Šta je novo?

Električni brijač - preporuka

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav kolege...

Poslednjih četiri godine nosim bradu koju samo trimujem...

Međutim pomalo se posedelo, pa sam rešio da se obrijem (a i žena mi zvoca godinama za jbn bradu)...

Oduvek sam mrzeo da se brijem, i sad mi posle ovolikog perioda bez brijanja izgleda nezamislivo da se ponovo "gulim" žiletima (nebitno da li old skul, Gillette sa tri ili pet oštrica)...

Zato gledam neki električni kupim, jer mi deluje da mi je bolje svaki radni dan da manem i prozujim dva minuta preko lica, nego da sapunjam, gulim, posečem se i sl.

Da li neko ima preporuku, da je dostupan kod nas i da je lično testirao...

Naravno da je dobar i jak motor, da ne čupa, da bude glatko i ravnomerno...

Hvala
 
Ok hvala...
Nije ovo neki od njihovih kvalitetnijih modela, više entry Wahl model, spram toga i korisničko iskustvo pri upotrebi...
Od starta me nervirala, čekao sam samo povod da je zamenim...
 
Ok hvala...
Nije ovo neki od njihovih kvalitetnijih modela, više entry Wahl model, spram toga i korisničko iskustvo pri upotrebi...
Od starta me nervirala, čekao sam samo povod da je zamenim...
Да није Wahl taper ? Видео сам да праве неке јефтине моделе. Некада је Wahl super taper био веома јефтина машина, али то је било јако давно пре више од 10 година. После су повећали цену у еврима.
Ако се предомислиш однеси је за сваки случај код неког профи фризера, можда да имаш за резерву ?
 
Да није Wahl taper ? Видео сам да праве неке јефтине моделе. Некада је Wahl super taper био веома јефтина машина, али то је било јако давно пре више од 10 година. После су повећали цену у еврима.
Ако се предомислиш однеси је за сваки случај код неког профи фризера, можда да имаш за резерву ?
Ovaj je
Realno ova mala na baterije je neupotrebljiva...
 
Nije da je bitno sada, to su neke niže serije Wahl, ono što se viđa po salonima se kupuje na drugim mestima i potpuno su drugi modeli u pitanju.
 
i da je donja oštrica malo ispod gornje
Donja ostrica (ona koja ide uz kozu), treba da bude iznad (ispred) gornje. Primer: kada bi ostricu pod uglom od 90 stepeni postavio na kozu, izmedju koze i gornjeg seciva, razmak traba da bude ~1-2 mm. Iz nekog razloga sam pretpostavio da imas super taper, koja je odlicna, ali vidim da je u pitanje drugi model, mada mi se cini da se podesava slicno/isto. U svakom slucaju, nadam se da ce Philips da ti bude ok...
 
Baš ovako kao na klipu s' tim što kod tih, da kažem neprofesionalnih mašinica, pogrešnim podešavanjem vrlo lako istupiš oštrice i tu je kraj

 
Donja ostrica (ona koja ide uz kozu), treba da bude iznad (ispred) gornje. Primer: kada bi ostricu pod uglom od 90 stepeni postavio na kozu, izmedju koze i gornjeg seciva, razmak traba da bude ~1-2 mm. Iz nekog razloga sam pretpostavio da imas super taper, koja je odlicna, ali vidim da je u pitanje drugi model, mada mi se cini da se podesava slicno/isto. U svakom slucaju, nadam se da ce Philips da ti bude ok...
Tako je i urađeno, samo što ja donja zovem onu koja je bliže mašinici, a gornja ona koja ide gore na nju (uz kožu što ti kažeš)...

Hvala.

@nuk nisam ništa pogrešno podesio, ali oštrice ne šišaju kosu, ali ne verujem da su tupe jer baš moraš pažljivo da rukuješ njima da ne posečeš ruku/prst kad ih skidaš...
Čitao sam da premalo ili previše ulja može da prouzrokuje da oštrica ne seče... Baš iz tog razloga nemam više nameru da se sa ovim zezam i da svakom šišanju prethodi neko podešavanje da bi mašinica radila. Treba mi nešto što samo uključim u struju i startujem...
 
...
Sad sam uzeo ovaj Philips jer nabasah na ovaj post.

Pišem utiske kad stigne...
Pa da napišem utiske posle četiri korišćenja.
Za moje portrebe par korišćenja u toku meseca ova Philips mašinica je mnogo bolja od ove Wahl koju sam imao.
Ne štipa kožu (ne pravi posekotine), ne čupa, nema onih plastičnih nastavaka već je dužina sečenja elegantno rešena podešavanjem oštrica na samoj mašinici (što je zanimljivo ima i parne i neparne popularnije dužine sečenja) i još su oštrice samooštreće i samopodmazujuće (to nisam za sad mogao da proverim ali ajd da verujem specifikaciji). Baterija drži 75min, ali dobra stvar je da nakon toga mašinica uredno radi i na kablu.

Za sad sam prezodovoljan, i ako neko planira da kupuje mašinicu za šišanke od mene preporuka.
 
Gde mogu da pronađem pločicu za brže čišćenje? Da li neko od Vas prodaje? Za series 5000.
 

Prilozi

  • IMG-d5fe47c9ec1c97954ce23af507415801-V.jpg
    IMG-d5fe47c9ec1c97954ce23af507415801-V.jpg
    5 KB · Pregleda: 30
  • Screenshot_20230920_101502_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230920_101502_com.android.chrome.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 30
Треба ми нека препорука за бријач који може да обрије лице приближно нули(класичним жилетима, мач 3,5 и осталим), ако може /има додатке за бријање тела, носа итд то је додатни плус, али примарно је да може да скрати браду приближно класичним жилетима...
Читајући тему и гледајући нешто, видим да су неки задовољни са :
  • Phillips One Blade
  • Remington
  • Phillips All in One 5000
Цена до 8 000,мада може и више ако је квалитет у питању јер хоћу нешто одлично како бих смањио иритације коже од силног бријања...
 
Da li neko ima iskustva sa trimerom Philips Mg7736/15, najvise me interesuje za brijanje dlaka u donjoj zoni, kako se pokazao da li sece ili sve prolazi glatko.Video sam novu reklamu pa me je zainteresovalo.
 
Odradiće posao ali će i da štipa gde ne treba...ako ti treba trimer samo za to ili za telo, Philips BG5020/15 iz Bodygroom serije je prava stvar, ili BG3015/15 ako bi jeftinije, ta serija je predviđena baš za to.
Multigroom serija (MG modeli) su više univerzalni, za generalno šišanje mada imaju i dodatke za lice i telo. Čak bi OneBlade verovatno bio zgodniji za međunožje od MG modela...
 
Svaki sa litijumskom baterijom konkretno, bude, OB 360 osnovni model bude često na akciji za 4000 čak i manje i ništa mu ne fali za te pare, seče svaku dlaku bez problema
 
Koji ono bese model od OneBlade je dobar (mislim zbog baterije itd...)
Modeli sa Li-ion baterijama i 360 glavama, od QP2830/20 oznake naviše, ako se dobro sećam.
Taj model je 6500 (na popustu) u Liliju, imaš noviji QP6541/15 sa boljom baterijom za 8400 naviše i QP6551/15 sa još boljom baterijom, procentualnim displejom za bateriju i torbicom za 10000 naviše...
 
Posle nekoliko meseci moji utisci sa Philips One Blade i nisu nešto ohrabrujući.

Iritacija kože je neminovna ako se brijem na suvo ili samo sa vlažnom kožom. Bolje je sa penom za brijanje i to samo nakon tuširanja, jer se koža dobro navlaži za vreme tuširanja.
Već posle dva-tri brijanja, ona površina na sečivu koja pokazuje da je ono potrošeno je već totalno izbledela. Ako je brada jača onda je prvo skratim mašinicom pe tek onda brijem. Brijem se jednom nedeljno, a kažu da sečivo traje 4 meseca ako se brije dvaput nedeljno.

Kad sve saberem, sa žiletom se obrijem brže, a cela ostala procedura je ista. A ovo sam uzeo da bih se trsio žileta.
 
Žilet je zakon. Problem je kad se ne briješ često pa zarasteš...za te stvari i meni treba trimer, mrzi me da se brijem svakih par dana.
Plus, treba održavati i međunožje, neki nisu ćosavi k'o twinkovi već spadaju u gigachad klasu dlakavosti...
 
@Broker Касниш десетак дана 😂
Ја узео One Blade, и по досадашња 2 бријања :
Добро је што скида браду скоро на нулу као класични жилети, лоше што је длачице на врату јако тешко скинути. Верујем да би боља куповина била онај 360 или неки још скупљи... Послужиће сврси засад.
 
Hvala na savetu, ali sam ipak odlucio da narucim Philips Mg7736/15 iz razloga sto cu i bradu da brijem sa njim, a mozda se koji put i osisam. Kad stigne i probam ga napisacu i neku recenziju..
 
@Broker Касниш десетак дана 😂
Ја узео One Blade, и по досадашња 2 бријања :
Добро је што скида браду скоро на нулу као класични жилети, лоше што је длачице на врату јако тешко скинути. Верујем да би боља куповина била онај 360 или неки још скупљи... Послужиће сврси засад.
Nikad nije kasno. Ja korsitim 360. Ne znam da li je bolji al kolje po vratu :)
 
Rekao bih da niste pohvatali tehniku brijanja sa One Blade. Pisah ranije, da je potrebno vreme privikavanja kroz koje sam i sam prošao.
Ako se posle 2-3 brijanja istrošio skroz sivi sloj, to znači da previše stiskaš ili brijanje traje par sati (opet, zbog loše tehnike).

Ako se duže vreme ne briješ (za one sa jačom bradom to je period od oko nedelju dana), onda pomaže da:
  • makar dan pre brijanja omekšaš kožu tako što namažeš lice nekom masnom kremom (nivea pomada, ne losioni i slično)
  • pred brijanje na suvo lice pređeš peškirom uz dlaku (kako bi se podigla od kože)
  • pre samog brijanja napariš lice (tuširanje, peškir namokren toplom-vrućom vodom)
  • posle brijanja hladna voda da smiri lice i opet neka pomada

Za brijanje je bitno:
  • da se ne pritiska mnogo i da površina brijača naleže u potpunosti na lice (da se ne koristi kao lopata pri sklanjaju snega)
  • da se ide uz dlaku (u drugom prelazu je meni bolje da na nekim delovima priđem tangencijalno)
  • da se zategne koža

Na vratu treba posebno obratiti pažnju na zatezanje kože i smer dlake, jer one svima tu rastu u svim smerovima. Najbolji rezultat mi je dalo okretanje glave na suprotnu stranu od one koju trenutno prelazim, zatezanje kože palcem i kažiprstom (pozicionirsnim na suprotnim stranama) i brojanjem prvo uz dlaku, a onda prelaskom prstima preko te površine i odmah iza njih brijačem malo tangencijalno). Tada brijanje bude baš glatko i bez iritacija.

P.S. Sve ove greške sam pravio lično, dok nisam shvatio kako treba da se koristi.

P.P.S. Ako sa OneBlade ima iritacija na vratu, brijaču sa kružnim oštricama ne prilazite ni u snu.
 
Au brate,al si ga ti absolvirao...

Jel ga koristis na suvo ili koristis sa penom/gelom?

Ja sam recimo pre koristio na suvo,ali me najvise nerviralo sto onda dlacice prste na sve strane,posle sam presao na klasiku, pena/gel i onda nema problema.

Nemam nikakvu posebnu tehniku, jedino pre brijanja toplom/vrelom vodom omeksam malo lice, sta i radim i sa klasicnim brijacem, iritacije nikada nisam imao.
 
Apsolvirao, jer mi se od brijanja koža lica lako iritira. Zato sam i prešao sa običnog žileta na OneBlade. Brijam se isključivo na suvo jer sam video da sa ovakvim načinom prijanja koji sam naveo, nema nikakve razlike ni u iritacije ni u glatkoći brijanja. A na suvo se nešto brže obrijem.

Btijame se iznad lavaboa sa koga sve pomerim pre brijanja, pa se čišćenje svodi na ispiranje lavaboa vodom. Probao sam i onu kao portiklu koja se kači na vrat, pa se lepi na ogledalo (baš za brijanje mašinicama), ali mi više vremena treba to da postavim i posle da sklopim, nego da isperem lavabo.
 
Pozdrav svima, treba mi preporuka za neku soliddnu mašinicu/trimer/brijač a da je povoljan/best buy recimo do oko 100e (ne bi bunio da je jefitiniji),
prvenstveno bi ga uzeo za šišanje na 0-2mm, ali bi se koristio svakako i za dlake po celom telu i povremeno brijanje.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno