Šta je novo?

Električni brijač - preporuka

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav kolege...

Poslednjih četiri godine nosim bradu koju samo trimujem...

Međutim pomalo se posedelo, pa sam rešio da se obrijem (a i žena mi zvoca godinama za jbn bradu)...

Oduvek sam mrzeo da se brijem, i sad mi posle ovolikog perioda bez brijanja izgleda nezamislivo da se ponovo "gulim" žiletima (nebitno da li old skul, Gillette sa tri ili pet oštrica)...

Zato gledam neki električni kupim, jer mi deluje da mi je bolje svaki radni dan da manem i prozujim dva minuta preko lica, nego da sapunjam, gulim, posečem se i sl.

Da li neko ima preporuku, da je dostupan kod nas i da je lično testirao...

Naravno da je dobar i jak motor, da ne čupa, da bude glatko i ravnomerno...

Hvala
 
Wahl је другачија по питању наставака и подешавања прелаза. Прелази се на граничницима доста тешко намештају на Wahl-u. Шраф је потпуно небитан у целој причи.
Moser се закључава и има неколико нивоа прелаза па сматрам да је бољи избор. Не јер се мени свиђа већ јер сам се шишао са обе машине, па говорим из искуства.
Не видим разлог да нападаш неког само јер не хвали фирму коју ти цениш. Ипак је све то питање укуса.
Opisao sam u sitna creva u prošlom postu. Nisam predan brendu i moja naredna mašinica neće biti nijedna od pomenutih.

Ne napadam, već opet ističem da to nije istina što kažeš za podešavanja. Na svakom Wahl-u imaš 3 crtice koje ti služe kao orijentir za polugu. Pogledaj neki klip za prelaze na YT, pa ćeš videti kako se koriste. Nema ništa prostije. Razlika između češljeva je između 1,5mm i 3mm dok preko poluge, ja kao amater pravim 3 stupnja, nekad čak i 4, dok frizeri prave i više (na kraću kosu između 0 i 0,5/1 jer sa na više ne pravu razlika). Efektivno to znači da pravim prelaze na 0,1mm a to na Moseru ne možeš ni blizu, jer ima zacrtane stupnjeve/ležišta van kojih ne možeš da koristiš.

Tebi je bio problem sa Wahlom, jer si pokvario šrafljenjem polugu, pa si šišanje (uz verovatno još i previše pritiska tokom šišanja) dolazio do toga da ti se poluga sama pomera. Zato i nisi mogao da uradiš prelaze. A koliko se sećam razlikovala se i oštrica (Taper/Fade) između modela koje si koristio...
  • Evo trenutni Wahl imam 2 godine i koristim ga na 3 nedelje. Pokušao sam pritiskom da pomerim polugu i nema šanse.
  • Inače, metalni češljeva prave takođe razliku, pogotovo kod neiskusnih, jer imaju tendenciju da previše pritiska prave dok se sami šišaju, pa dok se plastični češljeva ugibaju, metalni (tj sa metalnim ojačanjem, obično zvani "professional") ne.
 
Opisao sam u sitna creva u prošlom postu. Nisam predan brendu i moja naredna mašinica neće biti nijedna od pomenutih.
Да резимирам, то што ти кажеш су чињенице о бренду, а други имају само своје мишљење ? Тако то испада када ти тако срочиш.
 
Činjenica je da je Wahl profi mašinica među top brendovima u svetu i da se kod nas koristi . Da je tačno to što ti kažeš za njega, da ne može lepo da se podesi prelaz, ne bi bio to što jeste, a i svi bi kod nas išli stepenasto ošišani.
- Inače, samo Moser nema slobodno podešavanje poluge, pa onda po toj logici nijedan drugi brend ne pravi dobre prelaze.

Poluga ima veliki hod, a ako ti ne umeš da je podesiš onako kako je zamišljena (za šta postoje i indikatori na njoj), to je do tebe, a ne do brenda. Uostalom, pun je YT tutorijala za korišćenje masnice pa i poluge.

Ti kako pišeš ispada samo sa Moserom može da se uradi prelaz, a zapravo ako umeš da koristiš mašinicu, sa ostalim brendovima možeš bolji prelaz da uradiš.
 
Činjenica je da je Wahl profi mašinica među top brendovima u svetu i da se kod nas koristi .
Професионални фризери користе и једну и другу марку. Прецизније речено има фризера који имају 5-6 машина, нпр 3 wahl i 2 moser.
Стога све зависи од преференција.
Нпр ко се шиша на јединицу или двојку, није исто јединица на Wahl и јединица на Moser-u.
Da je tačno to što ti kažeš za njega, da ne može lepo da se podesi prelaz, ne bi bio to što jeste, a i svi bi kod nas išli stepenasto ošišani.
Све је то питање укуса и преференција. Као што ти кажеш, најбољи је Wahl а други имају само своје мишљење, зар не ? Ја сам се седам година шишао са Wahlom и три године се шишам са Moser-om, тако да кажем своје мишљење. Јеси ти пробао обе машине па ти се Moser не допада ?
- Inače, samo Moser nema slobodno podešavanje poluge, pa onda po toj logici nijedan drugi brend ne pravi dobre prelaze.
Moser има закључавање прелаза, стога је доста лакше урадити прелазе. Са друге стране (барем мени), предност Wahl-a су дужи чешљеви које наши фризери углавном не користе. Мени су бар значили - наставци шестица и осмица који не постоје на Moseru. Фризери у принципу ту дужину раде маказама јер сами чешљеви нису згодни за употребу. У сваком случају захвалан сам Wahl-u на производњи тих чешљева и то ми је (што се тиче мојих потреба) највећа мана Moser-a.
Poluga ima veliki hod, a ako ti ne umeš da je podesiš onako kako je zamišljena (za šta postoje i indikatori na njoj), to je do tebe, a ne do brenda. Uostalom, pun je YT tutorijala za korišćenje masnice pa i poluge.
Седам година сам се шишао са Wahl-om, a колико дуго сам користио исту машину за скраћивање браде (или бријање на нулу) то и не рачунам, прошло је много година. Стога знам како се користи, не брини.
Ti kako pišeš ispada samo sa Moserom može da se uradi prelaz, a zapravo ako umeš da koristiš mašinicu, sa ostalim brendovima možeš bolji prelaz da uradiš.
Управо обрнуто, чим неко помене Moser, добије одговор да је то само његово мишљење. И сад ми ти кажеш да не подржаваш неки бренд посебно ? Не знам како би изгледало да подржаваш неки бренд када је овако када не подржаваш.
 
Imam Moser Primat mašinicu. Dva puta sam oštrio nožiće, ali mi kažu da nije preporučljivo i da je bolje kupiti nove, a novi su barem preko ebaya oko 50 eur, kod nas su sigurno i skuplji. Mada ni oštrenje nije jeftino, poslednji put, pre više godina bilo oko 2000, tako da mi dođe na isto .
 
Imam Moser Primat mašinicu. Dva puta sam oštrio nožiće, ali mi kažu da nije preporučljivo i da je bolje kupiti nove, a novi su barem preko ebaya oko 50 eur, kod nas su sigurno i skuplji. Mada ni oštrenje nije jeftino, poslednji put, pre više godina bilo oko 2000, tako da mi dođe na isto .
То су професионалне машине, куповање нових ножева је за фризере који раде нон стоп са тим. Мени се на Wahl-u који сам користио дуги низ година никад нису тупили ножићи. Сигуран си да ти треба оштрење ?
Имам Primat i користим га за скраћивање до нуле, нисам приметио проблем са ножевима.
Питај неког професионалног фризера да те посаветује.
 
Професионални фризери користе и једну и другу марку. Прецизније речено има фризера који имају 5-6 машина, нпр 3 wahl i 2 moser.
Стога све зависи од преференција.
Нпр ко се шиша на јединицу или двојку, није исто јединица на Wahl и јединица на Moser-u.

Све је то питање укуса и преференција. Као што ти кажеш, најбољи је Wahl а други имају само своје мишљење, зар не ? Ја сам се седам година шишао са Wahlom и три године се шишам са Moser-om, тако да кажем своје мишљење. Јеси ти пробао обе машине па ти се Moser не допада ?

Moser има закључавање прелаза, стога је доста лакше урадити прелазе. Са друге стране (барем мени), предност Wahl-a су дужи чешљеви које наши фризери углавном не користе. Мени су бар значили - наставци шестица и осмица који не постоје на Moseru. Фризери у принципу ту дужину раде маказама јер сами чешљеви нису згодни за употребу. У сваком случају захвалан сам Wahl-u на производњи тих чешљева и то ми је (што се тиче мојих потреба) највећа мана Moser-a.

Седам година сам се шишао са Wahl-om, a колико дуго сам користио исту машину за скраћивање браде (или бријање на нулу) то и не рачунам, прошло је много година. Стога знам како се користи, не брини.

Управо обрнуто, чим неко помене Moser, добије одговор да је то само његово мишљење. И сад ми ти кажеш да не подржаваш неки бренд посебно ? Не знам како би изгледало да подржаваш неки бренд када је овако када не подржаваш.
Niti čitaš šta ja pišem niti šta ti sam pišeš.

Evo ti ukratko:
  • Ne podržavam nijedan brend. Moja naredna mašinica neće biti nijedna od pomenutih u ovoj temi, a ako treba od ovde pomenutih da biram, rekao bih Andis, jer ima noževe do kraja (i polugu bez zaključavanja).
  • Samo Moser od profi brendova ima zaključavanje pozicije (i to ne svi modeli).
  • Svi ostali brendovi nemaju zaključavanje i sa njima se može uraditi bolje prelaz nego sa Moserom sa zaključavanje.
  • To ti je kao papučica za gas. Ti pokušavaš ovde da nekoga ubediš da je bolje da papučica gasa ima 2 međustupnja umesto da kontinuirano "dozira" gas. Može biti bolje za baš-baš početnika, ali posle par vožnji stekneš osećaj i više nije.
  • Svako može da ima mišljenje, ali to ne znači da je ispravno ;)
 
Moj ti je savet onda Philipsovo nešto.

Ono šta će ti trajati zauvek to su oštrice sigurno... Tu stvarno nema prevare u reklami, samooštreće su, i ostaju oštre kao i prvog dana
Motor je meni oslabio nakon nekih 6 godina recimo kada radi na bateriju. Kada struju vuče iz kabla onda je nešto jači i tako se šišam. Tako da ti je moj savet da pre svega kupiš nešto šta dolazi sa kablom, jer imaš nekih trimera koji se pune preko baze, a kada ti baterija jednom oslabi toliko da drži punjenje nekih 10 minuta, onda si gotov.
A motor i oštrice će sigurno prekoračiti radni vek baterije.

Ako ti ne treba za bradu, onda uzmi nešto od HC serije, jer imaju nešto šire oštrice od trimera za bradu, i češalj prilagođen za kosu.

Recimo ovo

Sinoć sam konačno izgubio živce sa Wahl mašinicom za šišanje, previše je to profi za moju ukus, gde hoću samo da uključim mašinicu dva puta mesečno i ošišam se bez vođenja računa o nameštanju oštrica, stezanju power dugmeta i sl... Ko ume sa tim da se cima Wahl je verovatno odličan (ja npr. nisam uspeo nijednom da koristim mašinicu bez uloška a da se ne isečem, što mi se na Rowenta i Remingtom mašinicama koje sam ranije koristio nikad nije desilo, verovatno zato što je položaj oštrica fabrički podešen)...

Sad sam uzeo ovaj Philips jer nabasah na ovaj post.

Pišem utiske kad stigne...

EDIT: Sad gledam, mogao sam za iste pare da kupim i ovaj iz @Aries posta, ali mi je @Solidify delovao prilično ubedjiv da prednost treba dati aparatu koji je namenjen baš za šišanje a ne multifunkcionalnom, da je bitno da može da radi i na bateriji i preko kabla, a i zasnovao je mišljenje na osnovu višegodišnje upotrebe aparata.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kolege...

Poslednjih četiri godine nosim bradu koju samo trimujem...

Međutim pomalo se posedelo, pa sam rešio da se obrijem (a i žena mi zvoca godinama za jbn bradu)...

Oduvek sam mrzeo da se brijem, i sad mi posle ovolikog perioda bez brijanja izgleda nezamislivo da se ponovo "gulim" žiletima (nebitno da li old skul, Gillette sa tri ili pet oštrica)...

Zato gledam neki električni kupim, jer mi deluje da mi je bolje svaki radni dan da manem i prozujim dva minuta preko lica, nego da sapunjam, gulim, posečem se i sl.

Da li neko ima preporuku, da je dostupan kod nas i da je lično testirao...

Naravno da je dobar i jak motor, da ne čupa, da bude glatko i ravnomerno...

Hvala
Ovo je tema o električnim brijačima, ali o njima se najmanje piše :)

Moraš se prvo odlučiti šta ti treba i koliko para hoćeš da potrošiš.
Ja sam kupio Philips 5000 S5589/38 za oko 110€ (bio na akciji u nekoj prodavnici u Temišvaru) i zadovoljan sam sa njime. Pre sam imao neki Braun sa mrežicom i nisam bio zadovoljan jer se ne brijem redovno svaki dan i onda sa mrežicom tesko ide, zato sam kupio Philips koji ima dobre rotirajuce brijace i koji može bolje da brije bradu od dva, tri dana.
Ovde imas lepo objasnjeno kojia je razlika izmedju verzija ali mozda se javi neko ko je koristio i druge modele pa da nam kaže kako rade:
 
Sinoć sam konačno izgubio živce sa Wahl mašinicom za šišanje, previše je to profi za moju ukus, gde hoću samo da uključim mašinicu dva puta mesečno i ošišam se bez vođenja računa o nameštanju oštrica, stezanju power dugmeta i sl... Ko ume sa tim da se cima Wahl je verovatno odličan (ja npr. nisam uspeo nijednom da koristim mašinicu bez uloška a da se ne isečem, što mi se na Rowenta i Remingtom mašinicama koje sam ranije koristio nikad nije desilo, verovatno zato što je položaj oštrica fabrički podešen)...

Sad sam uzeo ovaj Philips jer nabasah na ovaj post.

Pišem utiske kad stigne...

EDIT: Sad gledam, mogao sam za iste pare da kupim i ovaj iz @Aries posta, ali mi je @Solidify delovao prilično ubedjiv da prednost treba dati aparatu koji je namenjen baš za šišanje a ne multifunkcionalnom, da je bitno da može da radi i na bateriji i preko kabla, a i zasnovao je mišljenje na osnovu višegodišnje upotrebe aparata.
Pogledaj ovaj video, ako vec nisi, i daj joj jos jednu sansu :). Vrlo je jednostavno da se podesi, i obzirom da je koristis 2 puta mesecno, kada podesis, neces morati da podesavas ponovo mesecima, ako ne i godinama. Dakle, oko 2 mm razmak izmedju gornje i donje ostrice, i nema sanse da se iseces...
 
Zero gap radiš jednom u životu (osim ako iz nekog razloga posle ne rastavljaš noževe).
Podesiš otprilike i probaš na unutrašnjoj strani podlaktice jel "hvata kožu". Ako hvata, odvrneš šrafove za četvrtinu kruga pomeriš malo, opet zašrafiš i opet testiraš. I tako dok ne prestane da seče kožu (treba 2-3 pokušaja, ako polako zavrćeš šrafove da ti jedna strana ne izmrda ili imaš pomoćnika).

Inače, ima i dodataka za" nuliranje" gde je maltene ceo postupak automatizovan, ali mislim da za tim nema potrebe u privatnom korišćenju. To je više za frizerske salone gde imaju više mašinica i zbog velikog obima posla, kao i higijene, često moraju da ih rastavljaju i čiste/podmazuju/oštre.
 
@nula i @nemanja123 Probavao sam duže vreme da sve podesim kako treba, gledao i te klipove, mrdao oštrice vamo-tamo, a rezultat je bio taj (pogotovo u poslednje vreme) da sa nastavkom sečiva ne seku kako treba, jedino šišaju kosu kako treba kad je sečivo bez nastavka (dakle skoro na nulu)...
Tako da sam batalio i kupio Filips...

@priest77 imam posebno električni brijač posebno mašinicu za kosu...
 
Ipak kupio ovaj(MG 5730/15), onaj od 14000 nije bio na stanju.

Ima li ga neko?
Uzeo sam ga ja skoro kad je bila akcija neka, za moje potrebe odlican da skratim bradu na minimum jednom u nedelju dana, do sada sam koristio Braun MGK3245 i ovaj mi je za nijansu bolji.
 
Sinoć sam konačno izgubio živce sa Wahl mašinicom za šišanje, previše je to profi za moju ukus, gde hoću samo da uključim mašinicu dva puta mesečno i ošišam se bez vođenja računa o nameštanju oštrica, stezanju power dugmeta i sl... Ko ume sa tim da se cima Wahl je verovatno odličan (ja npr. nisam uspeo nijednom da koristim mašinicu bez uloška a da se ne isečem, što mi se na Rowenta i Remingtom mašinicama koje sam ranije koristio nikad nije desilo, verovatno zato što je položaj oštrica fabrički podešen)...

Sad sam uzeo ovaj Philips jer nabasah na ovaj post.

Pišem utiske kad stigne...

EDIT: Sad gledam, mogao sam za iste pare da kupim i ovaj iz @Aries posta, ali mi je @Solidify delovao prilično ubedjiv da prednost treba dati aparatu koji je namenjen baš za šišanje a ne multifunkcionalnom, da je bitno da može da radi i na bateriji i preko kabla, a i zasnovao je mišljenje na osnovu višegodišnje upotrebe aparata.
Не знам која дужина шишања ти треба, ја сам користио дуже наставке без проблема. Нисам се са наставком никад исекао, а лако се ради. Који наставак си ти користио тј која дужина је у питању ?
Само однеси код било којег фризера да ти намести ако се за ножеве не сналазиш па те сече због тога. Немаш никаква улагања у резервне делове, штета не искористити ако си је већ купио.
 
Не знам која дужина шишања ти треба, ја сам користио дуже наставке без проблема. Нисам се са наставком никад исекао, а лако се ради. Који наставак си ти користио тј која дужина је у питању ?
Nažalost onaj najkraći 3mm jer me je kosa poodavno napustila spreda (Davidovac stajl)...
Od starta je mašinica radila meh, non-stop neka podešavanja, dotezanja-odtezanja...
Bez nastavka je htela da "ujede" bez obzira što donja oštrica nije išla preko gornje (nije čak ni bila nulirana, nego ispod).
Drago mi je što ću je se uskoro rešiti čim mi stigne HC Filips...
 
Onaj najkraći 3mm...
Јединица, да ниси отварао и чистио машину па ти се нису ножеви наместили како треба ?
Имаш две јединице, кад "спустиш" до краја граничник (краће) и подигнеш (дуже).
Машина је 100% у реду само је треба подесити. Ја сам браду скраћивао годинама па и са тим граничником који ти користиш за косу, нема ту проблема.
Однеси код било код фризера да ти намести.
 
Јединица, да ниси отварао и чистио машину па ти се нису ножеви наместили како треба ?
Имаш две јединице, кад "спустиш" до краја граничник (краће) и подигнеш (дуже).
Misliš na onu crnu plastičnu ručicu sa strane za kraće ili duže šišanje?
Ja uvek gledam da je prilikom podešavanja oštrica ta ručica podešena na kraće i da je donja oštrica malo ispod gornje...
Gledao sam i klipove na YT, uradim sve isto kao oni (i sa nameštanjem oštrica i sa power dugmetom) ali rezultat je uglavnom bio meh (greje se, bučna), a kap je prelila čašu kad sa nastavkom uopšte nije htela da šiša već samo "čupka" vrhove...
 
Misliš na onu crnu plastičnu ručicu sa strane za kraće ili duže šišanje?
Да, кад ту ручицу спустиш, граничник се подиже, добијаш дуже шишање. Кад је не дираш, добијаш краће.
Ja uvek gledam da je prilikom podešavanja oštrica ta ručica podešena na kraće i da je donja oštrica malo ispod gornje...
Кад је добро зашрафљено није то никаква наука, само ставиш наставак и радиш, имам утисак да нешто није добро подешено код тебе.
Gledao sam i klipove na YT, uradim sve isto kao oni (i sa nameštanjem oštrica i sa power dugmetom) ali rezultat je uglavnom bio meh (greje se, bučna), a kap je prelila čašu kad sa nastavkom uopšte nije htela da šiša već samo "čupka" vrhove...
Само је лоше подешена, ал добро сад си купио другу, можда си требао ипак дати шансу овој старој машини.
Та машина је прављена да је оставиш унуцима у наслеђе, тј. има квалитетан мотор. Ако ти смета што је бучна и греје се, машини самој грејање не смета.
Боље и тако него ове модерне машине где купујеш додатке, главе, батерије или једноставно бациш и купиш ново. Барем ја тако резонујем, да треба узети једном али да знаш шта си платио.
 
Nazad
Vrh Dno