao neki blesavi apdejt za EON TV pa više ne radi.
Glupo je kupovati Shielda samo zbog EON-a,zato mi treba nešto jeftinjje, a da znam da pouzdano radi kako treba.Klasičan EON je valjda na 4Mbps?.Na Shieldu je prva verzija firmvera ,tamo iz godine kada se prvi put pojavio,2015-te[emoji2],nije do sada bilo razloga da se išta apdejtuje.Surf,kodi,youtube,sve radi za desetku.
 
Poslednja izmena:
Ima nekoliko 300/50 paketa[emoji2]
Na Shieldu ne radi EON TV,ali klasičan EON razbija.EON TV je radio ,a onda je izašao neki blesavi apdejt za EON TV pa više ne radi.
Glupo je kupovati Shielda samo zbog EON-a,zato mi treba nešto jeftinjje, a da znam da pouzdano radi kako treba.Klasičan EON je valjda na 4Mbps?.Na Shieldu je prva verzija firmvera ,tamo iz godine kada se prvi put pojavio,2015-te[emoji2],nije do sada bilo razloga da se išta apdejtuje.Surf,kodi,youtube,sve radi za desetku.

Baš zbog EON TV-a sam u februaru uzeo W95 2/16, stigao sa sw-om 704. Od tada update-ovan na 706, 707 i 708. Nisam siguran koliko je od tada izašlo EON verzija za tv, uvek sam update-ovao na najnovije. Skoro svaki dan ga koristim zbog premotavanja hd kanala, nikad nisam imao problema.
 
@hdmi
Iskreno, pojma nemam za qnap. Video sam da ima app za vpn, namestio parametre i sve radi. Napredne funkcije nisam ni pogledao, treba mi najviše kad sa mts ili orion neta hoću da pogledam nešto od SK ili drugih sbb-exclusive kanala.
Mogu da pogledam kad se vratim sa letovanja (za 10ak dana).
 
Može i tp link TL-WDR4300 sa dd-wrt. Mada nisam probao više istovremenih sesija, verovatno će za to trebati nešto jače. Bitan uslov: ruter na kome je podignut vpn ne sme biti iza cg nat-a.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vrh Dno