Šta je novo?

Električni brijač - preporuka

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav kolege...

Poslednjih četiri godine nosim bradu koju samo trimujem...

Međutim pomalo se posedelo, pa sam rešio da se obrijem (a i žena mi zvoca godinama za jbn bradu)...

Oduvek sam mrzeo da se brijem, i sad mi posle ovolikog perioda bez brijanja izgleda nezamislivo da se ponovo "gulim" žiletima (nebitno da li old skul, Gillette sa tri ili pet oštrica)...

Zato gledam neki električni kupim, jer mi deluje da mi je bolje svaki radni dan da manem i prozujim dva minuta preko lica, nego da sapunjam, gulim, posečem se i sl.

Da li neko ima preporuku, da je dostupan kod nas i da je lično testirao...

Naravno da je dobar i jak motor, da ne čupa, da bude glatko i ravnomerno...

Hvala
 
Jel donose nešto pametno 360 noževi za OnaBlade? Koristim klasičan, nisam primetio da im nešto nedostaje, ali kako treba pazariti nove, da li doplaćivati za 360 pošto vidim da mogu i oni na stare mašine?
Ja koristim 360 i ne vidim nikakvu prednost u odnosu na klasičan. Da bi se oštrica rotirala potrebna je neka sila neprimerena brijanju ičega tako da stvarno ne vidim svrhu iako mora da ima neku. Možda je do mene
 
Koliko vidim sistem kačenja je potpuno isti, smo je ralika što nove oštrice gore imaju taj klizni polukrug(koji deluje mršavo baš). Ali neka me neko isravi ako grešim.
A i razlika u ceni je, 3 komada obična su 3900, a 2 ta sa novom tehnologijom su 3000.
 
Ako neko ima sličan obrazac korišćenja kao ja, da zna, jednu glavu koristim za lice, drugu za telo, i to jednom nedeljno u proseku. I dalje sam na oštricama kupljenim u martu mesecu, i nisu znacajnije otupele. Naravno ko svaki drugi dan trimuje nema sanse toliko.
 
Ako ćeš i glavu da šišaš preporučio bih ti whal balding mašinicu za šišanje, 8300 rsd. Koristim je 3 godine, radi ko sat.

За мало више новца ти препоручујем Moser Primat.
Можеш и браду и косу. Браду не можеш на нулу, али можеш доста кратко. Ако ти не смета што није баш на нулу, препорука за Moser Primat.
Мада и ако се одлучиш за Wahl нећеш погрешити, то су жичане машине (и Wahl i Moser), и јако су квалитетне.
Wаhl - ништа испод Super taper, тај модел или Moser Primat.
Професионалне и квалитетне машине.


Jel imate preporuku za masinicu ili trimer koji moze da skida dlake bas na nulu kao brijac?
Treba mi za bradu i glavu.
 
Ja kupio pre neka dan na nekoj akciji. Meni radi ok. Sisao sam i klince sa dužom kosom bilo je malo muke, ali na kraju odradila posao i ne čupa. Ja se šišam bez uložaka i nije bas nula, ali solidno odradi posao. Za timovanje brade je skroz ok.
Je l baterija traje zaista 100min? Koliko traje punjenje iste? Napisah već, nađoh negde na internetu (skroz neki levi sajt, ne na zvaničnom Braunovom) da 1h punjenja = 100 min rada....pa me zanima realna situacija.
 
Je l baterija traje zaista 100min? Koliko traje punjenje iste? Napisah već, nađoh negde na internetu (skroz neki levi sajt, ne na zvaničnom Braunovom) da 1h punjenja = 100 min rada....pa me zanima realna situacija.
Pazi nisam merio, ali dosta brzo se napunila. Sto se tice trajanja 2 zarasla klinca osisao i mene celavog 2x i još nije prazna od prvog punjenja. 😃.
Sto je važno bar meni je da radi i dok je zakacena na punjač, jet znam da neke starije serije to nisu mogle. Eto nadam se da sam pomogao.
 
upravo razmišljam da naručim one blade, kakva su vam iskustva?
Imas na prethodnim stranama detaljnije objasnjeno, ukratko, moje iskustvo je da je ipak namenjeno slabijim bradama, u koju grupu i sebe svrstavam, i svakako je namenjeno trimovanju, tj skracivanju na najmanju mogucu duzinu, ali ne menja klasican brijac.
 
Ovde ima OneBlade QP6451/15 za 7200, mislim da je dobra cena:
https://www.elbraco.rs/kupi/philips-qp-6541-15-26385

Nisam čuo za ove ali rizikovaću...
Za 1600 više ima QP6551/15 sa za nijansu jačom baterijom i procentualnim prikazom napunjenosti ali nisam siguran da li je vredno razlike u ceni.
I meni se čini da razlika nije vredna doplate, ovo je sasvim dobar uređaj i sa dobrim paketom.

Ima i QP2834/20, za 6k5 dindži, isto litijumska baterija, rezervna oštrica, plus usbA kablić, što je, po meni, zgodna sitnica.
Pardon,
Nije više 6k5, sad je 6k9,
my bad...
 
Jedno pitanje iz ciste znatizelje, da se neko ne oseti prozvanim.
Cemu tolika potreba za bezicnom masinom i stalnim punjenjem, cak neki daju prednost tome sto moze da radi i preko kabla dok se puni.
Nekom logikom svi te trimerske radnje radimo u kupatilu koje uvek ima slobodnih uticnica.

Jedinu prednost vidim u slucaju nestanka struje pa da ne ostane glava, brada ili neki drugi deo na pola obrijan.
 
Pa evo, ja konkretno OneBlade koristim pod tušem, tako da sa kablom to baš ne bi išlo...
 
Kada je bežičan uređaj dosta se lakse manevrise sa njim kada se šiša na primer. Meni to znači, ali sa druge strane dobro je i da može da radi preko kabla kada je potrebna neka brza akcija, a baterija nije puna. Takođe i kasnije kada baterija oslabi bolje je imati mogućnost rada sa kablom.
 
Nazad
Vrh Dno