Šta je novo?

Elektronske licne karte

e ljudi danas sam dobio licnu katru i fazon dobio sam 2 koferta :d

i u prvom LK a u drugom neki PIN kod gde ima USER: i PASSWORD:

za sta ovo sluzi i kako se koristi posto nigde ne pise nista vezano za koriscenje
pise samo da su to povereni podatci xD

Te pin kodove su vam dali da bi mogli ovde da ih objavite. Otvorićemo jedan thread gde mogu ljudi da ostave svoje user-pass kombinacije da vidimo ima li istih ili su svima dali različite.
 
Polako, Silver, počeće ljudi stvarno da objavljuju.

Kikibgd, vidim da si iz Zemuna. Koliko si čekao da preuzmeš LK? Koja je procedura?
Od više ljudi sam čuo žalbe da se i na preuzimanje LK čeka baš dugo. Satima. Prvo daš papirić, pa čekaš da dođeš na red da ti kažu da li je LK stigla. Ljudi uđu po LK i ostanu po 10min. O čemu se radi?
 
Polako, Silver, počeće ljudi stvarno da objavljuju.

Kikibgd, vidim da si iz Zemuna. Koliko si čekao da preuzmeš LK? Koja je procedura?
Od više ljudi sam čuo žalbe da se i na preuzimanje LK čeka baš dugo. Satima. Prvo daš papirić, pa čekaš da dođeš na red da ti kažu da li je LK stigla. Ljudi uđu po LK i ostanu po 10min. O čemu se radi?

Ja sam cekao mozda nekih 20ak min dok ona tetka nije izasla i pitala da li neko ceka za preuzimanje, ali to je bilo dosta ranije. Sad ne znam kakva je situacija posto se dobijaju ti papirici tacnije ne znam da li ih dobijajaju i ovi sto samo podizu licnu. Prilikom preuzimanja se potpisuje nekoliko papira i daje se otisak prsta jos jednom, zasto pojma nemam.
 
Ma vi Beograđani nemate pojma :) U Novom Sadu je izdavanje pasoša i ličnih karata izdignuto na jedan viši informaciono-administracijski-kulturološki nivo. Lepo dodjes uvece u 20.00h kad se staje u red, izvadis soma dindži i iznajmis dezurnog penzionera koji ce da ceka za tebe do 7 ujutru kada ti preuzimas mesto u redu. Ne znaš dal je smešnije il tužnije. Na opštinu od skoro 400000 ljudi izdaju 30 l.k. dnevno :wall:
 
Poslednja izmena:
u Zemunu kada sam predavao za pasos, ljudi koji su dosli po gotovu LK su stajali u istom redu ko i ovi sto su predavali za istu.

neki plavac koji je ulazio, ljudi ga pitali da im samo proveri - pitao je samo za dve osobe, kojima je bilo gotovo, ali su i dalje morali da cekaju na svom mestu u redu da bi je podigli.
 
Prednost malog grada:
U Pirotu nema neke prevelike guzve, ali ipak ima nesto, sad su tek poceli salteri raditi od 08-20h
1. prijavis se na salter (ceka se do pola sata),
2. zakazu ti kad da dodjes u naredna 2-3 dana
3. procedura akvizicije traje 20-30 minuta
4. pozovu te kad bude gotova LK telefonm
5. urucenej, i aktivacija sa tim PIN kodovima traje 10-15 minuta

glupo i komplikovana ali je tako
 
Poslednja izmena:
samo jedan mali info a propo crvenih pasosa.
ne treba se zaletati, jer vlasti Holandije NE PRIZNAJU pasos crvnee boje!
Naime, neko od onih 204 koji su prvi dobili pasos, zatrazio vizu Holandije, i ovi ga odbili sa komentarom da priznaju samo plavu putnu isprtavu gde pise Jugoslavija sve dok se i pslednji takav pasos ne zameni...
I posle neko prica o tome da treba povuci ambasadore iz zemalja koje su priznale Kosovo... Ko ce bre da stane u odbranu ovog najnovijeg "suvereniceta" :)
pa zato pamet u glavu ako vadite pasos, prvo u ambasadu pa pitajte da li priznaju doticni dokument...
 
Prednost malog grada:
U Pirotu nema neke prevelike guzve, ali ipak ima nesto, sad su tek poceli salteri raditi od 08-20h
1. prijavis se na salter (ceka se do pola sata),

To sa prijavom funkcioniše i u SM, koliko sam čuo, što je odlično....za one koji žive tamo :roll:
 
Poslednja izmena:
Te pin kodove su vam dali da bi mogli ovde da ih objavite. Otvorićemo jedan thread gde mogu ljudi da ostave svoje user-pass kombinacije da vidimo ima li istih ili su svima dali različite.

Hahahahhahahaha! Bogi! Kralju! :smash::smash::smash:
 
samo jedan mali info a propo crvenih pasosa.
ne treba se zaletati, jer vlasti Holandije NE PRIZNAJU pasos crvnee boje!
Naime, neko od onih 204 koji su prvi dobili pasos, zatrazio vizu Holandije, i ovi ga odbili sa komentarom da priznaju samo plavu putnu isprtavu gde pise Jugoslavija sve dok se i pslednji takav pasos ne zameni...
I posle neko prica o tome da treba povuci ambasadore iz zemalja koje su priznale Kosovo... Ko ce bre da stane u odbranu ovog najnovijeg "suvereniceta" :)
pa zato pamet u glavu ako vadite pasos, prvo u ambasadu pa pitajte da li priznaju doticni dokument...
znaci da vlasti holandije ne priznaju ni pasos crne gore.
 
Te pin kodove su vam dali da bi mogli ovde da ih objavite. Otvorićemo jedan thread gde mogu ljudi da ostave svoje user-pass kombinacije da vidimo ima li istih ili su svima dali različite.

ha ha ha
hvala na odgovoru


ali sto je najsmesnije nisu napisali za sta sluzi

rece mi neko da je to da mozes da porucis neke papire preko neta i za jos neke zajebavancije

Polako, Silver, počeće ljudi stvarno da objavljuju.

Kikibgd, vidim da si iz Zemuna. Koliko si čekao da preuzmeš LK? Koja je procedura?
Od više ljudi sam čuo žalbe da se i na preuzimanje LK čeka baš dugo. Satima. Prvo daš papirić, pa čekaš da dođeš na red da ti kažu da li je LK stigla. Ljudi uđu po LK i ostanu po 10min. O čemu se radi?

ja sam isao direktno u ljermontovu tamo dosao odma usao i odma mi uzeli otiske
to je bio petak(oko 18:30) a u ponedeljak sam uzeo LK znaci 1 dan ako ne racunas vikend
 
Poslednja izmena od urednika:
ja sam isao direktno u ljermontovu tamo dosao odma usao i odma mi uzeli otiske
to je bio petak(oko 18:30) a u ponedeljak sam uzeo LK znaci 1 dan ako ne racunas vikend


Čekaj, Ovo se odnosi na preuzimanje LK za koju si podneo zahtev pre izvesnog vremena ili si u petak podneo zahtevu, u ponedeljak dobio LK? Tek tako, niko te nije najavio?
 
dosao u petak oko 18:30 u ljermontovu pokucao na vrata(2 sprat) sa papirima zena otvorila vrata uzela otiske i sve to. i u ponedeljak me zvali oko 10:10 da dodjem po licnu kartu
znaci niko nije preporucio itd.
 
E posto su mi danas maknuli novčanik sa ličnom, moraću da izvadim novu. To mi, doduse, nije prioritet, prvo sam jurio do banke da blokiram karticu :S:

Kako ide procedura, da li mora u Ljermontovoj, ili moze i u mom SUPu?
 
Verovatno da može u tvom SUP-u...
Nema razloga da ne može.
 
E posto su mi danas maknuli novčanik sa ličnom, moraću da izvadim novu. To mi, doduse, nije prioritet, prvo sam jurio do banke da blokiram karticu :S:

Kako ide procedura, da li mora u Ljermontovoj, ili moze i u mom SUPu?

Najbrže je da prvo u matičnoj Policijskoj Upravi koja ti je izdala LK popuniš izjavu o izgubljenoj/nestaloj LK, ostalo će ti tamo objasniti.
Nemaš vajde od Ljermontove.
 
krastavac, računam da nemaju svi tu fensi opremu za čipovanje :)

Najverovatnije idem sutra, pa ću već da vidim šta treba da radim.

Savet: čuvajte džepove kad vadite izvode i ostale potvrde po opštinama, očigledno ono obezbeđenje baš i ne tera strah u kosti lopovima :wall:
 
Meni su u SUP-u Zemun rekli da se više ne daje ta izjava da je LK izgubljena, već čim se podnese zahtev za nova dokumenta, stara se smatraju nevažećim.

To je info koju sam dobio, ali je moja dokumenta našla jedna žena iz gradskog zelenila i vratila mi, pa nisam morao da isprobavam ispravnost gore navedenih informacija.
 
kad je rec o izgubljenim dokumentima, za pasos je vazilo da u sluzbenom glasniku moras da prijavis da ti je pasos izgubljen/ukraden. Za licnu kartu ne znam proceduru. Svakako je bolje vaditi u maticnom supu, ali se za nove licne karte termini se zakazuju. Bar je tako na Zvezdari bilo i bila je guzva sredinom jula......
 
koliko sam video na sajtu mup-a, mora i za ličnu, ali nikad nisam čuo da je neko to zaista uradio :D
 
UK ID card cloned in 12 minutes

Da osvežimo temu nečime što je bilo samo pitanje vremena kada će se desiti:

Više na: Daily Mail
 
I sada ce svim protivnicima 'cipizacije' biti lakse jer mogu da kazu - "eto jesmo rekli!".... sjajno :S:
 
Poslednja izmena:
O da, stize veliko: "TOLD YOU SO" :D

Salu na stranu, jeste kulturnije ovako, ali sam licno uvek skeptican prema necemu sto ima podatke na cipu, ko zna kakvih ludaka ima i pitanje je da li ce ikada biti potpuno sigurne, ali ono "I'm a terrorist shoot on sight" LOL :d
 
Poslednja izmena:
Ta i tako napravljena falsifikovana ID u upotrebi moze da bude samo 3 minuta, ili manje od 200sekundi (kod nas).

A uskoro ce biti 0 sekundi. jer se krajem godien uvodi Extended Strong Security Certificate kao standardni drzavni servis .
 
Poslednja izmena:
Kad vec pricamo o elektronskim licnim kartama mene zanima da li je nesposobna drzavna birokratija mozda postala malo sposobnija pa smanjila redove i cekanje za LK/pasos ili jos uvek vazi onaj princip devedestih za ulje i brasno - ushtekaj se u 3 ujutro ispred MUP-a, upisi se u neku knjigu da bi bio primljen za 2 nedelje, cekaj 2 nedelje, dodji u 5 ujutro da predas dokumenta, cekaj 2 meseca, dodji u 3 ujutro opet da se upises da bi dosao u 5 popodne da bi ti rekli da sistem nije radio i da si ti na redu u 8 i onda nakon 3 dodatna sata cekanja dobio svoja prokleta dokumenta? :)
 
Zaboravio si i FT1P kad stignes na red na salter.
 
Kad vec pricamo o elektronskim licnim kartama mene zanima da li je nesposobna drzavna birokratija mozda postala malo sposobnija pa smanjila redove i cekanje za LK/pasos ili jos uvek vazi onaj princip devedestih za ulje i brasno - ushtekaj se u 3 ujutro ispred MUP-a, upisi se u neku knjigu da bi bio primljen za 2 nedelje, cekaj 2 nedelje, dodji u 5 ujutro da predas dokumenta, cekaj 2 meseca, dodji u 3 ujutro opet da se upises da bi dosao u 5 popodne da bi ti rekli da sistem nije radio i da si ti na redu u 8 i onda nakon 3 dodatna sata cekanja dobio svoja prokleta dokumenta? :)

nisi cuo? od ovih vrucina - pada im sistem non-stop. umesto 10minuta po coveku, to izdaje na pola sata, sat.

eh da, spiskovi pre otvaranja vrata u 8 ujutru, ne vaze kada se prodje kroz vrata MUPa
 
Kad vec pricamo o elektronskim licnim kartama mene zanima da li je nesposobna drzavna birokratija mozda postala malo sposobnija pa smanjila redove i cekanje za LK/pasos ili jos uvek vazi onaj princip devedestih za ulje i brasno - ushtekaj se u 3 ujutro ispred MUP-a, upisi se u neku knjigu da bi bio primljen za 2 nedelje, cekaj 2 nedelje, dodji u 5 ujutro da predas dokumenta, cekaj 2 meseca, dodji u 3 ujutro opet da se upises da bi dosao u 5 popodne da bi ti rekli da sistem nije radio i da si ti na redu u 8 i onda nakon 3 dodatna sata cekanja dobio svoja prokleta dokumenta? :)

Ne. Only got worse..
 
Kad vec pricamo o elektronskim licnim kartama

Dodjes ujutru, izmedju 7 i 8h, upise te pandur na spisak za taj dan u neki od termina od 8-19h (bar na NBg je tako); dodjes taj dan u zakazano vreme; predas papire itd; za 15-20 dana (u praksi 3 nedelje) dodjes ponovo izmedju 7-8h; zakazaes se za taj dan i u zakazano vreme dodjes da podignes papire :D
Ako dodjes prekasno ujutru, a ima puno ljudi, ljubazni policajac ti kaze "Nema vise mesta danas, dodjite sutra da zakazete!" :D - kad sam podizao ja sam bio poslednji zakazan za taj dan, iza mene ostalo 30ak ljudi "za sutra"...
Naravno, kasnjenja se podrazumevaju: grupa u 15h pocinje tek oko 15:30 ili 16h, itd...
Ako ti dokumenta (tj. znam za pasos, ne i za LK) trebaju hitno, kad predajes napisi i molbu (treba ti za skolovanje u inostranstvu, sluzbeni put, blabla), ako ti odobre bude sve brze gotovo (~7 dana) + podizes na salteru (nema ponovnog zakazivanja, cekanja itd).

Sve ovo je bilo pre 2-3 nedelje, i kazem opet, vazi za Novi Beograd (mup kod Opstine).
 
Nazad
Vrh Dno