Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Izem ti PayPal... zbog default converzije cene u dinare izgubih 100USD na konverziju USD->RSD->EUR.

Ako bih pitao prodavca da mi uradi refund pa da mu odmah opet platim (sad sam podesio PayPal), koliko vremena treba da mi novac postane vidljiv nakon sto on uradi refund? (bez da pitam dal ce on uopste i hteti to da radi...)
 
vrlo verovatno ce ti opet sve ispreracunavati eu/rsd/usd i izgubices dvaput
 
Iskljucio sam sad na PayPal-u automatsku konverziju u dinare, tako da nece biti toga, medjutim:
1) Zvao sam PayPal i oni mi rekose da ne mogu automatski da me sprovedu kroz to vec moram da zovem sellera
2) Zvao sam sellera i on mi rece da bi uradio to ali ne moze jer ce mu onda eBay dva puta naplatiti fee (PayPal je pristao da vrati fee a sad treba zvati eBay, ali avaj... u pat poziciji sam)

=> poklonio sam 100$ i to nikom drugom do bankama :D

As good as it gets...
 
Poslednja izmena:
Kako moze vracanje novca nazad da se opet taksira sa koliko vec % uzimaju pri konverziji, vracaju novac a ne naplacuju 2 puta?
 
Kasnije sam zvao i eBay i rekli su mi da se ne naplacuje i da mogu info poslati prodavcu (treba da uradi Cancelation reqeust i bice mu sve vraceno...), medjutim, u cajtnotu sam sa vremenom pa ne mogu da se cimam sad sa time.
Ono sto sam danas primetio jeste da prosli put kad sam kupovao nije bilo te konverzije, sto znaci da su je uveli u medjuvremenu...
 
Ne razumem kako si toliko novca izgubio? Na koji je to iznos onda :eek:
 
999.99usd
Moguce je da je nesto otislo i na rezervaciju od strane nase Intese, ali sigurno je bar 30-40$ otislo na samu PayPal konverziju (bar mi toliko rekose iz PayPal-a).
Upravo sam ih zvao opet (ovog puta sa informacijom da pre 3 meseca te konverzije nije bilo i da su je uveli samoinicijativno, tj. bez mog znanja), pa je operator "eskalirao problem" visoj instanci...
Pomenuo sam i da ljudi ovde masovno imaju taj problem (mozda i nije pametno).

Inace, u ova dva dana sigurno sam sveukupno sat vremena pricao sa raznim operatorima sto PayPal-a, sto eBay-a, i moram priznati da pored toga sto su izuzetno prijatni, vrlo su strpljivi i cini se da znaju znanje (razumeli su me svaki put iz prve). Jes da mi do sada to nije donelo resenje problema, ali ostavlja prijatan utisak...
 
Ja pricao sa nekom Meri sa PP-a 2 puta, ima zeeeesce tezak Skotski naglasak pa sam teza ja nju razumeo nego ona mene, doduse nemam neki teski naglasak i govorim Engleski verovatno dobro koliko i ona, ali brate stvarno im je "tvrd" akcenat i nekad ne skapiras odmah sta kazu!?
 
Pa da, 6% ti privremeno uzela Intesa, 4% PP.
 
Nemoj da te Miglia cuje da Intesa uzima 6%, naj...s! ;)
 
Hahhaha :D

E stvarno sam se slatko nasmejao :) Ulepsao si mi vece, pa ti na tom zahvaljujem .
 
Poslednja izmena:
E, pa pazi, meni juče uzeše 5.37%, pa nisam baš ni ja u pravu :d.
 
Sad kad sam se logovao trazio mi da potvrdim da pristajem na novi User Agreement, posto je neko vec pominjao da nepristajanje znaci brisanje naloga nije mi bilo druge, a jel zna neko koje su razlike, nit znam sta je bilo u prethodnom, nit sta u ovom (odustao posle citanja par, od stotinak, pasusa)?
 
Takodje sam samo prihvatio u nadi da ako ima nekih izmena da će neko već da nas obavesti :d
 
Imam neke dolare koje bih hteo da koristim za kupovinu preko eBay-a. Racun mi je Banca Intesa - Internet kartica. Na PayPal-u sam iskljucio da mi koristi onu njihovu konverziju preko dinara.

Sta mi je najbolje da uradim?
Da dolare odmah stavim na devizni racun/karticu (oni ce to konvertovati u evre, pa nazad u dolare)? Ili da u Intezi odmah trazim da mi konvertuju u evre pa da njih stavim na racun?
Ili mozda da u nekoj menjacnici menjam dolare u evre, pa evre da stavim na racun?
 
Menjacnica... Mozda i da kupis nesto iz USA, ne kapiram samo zasto bi konvertovali u € pa opet njima u $ ako su kod nas poslovanja devizama zabranjena a ti vec imas valutu u kojoj treba platiti?
 
@ nemanja123

Puno ti je sanduce za PP i ne moze da stane jos :) Brisi stare poruke, da bi mogle nove da stanu.

Za ovo konkretno. Od ovih mogucnosti sto si nabrojao ja bih izabrao prvu, da na karticu uplatis Dolare, kad ih vec imas, a nove za kupovinu preko net-a nemoj nabavljati. Sve ostalo ce biti manje vise tu negde , samo moras jos dodatno da se angazujes, da ides po menjacnicama ili da cekas na salterima, a na kraju mozda prodjes i malo gore nego ovako, jer svako od njih uzima i menjacnica i banka na salteru svoju zaradu.

A u buduce za net kupovine nabavljaj samo Eure, nikako dolare.
 
Hvala na odgovoru.
Nisam nabaljao te dolare, nego iz slamarice :)
Pa gledam kako da ih iskoristim najbolje...
 
covek iz USA treba da mi posalje neke stvarcice dobijene na ebay aukciji......

e sad,primetio sam da kao shiping postoji "Standard Int'l Shipping"....a takodje postoji i "USPS First Class Mail International" shipping....da li postoji neka razlika izmedju ove dve vrste (najeftinijeg) shippinga iz USA?

ja sam primetio,iz nekih ranijih kupovina,kada nesto bude poslato tim standardnim international shipingom,to (skoro) OBAVEZNO bude ocarinjeno,dok nesto poslato USPS First Class shipingom (cesto) prodje bez ikakve carine i troskova.
 
Hm...Narucio sam neki predmet sa ebay-a 9og februara. Posto je iz UK procenjeno je da stize do 24 februara. E sad, ja sam hteo samo da kontaktiram prodavca da vidim ako ima TN da znam dokle je stigla posiljka, medjutim kada sam isao na order details pa contact seller mislio sam da cu ga samo pitati to bez otvaranja case-a jer nisam isao u Resolution Centar. Ali kad sam submit-ovao tu formu pisalo mi je da sam otvorio case :/ Bezveze mi sada sto je tako jer nisam imao nameru, nisam nestrpljiv. Sad pise da do 4 marta ako se ne dogovorimo da ce eBay odluciti sta dalje, pa me zanima ako ja njemu u sledecoj poruci kada mi odgovori kazem da nije problem da cekam jos 15 dana onda case ostaje otvoren ili kako?
 
Izvini se coveku, kazi mu da nisi znao, da ne obraca paznju do na 2 dana pred istek da se slucaj zatvori ili tako nesto..
 
Aha, sada sam video u mejlu od ebay-a da pise: If we don't hear from you by Mar 28, 2014, we'll assume that things have been resolved, and your case will be closed.
 
Pa se javi pre 28.3. na 2-3 dana ako nije dosla roba pa trazi da ti refundira i ako nakon toga dodje roba ti plati ponovo...
Mislim da ce to iz UK da stigne uskoro, 15-20 dana max...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moze da se ceka do 30 dana nakon poslednjeg roka za isporuku. Pre isteka tih 30 dana otvori case, kontaktiranjem prodavca, pitaj sta je sa robom... onda nakon toga mozes da cekas jos do 30 dana da stigne roba, da se nesto resi i onda na kraju pre isteka i tih drugih 30 dana trazi refund ...
 
Bas zato sto sam mogao da cekam jos 28 dana pre nego sto otvorim case to nisam ni hteo da uradim. No dobro, javice se pa cemo resiti vec. A i bas to sto kazes, ide iz UK pa ocekujem da stigne najkasnije u toku sledece nedelje ako ne sutra ili prekostura. ;)
 
Sa Case-om treba paziti. Kad se jednom zatvori to je to.

Slucajno si otvorio i do nekog vremena morate da se dogovorite, da zatvoris case ili da kontaktiras ebay podrsku. Ako ga zatvoris a posiljka ti ne stigne, case ne mozes ponovo da otvoris a prodavac na keca moze da odbije da ti vrati novac.
 
danas sam prvi put kupila preko ebay pa mi neke stvari nisu jasne
treba mi pomoc da bi znala za ubuduce

imam intesinu internet karticu devizni racun euri
kupila sam za 5,76$ besplatna dostava
kada samzavrsila sa kupovinom pisalo mi je da mi prebacuje u dolar u dinar sto znaci da su mi euro u dinar pa u dolar :mad:

kada sam usla na sajt banke da proverim stanje skinuto mi 6.02eura

5,76$ = 4,16e
znaci oni su mi uzeli skoro 2 eura na prebacivanju iz valuta u valute dobro je da nisam za vecu sumu uzela ovo se neisplati uopste kad nema da se bira u kojoj valuti ces platiti.

da li ja gresim ili je ovako recite mi da vise neuzimam nerazumem nista

i jos jedna stvar prodavac me je vec ocenio 2 min posle kupovine :) nemogu da verujem sad predpostavljam da ja njega treba isto da ocenim ali tek kada mi stigne roba jel da ?
:)
 
U tih 1,86€ je i 6% koje banka uzme kao osiguranje od kursne klackalice, ali ti posle vrati kad prodje uplata, a mozda i neka postarina ako nisi pazljivo citala...
Da, sacekaj da dodje da ga ocenis.
 
Hvala na odgovoru
nije postarina bas sam vodila racuna a i ukupno za naplatu je 5,76$
ali u banci druga prica
opet i 6% je oko 0.25e znaci vise od 1,5, e su mi uzeli u banci neznam za sta
 
Nazad
Vrh Dno