Šta je novo?

DVB-T2

Pojačalo ti je potrebno samo ukoliko imaš slab signal, a to se prvenstveno odnosi ukoliko hoćeš da primaš signale sa veće daljine, kao i ako imaš dosta dug kabel od antene do TV, tada pojačalo kompenzira gubitke u kablu. To pojačalo koje navodiš se montira na samoj anteni umesto asimetričnog člana, što je dobra varijanta jer tako pojačava čist signal, bez dodatnog šuma.
 
Pojačalo ti je potrebno samo ukoliko imaš slab signal, a to se prvenstveno odnosi ukoliko hoćeš da primaš signale sa veće daljine, kao i ako imaš dosta dug kabel od antene do TV, tada pojačalo kompenzira gubitke u kablu. To pojačalo koje navodiš se montira na samoj anteni umesto asimetričnog člana, što je dobra varijanta jer tako pojačava čist signal, bez dodatnog šuma.
Dužina kabla je 20m, a udaljenost od Avale vazdušnom linijom je oko 80km. U tom slučaju mi je znači bolje da koristim antenu sa pojačivačem (Loga P47N + Pojačalo DTX/Triplex), nego samo antenu Loga DTX-92F? Ili i ova druga može u kombinaciji sa tim pojačivačem?
 
Ne znam da li bi rupe na tom pojačalu odgovarale za tu antenu. Trebalo bi da je isto ali nisam 100% siguran, pošto sam u praksi viđao i manje i veće asimetrične članove.
 
Kupljena je antena Iskra Loga P-2845 DTT/G sa pojačalom. Napajam je pomoću ispravljača 12V od stare antene i povezana je na STRONG SRT-8200. Antenu sam morao da stavim na drugo mesto i dobio sam jačinu signala 90%, a kvalitet 95%.
 
Ako si je kupio sa pojačalom za petnaestak evra i ako ti je odradila posao vredi, inače ta kombinacija ne spada u antene koje mogu da reše probleme ljudima koji hoće da primaju slabije signale sa veće daljine.
 
Da, platio sam je 15e sa pojačalom i ima slabiji prijem signala od mrežaste "Češke" UAT8, ali je kvalitetnije odradjena.
 
Jedno stručno tehničko pitanje vezano za STRONG 8200.
Na zadnjem delu gde se utaciva antena stoji 5V max 50mA. Šta to znači? Da ne smem da utaknem antenu sa ugrađenim pojačivačem koja radi na 12V (ili nešto drugo)?
 
možeš da je utakneš. to je izlazni napon za neke pojačivače koji možeš u meniju da ga uključiš i isključiš. ti ćeš ga naravno isključiti (mislim da je fabrički isključen) jer imaš odvojen adapter 12V koji napaja pojačivač.
 
Dvoumim se između ova dva DVB-T2 risivera: Strong-a 8200 i Synaps-a 2858.
Vidim da je neko na prethodnoj stranici preporučio Synaps-a ali kad sam ih tražio da vidim kakva je to firma video sam vrlo oskudan sajt gde se ne vidi ni ko ga radi - dakle kinez, pa se postavlja pitanje kvaliteta. S druge strane na nekom forumu je lik napljuvao Stronga najstrašnije - navodno je bilo i slučajeva samozapaljivanja.
Ako neko ima neki od ovih STB-ova molio bih za pomoć tj. komentare i iskustva.
 
Ako ti nije bitna osetljivost tunera uzmi Strong-a 8200. Što se Synaps-a 2858 tiče ljudi koji su ga probali i upoređivali sa Strongom, Falcom T2200 ili sa Amiko 8840 tvrde da ima najosetljiviji tuner.
 
iz kine mi je stigao bezimeni android smart tv + dvb-t2 kombo. smart tv radi ocekivano, medjutim hteo bih da proverim kako i da li uopste radi dvb-t2 deo.

da li ima neko iz beograda, po mogucstvu iz centra ili okoline ko ima vec postavljenu antenu, i preko nje dvb-t2 prijem, i ima 15 minuta slobodnog vremena da kod njega isprobam box?
 
iz kine mi je stigao bezimeni android smart tv + dvb-t2 kombo
Ako Ti nije teško, napiši neki komentar, cenu, link, ...
Ja sam mog Falcom T2200 prodao (bio sam skroz zadovoljan sa njim, ali nisam imao vremena za TV, a i dobio sam dobru cenu), pa mu tražim zamenu.
 
ovaj sam kupio.

Daljinski je bezveze, tako da kapiram da treba da se kupi bolji.

Prepoznao je web kameru koju sam nakacio. Google play radi, ali to je sad standardno. Android je 4.04.

Ono sto ne znam, a hteo bih da vidim je kako radi dvb-t2 deo.

Nemam antenu, a ne kupuje mi se samo da bih probao kako radi, pa sam se zato javio.
 
U kom si delu grada? Ja na Dorćolu hvatam sa parčetom kabla i signal sa Avale i sa Crvenog čota. Probaj sa kablom, signal je veoma jak!
 
stativa. ili ne radi, ili ja ne znam da namestim ili mu fali antena. u svakom slucaju, ide na oglase.
 
Koliko je digitalnih kanala trenutno dostupno u bg-u ?
 
Ja sam ih za godinuipo dana isprobao 4-5. Nema tu velike razlike u kvalitetu i prijemu, svi oni su u istom rasponu 40-50 evra i svi oni, ako je signal OK daju dobru sliku. I sami meniji su ima slični, jedino što neki pokazuju samo jačini, a neki(kao na primer Synaps) i jačinu i kvalitet signala.Synaps 2858 sam zadnjeg nabavio i momentalno njega koristim, ali kažem ništa spektakularno u odnosu na Falcom T2200, Strong, ili neki no name, te klase. E, sad, ima T2 resivera i za preko 100 evra, ali njih nisam imao.
 
Vidljiv predajnik na 1km udaljenosti, samo bih ga koristio za zem tv jer imam sat ris hd.Imam u ponudi i Vivax 120 za 4500din, znaci mogu i njega da uzmem ?Poz
 
Jel moze t2 risiver na zajednicku antenu od zgrade?
 
Na kilometar od predalnika uhvatiće ga sa četkom za pranje flaša.
 
Iz ove rupe ( Uzice ) hvataju sa falconom 2200 i kanale sa Tornika ( Zlatibor).
Sutra stize vivax pa javljam utiske.
Poz
 
Nema. Samo propragacijama pri povoljnim vremenskim uslovima za tako nešto. Stalan i stabilan prijem, ne.
 
Nisam stigao ranije da napisem utiske za Vivax, pa evo sada.
Slika na RTS HD je OK, na sd kanalima nema neke bitnije razlike u odnosu na analogni ulaz ( sve gledano na panasonic plasmi 42g30).
Jedina zamerka je sto se mnogo greje i kada se iskljuci uredjaj nema rf prolaz.
Poz
 
Nazad
Vrh Dno