Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

ja koliko vidim ebay uglavnom obracunaca $/funte tako da ne gine konverzija, kupio neke farove iz bugarske u funtima, led sijalice iz kine opet funta, ko ce ih znati sta muljace
 
Ima neko pouzdanog prodavca zelio bi kupit dark souls 2 za ps4 ?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Ako neko ima ko aktivno prodaje molim neka mi se javi
 
Estimated delivery Apr 22, 2016 - May 16, 2016

Artikl mi još nije stigao. Da li treba da čekam ovaj rok da prođe ili da se odmah javim prodavcu? Stigli su mi neki artikli sa Alija koje sam naručio 7 dana poslije ovih, a sa Ebaya još ništa nije stiglo...
 
Ne, sačekaj 17.05. i traži full refund ako ne stigne do tada.
 
Ako neko moze da mi se javi treba mi hitno, a da je ikada prodavao na ebay neku stvar i slao u inostranstvo
 
Možeš, par puta sam plaćao posle refunda. Tražiš od prodavca kod od PayPal a preko koga mu platiš.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kupio sam preko e bay skoro slusalice LG. oko 15 dolara platio, sve stiglo posle 10-ak dana bez ikakvog pdv-a i carine. Poštar doneo i ubacio u sanduče. Zanima me samo da li je neko kupovao preko onih njihovih aukcija? Gde piše da je dostava za Srbiju možda moguća pa da pitam prodavca. Takvih poruka ne mogu poslati dosta a zanima me puno stvari gde bih licitirao. Zamislite sada licitiram i platim i kažu mi krastavac ne možemo da šaljemo za Srbiju. Uglavnom sam gdedao nešto iz UK, DE..
 
Jel procedura porucivanja sa ebay-a slicna kao i na aliexpress-u i na gearbest-u samo sto je na ebay-u mozda bolje platiti paypal-om? nisam ga do sada koristio, sve uglavnom sam kao sredstvo placanja koristio svoju visa internet karticu. Inace, Yongnuo je uspeo da napravi 50mm fiksni f/1.8 za Nikona za smesnu cenu :DeBay link , pa se razmisljam da mozda porucim :).
 
Postupak naručivanja je isti. Skoro isključivo mora da se plati pejpalom. Za jeftinije pošiljke iz Kine uglavnom nemaš tracking.
 
Ukoliko porucim ovaj objektiv, mogu li npr. da im kazem da navedu cenu Yongnuo objektiva za Canon (manje od 50$), pa da postoje sanse da nece cariniti s obzirom da je ovo nov proizvod, a mozda na carini pomisle da je to isti taj objektiv u pitanju po toj ceni? :p
 
Poslednja izmena:
Jel moguce da paypal ovoliko uzima pri toj konverziji ili sam se ja nesto preracunao??

VHkNCFC.png JkkE89r.png z3wDSPM.png
 
Dupla konverzija... Klasicna
 
Ja imam na racunu evre,a paypal na ebay mi skinuo dinare kada sam kupovao nesto....
 
podesite naloge na paypalu da se racuni placaju u valuti prodavca!
Imate na prvoj strani topica o PayPalu!!

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Da li se nekom desava da kad naruci nesto sa ebay-a potvrda sa adresom koja stize na email sadrzi srbiju & montenegro (gore u adresi posle ulice lepo pise samo Serbia ali skroz dole pise opet Serbia&montenegro), ebay i paypal su otvoreni 2013 kad je verovatno na ebay-u bila samo ova opcija??
Iz paypal-a su potvrdili da adresa dolazi od ebay-a a na ebay mi pod adresom pise samo srbija, cak sam pokusao da izbrisem adresu i ponovo je dodam

Ovo sve pisem jer mi se desavalo da mi paypal odbija placanje, pa sam vec 10 poruka sa istima promenio da mi placanje odblokiraju!
Naravno paypal mi je sugerisao da kontaktiram ebay a oni koliko vidim nemaju tehnicku podrsku, vec samo poziv telefonom :(
 
Meni piše Serbia and Montenegro. Imao sam bar 5 uspešnih kupovina u poslednjih mesec dana, sve sa ebay.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ok, i meni sad radi, samo nemam pojma zasto sam flagovan od automatckog sistema prevencije prevare, tako su mi objasnili ovi iz paypal-a
koristim isti komp, isti ISP, mada jedino da je neko ranije pokusao hakovati jer je bila "losa" sifra
 
Nikada nisam narucivao nesto preko ebay-a pa me zanima da li ima razlike odakle narucujem: ebay.com/uk/de/it/fr itd

Gde je najbolje poruciti i za koliko otprilike stize roba? Carina znam da se placa na preko 50eur, samo mi nije jasno da li lupaju carinu na cenu koja stoji na proizvodu(npr Armani torbica koja kosta ~100eur sa sve racunom) ili provere cenu kod nas pa nju lupe carinu?
 
Sve jedno odakle narucis, ako je prodavac iz EU onda uvazavaju uvek vrednost, ako je iz kine zavisi koliko veruju ceni na paketu
 
Super! Nisam znao da je tako kad se porucuje iz eu. Hvala
 
Meni su pre neki dan (posle 12 dana na carini) doneli proizvod iz UK, koji je uredno otvoren i naplaćen mi je samo pregled 100dinara, bez obzira što je trebalo da platim i ostale dažbine. Verovatno su se lepo nasmejali kada su videli šta sam i po kojoj ceni kupio, jer kod nas tog proizvoda nema. Još uvek nisam imao neprijatnost da mi naplate dažbine više od stvarne vrednosti. Češće mi ne naplate ništa. Mada bih rado platio sve što je potrebno, samo da ne čekam toliko dugo na carinski pregled.
 
Pozdrav svima

Interesuje me koliko se tacno placa provizija na ebay-u kada se proda neki proizvod .Nameravam da prodam jedan predmet i stavio bih cenu od 100$ i za transport 30$
 
Pozdrav svima

Interesuje me koliko se tacno placa provizija na ebay-u kada se proda neki proizvod .Nameravam da prodam jedan predmet i stavio bih cenu od 100$ i za transport 30$

10% od toga ako je elektronika a verovatno i za ostalo 10% zajedno sa shippingom znaci 13 tolara, jel nemoze da se verifikuje tracking nije usps,dhl itd, i paypal ce ti uzme tolar dva tri verovatno oko 5 tolara
 
Zet je mislio da mu porucim neku opremu za njegov ATV/Quad, neke ponude koje je nasao iz Nemacke ne salju za Srbiju, dok neke salju, da li mozda mogu nekako da vidim sa prodavcima da mozda ipak posalju za Srbiju i na koji nacin mogu to da ostvare? Ne znam da li mogu da posalju tockove, i po kojoj ceni bi bilo slanje tih istih.

http://www.ebay.com/itm/181415635277#shpCntId
http://www.ebay.com/itm/400950268406
http://www.ebay.com/itm/120623969289#shpCntId
http://www.ebay.com/itm/191641824267#shpCntId
 
Nazad
Vrh Dno