Šta je novo?

Elektronske licne karte

evo šta je neophodno od dokumenata za pasoš R. Srbije
A. ukoliko nemate novu ličnu kartu:

1. izvod iz matične knjige rođenih (ne stariji od 6 meseci)
2. uverenje o državljanstvu (ne starije od 6 meseci)
3. pasoš čiji je rok važenja istekao ili ne može više služiti svojoj nameni
4. fotografija veličine 5,00 x 5,00 cm
5. lična karta na uvid radi utvrđivanja identiteta podnosioca zahteva
6. uplata za obrazac pasoša u iznosu od 2.000,00 dinara; primalac: NBS - Zavod za izradu novčanica i kovanog novca; račun: 980-333-07, poziv na broj 07007965
7. uplata za taksu u iznosu od 170,00 dinara; primalac: republička administrativna taksa; žiro-račun: 840-74222-1843-57, poziv na broj za opstinu

B. ukoliko imate novu ličnu kartu:
1. lična karta Republike Srbije
2. pasoš čiji je rok važenja istekao ili ne može više služiti svojoj nameni
3. uplata za obrazac pasoša u iznosu od 2.000,00 dinara; primalac: NBS - Zavod za izradu novčanica i kovanog novca; račun: 980-333-07, poziv na broj 07007965
4. uplata za taksu u iznosu od 170,00 dinara; primalac: republička administrativna taksa; žiro-račun: 840-74222-1843-57, poziv na broj za opstinu
 
Da li se zna ko crta ove formulare itd za drzavu?

Ovo ko je nacrtao, verovatno je tek diplomirao u vrticu.

Vrhunska je stvar sto su stavili, umesto primerak, SPECIMEN. :D

Specimen ovde.

Btw
pogledajte sliku i pogledajte ime i prezime. :D
Mogli su barem to da 'sastave'.
 
Poslednja izmena:
Ovo je mnogo ali mnogo ruzna, mislim LK :zgran:
Mene sramota da ovo izvadim, a moracu jednoga dana.
 
Nisam sve čitao al imam jedno pitanje.
Da li su se setili konačno da stave npr. krvnu grupu na tu ličnu kartu?
 
Da ako ti odes u dom zdravlja, izvadis krv i platis potvrdu pa im doneses na noge.
 
sto bih to radio ako vec znam svoju krvnu grupu.
 
U slucaju neke hitno potrebne intervencije, recimo, situacija u kojoj ti prosto nisi u mogucnosti da kazes koja si grupa?
 
Poslednja izmena:
nisi me razumeo... sto moram da vadim krv ponovo ako sam vec to radio i znam koja mi je krvna grupa. dovoljno je da im kazem i da mi to ubace. ili i za to treba nesto ne starije od 6 meseci, jer eto mozda vise nisam ta krvna grupa.
 
Poslednja izmena:
Slazem se ja sa tobom ali ti si 1 a onih koji znaju ili misle da znaju je jos par miliona. Bar 60% njih ima krivu informaciju o tome... dalje zakljucak mozes da izvedes sam.
 
zavrsio sam sa podnosenjem za novi pasos.
ukratko da remiziram: keva mi je sa dokumentima dosla pre 07:00 ispred MUPa Zemun
upisala se na neki interni spisak - kojeg posle niko nije interesovao ni pisljivog boba
domogla se vrata oko 09:00 i zvala mene da dojem u red.
oko 09:15 zauzimam svoje mesto u redu - bio sam cetvrti
oko 10:10 ulazim i zavrsavam za 15 minuta. potrudio sam se da budem ljubazan (za razliku od raspolozenja ispred vrata) i na tu ljubaznost mi je normalno uzvraceno.
pasos, ako ne bude nekih zastoja, dobijam za 30 dana - dolazim i stajem u red za podizanje pasosa.

Ispred mene je bio stariji bracni par, koji je pre mesec dana izvadio novu licnu kartu, a sada su stali u red za nov pasos,
Oni ne putuju nigde, a pasos vade jer im uskoro istice uverenje o drzavljasntvu, pa greota da se ne iskoristi.
na moje pitanje da li znaju da im ako imaju novu licnu kartu to ne treba - dobio sam odgovor da su uverenje platili 700dinara i "bogami, ima da ga iskoristimo do kraja !!!"
... na stranu da ih nov pasos kosta 2170din...

Evropo, hir aj kam, hir aj go...
 
Jesu ti tražili i izvod iz matične knjige rođenih? Po mom shvatanju citata sa sajta MUP-a, nije potreban, pa me zanima..
 
nisi me razumeo... sto moram da vadim krv ponovo ako sam vec to radio i znam koja mi je krvna grupa. dovoljno je da im kazem i da mi to ubace. ili i za to treba nesto ne starije od 6 meseci, jer eto mozda vise nisam ta krvna grupa.

Naravno da neće upisati krvnu grupu na osnovu onoga što im kažeš
 
Poslednja izmena:
Da li se moze odneti knjizica dobrovoljnog davanja krvi, na kojoj jasno pise krvna grupa?
 
Nije li logično direktno pitati zadužene "organe" umesto raspredati šta jeste, "može" biti ili nije potrebno?

U SUP-u gde se vadi lična karta se sve lepo pita i zaposleni objasne... Nema potrebe za razmenom poluinformacija.
 
Odusto od chipa poshto su mi rekli da ako ga sad naruchim doci ce u oktobru. Meni su akcije bitnije krastavac :)

Za ljude koji su rodjeni i opshitni savski venac, za naruchivanje matichnog broja i uverenja o drzavljanstvu

http://www.savskivenac.org.yu/start.php?pageid=6

Napomena da stavite da upisujete fakulet zbog troshkova koji iznose 150-200 din

Cheka se dan-dva i stize na gajbu
 
i kosta 250din po papiru. 500din vise, nije malo.
 
Odusto od chipa poshto su mi rekli da ako ga sad naruchim doci ce u oktobru. Meni su akcije bitnije krastavac :)

Za ljude koji su rodjeni i opshitni savski venac, za naruchivanje matichnog broja i uverenja o drzavljanstvu

http://www.savskivenac.org.yu/start.php?pageid=6

Napomena da stavite da upisujete fakulet zbog troshkova koji iznose 150-200 din

Cheka se dan-dva i stize na gajbu

ja isto vadim licnu kartu zbog budjavih akcija,izgubio sam je pre 3-4 godine i sve sam zavrsavao sa dozvolom ali sam izgubio i nju a rok za akcije polako istice :D
izvadio sam "staru" licnu kartu za pola sata (bice gotova za 5-6 dana),od dokumenata sam imao samo indeks (opstina stari grad),ne treba drzavljanstvo,izvod iz maticne knjige i sl...
 
Poslednja izmena:
Jesu ti tražili i izvod iz matične knjige rođenih? Po mom shvatanju citata sa sajta MUP-a, nije potreban, pa me zanima..

treba, ako imas staru LK

RCW je napisao(la):
Nije li logično direktno pitati zadužene "organe" umesto raspredati šta jeste, "može" biti ili nije potrebno?

U SUP-u gde se vadi lična karta se sve lepo pita i zaposleni objasne... Nema potrebe za razmenom poluinformacija.

Pogledaj malo iznad, ja sam prepisao iz MUPa sta tacno treba za nov pasos

BTW, juce/prekjuce su dodali i na zvanicnom sajtu potrebne informacije
Click!
 
ala smo mi savremen narod pa nam trebaju el. licne karte, po meni globalna zavera :wall:
 
Nije li logično direktno pitati zadužene "organe" umesto raspredati šta jeste, "može" biti ili nije potrebno?

U SUP-u gde se vadi lična karta se sve lepo pita i zaposleni objasne... Nema potrebe za razmenom poluinformacija.

Vidiš, Ronnie, mislim da nije. Pažljivo proičitaj šta piše ovde, vezano za potrebna dokumenta za pasoš (stari!). Mislim da je jasno da izvod iz MKR nije potreban (osim za decu). Ali, opet, TRAŽE.

Drugi primer: Za prijavljivenje za besplatne akcije, jedan od (samo!) pet zakonskih uslova je da dokažeš da si upisan u birački spisak. Kada glasaš, to možeš i uz pasoš (čak i vozačku!). Pošta u Pohorskoj: ISKLJUČIVO lična karta. Pasoš - nikako.

Na žalost, zaduženi "organi" ne sprovode uvek zakon, rade kako im se hoće. I to ne svuda isto, zavisi kako, valjda, načelnik odluči...
 
Ovo mi nikada kod nas u Srbiji nije bilo jasno (?!?!???!?!?!??!?!?!?!?!?!)

1. izvod iz matične knjige rođenih (ne stariji od 6 meseci)

Zasto ne stariji od 6 meseci.....da nisam mozda mogao ponovo da se rodim ?!?!?!?! :wall::wall:

:mad::wall::wall::wall::wall::wall::mad:
 
Poslednja izmena:
6 miliona gradjana koji moraju da imaju novu licnu kartu x 300 dingosa (ilit 4 Jura) za uverenje = 24 miliona Evritja od vernih gradjana....

na to dodaj jos koji milion od pasosa i eto ti...

... Zato ne stariji od 6 meseci...
 
Nije vezano samo za LK ili pasos. Upis u osnovnu, srednju, fax, vozacki... :)
Normalno da nece da predju na eUpravu iz razloga sto bi mnogo manje zaradjivali.
 
Naravno da neće upisati krvnu grupu na osnovu onoga što im kažeš
da inace cu da lazem za krvnu grupu, pa ne daj boze ako bude trebalo, umrecu pri transfuziji pogresne krvi. mada to se lako dopise flomasterom :)
 
Mora, taksa, potvrda, taksa, taksa... ;) mozes ti i da slazes na potvrdi, ali taksa, taksa, taksa ;)
 
mislis harac :)
 
pa kad zagusti pre ce procitati to napisano flomasterom nego ocitati citacem kartica :D
 
e ljudi danas sam dobio licnu katru i fazon dobio sam 2 koferta :d

i u prvom LK a u drugom neki PIN kod gde ima USER: i PASSWORD:

za sta ovo sluzi i kako se koristi posto nigde ne pise nista vezano za koriscenje
pise samo da su to povereni podatci xD
 
Valjda ako budes radio nesto online [vadio neku potvrdu] radi autentifikacije ... otom potom
 
Nazad
Vrh Dno