Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Vratice kad proknjize... po 1001. put...
 
Uzeo ti je i PayPal deo novca pri toj konverziji evro-dinar-dolar. Imas u PayPal temi kako to da podesis, da ti to bise ne rade. Plus pomenuta rezervacija od strane banke, koju ce ti vratiti.
 
31 januara sam dobio neku stvar na americkom ebay-u za 80ak dolara...placeno 3 februara,prodavac stvar poslao USPS First Clasom 4 februara....imam i treking broj uz pomoc kojeg vidim da je ovo zadnja informacija

Processed through USPS Sort Facility
Feb-17-14, 00:48 AM, JAMAICA, NY 11430

posto stvar nikako ne stize,4 marta otvaram case i pitam prodavca da li zna sta se desava....prodavac koji ima feedbek 100% i na stotine prodaja,odgovara da nema pojma,da je stvar uredno poslata i da ce pokusati da stupi u vezu sa njihovom USPS First Class podrskom.....kada sam ga par dana pitao da li ima neka nova informacija,odgovara da ne moze da stupi sa tom podrskom u kontakt jer se niko ne javlja na telefon....(?)

i sad,sta ja da radim sa svim tim?.....kada imam prava da escaliram case,tj da trazim refund?.....i jos vaznije pitanje KAKO to da uradim? (nikada do sada nisam bio u takvoj sutaciji,pa ne znam)

mislim,tamo u resolution centru mi stoji ovako:


Case Open: Work it out

Please respond to the case.
Respond to caseRespond to case

You can also:
Close this case
The case will automatically be closed on Apr 03, 2014.



i dole su par poruka koje smo razmenili sa prodavcem....znaci imam opcije samo da se dopisujem sa prodavcem......gde stoji "dugme" kojim se trazi refund?
 
Poslednja izmena:
Jesi potrazio po tom broju na sajtu nase poste? Mada cesto znaju nasi da zamene tracking # sa nasim brojem za pracenje, ali vredi pokusati, ili na nekom sajtu 17track tipa, nisu ni oni svemocni, neke pakete sam vec primio a oni nisu "znali" da su ni na carini bili, sajt poste je azuran...

Mesec dana je inace duplo vise vremena nego sto su meni u proseku stizale USPS-ove posiljke od preko, a odgovor kada imas pravo da trazis refund ti je u profilu i informacijama o posiljci, pogledaj kad pise da je estimated delivery time bio, kad prodje sacekas neko vreme da mu das sansu da "zakasni", ali ne duze od 30 dana od zadnjeg datuma!
 
na sajtu nase poste,pracenje posiljaka,ne postoje podaci o toj posiljci,a na 17track dobijam istu zadnju informaciju kao kao i u onom ebay prozorcetu....:(

Estimated Delivery je Tue. Feb. 18 - Thu. Feb. 27

ali ja i dalje ne znam kako se trazi refund,tj gde je ta opcija u resolution centru??........doduse,kada sam otvarao case imao sam dve opcije,jednu da li zelim refund,a drugu da li hocu jos uvek stvar.......ja sam odabrao ovo drugo,posto bih zeleo da mi stvar ipak stigne......ali eto,nje nema,pa nema i moracu da trazim refund,ali ne znam kako...:(
 
Ja se nadam da ce to stici, mozda je otislo za cg pa ce nama ovi da proslede i sl..
 
Mozda je najbolje onda da kontaktiras costume support, objasnis situaciju i da se nadas pozitivnom odgovoru... Inace je normalno za tu osnovnu vrstu posiljke da se ima uvid u pracenje samo dok ne napusti SAD. Imao sam dosta posiljki koje su pracene upravo do tog tracking reda koji si naveo (Jamaica), par dana posle toga stize kod nas gde mu se menja tracking broj, za ovu vrstu posiljke (skuplje ne), i tu nastaje zastoj. Na nasoj carini zna da se zadrzi i po nedelju dana. Mozda bi trebao najpre njih da pozoves i vidis da nije kod njih.
 
ok,hvala svima na odgovorima,ali mene i dalje zanima kako se trazi refund od prodavca na ebay-u?......mislim,gde se nalazi ta opcija?

i ja se jos nadam da ce stvar stici,ali cisto za svaki slucaj da budem spreman da trazim refund posle (nekog) perioda...
 
Poslednja izmena:
Kad ides u Resolution centar onda pored predmeta za koji si otvorio case pise: "Take action". Mislim da je to za eskaliranje case-a.
 
to "take action" mi se nalazi odmah pored predmeta u listi kupljenih predmeta....kada kliknem na njega odlazim u resolution centar u "your case details"....

tamo imam opciju "Respond to case".....kada to kliknem imam mogucnosti ili da se i dalje dopisujem sa prodavcem ili da zatvorim slucaj.....mozda ce se posle nekog vremena pojaviti opcija "escalate"??

da li neko zna u kom roku,u opisanoj sitaciji,imam pravo da "eskaliram" case?......mislim,hteo bih da sacekam jos malo,ali cisto da znam koji je krajnji rok za eskalaciju?
 
Ako si recimo kupio to 31og a procenjeno je da ce stici do 25 februara (Estimated delivery) onda imas pravo da otvoris slucaj do 30 dana posle tog 25og februara. Ali ti si otvorio vec slucaj pa se on zatvara treceg aprila. Sad cu videti gde ima escalate, samo da ne zeznem nesto kod sebe jer imam i ja jedan otvoren case, inace nisam imao do sada potrebe za tim.

Evo ga: Kad ides Take Action pa Respond to Case dobijas ovo:
a.png
 
Poslednja izmena:
e kod mene je sve isto tako,samo nema te trece opcije za escalate....(?)...samo one prve dve....

mada,nesto citam help na ebay u vezi refunda,pa izgleda da treba da prodje neko vreme nakon otvaranja case-a da bi se pojavila ta treca opcija.......taman cu sacekati jos koji dan,mozda ce predmet do tada stici,a do tada bi trebalo da mi se pojavi i ta treca opcija za escalate

hvala puno blastoise na odgovoru
 
Moguce da ne mozes da vidis tu opciju dok ne prodje par dana. Ja sam otvorio jos pre 10ak dana slucajno ali predmeta i dalje nema.

Nema na cemu.
 
evo da se javim prebacila sam za placanje da mi neprebacuju u dinare vec da ide iz evra u dolare odmah
pa sam opet probala da kupim nesto povoljno da probam kad ono ista stvar kao i juce
uzela stvar od 3.13$ besplatna dostava izvestaj iz banke skinuto iz tri puta
2,37e -to je 3.13$ pretvoreni u e+ onih 6% koje ce vratiti uklapa se
0.76e -?
0.76e -? e ovo mi nije jasno 2 puta ista cifra? i ukupno skinuto
3.89e

isto je i juce na prvoj bilo 2 x 0.76e +4,5 e sto je izaslo onih 6.02e za posiljku od 5.76$
moracu sutra da zovem banku da pitam sta je to za svaku stvar koju porucim naplacuje mi se ovo 2 x 0.76e
 
nisi imala dovoljno para na kartici, pa si pokusala 2x da platis, pa si dodavala po evro preko intezine online menjacnice.... za svaki pokusaj kupovine paypal ti je naplatio 0.76e, sve mi smrdi na taj scenario ;)
dopuna: moras imati na umu da ako ti je cena robe 10$, neophodno je imati vise sredstava nego sto sama roba kosta, neko ce ti vec reci koliko je to % u odnosu na sumu koju placas, zbog rezervacije sredstava ili cega vec
 
Poslednja izmena:
ne imala sam dosta i iz prve sam zavrsila kupovinu
znam za to kupovala sam vec na aliju ali tamo ima da se placa u eurima i milina a ovde neznam na cemu sam
 
u banci rekose da nije do njih nego paypal uzima verovatno za registraciju ja se nisam registrovala na paypal oni mi rekose da onda zbog toga uzimaju i da je moguce da ce mi vratiti ali kad se registrujem uzece mi neka 2 e i vratiti ova 3 sto su uzeli :)

tek sad su me sad zbunili vracam se ja aliju tamo je jednostavnije
 
Cekaj kako si platila nesto na ebayu ako se nisi prethodno registrovala na paypal i izvrsila verifikaciju kartice?

Ako si to uspela da uradis u jednom koraku onda je paypal skinu oko 1.5e za verifikaciju naloga koji ce ti biti vraceni.

Ali nikako mi nije jasno ako si uspela da kupis nesto iz prvog puta bez verifikacije kartice koja se radi tako sto se na paypal ukucaju neke poslednje cifre te transakcije od 1.5e sto rezervise paypal.
 
nisam nije mi nista trazilo samo da ukucam podatke sa kartice i pisalo da sam uspesno kupila itd
i nisam se registrovala na paypal
kupila predmet isla na kupi pa ima gore da kliknes ako si registrovan a dole ako nisi ja sam izabrala taj donji i sledeci korak unela svoje podatke sa kartice i to je to
 
"oko moje" ti plati karticnom a ne paypal-om ...
 
ma nije mi uzeo 1.5e za verifikaciju vec za svaku kupovinu 2x 0.76e
znaci druga kupovina opet isto 2x0.76e
za dve kupovine 3,4e mi skinuo
 
"oko moje" ti plati karticnom a ne paypal-om ...
tek sad nerazumem
placala sam karticom na samom startu kupovine ima da se bira hoces karticama gore ili dole ako hoces paypal ja birala karticu
nema veze glupa sam ja za ebay
 
Poslednja izmena:
Ni sam ne znam sta si radila :d

Uglavnom moj ti je savet da ides na paypal, da verifikujes tu karticu kako treba pa onda neces sigurno imati dodatnih troskova. Skinuce ti odma 1.5e i posle par dana ces u banci pitati za broj transakcije ili traziti izvod i poslednje 4 cifre ukucati na paypal. Tada ces imati lepo paypal za placanje na ebayu a jedino sto ces morati da imas je 6% vise od vrednosti robe koju kupujes jer to rezervise banka pa ti vrati posle nekog vremena. Ali to skoro neces ni primetiti jer su smesne cifre do 10$ na tako nesto.
 
evo uspela registrovala se
varifikovala karticu
odma usla na izvestaj banke tamo imaju te 4 cifre
i skinuli mi 1.5e ukucala te 4 cifre na paypal
izgleda da nemora da se ceka par dana i te 4 cif odma izasle evo sta mi pise kada sam zavrsila

Congratulations! Your card has been confirmed and you're Verified
Thank you! By confirming your card, you just raised your account limits and became a Verified member of PayPal. We'll refund all charges within 24 hours.

i to je to jel netreba nista vise da kuckam ?
:-devil-:
ili trebam :0
 
Poslednja izmena:
Bravo :d
Veoma brzo si to uradila.
Sad uzivaj i ako narucis nesto sa ebay-a cifra koju ce ti skinuti ce biti normalna.

Ne trebas vise nista. Sada kada placas preko ebay-a onda se prilikom placanja logujes na Paypal i kliknes Continue and Pay ili kako vec i sve je reseno.
 
:D hvala
predpostavljam da ona 3,5e mi nikad nece vratiti ali nema veze bitno da neskidaju vise
 
Naime, ukoliko kupujete bilo šta na eBay u kategorijama Video Games i Console Video Games a da je cena produkta veća od 20 dolara možete iskoristiti kupon koji će vam spustiti cenu za 5 dolara !
Igru morate platiti sa PayPalom a akcija traje do 16. marta ! Pri checkout-u trebate dodati kupon ”CPNGAMES“.


Evo informacije sa jenog portala :)
 
0,77€ iliti 1$ uzima PayPal kada dodajes/vezujes karticu za svoj PayPal nalog. I njih ne vracaju.
Ja sam tako menjao adresu, pa istu karticu vezao za drugu adresu i oba puta su skinuti. Koliko znam, taj novac ne vracaju.
 
"oko moje" ti plati karticnom a ne paypal-om ...

tek sad nerazumem
placala sam karticom na samom startu kupovine ima da se bira hoces karticama gore ili dole ako hoces paypal ja birala karticu
nema veze glupa sam ja za ebay

I ja sam se malkice "cudno" izrazio, trebao sam jasnije napisati "ti si platila" umesto "ti plati karticom", ovo moje je bilo neposredno proslo vreme... Da ne bude opet zabune, ja sam tvrdio da si vec platila i to karticom, sto si sama vec shvatila i onda odradila registraciju... Nisam ima nameru reci da platis karticom, kad "ne znas sa pp", a tako se moglo izuzetno lako shvatiti ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno