Šta je novo?

DVB-T2

To a u nekim zemljama ima uredjaja i bez kartice ;)
 
Radi li nekom EPG sa Avale i Čota?
 
E nista...wtf i to je digitalizacija..
 
@BFuser



Cardless embedded Conditional Access System to watch programmes encrypted by Irdeto







http://www.strong.tv/en/products/dvb-t2-terrestrial-receivers/srt8501








Nego zna li neko cemu sluzi ova ikonica ba Strongu? Dostupna je samo kada je u toku skeniranje kanala.


830e3d6d947a0ce20f0f47988ba93839.jpg
 
Poslednja izmena:
Zna li neko da li mogu da povežem monitor preko HDMI i zvučnike posebno ili na neki drugi način i koji STB da uzmem za ovu kombinaciju (šta da ima od izlaza)?
 
Pa monitor mozes povezati ako ima HDMI na monitoru i risiveru a zvucnike povezes preko cinc kabla,crveni i beli (audio desni i levi)
 
Ajde :) A šta ako zvuk ide samo preko HDMI a ne preko činčeva? Treba mi neka potvrda dal je neko uspeo da poveže posebno hdmi i zvučnike i da radi.
 
na par modela koje sam ja testirao zvuk uvek ide na sve izlaze koje uredjaj ima. ako ima hdmi i cinceve, zvuk (i slika) ide preko hdmi a ide i preko cinceva istovremeno, tako da se moze bez problema povezati npr hdmi za sliku a cincevi za zvuk. kod mene na monitoru ima i 3,5mm out koji prosledjuje zvuk za hdmi kabla dalje da bi ga prikljucio na neke eksterne zvucnike. prikljucivao sam na muzicku mini liniju.
 
Na većini prijemnika ide istovremeno zvuk (i ne samo zvuk ,već i slika) i na hdmi i na činčevima ili scart-u, iako je isti povezan preko hdmi. Evo jas na primer koristim moj Crypton box 301 povezan preko hdmi-a , a zvuk prosleđujem na zvučni sistem preko scart-činč konektora.
 
Na većini prijemnika ide istovremeno zvuk (i ne samo zvuk ,već i slika) i na hdmi i na činčevima ili scart-u, iako je isti povezan preko hdmi. Evo jas na primer koristim moj Crypton box 301 povezan preko hdmi-a , a zvuk prosleđujem na zvučni sistem preko scart-činč konektora.

Pa da,trebalo bi da radi tako.
 
Нема разлога да буде другачије, ако неко хоће да повеже телевизор или монитор на било који начин а истовремено аудио уређаје на неки други, неће ваљда да буде раздвојено па да тако не ради. Најбоља комбинација је да уређај има и HDMI и SCART и чинчеве а и дигитални аудио излаз па свако повеже шта хоће и може.
 
Hvala svima na razjašnjenju.
 
Jel moze na horizons a115 da se podesava aspect ratio za filmove sa USBa? Malo razvuce, nestanu black bars, pa nije originalni format.
 
Malopre sam probao neki "Star" na tv-u sa sobnom antenom gde sam na nekoliko drugih stb-ova memorisao kanale i nije mogao iz nekoliko puta da nadje ni jedan kanal. Tek iz petog ili sestog skeniranja je nasao lokalne programe na 2. multipleskeru. Od 1. ni traga ni glasa.
Morao sam da ga nosim na drugi tv koji ima bolji prijem da bi memorisao stanice. Coveku koji ga je kupio to nije bitno jer je na brdu i ima dobar prijem ali u odnosu na Horizons, Bear i sl. prijem mu je drasticno losiji.
 
Izgleda da se uskoro RTS3 i RTS HD vracaju u prvi mux, tako sam video na jednom nasem forumu, sto je odlicno!
 
Tako pise na forumu, a i na dnevniku rekli nesto, mada nisam cuo...Svi kanali u 1. i 2. multipleksu su besplatni...
 
Pominjali kanal kulture (3) i rts hd.
 
Izgleda da se uskoro RTS3 i RTS HD vracaju u prvi mux, tako sam video na jednom nasem forumu, sto je odlicno!

Koji su oni sebi kraljevi... Prvo ugasis RTS HD, a onda ga vratis kao RTS HD.
Na sajtu ni na jedno pitanje povodom iznedadnog iskljucenja RTS Digitala i RTS HD nisu hteli danima da odgovore.
Pravi profesionalci.
 
Nije to do RTS-a, ni to JP Emisione tehnike i veze. Niko od njih nije ugasio te programe, stvar je do REM-a ili bivše RRA koja je odbila da izda dozvole za RTS Digital, sada RTS3 i RTSHD za konačnu mrežu, sve je tehnički spremno i mogu da ih puste za par minuta, samo se čeka dozvola REM-a.

RTS HD je inače skupo, a malo glupo rešenje. Imalo bi smisla da to bude RTS4 HD ili već kako sa celokupnim programom u HD, pa makar ga reprizirali (npr. novije serije, reprize utakmica, dokumentaraca, filmova), nego da ide 90% vremena upscale RTS1 SD.
 
Sve su mogli to da spakuju u 3 kanala, nego eto ajmo da se pravimo da radimo nesto... Sta je sa EPG? Strasno kako su neposobni... A navodno digitalizacija zavrsena a polovican servis u pitanju...
 
Naravno da je zavrsena. I to, sto rece jedan covek:"Uspesno je zavrsena i pre roka!"
Vidis kako sada, posle roka, sve besprekorno radi (cak i EPG) :-devil-:
 
Sve su mogli to da spakuju u 3 kanala, nego eto ajmo da se pravimo da radimo nesto... Sta je sa EPG? Strasno kako su neposobni... A navodno digitalizacija zavrsena a polovican servis u pitanju...

Moze, zbog toga se ne isplati emitovati RTS HD, vec je generalno neki plan da mux1 sve nacionalne tv idu u HD, prvo RTS1 HD, RTS2 HD, itd, a da se SD verzije potpuno ugase.

Sto se EPG-a tice, ne mogu da postignu za sada sve. Rokovi su postavljeni nerealno, gasenje 7. juna je bilo bas u minut do 12, jer je bila politicka odluka. Ljudi iz JP ETV nisu mogli ni da testiraju predajnike, vec su ih istog dana montirali, radili 24h da bi ih pustili 7. juna.

Pitanje je zasto nije odradjeno to pre! E pa problem je u glupom sistemu nase zemlje. Tender za nabavku opreme za rekonstrukciju emisionih objekata je oboren, zatim kada je oprema stigla onda je gradjevinska inspekcija zaustavila radove izgradnje objekata zbog toga sto nisu uspeli da izdaju gradjevinsku dozvolu, a JP ETV nije mogao da ceka. Posle toga je dosla zima i bilo je nemoguce nastaviti rekonstrukciju, pa je jedva sada u prolece uz maksimalne napore sve uradjeno.

Stub na Crnom Vrhu (Jagodina) je zavrsen samo 10 dana pre gasenja analogije, a potrebno je bilo instalirati svu opremu. Predajnik za mux2 je bio montiran skoro jedan dan pre gasenja.

Tako da posle 1999. godine tek sada su neke predajne lokacije obnovljene
LLqko10.jpg

Jastrebac, novi stub (levo privremeni od 1999.)
Kpk1t2W.jpg

Crni Vrh, novi stub
K1vNtnP.jpg


Nema slika Besne kobile itd.

Slike preuzete sa:
http://www.rtvforum.net/thread-3072-page-27.html

Za sada postoje prioriteti:

1) Uskladjivanje pustenih predajnika (SFN mreza). SFN je Single-Frequency Network, gde se sa vise predajnih lokacija emituje na istom kanalu. Primer su Rudnik - Crni Vrh (Jagodina), Avala - Kosmaj - Kanarevo brdo - Stojcino brdo - Krnjaca - Smederevo (sve ove lokacije emituju na istim kanalima). Sinhronizacija je jako bitna, kao i merenja na terenu zbog toga sto risiver mora biti u stanju da izabere predajnik sa najjacom snagom! Videti spiskove frekvencija ovde (ako je isti kanal obicno je SFN) http://www.pomoravac.info/digital-tv/index.php?id=11&j=2

2) Ubacivanje ostalih tv stanica u MUX2. REM (RRA) je kasno izdala dozvole za ubacivanje lokalnih tv stanica u MUX2, pa to jos uvek nije zavrseno i jos uvek se ubacuju stanice.

3) Resavanje problema na KiM. Evo lokacije sadasnjih predajnika, ne mogu ljude tamo ostaviti bez signala:
OJEoGoa.jpg

Onda dolaze na red EPG. Sto se tice EPG-a, mislim da je JP ETV spreman, stvar je u tome da je sada na stanicama da pune podatke. Mislim da su tehnicari i terenski radnici stvarno u rekordnom roku uspeli da ispune zelje glavonja iz ETV-a i politicarima. Iako je se hvale da je ugasena analogna 7. juna, to u praksi nije tako. Jos uvek neke stanice emituju analogno i nije sve dovedeno u red.
 
Uzeh danas ovaj hvaljeni Horizons, ali nijedan kanal mi ne pronalazi... verujem da je neka glupost u pitanju... ako je neko voljan da pomogne idejom...
evo sta imam od opreme
DSC_0255.JPG

ovako sam povezao

DSC_0257.JPG

i kaze ovo

DSC_0258.jpg

gde gresim?
 
Mozda na tvojoj lokaciji signal nije dovoljno jak za sobnu antenu.
Probaj sa spoljnom antenom i po mogucnosti bez pojacivaca.
Obicna, stara loga je sasvim dovoljna.
 
Pa mozda ti treba bolja antena, mozda nema toliko jak signal kod tebe u kuci/stanu pa ne moze da se hvata sa sobnom. Prvo sto bi trebalo da uradis je da vidis da li je mozda nesto do samog STB-a i odneses kod nekog ko vec hvata DVB-T2 signal i prikljucis STB na njegovu antenu i ako nadje sve kao njemu onda je uredjaj OK i onda si siguran da je problem do antene tj neadekvatnog antenskog sistema.
A moze da bude i ovo, ja sam namestao komsijama neki VIVAX i sad znam da ima dobar signal jos imaju onu cesku (mrezastu) antenu, skeniram kanale i nista ne uhvati i setim se i iskljucim iz struje pojacavac antene, skeniram ponovo i nadje kanale sa 2 predajnika jacina signala 60%, i onda kazem komsi da se popne na tavan i skine onu plocicu na anteni i prikljuci direktno i tada je dobio jacinu signala 100% bez pojacavaca. Bio je problem sto je signal mnogo jak sa pojacavacem pa nece nikako da radi.
 
hvala! pokusacu to sto ste rekli... problem je sto sam hteo da ga isporbam jer je kupljen za vikendicu, pa mi je bitno da radi tamo. probao sam kod kuce, Beograd, Vozdovac...
 
Nazad
Vrh Dno