Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Баговита апликација до бола, барем у Фајерфоксу. Мислим вебапликација.
 
Je l zna neko da li je moguce imati dva sertifikata od dve razlicite licne karte na jednom racunaru ili je preporuka da bude samo jedan sertifikat?
 
Trebalo bi da radi bez problema. Kad ti ubacis npr. svoju licnu kartu, on ce prepoznati tvoj sertifikat.
Pre jedno 2 godine sam koristio eupravu na istom racunaru za dve osobe i radilo je, ne secam se da sam imao neke probleme.
 
Sertifikati 4 osobe na našem PC-u, i svi se povremeno koriste
EDIT: sve sertifikate izdao MUP, ako je to od značaja
 
Radi sve, uspesno sam dodao sertifikat na racunar danas. Hvala na brzim odgovorima.
 
Pozdrav ekipa, izvadih novu licnu, namestio i celik i eporeze i nexu-apr, sve radi okej, samo u celiku kad ocitam licnu stoji ova poruka, prvi put ovo vidim, ima li neko ideju?

1669064447901.png
 
Negde (ovde?) sam video informaciju da je 100 hiljada sertifikata opozvano, bez objašnjenja. Vidi da se i tvoj sertifikat ne nalazi na CRL.
 
Sertifikati su opozvani, MUP je na sajtu objavio certificate revocation list


na MUPGradjaniCA4.crl ili MUPGradjaniCA4.crl

Treba potraziti serijski broj svog sertifikata na toj listi.
Ako je opozvan onda se vadi novi kvalifikovani elektronski sertifikat - kao i prvi put.
Iz podrske kazu da su sertifikati povuceni jer im datumi isteka nisu bili isti - za Auth i Sign sertifikate.
 
Sertifikati su opozvani, MUP je na sajtu objavio certificate revocation list


na MUPGradjaniCA4.crl ili MUPGradjaniCA4.crl

Treba potraziti serijski broj svog sertifikata na toj listi.
Ako je opozvan onda se vadi novi kvalifikovani elektronski sertifikat - kao i prvi put.
Iz podrske kazu da su sertifikati povuceni jer im datumi isteka nisu bili isti - za Auth i Sign sertifikate.

Ne znam da li bi ovo moglo da bude vezano za moj problem, jer sam ja juce (21.11) podigao novu licnu kartu i juce su mi odmah na u mupu izdali novi sertifikat
 
Ne bi trebalo, iako je sertifikat bio istekao bili su svi zeleni checkmarkovi u Celiku.
Najbolje pozovi 011/3620-850 - to je call centar za podrsku sa sertifikatima. http://ca.mup.gov.rs/ca/ca_cyr/start/pocetna/
Inace ako se pokusa logovanje na eupravu sa isteklim sertifikatom - euprava ce da ispise poruku da je sertifikat opozvan.
 
Ne znam da li bi ovo moglo da bude vezano za moj problem, jer sam ja juce (21.11) podigao novu licnu kartu i juce su mi odmah na u mupu izdali novi sertifikat
Kod mene su dolazili ljudi direktno iz MUPa sa tek izvadjenim sertifikatima zbog potpisivanja Finansijskih izveštaja ( od moje kancelarije do MUPa je 50 metara), čim se unese u čip lična karta je gotova za razliku od platnih kartica za koje je potrebno da prodje 24 sata
 
Konačno sam aktivirao prijavu preko Consent ID, i na prvi pogled, nebo i zemlja u odnosu na osnovnu sa email adresom.
Kako da aktiviram Consent ID i na drugom telefonu, jer ono inicijalno preko ID korisnika i reg koda, ne prolazi po drugi put?
 
Naravno da ne prolazi. ili probaj bekap ili ponovo u postu,
 
Jel može bekapom da se aktivira na drugom telefonu?
Napravi se šifra, uradi bekap i prebaci na drugi telefon.
kako je .zip arhiva, jel treba da se raspakuje? Na drugom telefonu se aktivira preko bekapa, ponovo traži id korisnika i reg kod (iz pošte, koji je korišćen i prvi put), ali nešto neće.
 
Meni nije nikad uspelo ali kazu ovde da moze pa sam ti zato rekao.
 


ovaj link sam postavio 11.11.22. i niko nije komentarisao, mada smo svi komentarisali desavanja u katastru...

Iz prve ruke znam koliko su se talenti u eUpravi izgubili zbog ovih dešavanja.

Dva dana nisu znali ni oni, a ni informatičari MUP-a van BG-a zbog čega se dešavao Error 505 na sajtu eUprave.

Podrška eUprave je tražila od ljudi da brišu kolačiće, ubeđivala ljude da je problem do računara ...

Na kraju je neko iz BG-a iz MUP-a priznao da je opozvana gomila sertifikata bez najave i obaveštenja.
 
ekatastar
euprava

šta je sledeće?
 
email 😁
 
Odem danas kod notara da overim kupoprodajni ugovor za auto, i kaže mi notar sa ovim ugovorom i plaćenim porezom idete u sup i to je to, ali ono što je novo je da možete preko telefona odmah da im platite porez i pravac SUP na šlater i kraj. Nema više poreska da proceni auto pa dođi za 10 dana...
Da li je neko koristio ovu mogućnost?
 
Ne znam za telefon ali da, porez se računa po formuli sad i sve može da se završi preko e uprava portala, generiše se uplatnica i uplata izvrši ili preko portala ili gde god drugde
 
Ne znam za telefon ali da, porez se računa po formuli sad i sve može da se završi preko e uprava portala, generiše se uplatnica i uplata izvrši ili preko portala ili gde god drugde
I sa kupoprodajnim ugovorom odem u SUP pošto je isti gratni ista registarska oznaka (KG), i to je sve. Jel plaćam novu saobraćajnu ili je sve to u toj ceni koju sam platio online?
Šta je ovo registracioni list, dal treba to i gde to da uzmem?
.
IMG_20221209_151856.jpg
 
Mislim da se samo porez plaća a ostalo u supu, zaboravio sam. Kako god, sa plaćenim porezom ideš u sup i tamo završavaš ostalo
 
I sa kupoprodajnim ugovorom odem u SUP pošto je isti gratni ista registarska oznaka (KG), i to je sve. Jel plaćam novu saobraćajnu ili je sve to u toj ceni koju sam platio online?
Šta je ovo registracioni list, dal treba to i gde to da uzmem?
.
Pogledajte prilog 367242
1) Popunis uplatnicu na portalu ePlati (odmah generise vrednost poreza na osnovu reg.oznake, serijskog broja saobracajne i jos nekog broja na koji se nalazi na saobracajnoj dozvoli)
2) Platis 🥺,
3) Kopiras Polisu osiguranja,
4) Registracioni list - poneses saobracajnu dozvolu u bilo koji objekat koji se bavi tehnickim pregledom vozila da ti odstampaju isti sa podacima iscitanim iz saobracajne,
5) Kupoprodajni ugovor,
6) Placena taksa za izdavanje nove saobracajne dozvole (moze isto na portalu ePlati) i to sve predas na salteru u SUP-u.

Stara saobracajna ide sa tim u "paketu", a ti ces dobiti potvrdu da je prenos vlasnistva u toku.
I to bi bilo to, bar kada sam ja prevodio auto pre nekih dva meseca. Pozzz
 
Nazad
Vrh Dno