Šta je novo?

[E72] Zvanicna tema

@joriq takodje sam vlasnik E72 i nemam ni jedan pomenuti problem. Imam dosta programa instalirano na njemu,slikam i snimam filmice sa telefonom i nisam naisao ni na jedan problem do sad:smash:. Takodje i navigacija tj. garmin radi odlicno. Nista nisam apdejtovao ,firmware nisam cackao telefon je uzet od Telenora. Za sad sve sljaka ok. Mozda si naisao na neki problematican primerak:trust:
 
garmin je ranije pravio problem, i to svima, dok nije izasao noviji FW. Pa i u change log-u je pisalo da je ispravljen problem sa Garminom ;) A kad/ako apdejtujes FW (telenorov sigurno kasni za ovim novim, generickim), nemoj se zacuditi kad i video pocne da ti steka kao meni (i jos par ljudi). Meh...
 
Ljudi cesto mi se desava da ne cujem SMS ili da ne vidim propusten poziv, posto mi je telefon u futroli, pa me interesuje da li neko zna neku aplikaciju koja ce da me obavestava na svakih recimo 2min o propustenom pozivu, nekim beep tonom, sve dok ne pogledam. Ovakva opcija znam da po default-u postoji na nekim LG telefonima.

I jos jedna stvar, zasto se ne razlikuje ikonica u zavisnosti od dolazeceg/odlazeceg poziva.. Kada me zove neko od kuce pored imena mu stoji ikonica telefona(mobilnog), kada zove sa moba isto, zasto nisu postavili razlicite ikonice? Pa ovo je 'business' serija?! Kada me zove neko ja ne znam odakle zove vidim recimo "Milan" a ne vidim da li zove sa fix, ili moba.

Hvala u napred na odgovorima ;)
 
MeeGo je nesto sto jos nije zazivjelo, debelo kasni, a pitanje je na sta ce liciti kad izadje i kako ce se izboriti sa konkurencijom. Onaj clanak koji sam linkovao u jednom od prethodnih postova dobro oslikava u kakvom se stanju trenutno nalazi Nokija (oni koji ne vole puno mobile-review neka cisto pogledaju statistike, pa cak i clanke na Benchu).

O veruj mi da se Nokia vraca u velikom stilu, iako izgleda svi misle da je odsvirala svoje
MeeGo tek treba da izadje ali nedavno su predstavili nove devel alate koji bi ljudima koji pisu aplikacije za Symbian mogle biti vrlo interesantne tj vec su dospele u zizu interesovanja (QT Creator), a Symbian ^4 ce po najavama imati skroz novi izgled koji ce biti baziran na QT osnovi, zapravo 4-orka je neka vrsta nadogradnje prethodne verzije
Takodje, situacija nikad bolja na Ovi store - pre koji dan su imali 2.5 miliona registracija samo za nekoliko dana :smoke:
 
Poslednja izmena:
info koje ja citam i pratim ne govore u prilog da ce se Nokija vratiti u velikom stilu (sto je i tesko pored npr. naleta Androida), but only time will tell. Mozda se vratimo na ovaj topik za godinu-dvije i vidimo ko je bio u pravu :)
 
Ljudi cesto mi se desava da ne cujem SMS ili da ne vidim propusten poziv, posto mi je telefon u futroli, pa me interesuje da li neko zna neku aplikaciju koja ce da me obavestava na svakih recimo 2min o propustenom pozivu, nekim beep tonom, sve dok ne pogledam. Ovakva opcija znam da po default-u postoji na nekim LG telefonima.

I jos jedna stvar, zasto se ne razlikuje ikonica u zavisnosti od dolazeceg/odlazeceg poziva.. Kada me zove neko od kuce pored imena mu stoji ikonica telefona(mobilnog), kada zove sa moba isto, zasto nisu postavili razlicite ikonice? Pa ovo je 'business' serija?! Kada me zove neko ja ne znam odakle zove vidim recimo "Milan" a ne vidim da li zove sa fix, ili moba.

Hvala u napred na odgovorima ;)


Ovo za obavestenja o dogadjajima bih i ja voleo da znam ako postoji neka app...

A za ovo drugo -ikonice za pozive i sa kog je fona zvato- koliko znam tako je po default-u i mislim da nema leka- a jeste mnogo glupo:crash:
 
Ovo za obavestenja o dogadjajima bih i ja voleo da znam ako postoji neka app...

A za ovo drugo -ikonice za pozive i sa kog je fona zvato- koliko znam tako je po default-u i mislim da nema leka- a jeste mnogo glupo:crash:


Svuda sam trazio i nigde nisam mogao da nadjem ovo za obavestenja, zar nikom ne treba tako nesto?? Daj da nadjemo to ljudi :D
 
ok dvoumim se oko telefona da li vredi 280jura...

kakva je ta garmin navigacija na telefonu? jel valja nesto ili je go qr....?
da li ima sustanja i kakav je kvalitet razgovora?
 
MobiFunSoft Remind Me 3.56 - ovaj programčić koristim godinama, i nikada me nije izneverio. Ova verzija radi na mojoj E72 bez greške (ima da se nađe crac.kić...)
 
ok dvoumim se oko telefona da li vredi 280jura...

kakva je ta garmin navigacija na telefonu? jel valja nesto ili je go qr....?
da li ima sustanja i kakav je kvalitet razgovora?

Garmin odlično radi. A kvalitet razgovora je, bar meni, super. Sve u svemu odličan mob!
 
ok moram jos da pitam
kako radi skype ?
da li moze da se postavi recimo mail nalog sa telekoma na telefon
da li ima dobar MSN program i za recimo facebook (znam da ce neko baci hejt.. )
 
Kikibgd, SkyPe radi odlično, za voice, a za chat je malo nespretno napravljen.

MSN možeš da koristiš kroz neke od 3rd programa poput Talkonaut, Fring, Nimbuzz. Svi su OK.
A možda postoji baš i MSN za Symbian, ne znam.

Nema razloga da ne možeš da podesiš Telekomov mail nalog na telefonu, ali je pitanje da li Telekom dozvoljava pristup svojim mail serverima sa drugog provajdera.

S obzirom na generaciju telefona, moglo bi se reći da ne vredi 280€, ali ako procenimo uređaj prema tome kako završava posao, a ne koja je generacija, sasvim je moguće da vredi :)
Ja sam moj pre neki dan platio 250€ (kodiran na Telenor, sealed box) i to je stvarno maksimum koji mi je bio prihvatljiv. Doduše, tastatura je toliko dobra, da bih sada možda dao i koji evro više :)
 
Svuda sam trazio i nigde nisam mogao da nadjem ovo za obavestenja, zar nikom ne treba tako nesto?? Daj da nadjemo to ljudi :D
bilo je vise programa jos za 7650, sjecam se nekog Remind Me Later
ok dvoumim se oko telefona da li vredi 280jura...

kakva je ta garmin navigacija na telefonu? jel valja nesto ili je go qr....?
da li ima sustanja i kakav je kvalitet razgovora?
garmin sad radi ok. Ono gdje me je malo razocarala je ako se pokusa koristiti za navigaciju pjeske (Pariz je u pitanju), izgleda ipak da bez kompasa to ne moze dobro da savlada, gubi se jer ne zna u kom pravcu pjesak ide, ipak je potrebno za to da fon ima i kompas (kao iPhone i Androidi)
ok moram jos da pitam
kako radi skype ?
da li moze da se postavi recimo mail nalog sa telekoma na telefon
da li ima dobar MSN program i za recimo facebook (znam da ce neko baci hejt.. )

skype sam probao preko wireless-a, radi ok. Mozda sam ocekivao previse, ali ne moze ni da salje, ni da prima video pozive. Kako sam vidio negdje na netu, Fring je podrzavao i video, ali vise ne radi sa Skajpom. Jel neko probao Fring ili neki drugi messenger za video? Gtalk?
 
garmin sad radi ok. Ono gdje me je malo razocarala je ako se pokusa koristiti za navigaciju pjeske (Pariz je u pitanju), izgleda ipak da bez kompasa to ne moze dobro da savlada, gubi se jer ne zna u kom pravcu pjesak ide, ipak je potrebno za to da fon ima i kompas (kao iPhone i Androidi)

Ocito je kriv Garmin za takav propust posto postoji i radi ovo ,)
 
Gtalk ima podrsku za Symbian samo preko Nimbuzz-a ,mozda Fring-a,a ni u jednom nisam video mogucnost video poziva... Moguce da su se provalile mnoge shvaleracije pa su zbog toga video call from mobile ukinuli :D
 
svasta... Pa koja to aplikacija, sem ove, koristi ugradjeni kompas (nisam ni znao da ga ima?!) Mislim da sam probao i OVI maps, i za pjesacku navigaciju nije bio nista bolji? Dok se krecem, navigacija radi ok, cim stanem ili promijenim smjer kretanja, totalno se gubila... A moj francuski je bas tres bon :d
 
sad sam skapirao zasto moze da se kupi za 280e i za 380e
2godine garancije....
tastatura engleska bez arapskih slova ...
drugacije pakovanje itd itd
 
Gtalk ima podrsku za Symbian samo preko Nimbuzz-a ,mozda Fring-a,a ni u jednom nisam video mogucnost video poziva... Moguce da su se provalile mnoge shvaleracije pa su zbog toga video call from mobile ukinuli :D

pa podrzava li ijedna chat aplikacija video za bilo koji messenger? Pitam jer imam 1og rodjaka koji insistira da kupim kamericu za skype, a ne uzima mi se kamerica samo zbog njega :D Rijetko koristim messengere, a video samo sa njim, pa uvijek moram da nakacim netbook koji ima kamericu (koji inace stoji spakovan u nekom ormanu)
 
Ako se ne varam - nijedan Jabber (citaj Gtalk :d)klijent izuzev Gtalk klijenta za sada ne podrzava voice i video, bilo za desktop bilo za mobile - fora je sto Google koristi prilagodjenu implementaciju Jabbera a ovi ostali opet neku svoju i onda na njima i ne radi voice/video, kao i file transfer (tacnije file transfer ne radi sa nekog klijenta na Gtalk i vice versa, ako su klijenti koje korisnik koristi isti onda radi :p)
To je donekle sredjeno time sto je Google izbacio plugin koji omogucava voice/video preko browsera - ima i za linux i za windows, bar sto se desktopa tice :)
 
Poslednja izmena:
sti ce reci da ja nikako sa n72 ne mogu da imam video chat sa nekim na PC-u, bez obzira koju aplikaciju ili messenger program/protokol/whatever koristim? :?
 
joriq, da li si probao neku aplikaciju?
Ja obično uradim test, pa onda kukam da ne može :)

Izmaltretirao sam devojku, oteo joj E71, instalirao Talkonaut (ja ga već imam na E72) i oba Talkonauta sam podesio samo na Gtalk. Video poziv radi sasvim OK. Oba preko Telenor 3G.

Nema na čemu ;)
 
u vrijeme starijih simbiana sam isprobao maltene svaku aplikaciju vrijednu pomena (i vecinu igrica), sad me vec to smorilo, otprilike sa dolaskom symbian signed i peripetija sa istim.

Inace, ne kukam da ne moze, nego pitam (vidi se znak pitanja na kraju recenice), jedino sto sam procitao je da je skype ukinuo podrsku 3rd party programima kao sto je Fring, a gledao sam na Youtube da je preko Fringe radio video poziv na Skype...
 
Našalio sam se malo, nema ljutiš :)

Probali smo GTalk video call kroz Talkonaut, preko Telenor 3G mreže i prvi put je radilo više nego OK, Sledeći put je video bio odličan, ali je jedna strana imala voice lag i neko pištanje, pa nije bilo baš prijatno za razgovor. Pištanje se kroz mikrofon prenosilo i drugom sagovorniku. Ne znam da li je to bila samo neka distorzija ili slaba konekcija, u svakom slučaju, radi lošije od klasičnog video poziva.
 
ma sto bih se ljutio, samo da se drugi ne ljute na mene ;)
 
Kako se bese na nokiji proveravaju svi podaci, a da nije vezano za softver?
Sta se bese kuca da se vidi njegov datum proizvodnje?
 
*#92702689# - na symbian telefonima pokazuje life timer ,a na S40 telefonima pokazuje life timer,datum proizvodnje i jos par stvari a code za datum proizvodnje za symbian ne znam dal postoji
 
hvala
 
Dešava mi se da E72 prestane da me obaveštava na pristigle SMS-ove. Prvo sam mislio da ima veze sa iSMS apliakcijom koju sam instalirao, ali i kada je ona isključena, povremeno se desi da prestane sa svim notifikacijama vezanim za SMS (sent, delivery report, new message).

Dešavalo mi se i da zvono za pojedine kontakte koji imaju custom zvono, bude default. To sam tek sada povezao sa ovim nestajanjem notifikacija za SMS. Doduše, danas sam ušao u phonebook i vidim jedno ime koje ima custom zvono - NEMA custom zvono.

Jedini siguran način da se notfikacije vrate jeste restart telefona.

Jel ovo poznat problem ili....?
 
ja nisam imao problema sa tim, ali jesam sa necim drugim: koristim dosta profile, i za 3 profila imam i 3 razlicite jacine keypress tonova (max, 1 i iskljucen), i desavalo se cesto kad prebacim sa sleep profila (dakle, bez zvuka za tastaturu) na neki drugi profil, da ne vrati zvuk dok ne restartujem tel. Mislim da su to sredili sa novijim FW-om, odavno mi se to nije desilo...
 
Nazad
Vrh Dno