Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Španija i dalje traži covid sertifikate. Međutim, kad skeniram moj buster sertifikat njihovom aplikacijom za proveru validnosti, ne prolazi. Možda nije do euprave ali kako to da proverim
Ja se vratio iz Španije pre neki dan, pre putovanja guglao neki EU Covid Certificate app, time proverio QR od treće doze, pokazao je app da je sertifikat validan, i isto tako nisam imao probleme na aerodromu u Španiji kad su ga skenirali. Hoću samo da kažem da probaj i ti par tih servisa/aplikacija, ako neće ni drugi da prihvataju QR, nešto tu onda nije u redu.
(Inače treću dozu sam primio u novembru prošle godine, ali mislim da Španci gledaju samo da si primio drugu dozu pre manje od 270 dana ili ako jesi, da imaš treću.)
 
@csernikmarton hvala na informacijama, ali sredio sam ovo. Skinuo sam ponovo EU DZS i sad je validan
 
Pričao sam pre neki dan kako ne šalju rešenje za porez, zapravo je stiglo bilo pre nekih 20 dana, ali nisam se bio logovao pa nisam znao, nije mi stigao email a očekivao sam ga, tako je do sada barem bilo, mogući uzrok za to je promena email adrese koju sam obavio prošle godine, očigledno se tu nešto zabrljalo iako naočigled sve izgleda kako treba.
 
Ma jok, nisam nikada menjao email i nikada nisam dobio nikakvu informaciju da imam nešto kod njih u sandučetu.
Supruga dobija email kada dobije rešenje o porezu
 
Menjam ličnu kartu za novu, sa čipom. Šta beše treba da tražim u policiji da ubace u nju što se tiče e-uprave?
 
Elektronski sertifikat koji je kod njih besplatan i onda ti treba čitač lične karte i odgovarajući programi koje skidaš sa njihovog sajta, pošto je ubačen njihov sertifikat :)
 
E uprava je napravljena ISKLJUCIVO da prati i kontroliše svakog gradjanina.Firma privatna je radila softver drug radi kod njih pričao mi šta sve znaju o vama i koje informacije imaju.ZNAJU VAM SVE ŠIFRE OD SVAKOG NALOGA,E POSTU,IMENIKE,PORUKE,LOKACIJE,E BANKING AMA SVE RODJACI.Mogu vam reci da ne da ste zajebali nego usrali ste sefa i stanicu…i sto je NAJBITNIJE TO JE JEDINI NALOG NA SVETU KOJEG LIČNO VI NE MOŽETE IZBRISATI JER NE POSTOJI DELETE ACCOUNT OPCIJA….NEKA VAM JE BOG U POMOĆI ŠTA DA VAM KAZEM
 
E uprava je napravljena ISKLJUCIVO da prati i kontroliše svakog gradjanina.Firma privatna je radila softver drug radi kod njih pričao mi šta sve znaju o vama i koje informacije imaju.ZNAJU VAM SVE ŠIFRE OD SVAKOG NALOGA,E POSTU,IMENIKE,PORUKE,LOKACIJE,E BANKING AMA SVE RODJACI.Mogu vam reci da ne da ste zajebali nego usrali ste sefa i stanicu…i sto je NAJBITNIJE TO JE JEDINI NALOG NA SVETU KOJEG LIČNO VI NE MOŽETE IZBRISATI JER NE POSTOJI DELETE ACCOUNT OPCIJA….NEKA VAM JE BOG U POMOĆI ŠTA DA VAM KAZEM
Jel vama prijatelju dobro? Mogu vam reći da vam je dobavljač odličan. 🤣🤣🤣🤣🤣
 
E uprava je napravljena ISKLJUCIVO da prati i kontroliše svakog gradjanina.Firma privatna je radila softver drug radi kod njih pričao mi šta sve znaju o vama i koje informacije imaju.ZNAJU VAM SVE ŠIFRE OD SVAKOG NALOGA,E POSTU,IMENIKE,PORUKE,LOKACIJE,E BANKING AMA SVE RODJACI.Mogu vam reci da ne da ste zajebali nego usrali ste sefa i stanicu…i sto je NAJBITNIJE TO JE JEDINI NALOG NA SVETU KOJEG LIČNO VI NE MOŽETE IZBRISATI JER NE POSTOJI DELETE ACCOUNT OPCIJA….NEKA VAM JE BOG U POMOĆI ŠTA DA VAM KAZEM
Auuuu sineeee pa ti se bodeš.🤣🤣🤣
 
Džeksone, trepni dvaput ako si ti!
 
E uprava je napravljena ISKLJUCIVO da prati i kontroliše svakog gradjanina.Firma privatna je radila softver drug radi kod njih pričao mi šta sve znaju o vama i koje informacije imaju.ZNAJU VAM SVE ŠIFRE OD SVAKOG NALOGA,E POSTU,IMENIKE,PORUKE,LOKACIJE,E BANKING AMA SVE RODJACI.Mogu vam reci da ne da ste zajebali nego usrali ste sefa i stanicu…i sto je NAJBITNIJE TO JE JEDINI NALOG NA SVETU KOJEG LIČNO VI NE MOŽETE IZBRISATI JER NE POSTOJI DELETE ACCOUNT OPCIJA….NEKA VAM JE BOG U POMOĆI ŠTA DA VAM KAZEM
iako mi ovo više liči na članak sa nekog njuz.net čisto radi informacije za korisnike ovog sajta:
nalog na e-upravi je moguće deaktivirati putem mejla
1660027545359.png
 
Ja sam odustao od povracaja novca, racunam da to ne moze da se izvede u jednom danu. Trazili su mi 2 potvrde iz banke da je novac prebacen, potvrda iz NBS da novac nije iskoriscen i ista potvrda iz MUP -a, pa jedan zahtev da se preda licno u MUP -u i jedan da se preda u poreskoj
Predao sam za povraćaj, i sad čekam, nadam se da će biti ok, ono čega sam se plašio, da će tražiti overenu potvrdu iz banke, nije trebalo.
U principu išlo je ok, s obzirom kakve su nam službe.
 
Interesuje kako mogu da proverim neciji elektronski potpis kada se zuti u adobe acrobat readeru?
Signature validity is UNKNOWN. izdavalac PKS.
Halcom se zeleni i ostali mislim da se zelene, jedino je PKS uvek zuta?
 
U cemu je razlika izmedju Auth i Sig?
 
Prijavio sam se na eupravu jer mi je potrebno uverenje iz mupa o nekažnjavanju .
Nekoliko dana pokušavam da pohvatam terminologiju ,uspeo sam i da blokiram onu Consent Id aplikaciju pa sam ponovo išao do pošte po nove parametre.
I taman pomislim kako sam pohvatao osnove ali kada aktiviram uslugu iz mupa o nekažnjavanju dobijem poruku - Извршавање ове услуге захтева пријаву на систем са дигиталним сертификатом!

Šta to znači? Da treba da imam čitač LK i pre toga da odem do policije po Pin i nešto potpišem. Onaj sertifikat u klaudu je aktivan i neke druge opcije za zakazivanja i uverenja rade normalno
 
Treba ti digitalni sertifikat iz Mupa recimo(ja imam taj) i onda ces moci to sto zelis.
Odes u Mup trazis sertifikat, izaberes pin instaliras sve sto treba i cepas.
 
To prijavljuju samo nove lične karte. Auth služi za prijavljivanje na portal, a Sig za digitalno potpisivanje dokumenta. Za prijavu na eporeze je svejedno na šta se klikne, dok za eupravu mora prijava sa Auth.
Meni poneki poslovni partneri potpisuju elektronske ugovore sa Auth, posto je prvi u redu. Ja im kazem treba sa Sig, a oni gde to pise i niko to ne gleda :) I stvarno i sa auth i sig se zeleni potpis u acrobatu.
 
Eh pa nije bas tako, sad je jos i ispeglano kako je ranije bilo.
Sad je zaista ok naravno uvek moze i treba bolje al bas da je ono gore istina, nije.
 
sa eporezima radim od početka i nikada nije bilo problema, korisnička podrška radi odlično
euprava je relativno ispeglana sada ali još uvek postoje veliki problemi kod pravljenja samog korisničkog naloga i to sam imao prilike da se uverim nebrojeno puta od kako su krenuli sa radom, korisnička podrška kao da ne postoji jer ako na email odgovore posle više od mesec dana to nije podrška
 
Kad sam hteo da prijavim boravište za stranog državljanina preko euprave nije mogao da nađe adresu što indirektno znači kao da stan nije u katastru, a kad odem na sajt katastra sve se ispravno pokazuje. Tako da što se mene tiče nije ispegano
 
Kako eporezi rade bez problema kad ne rade ako imaš instalirane i neke druge sertifikate, poslovne napr?
Da ne spominjem nebuloze sa LK izdatim pre avgusta 2014-te i posle? Pa ti treba drugi middleware, pa ovo, pa ono, pa... A ako se zezneš pa updatuješ Javu, bolje se obesi...
Pozdrav
 
Eporeze koristim od početka, mislim 2014, nikakav problem nisam imao do sada. Probleme sa ličnim kartama sam imao samo na sajtu APR kod potpisivanja Fi. Koristim sertifikat PKS i uporedo sa njim koristim sve ostale sertifikate koji se izdaju u Srbiji u zavisnosti od klijenta i njegovog sertifikata.
I kao što sam napisao već - probleme sam imao na sajtu APR, ali su i to rešili i to baš sa LK pre 2014 godine, a najviše na sajtu LPA.
 
Poslednja izmena:
Telefon sam vratila na fabricko podesavanje, nakon ponovne instalacije aplikacije Consent ID ne mogu da se ulogujem sa starim ID i registracionim kodom. na E gradjaninu vidim da mi je aplikacija Consent ID aktivna. Kako se radi beck up i da li ce pomoci ili moram u postu po nove parametre?
 
Trebala si pre vracanja na fabricko podesavanje da napravis, backup imas u aplikaciji i posle samo povratis i sve radi top.
 
Telefon sam vratila na fabricko podesavanje, nakon ponovne instalacije aplikacije Consent ID ne mogu da se ulogujem sa starim ID i registracionim kodom. na E gradjaninu vidim da mi je aplikacija Consent ID aktivna. Kako se radi beck up i da li ce pomoci ili moram u postu po nove parametre?
Imao isti problem, uloguješ se preko weba, ukineš stari i zatražiš nov i rešen problem
 
Trebala si pre vracanja na fabricko podesavanje da napravis, backup imas u aplikaciji i posle samo povratis i sve radi top.
sve se desilo na godisnjem odmoru gde nisam razmisljala o toj aplikaciji, tek kad sam pocela da radim sam skontala da sam napravila propust.
Imao isti problem, uloguješ se preko weba, ukineš stari i zatražiš nov i rešen problem
nemam kvalifikovani sertifikat, ne dozvoljava mi da preko korisnickog imena ukinem stari i zatrazim nov, trazi prijavu preko sertifikata.
 
Da, krastavac desava se narocito kad je covek na GO opusti se i slabije razmislja i seti se nekih stvari kasno, sad kad povratis sve odmah napravi backup i sacuvaj jedan na fonu drugi prebaci na komp, fles ili sta god imas uvek vazne datoteke drzi na najmanje dva(a mozes i vise) razlicita mesta.
Moj drugarski savet, iz iskustva😎
 
Kada pokrenem consent id samo mi stoji "please wait" na oba uredjaja... jel to do njih?
 
Nazad
Vrh Dno